o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    • 1 mesaje
    7 Feb 2016, 18:43
    0 1
    Orice rugaciuni ati spune, cu siguranta Dumnezeu va va auzi si va va ajuta. De asemenea, cred cu tarie ca rugaciune linisteste sufletul. Eu mi-am revenit dupa un moment foarte greu in viata mea doar cu ajutorul rugaciunilor. Ii multumesc din tot sufletul lui Dumnezeu pentru linistea pe care mi-a adus-o in suflet si pentru ca m-a ajutat cu ceea ce L-am rugat.

    Ca si rugaciuni pe care le-am spus,

    40 zile Paraclisul Maicii Domnului :  http://doarortodox.ro/2011/04/11/paraclisul-maicii-domnului/

    15 zile consecutiv Rugaciune la Sfanta Rita :  http://sfantaritadecascia.blogspot.ro/p/rugaciune-in-cinstea-sfintei-rita.html

    9 zile de marti la rand Rugaciune la Sfanta Marta : http://rugaciuni-miracol.blogspot.ro/2013/08/rugaciune-catre-sfanta-mata.html

    Am mai spus, de asemenea, Rugaciune pentru vrajmasi si pentru impacare, deoarece am avut nevoie : http://www.crestinortodox.ro/rugaciuni/rugaciune-pentru-vrajmasi-72580.html si http://www.dervent.ro/rugaciuni.php?cID=cat-rugaciuni-trebuinta&rID=00012-RUGACIUNE_IMPACARE

    Pe mine m-au ajutat mult.
    Va sfatuiesc din tot sufletul sa incercati si pe aceasta cale sa treceti peste necazuri si sa credeti din inima ca Dumnezeu va aude si va raspunde rugaciunilor voastre.
    Va doresc multa sanatate si liniste in suflet. 
  •  
    • 11561 mesaje
    10 Feb 2016, 15:37
    0 0
    Sophie23 said:Orice rugaciuni ati spune, cu siguranta Dumnezeu va va auzi si va va ajuta. De asemenea, cred cu tarie ca rugaciune linisteste sufletul. Eu mi-am revenit dupa un moment foarte greu in viata mea doar cu ajutorul rugaciunilor. Ii multumesc din tot sufletul lui Dumnezeu pentru linistea pe care mi-a adus-o in suflet si pentru ca m-a ajutat cu ceea ce L-am rugat.

    Ca si rugaciuni pe care le-am spus,

    40 zile Paraclisul Maicii Domnului :  http://doarortodox.ro/2011/04/11/paraclisul-maicii-domnului/

    15 zile consecutiv Rugaciune la Sfanta Rita :  http://sfantaritadecascia.blogspot.ro/p/rugaciune-in-cinstea-sfintei-rita.html

    9 zile de marti la rand Rugaciune la Sfanta Marta : http://rugaciuni-miracol.blogspot.ro/2013/08/rugaciune-catre-sfanta-mata.html

    Am mai spus, de asemenea, Rugaciune pentru vrajmasi si pentru impacare, deoarece am avut nevoie : http://www.crestinortodox.ro/rugaciuni/rugaciune-pentru-vrajmasi-72580.html si http://www.dervent.ro/rugaciuni.php?cID=cat-rugaciuni-trebuinta&rID=00012-RUGACIUNE_IMPACARE

    Pe mine m-au ajutat mult.
    Va sfatuiesc din tot sufletul sa incercati si pe aceasta cale sa treceti peste necazuri si sa credeti din inima ca Dumnezeu va aude si va raspunde rugaciunilor voastre.
    Va doresc multa sanatate si liniste in suflet. 

     Ando  mama , ce  faci , ti  ai  trimis  "clonele" in  recunoastere!!!???

