reductil-o intrebare

  •  
    • 1 mesaje
    14 Dec 2008, 13:15
    0 0
    buna fetelor,eu nu am fost niciodata prea plinuta,insa nu ma simteam bine in pielea mea.intotdeauna mi-am dorit sa fiu mai slaba,eu am 1,65cm,si acum 2 sapt aveam 58 kg,eram disperata nu stiam ce sa mai fac k sa slabesc,in decursul mai multor ani am incercat tot felul de solutii ptr a slabi...mergeam la sala ,diete peste diete,ma dadeam cu tot felul de creme anticelulitice si incercasem foarte multe tipuri de pastile de slabit...insa in zadar,am arderiile f proaste,slabesc f greu,aproape k imi pierdusem speranta..pana knd am aflat de REDUCTIL,eram in dubii nu stiam daca sa iau pastilele sau nu,avand in vedere faptul k eu imi pierdusem increderea in pastile de slabit...intr-un final m-am dus shi mi-am cumparat,vrand sa slabesc pana la sarbatori 5 kg shi stiind k am arderiile f proaste am decis sa mi cumpar reductil de 15 mg deorece am crezut k sunt mai eficiente decat cele de 10 mg.shi asa am inceput shi pe zi ce trecea tot mai mult slabeam..acum dupa 2 sapt am slabit 3 kg..f vizibil shi la haine...acum mai am 15 capsule de luat..cam pana de revelion shi ma astept sa mai slabesc tot cam pe ata in jur de 3 kg...asa k va dau un sfat..luati reductil nu o sa va para rau..dau rezultate rapide.eu luam o pastila pe zi dimineata..insa in prima saptamana..aveam dureri groaznice de cap..deoarece sunt f puternice shi sunt mai mult indicate pers obeze..in schimb imi dadeau o energie fantastica desi nu prea mancam nimic...acum dupa 2 sapt nu mai am nici un fel de simptome..ma simt f bine atat fizic cat shi psihic.ma bucur tare mult k am slabit la burtica k eu acolo aveam mai mult probleme..tin sa mentionez k in perioada asta nu am facut deloc sport..in schimb vreau sa ma apuc dupa ce termin cu pastile,de sala insa de data aceasta doar sa-mi tonif muschii,nu k sa mai slabesc.am intrat acum pe site sa va multumesc k de aici am aflat shi eu de reductil shi va doresc la toate bafta la slabit!va pup
  •  
    • 72 mesaje
    16 Dec 2008, 15:22
    0 0
    buna fetelor
    stiu, stiu, nu am mai dat nici un semn de viata.
    VA ANUNT CA AZI M-AM CANTARIT DUPA A DOUA LUNA DE REDUCTIL SI SPORT SI AM AJUNS LA
    67 KG.
    INITIAL CAND AM INCEPUT LA CANTAR SE PREZENTAU LA DATORIE IN JUR DE 74-75 KG
    DESI SA STITI CA PRIN MAI-IUNIE AVEAM VREO 80KG
    CU SPORT SI VOINTA
    DA
    REDUCTIL AJUTA CA ITI TAIE POFTA DE MANCARE SI PARCA NU MAI BAGI IN TINE ASA MULT DAR TOTUSI INCERCATI SA COMBINATI CU SOPRT
    CAT DE PUTIN
    SA VEDETI EFECTE ATUNCI.
    DECI EU VOI CONTINUA CRIZA FINANCIARA A KG CE VOR INTRA IN SOMJ UNUL CATE UNUL.
    67 KG FETELOR, 67 KG...............
    SUNT SUPER INCANTATA
    PUPICI
    SI BAGATI KG IN SOMAJ
    SAU PENSIE ZIC EU MAI BINE.
