o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    19 Aug 2008, 22:32
    2 4
    si mie mi se pare ritual vrajitoresc!

    oare pe Dumnezeu il intereseaza numarul lumanarilor aprinse sau ca te rogi din inima si iti pui increderea in El?

    oare conteaza ca te rogi 9 saptamani la rand sau in fiecare zi? sau ca te duci la o biserica renumita in loc de una micuta din cartier?

    numerele, obiectele, locurile fizice conteaza mai mult decat comunicarea noastra sincera cu Dumnezeu?
  •  
    • 336 mesaje
    20 Aug 2008, 16:02
    5 0
    Buna!
    Fetelor , Rugaciuna SF.MARTA e intr-adevar o rugaciune puternica .
  •  
    • 336 mesaje
    20 Aug 2008, 16:03
    4 1
    Buna!
    Fetelor , Rugaciuna SF.MARTA e intr-adevar o rugaciune puternica .
  •  
    • 2009 mesaje
    20 Aug 2008, 20:14
    7 1
    Acum 2 ani, cand am intrat pe forum, eram distrusa sufleteste. Am gasit intamplator rugaciunea aceasta postata de o Eva. Nu mai credeam in nimic, dar ma agatam de orice fir de pai. Am urmat "instructiunile", spre nedumerirea fiului meu care nu ma credea asa de credincioasa.....Nu stiu daca m-a ajutat.....dar ce stiu cu siguranta este ca mi-a adus o mare pace sufleteasca. Si liniste, si impacare. M-am impacat cu mine!
  •  
    • 30 mesaje
    21 Aug 2008, 14:37
    0 2
    De la cateva persoane apropiate am auzit ca s-au rugat pentru a-si indeplini dorintele de suflet (dragoste, casatorie, intelegere cu cei dragi etc) la Sf. Fanurie si intr-adevar dupa 9 vineri dus regulat ... dorintele s-au implinit (rezultatul la unii s-au vazut la primele 2-3 vineri, la altii la sfarsit).
    Am inceput sa merg si eu la Biserica Greaca la Sf. Fanurie, este a3a vineri saptamana asta. De fiecare data cand mergi aceste 9 vineri trebuie sa duci la biserica o turtita facuta din 9 ingrediente (fara ou si fara lapte, de post) facuta de tine, iar a 10-a vineri trebuie sa faci o placinta cu mere drept multumire pt Sf. Fanurie ca rugile pt dorinte au avut rezultate.
    Cred cu tarie in aceasta ...
  •  
    • 471 mesaje
    21 Aug 2008, 21:55
    2 0
    Sa va ajute Dumnezeu! Aveti credinta in El caci atunci sufletul nostru va fi in siguranta!
  •  
    • 170 mesaje
    26 Aug 2008, 17:53
    2 1
    am inceput si eu sa spun rugaciune sf marta!sper sa se indeplineasc dorinta...multumesc mult!v-am pupat! :*
  •  
    • 46 mesaje
    31 Aug 2008, 12:21
    2 0
    Cateodata ma gandesc ca sunt atat de pacatoasa incat nu o sa ma mai ajute nici o rugaciune, dar totusi nu mi-am pierdut credinta si speranta ca intr-o zi Dumnezeu ma va ajuta si pe mine pentru ca vede ce suflet am.

