Atac de panica

  •  
    • 3765 mesaje
    22 Mar 2016, 20:27
    0 0
    ce ma bucur pentru tine si pentru realizarile tale. tine-o tot asa adelamiss. sper sa nu mai ai accese de panica asa aiurea.
    pup
  •  
    • 45 mesaje
    23 Mar 2016, 09:53
    0 0
    igivansenior said:ce ma bucur pentru tine si pentru realizarile tale. tine-o tot asa adelamiss. sper sa nu mai ai accese de panica asa aiurea.
    pup

     
    Buna,
    Vezi ???..cand..... vrei poti vorbi frumos..
    Multumesc    


    Acest mesaj a fost editat de către adelamiss: 23 Mar 2016, 09:55
  •  
    • 3765 mesaje
    23 Mar 2016, 10:36
    0 0
    adelamiss said:
    igivansenior said:ce ma bucur pentru tine si pentru realizarile tale. tine-o tot asa adelamiss. sper sa nu mai ai accese de panica asa aiurea.
    pup

     
    Buna,
    Vezi ???..cand..... vrei poti vorbi frumos..
    Multumesc    

     

     

    eu pot sa aleg sa vorbesc frumos sau urat, in functie de persoana careia ma adresez.

     asa poti si tu alegi sa nu mai minti.

    pup dulce pe gropite

  •  
    • 45 mesaje
    23 Mar 2016, 20:20
    0 0
    Iar o iei cu mincunile??..Iar nu mai vb cu tine....
  •  
    • 3765 mesaje
    23 Mar 2016, 20:34
    0 0
    adelamiss said:Iar o iei cu mincunile??..Iar nu mai vb cu tine....

     

     

     hai ma pisi, nu fi rea. parca te si vad incrucisand mainile si stand bosumflata.

     hai, da incoace sa pup, sa-ti treaca supariciul..

  •  
    • 1 mesaje
    30 Mar 2016, 10:58
    0 0
    Incearca exercuti de respiratie,exerciti de relaxare,incepe sa faci sport..Ceai de SUNATORE... de trei ori pe zi dar efectul se vede in timp,incearca sa reduci tabletele pana la eliminarea totala.Sedativ PC ajuta foarte mult cand simt ca incepi sa te panichezi .Totul este in capul tau ,de tine depinde sa gestionezi starile de panica.Nu uita Ceaiul de sunatoare face minuni .....nu te atinge de antidepresive,sau eliminale complect altfel pe langa starile de panica te mai alegi si cu o dependenta.
  •  
    • 137 mesaje
    1 Apr 2016, 11:52
    1 0
    Buna, atacurile de panica nu ar trebui sa fie subiectul unor glume, asa ca v-as ruga sa nu-i mai criticati/atacati pe cei care se confrunta cu astfel de probleme. Si eu cunosc persoane care nu au probleme grave in viata si totusi se confrunta cu atacuri de panica, anxietate sau depresie. Sunt probleme destul de grave care necesita consiliere si tratament.
  •  
    • 1890 mesaje
    2 Apr 2016, 15:46
    1 0
    admin.forum said:Buna, atacurile de panica nu ar trebui sa fie subiectul unor glume, asa ca v-as ruga sa nu-i mai criticati/atacati pe cei care se confrunta cu astfel de probleme. Si eu cunosc persoane care nu au probleme grave in viata si totusi se confrunta cu atacuri de panica, anxietate sau depresie. Sunt probleme destul de grave care necesita consiliere si tratament.

     Eu si igivan am incercat terapia prin umor, dar se pare ca unele persoane sunt refractare. Am spus clar ca nu se moare din asta, nu este o boala grava si un pic de degajare nu strica. Cand esti setat pe boala si pe introspectie normal ca iti induci singur raul. Am incercat sa-i dau exemple de oameni cu adevarat bolnavi si care, culmea, privesc detasat boala. Eu insami am ture de zi si de noapte, lucrez la turatie mare, am pierdut sarcina cand eram la serviciu, cand am ramas insarcinata a treia oara (primele doua sarcini au fost pierdute) am lucrat pana in luna a opta in acelasi regim, fara concedii medicale si niciodata nu am avut manifestari de-astea. De aceea nici nu prea dau importanta la boli de-astea "boieresti", pentru ca vad cazuri mult mai grave.

  •  
    • 137 mesaje
    4 Apr 2016, 10:15
    1 0
    scorpion112, depresia si anxietatea sunt boli care se manifesta diferit. Unele persoane sunt mai puternice, altele clacheaza mai repede. Aceasta terapie prin umor nu functioneaza in cazul unor persoane. Este adevarat ca exista lucruri mai grave, cum ar fi boli incurabile, sarcini pierdute, probleme financiare grave s.a. Nu cred ca depresia si anxietatea pot fi numite boli "boieresti". In plus, fiecare persoana reactioneaza diferit la tratament.
  •  
    • 3765 mesaje
    4 Apr 2016, 11:41
    0 0
    admin.forum said:Buna, atacurile de panica nu ar trebui sa fie subiectul unor glume, asa ca v-as ruga sa nu-i mai criticati/atacati pe cei care se confrunta cu astfel de probleme.

     ti se pare tie ca adela este o persoana care  e suparata??

    viata este o gluma,  in general. daca uiti chestia asta, inseamna ca  ai cu adevarat probleme la mansarda.

