reductil-o intrebare

  •  
    • 654 mesaje
    26 Sep 2007, 10:11
    0 0
    ce inseamna ft bine? cat ai slabit si in cat timp?tii o dieta anume?
  •  
    • 270 mesaje
    27 Sep 2007, 14:25
    0 0
    Scuzeeee... acum am vazut ca ai scris. Pai ma simt bine, in sensul ca nu am reactii adverse la el, intr-adevar imi taie pofta de mancare si pentru mine aste e important pt ca sunt ff pofticioasa sambata fac 2 sapt de cand il iau si cred ca am dat jos in jur de 5 kg. Am incercat sa nu mai mananc fast-food, sa trec pe iaurturi, fructe, salate, dar crede-ma ca nu mai ai chef de nimic. Mananci doar ca sa supravietuiesti si sa iti iei aportul de vitamine, etc. Mie mi se pare chiar bine...stiu ca nu sunt foarte ok medicamentele, dar eu nu am nici un pic de vointa din pacate cam atat...astept si alte intrebari daca mai ai
  •  
    • 654 mesaje
    27 Sep 2007, 19:52
    0 0
    Allie,e super ca ai slabit 5 kg in 2 sapt. eu le iau de 2 zile,nu am absolut nici o reactie adversa,am slabit 1 kg,dar nu pot sa zic ca mi-au taiat pofta de mancare,probabil organismul deocamdata incepe sa se obisnuiasca cu aceste pastile. de mancat am mancat iaurturi cu cereale dimineata,la pranz branza/ou fiert cu rosie,castravete,seara nimic,iar daca am pofta de ceva intre mese mananc mere,beau apa. o sa mai mananc pui la gratar cu salate,eu zic ca e ok si sper ca pastilele sa-si faca efectul.
    vointa.....de asta duceam si eu lipsa.
    o sa va tin la curent.
  •  
    • 226 mesaje
    28 Sep 2007, 10:52
    0 0
    Dragutzelor, dar cat costa o cutie din aceste pastile?Pls raspundeti-mi k eu am foarte multe kile in plus...in jur de 30.
  •  
    • 654 mesaje
    28 Sep 2007, 10:58
    0 0
    o cutie cu 28 de pastile,la sensiblue,costa 790.000
  •  
    • 226 mesaje
    28 Sep 2007, 12:03
    0 0
    WOW...e...destul de mare pretu...cel putin ptr mine...
  •  
    • 246 mesaje
    20 Nov 2007, 14:46
    0 0
    Si? Ce se mai aude? Cine ce rezultate a mai avut?

    Eu tre' sa slabesc cam 23 kg la un IMC de 30.4, deci ma incadrez in categoria celor carora li se recomanda Reductil. Am citit prospectul si ziceau ca nu e recomandat in hipertiroidie; eu am hipo- ... medicul e in concediu si eu in timpul asta bat internetul in lung si-n lat si-mi fac liste cu intrebari
  •  
    • 654 mesaje
    20 Nov 2007, 22:50
    0 0
    Revin eu cu detalii. Azi am terminat a 2-a cutie de reductil....rezultatele 11 kg.
    Dieta,nu pot sa zic ca a fost una anume: renuntat la prajeli,dulciuri,sucuri acidulate,seminte,m-am axat pe iaurturi,supe,friptura de pui la gratar,branza,masline dietetice,oua fierte,salate,fructe multe,in special mere.Eu vreau sa continui cu reductilul pt ca mai am multe kg de dat jos,va voi tine la curent.
    Succes tuturor !!!
  •  
    • 13910 mesaje
    20 Nov 2007, 23:21
    0 0
    da, da...mirificele clarinol, reductil si alte alea...
    11 kg? poate, asta daca te-ai cam infometat....apoi nu spui nimic de sport, ceva miscare!
    (acum, ce sa zic, poate a fost apa retinuta de organism, cine stie? 11 kg este mult, mult...)
    iar in 2 luni eu nu cred ca o persoana obisnuita cu un anume stil de viata, regim alimentar, reuseste sa schimbe totul...asa radical! (doar cei de la emisiunea aia de pe protv.....si nici aia nu ai dat atita jos desi au nutritionist, psiholog, antrenor, analize, medic...)

