dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 508 mesaje
    8 Mai 2006, 15:35
    0 0
    ti-am trimis dieta!
  •  
    • 4 mesaje
    8 Mai 2006, 15:58
    0 0
    Elly, multumesc pentru dieta, am primit-o chiar de atunci dar nu am mai avut timp sa intru pe forum.

    Din fericire, pentru mine, nu mai trebuie sa dau jos decat 2 kg, maxim 3 (cazul ideal) pe care probal ca le voi da jos pana termin prafurile dar e bine sa am dieta, nu se stie pe viitor.
    Va pup!
  •  
    • 27 mesaje
    8 Mai 2006, 16:15
    0 0
    multumesc pentru dieta
    am primit-o
    acum al listat-o si o studiez
  •  
    • 52 mesaje
    8 Mai 2006, 16:28
    0 0
    o veste haioasa din partea mea! Sunt la pamant cu banii, azi trebuia sa-mi inapoieze cineva o datorie dar m-a anuntat ca nu poate pana la sf lunii/incepotul lunii viitoare, atunci cand am sa am si eu bani. Asta e... dac dai nu ai! Am facut foamea azi, dar asa nu merge, asa ca renunt. Am sa am grija deocamdata la ce manac, elimin paine si grasimile, dulciurile si tot ce poate duce la ingrasare - pana imi revin cu banii/ Imi pare tare rau, chiar daca nu m-am cantarit, ma simt mai bine, mai usoara. Voi sa nu renuntati, va rog! Nu vreau sa fiu cea care va trage in jos, care va demoralizeaza. Oricum am sa va urmaresc in continuare progresele in eliminarea kilogramelor. Va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat!
    Multa bafta!


    Elly, frumoase nume ai la copii, sa-ti traiasca multi ani fericiti, frumosi si sanatosi. Pe fiica mea o cheama Maria-Teodora. Eu ii spun Teodora. Este tot ce am mai scump pe lume, este tot universul meu.
  •  
    • 52 mesaje
    8 Mai 2006, 17:15
    0 0
    am vrut sa spun o veste _roasta
  •  
    • 508 mesaje
    8 Mai 2006, 17:27
    0 0
    fruntea sus si sa nu-ti para rau!!!!
    noi vom fi pe aici inca 3-4 luni asa ca ai timp sa incepi cand doresti, sau sa ti alta dieta si sa vii sa ne povestesti rezultatele.

    spor la slabit in continuare, sanatate fetitei si noi te sustinem mai departe.

    cu drag,
    cristiana

    p.s. mai intru maine ca plec
  •  
    • 26 mesaje
    9 Mai 2006, 09:07
    0 0
    Evelor, va rog postati si voi "dieta Catalin Crisan-disociata" sau va rog sa mi-o trimiteti si mie pe adresa ellyas2004@yahoo.com
    Va rog trebuie sa slabesc neaparat in jur de 20-25 de kilograme in primul rand datorita unor probleme de sanatate si apoi in cateva luni o sa ma casatoresc...va multumesc...pupici
  •  
    • 1135 mesaje
    9 Mai 2006, 09:15
    0 0
    Ellyas, ti-am trimis dieta.

    Salutare, fetele! Cum merge?

    Eu sunt ok, doar constipatia ma omoara si vad ca ceaiul antiadipos nu ma mai ajuta. Cristiana, ai idee ce sa fac? Eu mancam multe legume si fructe inainte si probabil de asta am acum asa probleme. Culmea e ca din cauza asta am si stagnat.

