Atac de panica

  •  
    • 3765 mesaje
    25 Feb 2016, 14:26
    0 0
    un jurnal public!! da, tare!
    inca nu ati facut reclama, dar o sa faceti, la ala de v-a facut sa juisati de placere.
    esti o mica mincionoasa. nimeni nu pateste atac de panica din senin, fara un istoric sau ceva declansator.
    cum il cheama p-ala de te-a facut sa ai orgasm??
  •  
    • 45 mesaje
    25 Feb 2016, 14:35
    0 0
    Iar mincinoasa? Refuz sa mai port o discutie cu cineva atat de necivilizt ca dvs, Adiio domnule! Nu va voi mai raspunde
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Feb 2016, 14:37
    0 0
    refuz sa cred o persoana ca tine!! refuz!!!
  •  
    • 45 mesaje
    25 Feb 2016, 20:46
    1 0
    Dragă White_Storm,
    Mulţumesc frumos petru sfaturi. Seroxatul. Cipralexul, Xanaxul, Prozacul etc în diverse combinaţii mi- au fost date de dr. psihiatru... Seroxatul l-am scăzut treptat.. dar.. tot am avut fenomenele acelea ciudate. Da, am aflat şi eu săptămâna asta că este un dezechilibru de vitamine şi minerale şi da.. mi-a apărut în urma stresului şi a faptului că mânecam o zi da doua ba, aveam ore de somn total alandala.. etc. Mi s-a explicat asta şi am înţeles (este cât se poate de logic). Şi da, am o problemă cu încrederea în mine.. dar ea a apărut dupa atacul de panica şi nu înainte (şi asta e explicabil). De săptămâna viitoare mă apuc să iau vitamine şi minerale (aştept doar schema) şi voi veda ce va fi. Între timp fac exerciţii de relaxare (altele decât cele învăţate în cabinetele de psihoterapie), nu îmi mai monitorizez respiraţia etc. Eu cred că sunt pe drumul cel bun (dar este prea devreme să afirm asta) poate că nu sunt, nu am habar. Tot ce ştiu este că vreau sa renunţ la medicaţia tip benzo (care nu mi-a trata nimic timp de 4 ani).
    Îţi urez o seară super şi mulţumesc mult,
    Adela
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Feb 2016, 21:34
    0 0
    adelamiss said:Dragă White_Storm,
    Mulţumesc frumos petru sfaturi. Seroxatul. Cipralexul, Xanaxul, Prozacul

     

    Alupex ai incercat?

  •  
    • 45 mesaje
    26 Feb 2016, 10:49
    0 0
    Multumesc White_Storm
  •  
    • 45 mesaje
    27 Feb 2016, 14:48
    0 0
    Bună White_Storm ,
    Am avut nenumărate atacuri de panică . Mă simţeam rău aproape toată ziua (cu excepţia somnului). Acuma nu mai fac psihoterapie (mi-a ajuns). Fac dezvoltare personală (sunt la început ) . Am nevoie pt că nu mai pot merge singură nicăieri ..sunt pur şi simplu îngrozită că senzaţiile de rău mă vor "apuca" într-un loc de unde nu pot ieşi imediat. Am nevoie de ajutor pt asta..
    Mulţumesc
    Weekend plăcut ,
    Adela

  •  
    • 3765 mesaje
    27 Feb 2016, 16:44
    0 0
    cu cine faci dezvoltare??
  •  
    • 1890 mesaje
    29 Feb 2016, 21:20
    1 0
    adelamiss said:De ce să vreau să mă simt rău ? Vrea cu adevărat cineva aşa ceva? Este iraţional să crezi asta.! Repet nu avem motive psihice (eram fericită) eram sănătoasă (nu am avut nimic altceva inafara de câteva viroze) .... de unde starea de rău ?? De ce nu imi mai trece indiferent ce aş lua? De ce apar stările de rău ...care erau acolo ....mult accentuate după ce nu mai iei benzodiazepină? De ce, de ce, de ce?
    Poate cineva să îmi răspundă la aşa ceva??
    Adela
    PS Cum sa gandesc ca imi e bine daca mie imi e rau ???

     Pur si simplu tu iti intretii starea de rau. Zici ca esti o femeie puternica, ai o casnicie fericita, un copil, un serviciu bun, o firma si banuiesc si un standard de viata mai ridicat (apartament, poate vila, masina, concedii in tara si strainatate). Ar trebui sa te gandesti cat de fericita esti, cat de multi oameni ar dori sa aiba ceea ce ai tu si n-au nici pe sfert. Pur si simplu nu ai nimic, sau cel putin, atunci cand iti vin "starile" sa iti amintesti ca nu se moare din asta.
    Stii cum le spun doctorii la genul acesta de boala? Sindrom L.A.P.. Adica "[.............]". De aceea si trateaza cam superflu simptomatologia pentru ca stiu ca nu este o urgenta, nu e pusa viata in pericol. 


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 1 Apr 2016, 11:35
  •  
    • 45 mesaje
    2 Mar 2016, 09:24
    0 0
    Buna,
    Poate ca nu este o urgenta petru ei ..dar pentru mine cu siguranta este..Nu am L.A.P (o duc chiar bine la capitolul asta)..Multumesc!
    Adela
  •  
    • 3765 mesaje
    2 Mar 2016, 19:36
    0 0
    adelamiss said:Buna,
    Poate ca nu este o urgenta petru ei ..dar pentru mine cu siguranta este..Nu am L.A.P (o duc chiar bine la capitolul asta)..Multumesc!
    Adela

     

    vezi pisi, aia nu, aia nu, aia nu si aia nu...din senin nu se naste panica.

