o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    ned
    • 38 mesaje
    7 Sep 2008, 16:21
    3 4
    In plus noi avem(ma refer la ortodocsi) sfintii doctori fara de arginti care sant mai multi.Ex.Sf.ioan ,;Cosma ,Damian Chiril,Talaleu,Pantelimon si altii
  •  
    • 366 mesaje
    8 Sep 2008, 15:37
    4 3
    Enriqua,nu conteaza unde o zici dar sa o zici din tot sufletul,sa crezi in ceea ce spui.
    Eu am tinut-o si nu a durat 3 saptamani si mi s-a implinit numai ca eu am primit-o cu Maria in loc de Marta.
    Parerea mea e sa te rogi cat poti de mult lui DUMNEZEU si FIULUI SAU .In BIBLIE spune ,,bate si ti se va deschide ,cere si ti se va da".
    Sa nu uitam sa-i multumim si pentru bucurii si pentru necazuri ,sa incercam sa fim toleranti fata de dusmani, ........sa urmam cat putem cuvintele lui Iisus.
    DUMNEZEU SA NE BINECUVANTEZE PE TOTI!
  •  
    • 471 mesaje
    9 Sep 2008, 20:21
    2 2
    Se poate sa ma rog si pentru mama mea si pentru mine ca sa ne fie mai bine? Multumesc!
  •  
    • 106 mesaje
    9 Sep 2008, 21:10
    3 2
    Novena Sfantului Anton de Padova

    Sfinte Antoane de Padova!
    Ma abandonez sub protectia ta, si, ca dovada a credintei si iubirii mele nelimitate in tine, ofer aceasta lumanare ce va arde pentru tine in fiecare Marti.
    Consoleaza-ma te rog, in toate dificultatile mele, in imensa mea singuratate, si alina-mi ranile si durerea in casa Tatalui Nostru Ceresc, Salvatorul Nostru!
    Te implor sa intervii in fata lui Dumnezeu, pentru mine si familia mea, ca noi intodeauna sa-L pastram pe Dumnezeu in sufletele noastre si ca Dumnezeu sa ne dea dupa nevoile noastre!
    Te implor Dumnezeul meu, Sfinte Antoane de Padova, sa ai infinita mila in ce priveste favoarea pe care o cer:
    Cere favoarea . . . si ti se va da !
    Te rog ajuta-ma sa trec peste toate dificultatile pe care le am acum la picioarele mele!
    Se spune 3 de Tatal Nostru, 3 de Avea Maria, 3 Glorie Tatalui Ceresc.
    Toate acestea vor fi spuse in 9 sau 13 Marti succesive si in fiecare Marti o lumanare va fi aprinsa si o copie a acestei rugaciuni va fi lasata ca sa ajute un alt suflet disperat si sa intareasca puterea credintei si a devotamentului catre Sfantul Anton de Padova. Acest miraculos Sfant garanteaza ORICE vei cere, neavand importanta cat de imposibil este ceea ce ceri si asta inainte de implinirea celor 9 sau 13 Marti succesive!

    Pentru fiecare miracol obtinut promite ca vei darui paine, bani, tot ce e mai minunat in sufletul tau - iubire infinita lui Dumnezeu si tuturor celor din jurul tau.

    Aceasta rugaciune eu o spun in fiecare marti si pot sa spun ca unele probleme ce le aveam au inceput sa se rezolve. Sper sa va fie si voua de ajutor.

    Doamne ajuta!!
  •  
    • 106 mesaje
    15 Sep 2008, 15:04
    2 0
    up
  •  
    • 11 mesaje
    15 Sep 2008, 19:45
    13 4
    buna fetelor, pot sa va dau si eu rugaciuni care pt. mine au facut minuni
  •  
    • 1 mesaje
    15 Sep 2008, 19:49
    1 0
    Te rugam!
  •  
    • 11 mesaje
    15 Sep 2008, 19:51
    8 1
    Doamne, sa-mi dai sănătate, fericire, pace, dragoste şi puterea luminii Tale Sfinte.
    Această rugăciune spusă în linişte şi din adâncul inimii rezolva foarte multe probleme financiare si de serviciu. Dacă mai doriţi sa va mai scriu. Vă doresc toate cele bune.
  •  
    • 11 mesaje
    15 Sep 2008, 19:53
    1 1
    Antonitza, mai eşti acolo, daca vrei mai vorbim.
  •  
    • 183 mesaje
    15 Sep 2008, 20:10
    0 1
    2nas eu abia astept sa mai scrii
  •  
    • 11 mesaje
    15 Sep 2008, 20:12
    0 0
    ma bucur daca vrei sa vorbim, am vazut ca fetele scriau rugaciuni si am si eu citeva care m-au ajutat
  •  
    • 11 mesaje
    15 Sep 2008, 20:18
    2 1
    rugaciune catre Sfinta Cruce