    Pupici si spor la slabit!
  •  
    • 1 mesaje
    9 Mai 2006, 10:25
    0 0
    buna cristina... asa cum te intreaba toate fetele de aceasta dieta .. asa o sa o fac si eu , VREAU SI EU DIETA ...)
    P.S PLSSSS
  •  
    • 26 mesaje
    9 Mai 2006, 12:07
    0 0
    Va multumesc ca mi-ati trimis dieta...de maine am sa ma apuc de ea
  •  
    • 508 mesaje
    9 Mai 2006, 12:09
    0 0
    buna
    elly ce faci? cum iti merge?


    anatea, ce fel de ceai bei? incearca sa descrii produsul: ambalaj, pret, eticheta..poate nu e unul purgativ, ptr ca eu am si ceai verde din ala cu frunze, si ala desi e sanatos nu prea vad ca ar avea efecte...

    un alt produs pe care eu l-am incercat a fost elixirul de fructe de soc, extract hidroalcoolic, este o sticluta de 200 ml cred, o gasesti la plafar, are o culoare inchisa, maron , iar eticheta este cu galben si cu portocaliu.. dar are alcool 60-70% care nu prea da bine cu regimul....
    lasa-ma sa ma mai documentez...

    luci.... pe ce adresa sa iti trimit dieta?
    poti sa ma intrebi orice, daca stiu raspund!

    da-mi un mail pe yahoo daca nu vrei sa dai adresa si ti-o trimit acolo, bine asa?


    flori, ce mai faci?
    korra tu?

    andreea, bine ai revenit, sper ca acolo la manifestarile alea nu a fost si mancare interzisa, nu-i asa ca ai tinut dieta?

    o sa se vada la haine, poti fi linistita.

    cristiana
  •  
    • 74 mesaje
    9 Mai 2006, 12:27
    0 0
    buna!
    M-am saturat de carne de nu se poate, dar ma tin. Incep sa se largeasca pantalonii, ceea ce e un lucru bun. Nu ma las ca vad ca merge, dar in clipa asta as omora pentru un mar. M-am simtit cam ametita azi cu toate ca iau vitamine. Nu mi s-a mai intamplat de cand am inceput cura. Sa vedem maine cum o sa fie.
    In rest toate bune. La voi cum merge?
    Va pup pe toate!
  •  
    • 1135 mesaje
    9 Mai 2006, 12:54
    0 0
    Cristiana,

    Beau ceai antiadipos chinezesc, cel in cutie verde, costa cam 7 lei cutia. Pana acum o cana zilnic ma tinea sub control, acum nici doza dubla nu prea face fata. Abia astept sa treaca si saptamana asta si sa dau iama in legume si fructe!!! Probabil asa o sa ma reglez cel mai bine. Am scris despre asta pentru ca am presupus ca nu-s singura patita de la atata carne. Dar ma bucur sa vad ca voi n-aveti probleme!

    Va pup!
  •  
    • 508 mesaje
    9 Mai 2006, 13:27
    0 0
    anatea
    incearca ceaiul antiadipos in cutie mai lunga, are o fetita pe ea si ceva galben pe eticheta, sunt 30 pliculete ambalate individual in aluminiu
    costa cam 95-100.000 lei la plafar si are si ginseng.

    si eu probleme cu constipatia, da' io am de mult asa ca.. imi intru in ritm...

    in rest ... ok

    cristiana
  •  
    • 1135 mesaje
    9 Mai 2006, 13:48
    0 0
    Eh, nimic nou, si eu sunt asa de cand eram sugar.

    Multam de sugestie, o sa-l caut daca nici azi nu se intampla nimic.
  •  
    • 508 mesaje
    9 Mai 2006, 14:01
    0 0
    si sa nu uit... culoarea predominanta tot verde este, dar mai deschisa decat la cel pe care il consumi tu.

    succes

    cristiana
  •  
    • 186 mesaje
    9 Mai 2006, 16:17
    0 0
    Buna fetelor,
    Hai ca mi-a cazut Net-ul ieri si abia acum mi l-au reparat.
    Gina am vazut greseala si am remediat-o cat am putut de repede. Ma bucur ca ni te alaturi.Bafta!
    Flori imi pare rau ca ai renuntat dar sunt sigura ca vei reveni.noi te asteptam. Teodora este un nume f frumos.Sa-ti traiasca fetita si multa sanatate.
    Cristiana, am mai slabit 1 Kg. deci am 67 kg, si eu ma chinui cu o constipatie cu tot ceaiul verde pe care il beau. Asta este si motivul ptr. care am mai introdus o cafea si sper sa nu ma afecteze prea mult.
    In rest toate bune nu imi este rau, nu am ameteli... dar nu o sa mai am timp sa intru des pe forum ptr ca intru in (ultima)sesiune saptamana viitoare (Eh, si eu am zis sa mai invat ceva la varsta mea...sa nu radeti!).

