Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 3816 mesaje
    24 Sep 2015, 17:03
    2 0
    Daria mama, copii mici ai tai.
    Suna mama, ore ori mici, ori mari.
    Mikizdel, stai jos mama?zice mama
    Deja ma ia tensiunea, ma gandesc ca e cu-n picior in groapa.
    Mama, nenorocitul ala de la Vodafone mi-a trimis telefonul si cred ca i-a furat tastaura, ca nu are tastaura, e doar un ecran( a primit un smartphone) .
    Mihaela mama( va prinserati ca ma cheama Mihaela pina acum) , du-te si fa-ti provizii, ca au venit refugiatii si au mancat tot din magazine.
    Si multe de astea.
    Cel mai trist e cand nu raspunde cu orele la telefon, atunci deja cred ca am 24 tensiunea
  •  
    • 14418 mesaje
    24 Sep 2015, 17:25
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    24 Sep 2015, 17:29
    0 0
    Pai tot nu elucidaram misterul, cine dreaq da palme ?
  •  
    • 4582 mesaje
    24 Sep 2015, 18:02
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1069 mesaje
    24 Sep 2015, 18:02
    4 0
    Mi le dau singură, frate. De dimineaţă tot stau cu deştu' lipit de like, asta ca să nu se mai umfle curiozitatea-n nimeni.

    Că na, io până acum pe forum n-am mai auzit la cineva să aibă preteţia să iasă toţi forumiştii care au dat like cuiva să explice de ce le-a plăcut mesajul pe care l-au notat favorabil. E de-un absurd nemaipomenit şi n-aveţi decât să vă supăraţi pe mine cât poftiţi.

    Rămâneţi cu gândul că mi le dau singură, că aşa-i cel mai bine.


  •  
    • 7469 mesaje
    24 Sep 2015, 18:24
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    24 Sep 2015, 18:44
    0 0
    Io-s la coafor. Rosu turbat bagat prin parul meu negru. Sa vedem ce branza iese. De tuns nu-l tund.
  •  
    • 3816 mesaje
    24 Sep 2015, 18:52
    0 0
    Mai Mire mama, tu intalasasi de fapt sensul discutiei?
    Tu poti sa ai patrusutecinspe laicuri, nu asta era mirarea-mi intiparita tîmp pe fata.
    Ci de ce cine iti da tie laicuri n-are cohones sa ii spuna in fata Reginei ce are de spus.
    Atat, nu incerca sa extragi radacina patrata din variabila ca nu e nimic ascuns.

    Acest mesaj a fost editat de către mizdis: 24 Sep 2015, 18:53
  •  
    • 1069 mesaje
    24 Sep 2015, 18:58
    2 0
    daria_alex said:Mirelescu, cred ca era mai mult discutie si palavrageala de dragul amuzamentului.
    Acum mie la modul serios nici prin cap nu mi-ar trece ca tu ar trebui sa te justifici cine, ce like ti-a dat…sau, pe partea cealalta cine, ce like da.
    La modul amuzant insa este un pic hilar sa vezi ce fani "curajosi" are una sau alta dintre noi…dar fara sa aiba coloana vertebrala sa te spurce in fata.
    In schimb parca e mai frumos doar sa sustii asa din umbra cate vreun demers denigrator.

    Iar asta spun pentru ca mi s-a intamplat si mie sa ma contrez pe diverse subiecte pana in panzele albe doar cu vreo eva sau doua. In schimb in spatele monitoarelor imi duduiau rahaturile de notficari de la "deleted". Pai baga-te frate in discutie daca ai ceva de spus. Nu aborda genul asta de strategii penibile.

     

     

    Păi, da, Daria, dar o pretenţie de genul ăsta le-ar putea da oamenilor impresia că trebuie să iasă să-şi explice votul sau, dimpotrivă, NEvotul, ca nu care cumva să cadă suspiciunea pe ei, lucru care nu-i de dorit.

     

    Nu consider că cine mi-a dat vot pozitiv mie are ceva cu regina în mod special. Şi, ca un exemplu, dacă X se ceartă cu Y, iar mie îmi place mesajul lui X şi-i dau verde, asta ce dovedeşte? Nu-i musai să însemne că-l vaiii, am ceva cu Y, ci, pur şi simplu, că mi-a plăcut mesajul lui X şi-l notez în consecinţă. Un vot în favoarea cuiva nu implică nici antipatii de durată-n defavoarea altcuiva, nici vreo laşitate din partea celui care votează.

     

    Dpmdv, se pune problema-n mod total eronat. Dacă la o ceartă între două femei eu aleg s-o punctez cu verde pe una dintre ele, nu văd de ce ar trebui să se caute care-i substratul din spatele gestului meu. Nu mă consider nici laşă în a-i spune în faţă celeilalte ce gândesc, nici altcumva, e doar ALEGEREA MEA de a vota cu cine doresc.

     

    Ar fi total absurd să aibă cineva pretenţia să se explice oamenii pentru voturile lor, şi aici, şi-n viaţa de zi cu zi.


    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 24 Sep 2015, 19:28
  •  
    • 14418 mesaje
    24 Sep 2015, 19:11
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1069 mesaje
    24 Sep 2015, 19:12
    1 0
    mizdis said:Mai Mire mama, tu intalasasi de fapt sensul discutiei?
    Tu poti sa ai patrusutecinspe laicuri, nu asta era mirarea-mi intiparita tîmp pe fata.
    Ci de ce cine iti da tie laicuri n-are cohones sa ii spuna in fata Reginei ce are de spus.
    Atat, nu incerca sa extragi radacina patrata din variabila ca nu e nimic ascuns.