  •  
    • 7959 mesaje
    10 Feb 2016, 16:08
    1 0
    Io le-as intreba de ce posteaza la familie?
  •  
    • 1 mesaje
    7 Mar 2016, 14:27
    2 0

    Rugaciuni care mi-au fost de mare folos in viata:

    Rugaciune pentru indeplinirea dorintelor

    Sfanta Inima a lui Isus Hristos ajuta-ma grabnic,nu ma lasa,caci eu te slavii incunostiind pe toata lumea de minunea  ce ai facut cu mine. Iti sarut picioarele Tale sfinte sangerande,spal cu  lacrimile mele toate ranile primite si astept cu credinta in suflet ca in aceasta rugaciune de 25 de zile sa iti apleci ochii milostivi si asupra mea. Amin
     

     Rugaciune catre Maica Domnului
     

    SFANTA MARIA, MA INDREPTEZ PLIN DE INCREDERE CATRE TINE, CERANDU-TI AJUTOR. CRED CU TARIE CA MA VEI ASCULTA IN NECAZUL MEU SI MA VEI SPRIJINI CAND IMI ESTE GREU. SPER A-TI ARATA RECUNOSTINTA MEA. ITI FAGADUIESC SA FAC CUNOSCUTA SI ALTORA ACEASTA RUGACIUNE. TE ROG CU UMILINTA SA IMI ADUCI LINISTE IN TRISTETEA SI DURERILE MELE. IN NUMELE NEGRAITEI RUGACIUNI SI BUCURII CATE TI-A CUPRINS INIMA CAND AI OFERIT ADAPOST MANTUITORULUI LUMII IN CASA TA DIN BETLANIA, TE IMPLOR ROAGA-TE PENTRU MINE SI FAMILIA MEA CA SA-L PASTRAM PE D-ZEU IN INIMA ASTFEL INCAT SA NE INVREDNICIM A PRIMI AJUTOR IN NEVOILE NOASTRE, MAI ALES IN DUREREA CARE MA COPLESESTE ACUM...(SE SPUNE DORINTA). TE IMPLOR, AJUTATOAREA CELOR AFLATI IN SUFERINTA, INFRANGE ORICE GREUTATI PRECUM AI INFRANT BALAURUL CARE SADE LA PICIOARELE TALE.

    SE PUNE RUGACIUNEA TATAL NOSTRU.

    BUCURA-TE MARIE CEA PLINA DE DAR, DOMNUL ESTE CU TINE !

    BINECUVANTATA ESTI TU INTRE FEMEI SI BINECUVANTAT ESTE RODUL PANTECULUI TAU CARE A NASCUT PE MANTUITORUL SUFLETELOR NOASTRE IISUS HRISTOS.

    SFANTA MARIE, MAICA DE D-ZEU, ROAGA-TE PENTRU NOI PACATOSII ACUM SI IN CEASUL MORTII NOASTRE. AMIN.
     

     Rugăciune pentru găsirea unui loc de muncă
     

    Părinte Sfinte, Care de toţi porţi grijă şi eşti scăpare celor din nevoi, Te rog, vino degrabă în ajutorul meu, care doresc să îmi găsesc un loc de muncă, de pe urma căruia să-mi întreţin viaţa proprie şi a familiei mele.

    Doamne, ştii necazurile şi lipsurile care mă împresoară. Fie-Ţi milă de mine şi trimite-mi degrab ajutorul Tău. Îndrumă-mă spre locuri potrivite şi spre oameni de nădejde. Milostive, Doamne,Cel ce îndreptezi paşii omului în această viaţă, caută cu iubire Părinteasca spre mine, care-Ţi cer ajutorul Tău, şi binecuvintează-mi cu har buna mea voire. În îndeplinirea voinţei mele de a-mi găsi un loc stabil de muncă, te rog cu stăruinţă, Doamne, trimite-mi înger luminat, care să mă povăţuiască spre oameni de nădejde şi spre tot lucrul bun, să mă izbăvească de vrăjmaşii văzuţi şi nevăzuţi, de oamenii răi şi vicleni, de orice întâmplare rea. Ca împlinindu-mi-se cu binecuvântarea Ta, Doamne, cererea mea, şi având de la Tine dar de sănătate, de putere de muncă şi de bună sporire, să-mi împlinesc temeinic munca mea, preamărind puterea şi mila Ta.