  •  
    • 45 mesaje
    4 Mar 2016, 11:43
    0 0
    Bună,
    Este prea devreme să îmi dau cu părerea vis a vis de ceea ce fac în prezent. Nu mă simt nici mai bine şi nici mai rău ca înainte (măcar am scăpat de anxiolitice). Tot ce pot spune este că sunt mai liniştită şi încep să înţeleg mai multe. Din păcate senzaţiile sunt la locul lor (parcă nu aşa de pregnante). Adevărul este că mi s-a spus că va fi aşa.. dar.. parca nu mai am răbdare şi putere să trec prin tot acest calvar. Nu vreau să mai răspund comentariilor răutăcioase sau inepţiilor de genul LAP... aşa că nu voi mai comenta pe margine acestor subiecte..
    Mulţumesc tuturor celor care au avut o vorbă caldă petru mine.. chiar am nevoie
    Cu drag,
    Adela
    Acest mesaj a fost editat de către adelamiss: 5 Mar 2016, 10:04
  •  
    • 3765 mesaje
    4 Mar 2016, 14:19
    0 0
    da, ai dreptate, sunt niste inepii cei care spun ca ai o scadere de calciu pe un fond de [......]
    ce oameni rai! succesuri.
    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 11 Apr 2016, 10:23
  •  
    • 1890 mesaje
    5 Mar 2016, 09:56
    2 0
    Am mai postat cazul unui barbat de 47 de ani, hemodializat, cu diabet zaharat insulino-dependent, cu retinopatie pe fon diabetic (omul e complet orb), plus alte 14 boli care decurg dintr-o insuficienta renala de gradul IV plus diabet. Face hemodializa de 3 ori pe saptamana. Intr-un cuvant, oricare dintre noi ar avea doar una din bolile lui, l-ar napadi depresia, nu panica.
    Nu spun ce tonus are, e mereu pus pe glume, din trei snoave razi de te prabusesti. Pe el de ce nu-l apuca atacul de panica?
    Reversul: La spital vine o doamna cu atac de panica, de la ce? Nu i-a iesit bine culoarea la par. S-a vopsit la par si cand s-a vazut in oglinda i-a venit rau. Asta mai poate fi considerata urgenta?
  •  
    • 45 mesaje
    6 Mar 2016, 11:14
    1 0
    Eu am ajuns la spital petru ca mi-a fost rau... nu pt ca imi gresisem culoarea la par .....
  •  
    • 3765 mesaje
    6 Mar 2016, 12:55
    0 0
    adelamiss said:Eu am ajuns la spital petru ca mi-a fost rau... nu pt ca imi gresisem culoarea la par .....

     

    shit!!

  •  
    • 9 mesaje
    6 Mar 2016, 17:53
    0 0
    Nu exista medicament de nici un fel pentru a scoate frica din minte .Exista terapie care depisteaza usor amintiri negative stiute si nestiute, care au declansat fricile, starile de panic a, anxietatea si toate simptomele.Eu am fcaut o astfel de terapie pentru simtomele descrise .Am gasit o terapeuta care a lucrat cu mine timp de 4 saptamani .Mi-a trimis metodele pe email apoi mi le-a explicat si facut impreuna la telefon .M-am echilibrat intai fizic , apoi mental .Sunt multe de spus , nu pot descrie tot ce am facut intr-o luna ,Cine este interesat sa scape si sa faca terapia , sa-mi scrie pe adresa afisata pe mess sau email,Nu doresc sa sune a nici o reclama nimanui , dar daca este cineva cu atacuri de panica , anxietate , etc si doreste sa fie liber si sanatos , astep sa-mi scrieti.Cu drag
    ps,Stiu ca adminul imi sterge adresa de email daca o las aici asa ca imi puteti scrie la numele afisat la care adaugati yahoo.com .Va mai rog sa nu-mi cereti asa cum fac unii ;doresc detalii , spuneti-mi cum va-a-ti vindecat , dati-mi nr de telefon etc.Eu va dau adresa telefonul terapeutei si voi sunati si vorbiti.Am postat pentru cei care doresc sa scape de atacuri de panica , anxietate , fara medicamente ci doar prin niste metode de schimbare a gandirii , de stergere a amintirilor negative care produc atacurile , prin aflarea cauzelor etc .Va doresc sanatate
  •  
    • 3765 mesaje
    6 Mar 2016, 21:23
    0 0
    io cand citesc titlul topicului , am asa o revelatie si-mi trece prin cap ca panica ataca. si o vad pe initiatoare strigand: ajutooor, panica ma atacaaa!
  •  
    • 164 mesaje
    10 Mar 2016, 16:53
    2 0
    Adelamiss nu lua in seama toate aceste comentarii rautacioase! de exemplu cum sunt cele de la domnul  igivansenior precum si mesajul de la scorpion 112 care mi s-a parut foarte impertinent si jignitor! Urat,foarte urat din partea acestor oameni care pot scrie asemenea mesaje! Adelamiss,pe viitor ignora sa mai raspunzi la asemenea mesaje pentru ca nu merita!
    Acest mesaj a fost editat de către gizzzela: 10 Mar 2016, 16:55
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Mar 2016, 19:13
    0 1
    gizzzela said:Adelamiss nu lua in seama toate aceste comentarii rautacioase! de exemplu cum sunt cele de la domnul  igivansenior precum si mesajul de la scorpion 112 care mi s-a parut foarte impertinent si jignitor! Urat,foarte urat din partea acestor oameni care pot scrie asemenea mesaje! Adelamiss,pe viitor ignora sa mai raspunzi la asemenea mesaje pentru ca nu merita!

     

    inrteb si io, ca-s mic si in necunostinta de cauza, poti sa faci din kkt bici sa si pocneasca?