  •  
    • 137 mesaje
    5 Apr 2016, 11:05
    1 0
    igivansenior said:
    admin.forum said:Buna, atacurile de panica nu ar trebui sa fie subiectul unor glume, asa ca v-as ruga sa nu-i mai criticati/atacati pe cei care se confrunta cu astfel de probleme.

     ti se pare tie ca adela este o persoana care  e suparata??

    viata este o gluma,  in general. daca uiti chestia asta, inseamna ca  ai cu adevarat probleme la mansarda.

    igivansenior, nu imi permit sa imi dau cu parerea despre cineva. Fiecare intra pe acest forum pentru a dezbate anumite probleme, situatii, experiente, subiecte s.a.m.d. Incercam doar sa atrag atentia asupra faptului ca nu este normal sa criticati sau sa atacati pe cineva de fiecare data cand credeti ca este o postare mincinoasa sau ca persoana respectiva nu are in realitate problemele de care se plange. Am observat stilul pe care il ai tu sa raspunzi la anumite postari, dar sunt persoane care nu reactioneaza OK la glume sau la replici care sunt putin scoase din context  

     

  •  
    • 2 mesaje
    6 Apr 2016, 17:03
    1 0
    Si ce spuneți,credeți ca vor dispărea aceste stări de anxietate?
  •  
    • 2 mesaje
    6 Apr 2016, 17:03
    0 0
    Si ce spuneți,credeți ca vor dispărea aceste stări de anxietate?
  •  
    • 3765 mesaje
    6 Apr 2016, 21:27
    0 0
    Dyenush25 said:Si ce spuneți,credeți ca vor dispărea aceste stări de anxietate?

     

    da, sigur vor disparea.

    daca urmeaza tratamentul corect si dozajul necesar, va fi foarte bine, plus niste sedinte de pshioterapie in grup si singulare.  ii urez multa sanatate si virtute.

    dar de ce intrebi? ai alta varianta?

  •  
    • 45 mesaje
    8 Apr 2016, 11:15
    1 0
    Bună,
    Mulţumesc administratorului că a intervenit şi a clarificat lucrurile. Eu nu am intrat aici nici să fac reclamă şi nici să îmi găsesc admiratori. Am avut şi am încă probleme/simptome (reale) cu care mă confrunt zi de zi. Este adevărat că de când fac actualul tratament sunt mai bine (dar am zile şi zile). Pur şi simplu renunţasem să mai scriu ( în urma discuţiilor inutile). Sper că de acum înainte se va păstra un ton civilizat şi lipsit de aluzii de toate felurile. Îi rog pe cei care nu cred, nu înţeleg, sau nu pot să discute civilizat să se abţină să mai posteze. Eu cred că este cel mai normal aşa. În momentul în care am o părere proastă despre cineva încetez să mai discut cu acea persoana. Petru cei interesaţi cu adevărat de progresele sau regresele mele voi continua postez ce mi se întâmplă.
    Va mulţumesc tuturor pentru sfaturi şi empatie, cu drag
    Adela
  •  
    • 3765 mesaje
    8 Apr 2016, 11:24
    0 0
    buna Adela.
    sunt foarte curios de progresele tale si-ti urmaresc postarile cu sufletul la gura.
    iti doresc insanatosire grabnica si daca nu merge cu tratamentul pe care-l urmezi acum, iti recomand sa incerci un psiholog. de preferat un barbat psiholog.

    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 11 Apr 2016, 20:09
  •  
    • 1 mesaje
    9 Apr 2016, 15:33
    0 0
    Buna.Ma poate ajuta cineva cu un psihoterapeut bun in Timisoara?Am nevoie de cineva specialuzat pe cognitiv comportamental.Ma lupt de câțiva ani cu o anxietate si mai multe fobii.Nu am reusit sa gasesc un terapeut cu care sa rezonez si care sa ma ajute.
  •  
    • 3765 mesaje
    11 Apr 2016, 20:08
    0 0
    arl2107 said:Buna.Ma poate ajuta cineva cu un psihoterapeut bun in Timisoara?Am nevoie de cineva specialuzat pe cognitiv comportamental.Ma lupt de câțiva ani cu o anxietate si mai multe fobii.Nu am reusit sa gasesc un terapeut cu care sa rezonez si care sa ma ajute.

     

     

    ce fobii ai?

  •  
    • 137 mesaje
    12 Apr 2016, 10:59
    1 0
    Buna ziua, va las mai jos cateva articole cu metode care va pot ajuta sa invingeti fobiile. Sper sa va fie utile informatiile:

    http://www.eva.ro/horoscop/astrologie/invinge-ti-fobiile-i-articol-6781.html

    http://www.eva.ro/horoscop/astrologie/invinge-ti-fobiile-ii-articol-7118.html

    http://www.eva.ro/horoscop/astrologie/invinge-ti-fobiile-iii-articol-7138.html
  •  
    • 45 mesaje
    13 Apr 2016, 11:30
    1 0
    Multumesc , Sunt mult mai bine (raman la tratamentul meu)..