    Că Tu eşti Chivernisitorul vieţii noastre şi Cel ce toate le rânduieşti spre folosul nostru şi Ţie-Ţi mulţumim, Tatălui şi Fiului şi Sfântului Duh. Amin.
     

    Rugăciune pentru obţinerea unui loc de muncă
     

    Doamne, Dumnezeul nostru, Cel ce ai intemeiat pământul şi l-ai încredinţat să fie sub stăpânirea omului care – cu înțelepciunea primită de la Tine – să se arăte a fi un bun iconom și sfințitor al zidirii Tale, până ce vor fi întemeiate un cer nou și un pământ nou, potrivit cuvintelor Scripturii care zice: „Toate sunt ale voastre” și iarăși: „Iată, Eu le înnoiesc pe toate”, Stăpânitorule al cerului și al pământului, Care dai înțelepciune, știință și pricepere omului pentru ca să lucreze cu mînile lui și să descopere cu mintea lui darurile pământului care sunt date de Tine, Dumnezeul nostru, spre folosul oamenilor, Te rugăm, Creatorule a celor văzute și a celor nevăzute, binecuvântează pe robul Tău (N) care cu credință se roagă Ție, prin noi smeriții și nevrednici, pentru dobândirea unui loc de muncă, pentru că Tu Însuți ai poruncit omului ca prin osteneală să se hrănească în toate zilele vieții lui. Ajută pe robul Tău (N) în căutările lui și-i împlinește rugăciunea, pentru că din prisosul lui să dea și celor care nu au, și ferește-l în viață de vrajmașii văzuți și nevăzuți, de piedicile oamenilor răi și de primejdiile de tot felul, cu harul și cu îndurările și cu iubirea de oameni ale Unuia-Născut Fiului Tău, cu Care ești binecuvântat, cu Preasfântul și Bunul și de viață Făcătorul Tău Duh, acum și pururea și în vecii vecilor. Amin.
     

    Rugaciune de multumire
     

    Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Dumnezeule a toata milostivirea si indurarea, Care ai nemasurata mila, nespusa si neajunsa iubire de oameni, cazand acum catre a Ta slava, cu frica si cu cutremur, aduc Tie multumire pentru binefacerile de care m-ai invrednicit pe mine, nevrednicul robul Tau. Te slavesc, Te laud si Te cant ca pe un Domn, Stapan si facator de bine. Si iarasi cazand inaintea Ta, iti multumesc si cu smerenie ma rog nemasuratei si negraitei Tale milostiviri, ca si de acum inainte sa-mi daruiesti faceri de bine, ca sa sporesc in dragostea de Tine si de aproapele meu. Izbaveste-ma de tot raul si necazul. Daruieste-mi liniste. Si ma invredniceste ca in toate zilele vietii mele totdeauna multumire sa-Ti aduc si sa graiesc si sa cant cele preabune Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

     

    Rugăciune puternică pentru momentele grele ale vieţii.
     

    O, Dumnezeule Mare, mântuieşte-mă de toate relele; o, Dumnezeule Mare, care ai hărăzit mângâiere tuturor Sfinţilor, hărăzeşte-mi-o şi mie, care ajuţi şi sprijini toate lucrările, ajută-mă şi sprijină-mă în toate nevoile, scapă-mă de toate primejdiile, de toţi duşmanii văzuţi şi nevăzuţi.

    În numele Tatălui care a creeat lumea, în numele Fiului care a răscumparat-o, în numele Sfântului Duh care a împlinit legea în toată a ei desăvârşire.