    Korra mult succes in continuare, stai cel mai bine dintre noi toate si ma bucur nespus.
    Anatea dupa cum vezi nu esti singura in suferinta ta..mai suntem..dar o vom rezolva noi.
    Hai ,va pup ca trebuie sa plec la universitate si ma duc pe jos ca sa mai fac si miscare.
    Elly
  •  
    • 52 mesaje
    9 Mai 2006, 22:00
    0 0
    Salurae fetelor,
    Ma bucur mult pentru voi ca slabiti. Vreau sa spun ca azi am fost plecata pana la croitorie si cand m-am imbracat mi-am dat seama ca si eu scazusem in greutate. Altfel se asezau pe mine blugii. DIETA ASTA CHIAR FUNCTIONEAZA!!! Regret ca nu am cum s-o continui, dar nu am de ales. Am mancat mancare gatita si ma simt rau, grea. Adevarul e ca nu pot sa-mi inchipui viata fara mancarea gatita, dar nici cu ea nu te poti intelege. Oricum, am sa incerc sa mananc cate putin, la ore fixe, fara grasimi si paine, nu am sa renunt la lamaia zilnica si nici la ceaiul antiadipos, iar apa am sa consum cat cuprinde (de la canal, de alta n-am bani, deocamdata. Nu stiu ce sa zic, poate daca am sa fac si putina miscare si am sa servesc doar fructe la orele de gustari, poate, poate am sa reusesc sa mai scad cate putintel din greutate. Oricum, nu renunt la voi si nici la ideea de a tine intr-o zi cura asta. Sunt o mamica singura, cu doi parinti bolnavi si ma descurc mai greu cu banii. Va pup dulce si tineti-o tot asa!!!
  •  
    • 508 mesaje
    10 Mai 2006, 08:56
    0 0
    buna fetelor!

    flori ma bucur ca nu ne parasesti.
    sunt sigura ca ai sa slabesti si tu, doar evita ce ai scriu tu acolo si o sa fie ok!

    evelor, luni propun sa facem un recensamant:
    la ce zi din dieta este fiecare si cat a slabit, bine asa?
    apropo, aveti agende?
    cristiana
  •  
    • 74 mesaje
    10 Mai 2006, 09:17
    0 0
    buna, fetelor!
    Intr-adevar Elly se pare ca stau cel mai bine, dar pentru organismul meu a fost chiar un soc regimul acesta.
    A trebuit sa renunt la Coca Cola. Beam cel putin 1/2 l zilnic. De cateva ori pe luna mancam la KFC diferite meniuri, mancam pizza cand ieseam in oras, tot de cateva ori pe luna. Sora mea face niste super clatite si multe altele. Nu pot sa zic ca mancam asa zilnic, dar destul de des.
    Cred ca de aceea am slabit asa de mult in prima saptamana, pentru ca am renuntat la toate mancarurile bune, dar se pare ca foarte nesanatoase. Pentru ca trebuie sa recunosti ca 5 kg intr-o saptamana este foarte mult.
    Saptamana asta cred ca ritmul va fi mai lent, dar o sa vedem. Incep a fiu si ametita cu toate ca iau vitamine.
    Cristiana, ideea cu recensamantul de luni este foarte buna, mai ales ca eu o sa fiu in ultima zi a primei etape.
    Bineinteles ca am si agenda ca altfel nu tin minte ce am de mancat in fiecare zi.
    Va pup pe toate si mai vorbim.
    Korra