     

     

    Am înţeles, Miki, dar nu ader la punctul ăsta de vedere. Chiar nu consider că cine mi-a dat mie vot verde are ceva cu regina.

     

    Când dau voturi verzi cuiva care se află-n plin tărăboi, n-o fac pentru a-mi arăta antipatia pentru celălat, ci, pur şi simplu, îmi place mesajul şi-l punctez favorabil. Nimic mai mult.

  •  
    • 14418 mesaje
    24 Sep 2015, 19:14
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1069 mesaje
    24 Sep 2015, 19:19
    4 0
    Regina_Neagra said:

    cu mirelescu nu am rabdare nici sa ma spurc mai mult de 2-3 postari, dar nici sa-mi dau mana cu ea, pt simplul fapt ca nu e genul de om cu care io as interactiona pe termen lung. cum ziseram, fiecare e liber sa accepte conflicte si/sau armistitii cu cine doreste  .

     

    E normal, pentru că eu nu-s genul de om care să-ţi sufle-n cur, să te întrebe ce faci de haleală, cum îţi cade rochia pe buci etc. Nu mă interesezi ca individă dincolo de acest forum pentru a-ţi cunoaşte dumicaţii din farfurie şi pentru a extinde socializarea. Nu reprezinţi nimic mai mult de-un nickname care şi-a dovedit ipocrizia prin neasumarea propriilor căcaturi, dar tare dispusă să scormonească în căcatul altora. Pentru mine eşti nimic.

     

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 24 Sep 2015, 19:21
  •  
    • 7469 mesaje
    24 Sep 2015, 19:42
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    24 Sep 2015, 19:46
    2 0
    Din partea mea era doar o curiozitate, nu trebuie sa-mi ofere mie nimeni justificari.
    De la mine, asa se vede.
    Ca de la voi se vede altfel, total de acord, cum era, traim toti sub acelasi cer dar nu avem acelasi orizont.
  •  
    • 110 mesaje
    24 Sep 2015, 19:46
    0 0
    e_rica said:A picat Facebook exact când munceam ceva. America mă-sii!!!

     
    nu mai boci ca si-a revenit...  

  •  
    • 110 mesaje
    24 Sep 2015, 19:46
    0 0
    mesaj dublat

    Acest mesaj a fost editat de către balena_albastra: 24 Sep 2015, 19:47
  •  
    • 166 mesaje
    24 Sep 2015, 19:48
    0 0
    marlenalili said:

    Cafea de la Tim Hortons de la mine, serviti voi, ca mie imi bubuie inima. Nu de la eva, ci de la 

    S-acu buba mea.

    Dimineata, in curtea scolii, in fata mea si a lui barbata-miu, baiatul agresor impartea pumni in stanga si in dreapta. Initial s-a jucat frumos, apoi a devenit nervos si cum ziceam, ii pocnea pe toti. 

    Vreau sa va zic ca era o miorlaiala de copii batuti in curtea scolii, profesorii inca nu era iesiti, parintii erau deja plecati, cei care ar trebui sa monitorizeze elevii, nicaieri sa ii pot atentiona. Mda. Fii-miu s-a speriat si a zis sa il iau acasa, ca nu vrea sa manance si el bataie. N-am putut sa il convingem sa intre, tremura tot. Intr-un final a aparut doamna lui si l-a luat cu chiu cu vai in clasa.

    Am reusit sa schimb cateva vorbe cu doamna invatatoare la usa, in viteza, tot repeta va fi OK si ii va tine separat. II explic care e situatia, dar degeaba, tot o tinea pe a ei. Bun, zic, nu mai e de competenta ei. Am mers si am lasat numarul la director/directoare, astept sa ma sune, ea sau el, care va fi liber, caci nu le place sa mergi la ei fara appointment. Dar, daca nu ma suna, o sa merg dupa ore sa vorbesc cu ei, vreau sa stiu daca au habar ce se intampla, iar daca stiu, ce solutii au pentru problema de fata.

    Mama ei de viata.

     

    Marle, poate am mai povestit pe aici. Nu stiu. Fii-mea a avut un coleg bataus si ca sa fie tortul cu mot, avea o mama nebuna cu ccare nu se putea discuta ca incepea sa tipe ca isterica. I-am facut si ei si lu' fiu-sa reclamatie la politie. A primit "invitatie" la politie sa dea cu subsemnatu' si sa explice atat comportamentul progeniturii, cat si al ei. Ea stie ce imbarligaturi a declarat, dar de atunci s-a potolit.     Daca politia ajungea la concluzia ca e pericol public, ii deschideau proces penal: deci, caz de puscarie sau amenda penala. 

    Cu parintii batausului ai vorbit ?  

  •  
    • 7469 mesaje
    24 Sep 2015, 19:48
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    24 Sep 2015, 19:49
    0 0
    Si ca tot sunt in bed mud, eu sunt una dintre cei lasi, care nu pot sa spun ce am de spus aici,pentru ca este doar parerea mea care poate fi eronata si nu vreau sa isc un scandal danpulea.
    Mi-a ajuns ca am injurat-o pe Cafe ca m-a prins intr-una din zilele mele proaste si am regretat.
    Pentru mine, personal, e mai bine sa dau o labuta verde decat sa spun ce am de spus.
    Voala de vezi