    Binecuvântarea lui Dumnezeu Tatăl care cu cuvântul a zidit lumea, să fie pururea cu mine ……!

    Binecuvântarea Domnului Isus Hristos, fiul Marelui Dumnezeu, să fie pururea cu mine…..!

    Binecuvântarea Sfântului Duh cu cele mai scumpe daruri ale Sale, să fie pururea cu mine … !

    Doamne, norii grei ai nenorocirilor şi ai supărarilor se abat asupra capului meu şi întristările sfâşietoare mă copleşesc, dar mă mângăi că Tu mă iubeşti şi această încredinţare mă încurajează. Plin(ă) de nadejde în dragostea şi bunătatea Ta, nu voi lăsa să mă biruiască împotrivirile soartei, ci mă voi lupta cu curaj, căci numai cu ajutorul Tău voi reuşi.

    La tine, dar Preabunule Doamne, alerg şi mă rog: vino grabnic şi mă mântuie cu puterea Ta, cu mila Ta, precum ai mântuit şi pe Petru cel ce venea pe apă; întinde-mi mâna ca şi lui şi mai presus Doamne dă-mi sănătate şi……….(se spune o singură dorinţă).

    Doamne, ai milă şi nu zăbovi şi primeşte cu bunătatea Ta rugaciunea mea ce o fac către Tine, apără-mă cu Harul Tău şi ajută-mă sa fiu statornic în angajamentul ce-l iau faţă de Tine: de a da o bucată de pâine la săraci şi de a mă ruga pentru cei aflaţi în primejdii sau suferinţă şi pentru mântuirea tuturor oamenilor.

    Trimite Doamne binecuvantarea Ta peste duşmanii mei cunoscuţi….(se spune numele) şi necunoscuţi şi iîdreaptă-i cu gânduri bune spre mine şi spre toţi ai casei mele.

    Tu Doamne, doreşti ca omul să trăiască în unire şi dragoste pe pământ.

    Fă-i şi pe cei ce mă asupresc, mă urăsc, mă chinuiesc, ma năpăstuiesc, mă descurajează, ma desconsideră, să cunoască milostivirea Ta şi luminează-le Tu , Doamne, inima lor şi fă-o primitoare de dragoste, ca să trăim în deplină unire, cu inima curată şi ne iartă nouă greşelile, precum iertăm celor ce ne greşesc noua. AMIN!

  •  
    • 11561 mesaje
    8 Mar 2016, 14:37
    1 3
    As vrea si eu o rugaciune , impotriva prostiei , ma gandesc ca poate ar ajuta , ca multa lume se chinuie pe pamant!!!
  •  
    • 1 mesaje
    20 Aug 2016, 23:24
    1 0
    Are ceva daca nu spui rugaciunea cu o lumanare dar in schimb o spui cu o iconita in fata ta sau cu o iconita in mana?
    Acest mesaj a fost editat de către Ariana257: 20 Aug 2016, 23:28
  •  
    • 3765 mesaje
    23 Aug 2016, 17:02
    1 0
    Ariana257 said:Are ceva daca nu spui rugaciunea cu o lumanare dar in schimb o spui cu o iconita in fata ta sau cu o iconita in mana?

     

    daca nu ai lumanare poti sa pui o lanterna. d-aia cu led.

  •  
    • 1 mesaje
    27 Aug 2016, 09:50
    1 2
     rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.


    Multi spun ca li s-a indeplinit cererea inainte de a termina cele 9 marti.Eu deocamdata astept miracolul,dar nu ma indoiesc ca voi fi ascultata.Sa fiti sanatosi si sa aveti credinta.Va pup pe toate.

     

  •  
    • 1 mesaje
    26 Sep 2016, 14:38
    0 0
    Rugaciune miraculoasa pentru fecioara din juquila<!-- / icon and title --><!-- message --> ( o aparitie miraculoasa a unei statui a Fecioarei Facatoare de minuni dintr-o biserica din Mexic)

    Se face 9 zile la rand, in fiecare zi se aprinde o lumanare alba.In a noua zi publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte: una de bani(afaceri) si doua imposibile. Ele se vor indeplini chiar daca nu va vine sa credeti.


