Ce obiecte "de firma " aveti in garderoba?

  •  
    • 1276 mesaje
    19 Apr 2011, 22:53
    0 0
    Mikizdooo, esti dementiala. Si tu si Basilio ati explicat MI-NU-NAT ce am vrut eu sa zic mai devreme, cand nu aveam cuvintele la mine.
    Eu nu stiu daca sunt bogata sau saraca. Sau daca Tommy a lu' Hilfinger e ceva firma devastatoare, stiu doar ca ma ud toata cand vad rahatelul ala de eticheta cu alb rosu si albastru. Da, nu mi permit si totusi... da am cateva chestii de la ei (si primite majoritatea).
    Dar, la fel ca si Miki visez la niste Prada rosii ca focul, de piele intoarsa (tot balerini) si la un Louis al meu pe care sa il alint si pup. (geamantan nu poseta),
  •  
    • 10876 mesaje
    19 Apr 2011, 22:56
    0 0
    Sa moara caii mei ciclam, daca frodata ma angajez, chit ca dorm pe pres, tot imi iau macar o gentuta mai mica luis
  •  
    • 1276 mesaje
    19 Apr 2011, 23:52
    0 0
    Pai eu nu vreau loius mica, eu vreau d'aia geamantan (eventual tot setu) si pt aia iti trebe job taica.
  •  
    • 299 mesaje
    19 Apr 2011, 23:58
    0 0
    pai vezi la reduceri
  •  
    • 9873 mesaje
    20 Apr 2011, 00:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3741 mesaje
    20 Apr 2011, 00:03
    0 0
    Mie nu-mi place desenul ala a lu luis asta. Daca era ceva colorat mi-ar fi placut sa vad in vitrina (caci nu cred ca mi-as lua in veci), da asa nici in vitrina nu ma holbez.
  •  
    • 1276 mesaje
    20 Apr 2011, 00:04
    0 0
    @succes1 ) merci de sfat. o sa caut


    @trili & mikizda : svf pe amandoua
  •  
    • 7967 mesaje
    20 Apr 2011, 09:11
    0 0
    nobody_fux_with_the_Jesus said:

    Sunt o ignoranta, stiu , dar ce-nseamna ca Alya nu epateaza?

     EPATÁ, epatez, vb. I. Tranz. A uimi, a impresiona prin purtare, atitudine sau ținută neobișnuită, extravagantă. – Din. fr. épater.

    Si ca bonus: Termen folosit de mine la modul ironic

    Acum pune-le si tu cap la cap 

  •  
    • 3216 mesaje
    20 Apr 2011, 09:50
    0 0
    schonland said:
     

    si da, subiectul topicului e putin deplasat pt nivelul de trai din romanica. sunt foarte putini ca numar cei care dau chiar si 200 euro pe o pereche de pantofi, fara sa se caute putin prin buzunare. ce sa mai spunem de sume mai mari?...


     

    Eu nu inteleg de ce ar trebui sa vorbim numai despre lucrurile pe care ni le putem permite?

    Cu totii visam la lucruri care mai de care.... nu neaparat pe care ni le putem permite.

    Daca am fi obligati sa ne limitam la a admira doar ceea ce ne putem permite atunci Vogue ar da faliment.

    Eu am vazut acest topic ca pe o posibilitate de a discuta despre produsele de lux. Ca ni le permitem sau nu asta este alta treaba.

    Sotul meu este pasionat de masini. Si-ar dori o Zonda atat de mult ca m-ar vinde si pe mine daca ar plati cineva suficient (din pacata nu si-ar cumpara nici o dacie cu banii pe mine). Si se uita la tot felul de emisiuni, citeste pe net stirile despre noi chestii. Viseaza desi are bani doar de  masina poporului.

    Asa si cu femeile si haine scumpe. Ne clatim si noi ochii cu ce ne place. Ca doar nu ma costa nimic sa vorbesc despre ele.

     

     

    si atunci, daca e de vorbit despre ce visam, nu ce avem, de ce titlul topicului e despre ce obiecte de firma avem in garderoba?  

     

    acu' daca e pe vise, io una prefer masinutele, nu hainutele etichetate. mai ales ca si eu, precum Regina, am pielea sensibila si ma zgarie etichetele, unele dintre ele cel putin.

     

    in rest, eu am asa o banuiala ca de fapt ambele "tabere" gandim la el, dar nu reusim sa dialogam. asdica vorbim impreuna si ne intelegem separat.  