  •  
    • 31 mesaje
    16 Dec 2008, 23:29
    0 0
    buna seara la toata lumea .felicitari pt kg pierdute si eu am vesti bune de la 81 kg am ajuns tot la 67 kg .pe 13 am facut 2 luni de reductil combinat cu xenical deoarece eu nu am prea facut sport dar am o mare nelamurire de mai bine de-o saptamina nu am mai dat jos deloc aveti idee de ce??nu am ce sa-mi reprosez arat destul de bine dar tre sa mai dau citeva kg jos mai ales ca vin sarbatorile stiti voi o sarmaluta ,o piftiuta .va poop si astept sa-mi raspundeti la intrebare.bafta mai departe
  •  
    • 2 mesaje
    13 Ian 2009, 11:14
    0 0
    As dori sa incerc si eu minunatele pastile; observ ca are rezultate destul de bune. imi puteti spune daca se poate cumpara fara reteta de la orice farmacie? tks si spor la slabit!!

    Si inca ceva: care este diferenta intre cel de 10 mg si cel de 15 mg? au acelasi efect?
  •  
    • 6798 mesaje
    13 Ian 2009, 11:30
    0 0
    roxi, diferenta intre cele de 10 mg si cele de 15 mg este , logic, de 5 mg de compusi (naiba stie care or fi, eu nu ma pricep) care actioneaza la nivel de sistem nervos central si inhiba centrul foamei .
    printr-un calcul simplu, cele de 15 mg sunt mai tari si anihileaza senzatia de foame cu 50% mai mult decat celelalte.

  •  
    • 2 mesaje
    13 Ian 2009, 11:53
    0 0
    Asta am inteles dar ma gandeam daca nu cumva cele de 15 sunt prea puternice pt inceput. Sau cele de 10 prea slabe si nu prea au rezultate? Uffff
  •  
    • 2 mesaje
    10 Mar 2009, 13:20
    0 0
    buna ziua .eu am luat reductil 5 luni si de la 92 am ajuns la 77 .apoi am intrerupt o luna am inceput sa ma ingras iar . am inceput iara sa iau reductil si am slabit numai 3kg in 45 zile . ce se intampla a mai patit cineva? am palpitati insomni dar daca trec de un an ce se intampla? am 15 ani de cand ma ghinui sa slabesc am luat tot felul de pastile de mam saturat si acum parca nu imi vine sa cred ca am slabit dar ma tem sa ma opresc . ce ma sfatuiti?
  •  
    • 52 mesaje
    10 Mar 2009, 21:45
    0 0
    sincer fara nici o suparare voi sunte-ti disperate...si eu vreau sa slabesc dar nu sa-mi distrug organismul..din curiozitate da-ti pe net sa vedeti cate efecte adverse are medicamentu asta si cat rau face...mi bine mananc sanatos si fac sport si arata bine si corpu e multumit...dar nah fiecare cum isi asterne asa doarme...nu va mai imbuibati de prostii care distrug ficatul in primul rand...de ce n-aveti pic de vointa am vazut fete care ziceau ca luau reductilu faceau sport si dieta si a slabit 1 kil pe sapt...pai aia poti si fara el...fiecare face ce vrea
  •  
    • 2 mesaje
    16 Mar 2009, 19:55
    0 0
    buna fetelor. ce se intampla daca nu mai ei reductil? imi este frica sa intrerup. dar daca iau o zi da si una nu? a mai procedat cineva asa? eu am facut si sport si foame si dieta tot ce tine de mine de vointa mea dar degeaba. am facut analize si rezultatul a fost ca ma ingras pe sistem nervos si inclin sa cred ca asa este. numai bine fetelor
  •  
    • 13 mesaje
    17 Mar 2009, 20:59
    0 0
    Hello fetelor!
    Vreau sa slabesc dar indiferent cat de disperata sunt nu voi incerca Reductil.
    Stiti ca acesta va fi interzis in curand din farmacii daca nu ai reteta de la medic?Este un medicament recomandat persoanelor obeze pentru reducerea poftei de mancare. Asta inseamna ca ar trebui sa-l luati toata viata, nu? Pentru ca atunci cand il intrerupeti, adica dupa ce ai scazut un anumit numar de kg, vei reveni la pofta de mancare. Si vei manca, iar kg se vor pune ingrozitor de repede inapoi +altele pe care nu le aveai inainte.
    Deci, nu reductil daca nu suntem obeze!