    Sa va ajute Dumnezeu si sa vi se indeplineasca toate dorintele.
  •  
    • 2001 mesaje
    31 Aug 2008, 13:08
    3 0
    nu trebuie sa-ti pierzi credinta niciodata,DUMNEZEU are grija de noi toti.......fiecare la timpul lui.......nu poti fi credincioasa azi si daca dorinta nu s-a implinit devii ateu............DUMNEZEU ne pune la incercare........
  •  
    • 366 mesaje
    31 Aug 2008, 15:06
    1 0
    Joanna mi-ai lasat pe mp ID-ul tau dar tu nu mi-ai dat accept,eu vreau sa te ajut cu tot dragu.
    DOAMNE AJUTA-NE PE TOTI!
  •  
    • 7 mesaje
    31 Aug 2008, 23:02
    7 0
    Am aceasta rugaciune de mai bine de un an....incerc sa o citsc mereu chiar daca se termina cele noua marti....in primul rind se va indepli ceea ce ti doresti DOAR DACA TE ROGI DIN SUFLET SI PINA LA CAPAT....va spun din proprie experienta ca de fiecre data cind am inceput sa ma rog nu a trecea nici o saptamina si dorinta mea incepea sa se implineasca ....din pacate in momentul in care ne vedem cu sacii in caruta nu mai continuam rugaciunea cu aceiasi infocare....si din pacate totul ia o alta intorsatura si totul se duce de ripa.Este fffffff greu sa te tii de o rugaciune cit de mica ar fi ea si sa o spui din suflet pina la capat.Poate doar mie mi se intimpla asta....vreau sa va spun ca.....eu nu reusesc citesc un acatist 40 zile...nu potttttttt.....de fiecare data cind ma apuc de citi nici dupa 10 zile mi se intimpla ceva in bine si las balta....poate are cineva o explicatie....Si inca ceva.....incercati sa cititi un acatist timp de 40 zile....Dumnezu chiar exista si ...desi nu stiu de ce mereu m a ajutat....ORICE il rogi si crezi ca dumnezeu iti va da chiar vei obtine...nu glumesc
  •  
    • 46 mesaje
    1 Sep 2008, 01:27
    2 1
    Stiu ca exista, din pacate sunt de un an si jumatate intr-o continua lupta dintre bine si rau. Poate de multe ori in mintea mea intreb cu pacat, "daca Existi de ce permiti existenta raului si a oamenilor care fac rau printre noi?". Stiu, suntem prea mici/marunti sa punem la socoteala cee ce face El. Dar tot sunt momente cand imi zic "nu e coect sa castige raul, pur si simplu nu e corect si nu are nici o logica pentru ca in mod normal binele trebuie sa castige, si totusi..."

    Ma rog mereu, am momente cand ma rog zi de zi, de cateva saptamani am inceput sa merg in fiecare marti la Sf Anton si tin si post ziua respectiva, in plus de la inceputul anului in fiecare vineri eu tin post. Inca mai astept
    Am sa retin si rugaciunea Sf Marta vad ca la multe dintre voi a dat rezultate. Sau poate pentru ceea ce ma rog eu e prea greu de indeplinit sau cumva impotriva anumitor legi....nu mai stiu. Cateodata obosesc, ma ridic si merg mai departe cu speranta ca intotdeuna binele trebuie sa invinga.


    PS: Jupanaesa, imi cer scuze, daca mai imi dai odata dau accept, nu stiam cine erai
  •  
    • 236 mesaje
    1 Sep 2008, 09:15
    0 1
    Jupaneasa, imi dai si mie id tau de mess pe privat, plz.
  •  
    • 2009 mesaje
    1 Sep 2008, 20:26
    2 2
    Beatrice, cred ca ar trebui sa te rogi fara sa ceri ceva anume. Doar sa te rogi pur si simplu!
    Ti-am spus, si am spus rugaciunea, intai am inceput in durere, apoi, resemnare....si am sfarsit cele 40 de zile rugandu-ma pur si simplu, doar pt sufletul meu. Si mi-am gasit linistea.
  •  
    • 7 mesaje
    2 Sep 2008, 15:43
    2 0
    Ceva timp in urma am primit o carticica de rugaciuni care se cheama 13MARTI SI NOVENA SF ANTON.Am o prietena care a fost bolnava de leucemie ....doctorii nu i dadeau de trait mai mult de 5-6 luni.Familia ei a citit aceasta carticica timp de 13 marti in biserica Sf Anton iar ea este foarte bine acum,toata lumea a ramas uimita mai ales medicii.Probabil a fost scris si in ziar despre aceasta intimplare.Am cautat pe net aceasta carte dar nu gasit o...asa ca am sa va scriu din ea daca doriti.doamne ajuta
  •  
    • 7 mesaje
    2 Sep 2008, 15:44
    1 0
    RUGACIUNE LA NECAZ MARE