    bafta! dar ce te faci dupa ce organismul se obisnuieste cu acest medicament? incerci altul?
  •  
    • 246 mesaje
    21 Nov 2007, 10:27
    0 0
    'Neata, Anita si multumesc de raspuns. Tu ai luat reductil la recomandarea medicului sau ...?
  •  
    • 654 mesaje
    21 Nov 2007, 13:32
    0 0
    Nu,am luat dupa ce am citit multe articole despre reductil. Am zis ca trebuie sa-l incerc si pe asta,dar daca aveam ceva reactii adverse il intrerupeam imediat.
    Sper sa aiba efect in continuare,in prima luna am slabit mai repede,in jur de 6.5 kg,iar in a 2-a luna inca 4-4.5 kg.
    O sa te mai tin la curent. Bafta multa daca te hotarasti sa-l iei si tu.
  •  
    • 246 mesaje
    21 Nov 2007, 14:13
    0 0
    Multumesc. Eu vreau sa imi intreb inati medicul.
  •  
    • 1 mesaje
    21 Feb 2008, 22:12
    0 0
    salut,eu iau reductil de o luna si am slabit doar 2kg,o sa mai iau in continoare,dar poate imi zice cineva de ce,am analizele f bune si nu prea am reactii adverse,beau mai multa apa si nu-mi mai e asa foame,dar nici nu m-am infometat.astept raspuns
  •  
    • 2 mesaje
    22 Feb 2008, 20:53
    0 0
    buna
    eu am folosit reductil de 15, dar nu iti inhiba senzatia de foame.
    Cand muncesti 12-13 ore pe zi este foarte important sa ai energie sa poti sa termini lucrarile , nu sa ti se faca rau de foame.
    Asa ca eu am renuntat, pentru ca senzatia de foame era ucigatoare.
    La recomandarea unei prietene medic, am cumpart din elvetia niste pastile din plante care iti reduc apetitul si iti regleza metabolismul ele se numesc lida daidai hua, destul de scumpe cei drept, cam 270 ron.
    recunosc ca nu am avut incredere in ele,dar la cate retete, diete si pastile am incercat fara rezultat, le-am cumpart si pe acestea
    in 2-3 zile am fost suprinsa cata apa am putut bea fara sa imi doresc acest lucru, permanent imi era sete am ajuns sa beau si 3 litri pe zi
    mancam din inertie nu ca imi era foame, eram plina de energie, a fost primul meu regim in care nu am suferit de foame si nu am avut nici o clipa senzatia ca fac sacrificii
    stiti foarte bine cat de greu trece ziua cand nu poti manca nimic si cand numeri si cantaresti tot ce mananci, dupa o luna de tratament aveam cu 7 kg mai putin
    acum ma felicit ca le-am incercat si nu am renuntat la diete resemnandu ma
    usor usor imi recapat dimensiunile avute innainte de a naste.

    poate o sa venit cu argumente de genu" de ce nu faci sport, de ce nu ai vointa..." este foarte usor sa slabesti 2-3 kg cu sport, dar cand ai 20-30 kg nu mai este asa usor, iar cine are aceste kg in plus stie despre ce vorbesc ..
    v pup succes la dieta
  •  
    • 163 mesaje
    24 Feb 2008, 07:19
    0 0
    Neata! Ai dreptate,e usor sa te lupti cu 5-6kg,care pana la urma nu se vad foarte tare ca plus de greutate,dar 20-25 cate am si eu in plus se vad al in poienita de tare!Azi este a 3 zi de cand le folosesc,nu pot sa spun ca mi-au redus foarte tare pofta de mancare,dar cu siguranta produc sete,beau cca 2l de apa,eu care nu cred ca beam 0,5l inainte!Si inca ceva,nu ma mai simt asa de imbalonata ca inaite.voi vedea peste o saptamana cand ma voi cantari daca au sau nu vreun rezultat! Numai bine!
  •  
    • 48 mesaje
    25 Feb 2008, 13:38
    0 0
    as vrea si eu reductil cum pot intra in posesia lui?
  •  
    • 1 mesaje
    6 Mai 2008, 16:30
    0 0
    Acum, Reductil se poate cumpara din farmacie fara reteta!! yuhuuu! Eu a trebuit sa merg la analize, control, etc.
  •  
    ggs
    • 139 mesaje
    6 Mai 2008, 16:52
    0 0
    dar de medicamentul acesta Regenon stie careva ceva???
    acesta este tot un inhibator al foamei, care se prescrie am auzit numai cu reteta medicala...
  •  
    • 32 mesaje
    22 Mai 2008, 15:00
    0 0
    serios ale86???yayyy
    in c oras locuiesti?
    poate imi pot cumpara si eu..

    dar in caz k nu se vinde fara reteta...are cineva de vanzare?in farmacii e doar 80 d lei,deci mi-l permit
  •  
    • 4 mesaje
    26 Mai 2008, 00:08
    0 0
    reductil se da si fara reteta eu am slabit 11 kg jumate intro luna si 3 saptamini nu amn avut reacti adverse doar senzatia de sete iar foame delocvezi ca se gaseste la oferta bafta multa in lupta cu kg