    Prea sfinta, cinstita si de viata facatoare, Cruce a Domunlui Nostru Iisus Hristos, fii intreaga mea nadejde, indeparteaza de la mine ingerul mortii si ma apara pe mine {numele de botez} impotriva a toti dusmanii stiuti si nestiuti, vazuti si nevazuti si ma ocroteste impotriva a toate relele care vin de lume, de la trup si de la cel rau. AMIN.
    Daca o spuneti in fiecare zi o sa fiti mereu avertizate inainte de a vi se intimpla ceva rau. o sa vedeti singure cum. o sa va simtiti mereu in siguranta.
  •  
    • 183 mesaje
    15 Sep 2008, 20:18
    1 0
    2nas scrie aici ce te-a ajutat.
    Doamne ajuta!
  •  
    • 57 mesaje
    16 Sep 2008, 00:22
    0 1
    Parintele Gherontie Puiu de la Manastirea Caraiman a carei viata am citit-o de curand, recomanda credinciosilor care ii trec pragul urmatoarea rugaciune: "Doamne intoarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei". Recomanda ca rugaciunea sa fie spusa la nevoie 40 de zile consecutiv de 30 ori pe zi. Eu nu i-am cunoscut putera dar de cateva zile am inceput s-a o spun si eu! Doamne ajuta!
    Bravo fetelor in sfarsit un subiect interesant si binefacator pentru suflet! Multumesc!
  •  
    • 295 mesaje
    17 Sep 2008, 21:47
    1 0
    2nas, ce rugaciuni frumoase !
    Mai scrie!
  •  
    • 11 mesaje
    21 Sep 2008, 00:30
    1 3
    Gaba are dreptate cu rugaciunea pe care a scris-o dar eu o spun in completare la urmatoarea rugaciune: Cum se topeste ceara la fata focului si cum i se risipeste fumul asa sa piara si vrajmasii de la fata lui Dumnezeu iar dreptii sa se lumineze. AMIN si apoi rugaciunea pe care a scris-o gaba. aceste rugaciuni sunt o protectie impotriva a tot raul care ne inconjoara fie ca sunt persoane fie ca sunt alte forte. In orice caz trebuie sa crezi cu adevarat in puterea lor si nu trebuie sa fii suparat cu nimeni, sa lasi de la tine ca aceea persoana sa nu aiba putere asupra ta. trebuie sa te concentrezi nu sa le spui ca pe o poezie. trebuie sa crezi si sa fii sigur de existenta lui Dumnezeu in cele trei ipostase ale sale. Dumnezeu sa ne inspire numai la lucruri bune.
  •  
    • 11 mesaje
    21 Sep 2008, 00:33
    0 0
    scuze, nede_mar a scris rugaciunea de care scriam nu gaba. o sa o mai scriu si eu - Doamne, intoarce la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei. Amin.
  •  
    • 295 mesaje
    22 Sep 2008, 22:33
    4 0
    ,,Craiasa alegandu-te
    Ingenunchem rugandu-te,
    Inalta-Te, ne mantuie;
    Fii scut de intarire
    Si zid de mantuire,
    Privirea-ti adorata
    Asupra-ne coboara,
    O,Maica prea curata
    Si pururea Fecioara,
    Marie!''

    ,,Noi,ce din mila Sfantului
    Umbra facem pamantului,
    Rugamu-ne -ndurarilor,
    Luceafarului marilor;
    Ascult-a noastre plangeri,
    Regina peste ingeri,
    Din neguri te arata,
    Lumina dulce clara,
    O,Maica prea curata
    Si pururea Fecioara,
    Marie!''
    Mihai Eminescu
  •  
    • 295 mesaje
    22 Sep 2008, 22:37
    1 1
    Intrati pe rugaciuni.ro si veti afla f. multe lucruri.

    Sa aveti pace in suflet!
  •  
    • 470 mesaje
    23 Sep 2008, 21:24
    0 0
    Si eu incep cu rugaciunea cea puternica...Credinta ne ajuta intotdeauna