    Adu ti aminte sf Antoane ,cum te a cinstit Dumnezeu Pina acum,ajutind atitea mii de oameni care au cerut milostivirea ta.Adu ti aminte citi morti au inviat ,citi rataciti au primit indemn si sfat bun ,citi au fost scapati de diferite boli,citi si au reprimat lucrurile furate ,intr un cuvint citi au gasit si gasesc necontenit prin tine ajutor in nevoile lor.Si eu alerg la tine in necazul in care ma aflu.Voi primi usurare de la Dumnezeu prin staruinta ta.Domnul imi trimite aceasta suferinta fie pt pacatele mele ,fie c asa ma incerce.Priveste la starea meã atit de grea.Ma vei putea vedea suferind fará sa fii miscat?Stiu ca nu sunt vrednic de ajutorul tau ,dar adu ti aminte de marea dragoste cu care ai ajutat pe atitia pacatosi ,cit timp traiau inca pe pamint.
    Tatal Nostru,Bucura te Marie….Slava Tatalui
  •  
    • 7 mesaje
    2 Sep 2008, 15:56
    2 0
    RUGACIUNEA UNUI BOLNAV

    Marite Sf Antoane ,tu ai mijlocit vindecari tuturor acelora care au alergat la ajutorul tau.Iata ca si eu nevrednicul ,urmind pilda celor care au dobindit alinare prin mijlocirea ta ,cu inima inflacarata de o credinta vie ,te rog sa mi dobindesti darul vindecarii din aceasta boala ,care imi macina viata.
    Iar daca nu voi fi vrednic de acest maré har ,mijloceste mi darul de a suferi cu umilinta si resemnare la vointa divina ,pt a ma invrednici de rasplata fagaduita de Iisus ,celor ce vor rabda cu statornicie Pina la sfirsit.Amin
    Slava Tatalui,Bucura te Marie……Tatal Nostru
  •  
    • 7 mesaje
    2 Sep 2008, 17:32
    2 0
    RUGACIUNE PT UN BOLNAV

    O milostive Sf Antoane,,care fiind aprins de dragoste si de putere dumnezeiasca,ai ajutat pururea si pretutindeni pe aproapele tau,si cu rugaciunea ta ai vindecat chiar pe acela pt care nu mai era nici o nadejde,incit lumea toata te numeste SF MINUNILOR ,te rugam sa arati puterea si iubirea ta catre sarmanul bolnav N…..,care si a pus toata increderea in tine.
    Dumnezeu ,o slavite Antoane,ti a dat in cer puterea de a face minuni spre tamaduirea bolnavilor de orice fel.De accea vino din cer ca un inger pt mingaiere la ptul acestui bolnav.,Alina i durerea ,sal reda i sanatatea deplina,daca aceasta va fi spre mintuirea sufletului sal.Daca insa Dumnezeu ,in tainele sale nepatrunse ,a hotarit sa sufere mai departe sal chiar sa paraseasca aceasta vale de lacrimi ,atunci fii de fata in cel din urma momenta l vietii lui.Desteapta in sufletul lui o cainta sincera de pacate ,pt ca sa primeasca cu folos ultimele Sacramente,intareste l c asa intimpine moartea cu supunere la vointa lui Dumnezeu si astfel sa treaca din aceasta viata la fericirea raiului ,unde sa laúde pt toata vesnicia milostivirile lui si bunatatea ta.amin
    Tatal Nostru…..
  •  
    • 366 mesaje
    3 Sep 2008, 21:13
    2 0
    onyx23 ai mp.
    Dumnezeu sa ne binecuvanteze !
  •  
    • 201 mesaje
    5 Sep 2008, 07:38
    2 0
    o intrebare am..ce parere aveti despre preoti?
    vi se pare normal ca un preot sa aiba masina de ultimul tip,o vila si multe altele?...sau...atunci cand vine cu sfintitu sa spuna..datu cu busuiocul nu mai e 5 lei e 10 lei... aici unde mai este credinta si bunul simt?
    mi se pare o afacere treaba asta cu preotii...nu am nimic cu biserica,respect simbolul ei...dar...si aici totul se invarte in jurul banului...
    sau...de ce la biserica sunt mai multe tipuri de lumanari?...de 1 leu..de 2 ..de 3...de 50 bani... de 5 lei etc...oare noi nu suntem la fel(se spune ca in fata lui dumnezeu suntel egali)..n ar trebui sa fie acelashi pret pt toata lumea?
    e adevarat,trebuie sa si castige si ei existenta cumva...dar unii sunt chiar lipsiti de bun simt...