o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    • 2370 mesaje
    9 Iun 2007, 20:11
    14 12
    Incognita, ce ai facut? Ti s-a indeplinit?

    Eu am tinut-o si ma rugam pentru o slujba mult-dorita, si pe parcursul zilelor de marti mi se intamplau tot felul de chestii: ba eram chemata la o discutie, ba mi se cerea sa trimit CV-ul pe mail, ba eram sunata de sefa cea mare!
    Marti 12 iunie va fi a 9-a marti, dar deja mi-a fost aprobata cererea de angajare incepand cu data de 15 iunie!!!
    Multumim ca ne-ai impartasit si noua rugaciunea si ...... evelor, credeti in ea!!! E chiar puternica!
  •  
    bby
    • 17 mesaje
    4 Sep 2007, 11:12
    7 3
    Intradevar aceasta rugaciune este puternica. Si eu am primit un raspuns foarte apropiat de cel pentru care ma rugam la finalul celor 9 saptamani.
  •  
    • 475 mesaje
    5 Sep 2007, 05:01
    2 5
    am sa o incerc si eu, chiar am nevoie de o minune in viata mea ( nu e ceva absurd, doar am nevoie ca ceva sa se intample mai repede), dar nu am lumanari...schimba asta cu ceva? chiar nu am de unde sa iau lumanari...;
  •  
    • 621 mesaje
    5 Sep 2007, 08:41
    3 1
    Am inceput sa tin aceasta rugaciune , la putin timp dupa ce a aparut prima postare, sperand la un loc de munca bun. Ei, de atunci, o firma la care imi doream foarte mult sa ajung , ma cheama la interviuri. Din pacate la un moment dat am intrerupt zilele de marti, pentru ca nu aveam rugaciunea la mine, dar procesul de angajare continua.

    Intr-adevar este o rugaciune puternica.
  •  
    • 89 mesaje
    25 Sep 2007, 19:47
    3 1
    fetelor, cred ca minuni exista cu adevarat.ceva realizari intre timp??
  •  
    610
    • 490 mesaje
    2 Oct 2007, 22:33
    2 1
    pot sa spun rugaciunea si seara la ora 21
  •  
    • 120 mesaje
    3 Oct 2007, 10:13
    0 1
    Este intr-adevar o rugaciune puternica, si pe mine m-a ajutat si continui sa o spun in fiecare marti. M-am obisnuit sa o includ si pe Sf. Marta atunci cand ma rog Maicii Domnului sau lui Dumnezeu. Din pacate nu am prea reusit sa fac cunoscuta si altora aceasta rugacine, dar cel mai important e sa o spui din suflet, sa crezi cu tarie ca vei fi ajutat, o atitudine pozitiva va atrage rezultate pozitive. Mie mi s-a intamplat sa ma rog pt un lucru, si desi mai era ceva ce imi doream si nu am inclus in rugaciune pt ca nu am vrut sa fie ca si cand ai comanda la restaurant mai multe feluri de mancare, mi s-a indeplinit si acel vis (chiar daca apoi i-am dat cu piciorul din teama si prostie). Acum imi doresc doar sa am intelepciunea de a lua deciziile cele mai bune pt mine si cei dragi
  •  
    • 120 mesaje
    3 Oct 2007, 10:23
    2 3
    610, poti sa spui rugaciunea la orice ora pe parcursul zilei de marti, cel putin eu nu stiu sa existe o astfel de conditie, si chiar ma indoiesc ca sfintii au "program cu publicul" doar intre anumite ore
  •  
    610
    • 490 mesaje
    3 Oct 2007, 15:29
    4 3
    eu am vrut sa o spun aseara dar se facuse tarziu, si m-am gandit sa nu aprind lumanarea prea tarziu.o sa incep de marti.
  •  
    • 151 mesaje
    3 Oct 2007, 18:59
    7 0
    si eu am citit Paraclisul Maicii Domnului, nu am tinut un ritm anume de 40 de zile etc dar m-a ajutat foarte mult cand eram bolnava sau foarte deprimata sau amandoua.