    Acest mesaj a fost editat de către hau_hauuu: 20 Apr 2011, 09:53
  •  
    • 9899 mesaje
    20 Apr 2011, 09:59
    0 0

    Topicul asta este despre ce crede Salma si ce crede Alya?

  •  
    • 53 mesaje
    20 Apr 2011, 10:32
    0 0
    e de pe trenele lu doamna dikens. cum circula de pasti?
  •  
    • 3216 mesaje
    20 Apr 2011, 10:44
    1 0

    Succes1 m-a facut curioasa si am aruncat un ochi pe site-ul Desigual. ia uite neicusorule tinuta de "bun gust":

    http://www.desigual.com/desigual/browse/productDetail.jsp?productId=11P2630&categoryId=cat760082&searchurl=&selCatId=cat760082&catId=cat760082&navAction=push&navCount=0&selectedPage=&categoryNavIds=1%3Acat760082&sortCriteria=

     

    btw, voua va plac nadragii aia cu turu' jos? moda asta noua?

  •  
    20 Apr 2011, 11:10
    0 0
    Haule, nah, eu n-as purta ciudatenia aia de pantaloni haute couture. Dar sunt convinsa ca s-or gasi care sa-i cumpere
    In schimb Desigual au niste rochite de vara foarte misto si chiar haine de primavara decente.
  •  
    • 1276 mesaje
    20 Apr 2011, 11:49
    0 0

    Mda. Eu am pantaloni din aia cu turul asa Si ii si port. Nu asa exagerati ca aia din link dar sunt ciudati. Mama imi zice mereu ca zici ca am facut in pantaloni.  )

     

    Imi plac hainele de la Desigual. Chiar sunt tineresti si trendy.

     

     

    http://www.desigual.com/desigual/browse/productDetail.jsp?productId=12P2600&categoryId=cat760082&searchurl=&selCatId=cat760082&catId=cat760082&navAction=push&navCount=1&selectedPage=&sortCriteria=

     

     

    Astia de exmplu chiar imi plac


    Acest mesaj a fost editat de către London: 20 Apr 2011, 11:50
  •  
    20 Apr 2011, 11:58
    0 0
    Ciudati pantalonii astia Daca-s stransi jos banuiesc ca se asorteaza numai cu pantofi/sandale cu toc ?
  •  
    • 3216 mesaje
    20 Apr 2011, 11:59
    0 0

    am aruncat si eu un ochi pe-acolo; ce mi-a placut cu adevarat, mi s-a parut deosebita, a fost rochita asta:

    http://www.desigual.com/desigual/browse/productDetail.jsp?productId=11V2141&categoryId=cat760080&searchurl=&selCatId=cat760080&catId=cat760080&navAction=push&navCount=10&selectedPage=&categoryNavIds=1%3Acat760080&sortCriteria=

     

    varianta pe alb, ca pe negru nu mi se pare la fel de expresiva.

    in rest, am senzatia ca pun accentul mai mult pe culori si imprimeuri decat pe croiala, asta in ce proveste rochitele.

     

    Londonitzo, tie cred ca-ti sta bine cu genul ala de pantaloni, da' poti sa ma "vezi" cu ochii mintii pe mine cu asa ceva pe mine?  sincer, sincer?  

     

     

  •  
    • 3216 mesaje
    20 Apr 2011, 12:09
    0 0

    poftim ca s-a inventat si rochia de criza 

     

    http://www.perfectlady.ro/articol/1938-Rochia_de_criza.html

  •  
    • 9899 mesaje
    20 Apr 2011, 12:13
    0 0

    Pot sa zic si eu ce am de firma?

    Sau la barbati nu se pune?

     

  •  
    20 Apr 2011, 12:22
    0 0
    Tu zi, ca vedem noi dupa aia
  •  
    • 9899 mesaje
    20 Apr 2011, 12:31
    0 1

    Ok, hai sa zic.
    Am putine chestii asa zise de firma.
    2 costume Versace, 3 Boss, o haina de iarna pe care scrie Navigare si pe care am luat-o dintr-un outlet, da' nu stiu ce firma e, ceas Mont Blanc, camasile nu-s de firma, ca-mi trebuie multe si alea de firma is cam scumpe. In general sunt texman, ca alea-i plac lu' doamna dikens la calcat.
    Pantofi...ii prefer pe aia de la Otter, ca imi trebuie calapod mai lat si aia sunt numai buni.
    Deci nu am mare lucru de firma, nici nu ma dau in vant dupa ele, dar daca vad ceva ce-mi place, iau.