    Rugaciunea:
    Maica iubita, Sfanta Fecioara din Juquila
    Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe
    Viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razna nu ne abandona!

    Maica iubita protejeaza pelerinii
    Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre!
    Acopera-i cu mantia Ta pe sarmanii fara ajutor
    Si painea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
    Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat!Amen!

    Ii multumesc Fecioarei din Juguila pentru toate favorurile primite!Amen!

    Se spune de 9 ori Bucura-te Marie

    Bucura-te Marie plina de har, Domnul este cu tine.
    Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pintecelui tau Isus
    Sfanta Marie maica lui Dumnezeu roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.Amin! <!-- / message --><!-- edit note -->
  •  
    • 6 mesaje
    15 Iul 2017, 22:34
    1 0
    Am făcut aceasta rugăciune 9 zile la rând si cele 3 dorințe ale mele s-au îndeplinit
  •  
    • 6 mesaje
    15 Iul 2017, 22:35
    0 0
    Am făcut aceasta rugăciune 9 zile la rând si cele 3 dorințe ale mele s-au îndeplinit
  •  
    • 6 mesaje
    15 Iul 2017, 22:37
    0 0
    Am făcut aceasta rugăciune 9 zile la rând si cele 3 dorințe ale mele s-au îndeplinit
  •  
    • 6 mesaje
    15 Iul 2017, 22:38
    0 0
    Am făcut aceasta rugăciune 9 zile la rând si cele 3 dorințe ale mele s-au îndeplinit
  •  
    • 6 mesaje
    15 Iul 2017, 22:49
    0 0
    Am făcut aceasta rugăciune 9 zile la rând si cele 3 dorințe ale mele s-au îndeplinit
    Acest mesaj a fost editat de către Vio_Vio1984: 15 Iul 2017, 22:50
  •  
    • 6 mesaje
    15 Iul 2017, 22:52
    0 0
    Am făcut aceasta rugăciune 9 zile la rând si cele 3 dorințe ale mele s-au îndeplinit
  •  
    • 3765 mesaje
    16 Iul 2017, 22:06
    0 0
    Vio_Vio1984 said:Am făcut aceasta rugăciune 9 zile la rând si cele 3 dorințe ale mele s-au îndeplinit

     

    Care au fost cele trei dorinte care s-au indeplinit? Ma mananca o curiozitate.

  •  
    • 1 mesaje
    18 Aug 2017, 00:06
    0 0

    Rugăciunea de mai jos îi este dedicată Maicii SFINTE și se spune că îndeplinește orice dorință

    „Sfântă Maria, mă îndrept plin de încredere către Tine, cerându-ți ajutor! Cred cu tărie că mă vei asculta în necazul meu și mă vei sprijini când îmi este greu.

    Spre a-ți arăta recunoștința mea, îți făgăduiesc să fac cunoscută și altora această rugăciune. Te rog, cu umilință, să îmi aduci liniște în tristețea și durerile mele.

    În numele negrăitei rugăciuni și bucurii care ți-a cuprins inima când ai oferit adăpost Mântuitorului lumii în casa ta din Betania, te impor, roagă-te pentru mine și familia mea ca să-l păstrăm pe Dumnezeu în inimă astfel încât să ne învrednicim a primi ajutor în nevoile noastre, mai ales în durerea care mă copleșește acum (se spune dorința).

    Te impor, Ajutătoarea celor aflați în suferință, înfrânge orice greutăți precum ai înfrânt balaurul care șade la picioarele tale.”