  •  
    18 Mar 2009, 08:33
    0 0
    buna.Eu am luat reductil de 10 mg si am slabit foarte mult.eu am luat dimineata pe la ora 8, nefiind o regula in sensul daca ai mancat sau nu(nu conteaza asta).Ideea este ca se ia de dimineata ca iti taie pofta de mancare.Seara nu are nici un efect.Am luat si de 15 mg si nu am simtit nici o diferenta si sunt si mai scumpe.Multa bafta
  •  
    • 45 mesaje
    18 Mar 2009, 19:52
    0 0
    stiti cumva daca se dau cu reteta si cat costa cele de 10 mg?
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mar 2009, 14:32
    0 0
    se elibereaza fara reteta,cel de 10 mg costa la dona 93ron.
  •  
    • 1 mesaje
    14 Apr 2009, 11:51
    0 0
    pai eu cred ca toata lumea are zile cand mananca...uneori mai mult,alteori mai putin.ideea e sa nu mancam f multe glucide(zaharuri)daca iei reductil care iti reduce considerabil pofta de mancare,incearca sa mananci atunci cand ti-e foame fara paine,oaste,cartofi..un gratar cu salata e suficient.si renunta la sucuri.bea apa plata.dupa o vreme te obisnuesti.toata chestia e sa vrei.e adevarat ca reductilul ajuta mult.in sensul ca..nu t-ie foame/poti tine o dieta mult mai usor.nu esti iritat,nu ti-e foame tot timpul.cand mananci,te saturi foarte repede.eu am luat reductil,iar dupa 2 saptamani a trebuit sa opresc tratamentul.insa ma gandesc serioas sa-l reiau.nu m-am simtit rau,nu am patit nimic.aveam in primele zile dureri de cap,care nu erau insuportabile,dar am inteles ca sunt normale, din cauza ca elimini toxinele.bafta!
  •  
    • 107 mesaje
    15 Apr 2009, 12:23
    0 0
    am luat si eu doua cutii de reductil, adica doua luni si am dat jos 2 kg, adica f putin;
    la mine nu a functionat; eu l-am luat dupa ce am facut ce efect a avut asupra unei prietene care era tanc - 80kg, a ajuns la 60 de kg si se mentine;
    incredibil, dar mai depinde si de organismul fiecaruia
  •  
    • 7673 mesaje
    15 Apr 2009, 21:00
    0 0
    deeadami,cate kg ai si cate vrei sa slabesti?
    depinde de nr de kg.......daca trebuie sa slabesti putin ,nu sunt bune de tine
  •  
    • 107 mesaje
    22 Apr 2009, 13:53
    0 0
    in jur de 10 kg am de dat jos
  •  
    • 107 mesaje
    22 Apr 2009, 13:55
    0 0
    am 72 si vreau sa dau 10 kg jos, am avut 74 gravida in ultima luna, dupa nastere am slabit si dupa cateva luni am inceput sa iau in greutatea fara sa ma opresc; organismului ii era bine asa cu multe kg? ce D-zeu eram ca o balena; copilul a avut 4 kg la nastere
  •  
    • 72 mesaje
    23 Apr 2009, 11:04
    0 0
    buna evelor si Hristos A Inviat.
    eu am incercat reductil si am resuit sa dau jos vreo 2kg . Cam atat
    nu le-am mai luat, dupa un timp am incercat xenical. mare prostie. acul cantarului nu s-a miscat absolut de loc ca sa nu mai spus de scaune uleioase .... oribil.
    De ieri am inceput sa iau Super slim . am scris deja cum ma simt la subiect. nu mi-am cumparat toata cutia, cum faceam la xenical si reductil de ma costa enorm de mult fara rezultate. plus ca eu mai fac si sport in fiecare zi..
    ma simt ft bine
    va pup
  •  
    • 7673 mesaje
    23 Apr 2009, 13:56
    0 0
    deea ,trebuie sa faci miscare macar 30 min ,chiar si mers pe jos,dar alert,ai grija ce mananci ,iar seara dupa 7fructe,dar nu orice,si bea apa plata macar 2l pe zi