o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    • 17 mesaje
    9 Oct 2008, 14:06
    3 1
    Foarte folositoare rugaciunea. M-a ajutat foarte mult. Nici nu m-am asteptat. Ma duc si la Sf. Anton in fiecare marti. Am fost pana acum de 5 ori. Multumesc celor care au postat-o pe forum.
  •  
    • 37 mesaje
    15 Oct 2008, 23:26
    4 2
    Cu ceva timp in urma am citit in formula as despre minunile sf Nectarie.
    Nu am probleme de sanatate, multumesc lui Dumnezeu, ci probleme cotidiene...
    Saptamana trecuta nu mai aveam bani nici de paine, aurul la amanet etc.
    Seara cu lacrimi in ochi am inceput sa citesc rugaciunea catre sf Nectarie.
    Dimineata am primit un ajutor neasteptat, peste 2 zile am primit o marire de salariu si tot in aceeasi zi, seara tarziu, sotul a fost anuntat sa se pregateasca sa plece in strainatate sa lucreze cu contract la o firma mare.
    Unele dintre voi pot spune ca au fost doar coincidente, dar eu stiu ca nu este asa!
    Pacat ca ne rugam cu lacrimi in ochi doar cand avem nevoie!
  •  
    • 236 mesaje
    16 Oct 2008, 09:32
    2 1
    Sf Nectarie m-a ajutat si pe mine. Am fost la moastele lui zilele trecute si l-am rugat sa imi arate daca exista cu adevarat, sa se intample un anume lucru in ziua aia. Si peste nici jumatate de ora s-a intamplat. Rugati-va cu incredere, sfintii chiar ne ajuta. Trebuie doar sa cerem cu credinta ajutorul.
  •  
    • 274 mesaje
    18 Oct 2008, 16:45
    2 0
    onyx,unde sunt moastele sf.Nectarie??
  •  
    • 1 mesaje
    18 Oct 2008, 20:40
    0 0
    Se presupune ca tot ce este in biserica este sfintit!
    Ei bine nu-i asa!
    Ar trebui sa cumperi lumanarea(sau lumanarile) si sa le duci la altar ca pr sa faca o rugaciune si sa se sfinteasca respectivele ...lucruri!
    Cine stie prin ce maini si cate injuraturi au "insotit" acele lumanari pana au ajuns la praznicar ca sa fie vandute credinciosilor?
    A pro-pos....da la ce-ti trebuie lumanari "sfintite"?
  •  
    • 34 mesaje
    10 Dec 2008, 17:28
    1 0
  •  
    • 138 mesaje
    10 Dec 2008, 21:34
    0 0
    Superba,
  •  
    • 138 mesaje
    10 Dec 2008, 21:34
    0 0
    Superba,
  •  
    • 138 mesaje
    10 Dec 2008, 21:34
    0 0
    Superba,
  •  
    • 138 mesaje
    10 Dec 2008, 21:35
    0 0
    Superba,
  •  
    • 138 mesaje
    10 Dec 2008, 21:35
    1 0
    Superba,
  •  
    • 138 mesaje
    10 Dec 2008, 21:36
    1 0
    Superba,
  •  
    • 138 mesaje
    10 Dec 2008, 21:36
    0 0
    Superba,
  •  
    • 4 mesaje
    12 Dec 2008, 18:12
    0 0
    buna eu sunt simona si sunt din Brasov suny noua pe acest site si imi place foarte mult ceea ce am gasit aici eu sunt casatorita de 3 ani si ceva in acst timp am pierdut o sarcina si de atuci nu am mai ramas insarcinata si ne dorim foarte mult un bebelus si aici am gasit niste rugaciuni foarte frumoase va multumesc
  •  
    • 111 mesaje
    12 Dec 2008, 22:08
    1 0
    salut simona,bine ai venit printre noi in prag de Craciun.Indiferent de incercari nu ti pierde incredere ,este f. important !
  •  
    • 523 mesaje
    13 Dec 2008, 13:50
    4 0
    Buna, fetelor! Vreau sa va scriu si eu o rugaciune, ff frumoasa. RUGACIUNE Doamne,da-mi puterea sa primesc cu suflet linistit tot ce-mi va aduce ziua de maine. Da-mi putereasa ma las cu totul in Voia Ta cea sfanta si in fiecare clipa, stai in preajma mea si intareste-ma.Orice veste va aduce ziua de maine, buna sau rea,invata-ma sa o primesccu inima impacata si cu incredintarea neclintita ca Vointa Ta sta asupra tuturora.Fie ca in tot ce fac si in tot ce spun ,Voia Ta sa-mi stapineasca cugetul si simtirea; iar cind asupra mea vor veni imprejurari neasteptate, ajuta-ma sa le implinesc dupa Voia Ta.Da-mi puterea sa lucrez cu tarie si cu intelepciune fara sa stinjenesc sau sa amarasc pe aproapele meu.Ajuta-ma , Doamne, sa port povara zilei de maine cu toate cite le va aduce ea. Struneste-mi vointa si invata-ma sa ma rog, sa sper, sa indur , sa iubesc si sa iert. Iar cind ma rog,fie ca Tu Insuti sa fii Cel ce se roaga in mine. AMIN Sa va fie de folos.
  •  
    • 1784 mesaje
    13 Dec 2008, 22:16
    1 1
    Multumesc Sfintei Marta, lui D-zeu si tuturor sfintilor care m-au ajutat!!! Rugati-va fetelor si aveti incredere!!!
  •  
    • 1 mesaje
    3 Ian 2009, 22:07
    77 25
    Eu am facut Rugaciunea Lumanarilor Aprinse.Este una din cele mai puternice rugaciuni intalnite vreodata.Ac. rugaciune mi-a indeplinit o dorinta aproape imposibila.adica m-am titularizat pe o catedra de geografie,in conditiile in care era un singur post titularizabil si cca. 100 de candidati.Am citit in Formula AS si declaratiile altor persoane , carora ac. rugaciune le-a indeplinit dorinte aproape imposibile
  •  
    • 4 mesaje
    10 Ian 2009, 19:13
    7 2
    buna passion multumesc ca mi-a raspuns si mie cineva si eu ma rog si tin post si imi dorec enorm sa mi se implineasca dorinta mult asteptata dar mai am si eu o intrebare dupa cele noua marti trebuie sa mergi la biserica ? si ce trebuie sa faci daca ma poate informa si pe mine v-av fi recunoscatoare va rog mult sami spuneti pt ca nu stiu
  •  
    • 92 mesaje
    14 Ian 2009, 16:00
    4 0
    .