    Se spune rugăciunea Tatăl Nostru, iar apoi: „Bucură-te Marie, cea plină de Dar, Domnul este cu Tine! Binecuvântată ești tu între femei și binecuvântat este rodul pântecului tău care a născut pe Mântuitorul sufletelor noastre Iisus Hristos.

    Sfântă Marie, Maica de Dumnezeu, roagă-te pentru noi păcătoșii acum și în ceasul morții noastre. Amin”

    Această rugăciune se spune de 10 ori pe zi, timp de 9 marți, având o lumânare sfințită aprinsă.

    Rugăciunea este atât de puternică încât înainte de terminarea novenei se va primi lucrul cerut.
  •  
    • 1 mesaje
    23 Oct 2017, 19:08
    0 0
    Acesta rugaciune chiar ma ajutat foarte mult

    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 3 mesaje
    15 Nov 2017, 02:04
    0 0
    Sfântă Maria, mă îndrept plin de încredere către Tine, cerându-ți ajutor! Cred cu tărie că mă vei asculta în necazul meu și mă vei sprijini când îmi este greu.
    Spre a-ți arăta recunoștința mea, îți făgăduiesc să fac cunoscută și altora această rugăciune. Te rog, cu umilință, să îmi aduci liniște în tristețea și durerile mele.
    În numele negrăitei rugăciuni și bucurii care ți-a cuprins inima când ai oferit adăpost Mântuitorului lumii în casa ta din Betania, te impor, roagă-te pentru mine și familia mea ca să-l păstrăm pe Dumnezeu în inimă astfel încât să ne învrednicim a primi ajutor în nevoile noastre, mai ales în durerea care mă copleșește acum (se spune dorința).
    Te impor, Ajutătoarea celor aflați în suferință, înfrânge orice greutăți precum ai înfrânt balaurul care șade la picioarele tale.”
    Se spune rugăciunea Tatăl Nostru, iar apoi: „Bucură-te Marie, cea plină de Dar, Domnul este cu Tine! Binecuvântată ești tu între femei și binecuvântat este rodul pântecului tău care a născut pe Mântuitorul sufletelor noastre Iisus Hristos.
    Sfântă Marie, Maica de Dumnezeu, roagă-te pentru noi păcătoșii acum și în ceasul morții noastre. Amin”
    Această rugăciune se spune de 10 ori pe zi, timp de 9 marți, având o lumânare sfințită aprinsă.
  •  
    • 3 mesaje
    15 Nov 2017, 02:04
    0 0
    Sfântă Maria, mă îndrept plin de încredere către Tine, cerându-ți ajutor! Cred cu tărie că mă vei asculta în necazul meu și mă vei sprijini când îmi este greu.
    Spre a-ți arăta recunoștința mea, îți făgăduiesc să fac cunoscută și altora această rugăciune. Te rog, cu umilință, să îmi aduci liniște în tristețea și durerile mele.
    În numele negrăitei rugăciuni și bucurii care ți-a cuprins inima când ai oferit adăpost Mântuitorului lumii în casa ta din Betania, te impor, roagă-te pentru mine și familia mea ca să-l păstrăm pe Dumnezeu în inimă astfel încât să ne învrednicim a primi ajutor în nevoile noastre, mai ales în durerea care mă copleșește acum (se spune dorința).
    Te impor, Ajutătoarea celor aflați în suferință, înfrânge orice greutăți precum ai înfrânt balaurul care șade la picioarele tale.”
    Se spune rugăciunea Tatăl Nostru, iar apoi: „Bucură-te Marie, cea plină de Dar, Domnul este cu Tine! Binecuvântată ești tu între femei și binecuvântat este rodul pântecului tău care a născut pe Mântuitorul sufletelor noastre Iisus Hristos.
    Sfântă Marie, Maica de Dumnezeu, roagă-te pentru noi păcătoșii acum și în ceasul morții noastre. Amin”
    Această rugăciune se spune de 10 ori pe zi, timp de 9 marți, având o lumânare sfințită aprinsă.