    Voi nota si eu rugaciunea la Sfanta Marta dar sa nu uitam ca Dumnezeu nu este un furnizor de servicii si trebuie sa ne rugam nu numai atunci cand avem necazuri, ci in orice zi. Am descoperit la o bisericuta un Acatist de multumire, din seria aceea de acatiste de buzunar.

    Psalmii, iarasi, m-au ajutat, am o Psaltire micuta-micuta, de buzunar, citesc din ea ca sa ma calmez cand sunt suparata, dar si cand vreau sa-I multumesc Celui de Sus pentru ceva. Si mi-a prins foarte bine cand lucram pana seara tarziu la 22:00-22:30 si veneam acasa cu metroul, aveam intotdeauna un drum linistit, eu si carticica mea. nimeni nu m-a tulburat vreodata.

    In schimb s-au gasit intr-o dimineata niste studentasi urcati la metrou Grozavesti, o fata si un baiat , sa rada " uite si la asta, citeste rugaciuni, hai sa facem si noi rugaciuni"... iar eu aveam probleme mari cu respiratia si atacuri de panica si numai citind rugaciuni ma calmam pana ieseam de la metrou...

    N-avem ce sa le facem, doar sa ne rugam pentru ei sa le lumineze Dumnezeu mintile si sa-i ierte.
  •  
    610
    • 490 mesaje
    3 Oct 2007, 20:39
    1 1
    eu spun seara rugaciuni pana adorm.
    as vrea sa stiu ultima parte de la rugaciunea sfanta marta se spune de 3 ori?
  •  
    • 120 mesaje
    4 Oct 2007, 08:18
    1 0
    610, aceasta este partea care se spune de 3 ori: Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.
  •  
    • 120 mesaje
    4 Oct 2007, 08:21
    2 0
    fleurdemai, ai perfecta dreptate, Dumnezeu nu este un furnizor de servicii, si ar tb sa ne rugam si sa-i multumim chiar si numai pt faptul ca am mai trait o zi
  •  
    • 84 mesaje
    4 Oct 2007, 10:40
    3 1
    buna, evelor!Din propria experienta va spun ca rugaciunile ajuta..toate rugaciunile daca sunt spuse din inima.Un preot spunea ca trebuie sa ne rugam Lui DUMNEZEU ca unui tata nu cu frica pt ca el ne iubeste pe toti la fel de mult ca si un tata pe copilul sau!De ceva vreme merg mai des la biserica mai ales la Sf.Maslu miercurea si vinerea si ma simt mult mai linistita.As vrea sa merg la un preot cu har sa stau de vorba cu el ,poate ma sfatuiti voi unde sa merg!merci
  •  
    • 336 mesaje
    5 Oct 2007, 13:03
    3 0
    As vrea sa spun si eu acasta rugaciune ( SF.Marta).Sunt de religie ortodoxa.Se poate???
  •  
    • 1552 mesaje
    5 Oct 2007, 14:14
    1 0
    e ortodoxa
  •  
    • 38 mesaje
    5 Oct 2007, 20:16
    0 1
    dragamea, ai enterul stricat?
  •  
    • 336 mesaje
    17 Oct 2007, 11:26
    0 1
    Fetelor , am inceput sa spun si eu de ceva timp Rugaciunea" SF.MARTA" si deja dorinta pe care mi-am pus-o a inceput incetul cu incetul sa se implineasca.Este intr-adevar o rugaciune puternica.
  •  
    610
    • 490 mesaje
    17 Oct 2007, 21:20
    4 2
    eu am spus-o acum o saptamana si dupa 5 zile dorinta s-a indeplinit, nu imi vine sa cred.totusi continui sa o spun.ma gandesc sa schimb un pic dorinta...
  •  
    • 1 mesaje
    25 Oct 2007, 20:30
    3 2
    Buna seara!
    Va rog sa-mi spuneti daca, inainte de a ne apuca de acest ritual, trebuie sau nu sa avem dezlegarea/binecuvintarea parintelui duhovnic sau a unui alt preot? Multumesc!