Atac de panica

  •  
    • 45 mesaje
    11 Mar 2016, 17:05
    0 0
    gizzzela said:Adelamiss nu lua in seama toate aceste comentarii rautacioase! de exemplu cum sunt cele de la domnul  igivansenior precum si mesajul de la scorpion 112 care mi s-a parut foarte impertinent si jignitor! Urat,foarte urat din partea acestor oameni care pot scrie asemenea mesaje! Adelamiss,pe viitor ignora sa mai raspunzi la asemenea mesaje pentru ca nu merita!

     
    Buna Gizzzela,

    Multumesc mult ...fac asta (ignor) de ceva timp ..Nu ma mai deranjaza, fiecare traieste in "lumea" lui. Eu imi vad de sanatate si merg inainte. Tin sa multumesc celor care si-au rapit din timp si s-au oprit sa imi dea un sfat  MULTUMESC!!
    .   

  •  
    • 1890 mesaje
    11 Mar 2016, 21:45
    2 0
    gizzzela said:Adelamiss nu lua in seama toate aceste comentarii rautacioase! de exemplu cum sunt cele de la domnul  igivansenior precum si mesajul de la scorpion 112 care mi s-a parut foarte impertinent si jignitor! Urat,foarte urat din partea acestor oameni care pot scrie asemenea mesaje! Adelamiss,pe viitor ignora sa mai raspunzi la asemenea mesaje pentru ca nu merita!

     Draga mea, am un serviciu de asa natura incat vad destula boala, moarte, suferinta cu adevarat nu caca-maca ceea ce povesteste adelamiss. Ceea ce descrie initiatoarea e un fel de boala boiereasca cum aveau odinioara cucoanele plictisite de prea mult bine si chemau doctorii pentru orice fleac. Daca ar munci trei schimburi intr-o fabrica, ar astepta-o acasa v'o doi copii si un barbat betiv care-i mai trage la coaste, treaba garla, piata de facut, sa vezi cum i-ar disparea rapid "fandaxia"!

  •  
    • 45 mesaje
    12 Mar 2016, 09:38
    1 0
    Să înţelegem că toţi ăştia care avem anxietate,atac de panică, agorafobie etc avem de fapt "fandaxie" ?? Foarte inteligent şi matur mod de exprimare. Dacă avem aşa ceva ..de ce te osteneşti să ne mai scrii? Mulţumim pentru "iluminare" ce mă făceam eu dacă nu aflăm de la tine că am "fandaxie".. Deja sunt mai bine..şi mă voi duce să mă angajez în 3 schimburi, voi divorţa şi îmi voi lua un barat beţiv , voi face piaţă şi o sa iau bătaie şi siguuuuuuur voi fi bine. Eu zic să dai o fugă la OSIM şi să îţi brevetezi "descoperirea" Vei face muţi de bani ,..Bravo, EVRICA, minunat şi înălţător. Ar trebuii să îţi fie jenă să emiţi asemenea inepţii.

  •  
    • 3765 mesaje
    12 Mar 2016, 09:59
    0 1
    adelamiss said:Să înţelegem că toţi ăştia care avem anxietate,atac de panică, agorafobie etc

     

     

     acum ai si agorofobie??


    Acest mesaj a fost editat de către igivansenior: 12 Mar 2016, 10:00
  •  
    • 3765 mesaje
    12 Mar 2016, 12:26
    0 0
    White_Storm said:Desi femeile sunt predispuse la atacurile de panica in numar mai mare, exista si barbati aflati in aceeasi situatie, iar ultimele statistici arata ca numarul lor (al barbatilor) este in continua crestere.
    Sa intelegem ca si ei sufera de lipsa acuta de [.............]?

     

    da, lipsa acuta de [.............]. [.............]


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 1 Apr 2016, 11:41
  •  
    • 1890 mesaje
    12 Mar 2016, 14:08
    1 2
    adelamiss said:Să înţelegem că toţi ăştia care avem anxietate,atac de panică, agorafobie etc avem de fapt "fandaxie" ?? Foarte inteligent şi matur mod de exprimare. Dacă avem aşa ceva ..de ce te osteneşti să ne mai scrii? Mulţumim pentru "iluminare" ce mă făceam eu dacă nu aflăm de la tine că am "fandaxie".. Deja sunt mai bine..şi mă voi duce să mă angajez în 3 schimburi, voi divorţa şi îmi voi lua un barat beţiv , voi face piaţă şi o sa iau bătaie şi siguuuuuuur voi fi bine. Eu zic să dai o fugă la OSIM şi să îţi brevetezi "descoperirea" Vei face muţi de bani ,..Bravo, EVRICA, minunat şi înălţător. Ar trebuii să îţi fie jenă să emiţi asemenea inepţii.

    Daca citesti oleaca mai la deal ai vazut ca am scris de un om bolnav cu adevarat care nu mai face atacuri de panica. Asta am vrut sa subliniez: cei care au multa treaba, sau sunt cu adevarat bolnavi n-au timp de atacuri de panica, au mintea prea ocupata. Am avut o colega telefonista (acum iesita la pensie), cu serviciu cu ture de noapte, trei copii de crescut, barbat betiv (ulterior a divortat ca nu se mai putea). A crescut fetele singura, facea si croitorie in timpul liber sa mai castige un ban, cred ca noaptea nu dormea mai mult de 5 ore. O doamna in adevaratul sens al cuvantului, harnica, gospodina, cultivata, mereu tonica. Toate cele trei fete au terminat facultati la zi, integraliste cu masterate. Acum, desi e pensionara, lucreaza intr-o fabricuta de croitorie (ceva de serie mica!). NICIODATA nu am auzit-o ca are depresii, atacuri de panica, senzatii de neliniste sau bau-bau-ri de-astea. Nici nu avea timp sa respire, d-apoi sa se mai introspecteze.

    Sa stii ca exista boli si de prea mult bine. Biata bunica mea, a avut sapte copii, nici un "agregat" casnic s-o ajute, tinea toate posturile de peste an, a prins al doilea razboi mondial, foamete, comunism. Crezi ca ii ardea de atacuri de panica??

  •  
    • 45 mesaje
    13 Mar 2016, 13:07
    0 0
    scorpion112 said:
    adelamiss said:Să înţelegem că toţi ăştia care avem anxietate,atac de panică, agorafobie etc avem de fapt "fandaxie" ?? Foarte inteligent şi matur mod de exprimare. Dacă avem aşa ceva ..de ce te osteneşti să ne mai scrii? Mulţumim pentru "iluminare" ce mă făceam eu dacă nu aflăm de la tine că am "fandaxie".. Deja sunt mai bine..şi mă voi duce să mă angajez în 3 schimburi, voi divorţa şi îmi voi lua un barat beţiv , voi face piaţă şi o sa iau bătaie şi siguuuuuuur voi fi bine. Eu zic să dai o fugă la OSIM şi să îţi brevetezi "descoperirea" Vei face muţi de bani ,..Bravo, EVRICA, minunat şi înălţător. Ar trebuii să îţi fie jenă să emiţi asemenea inepţii.

    Daca citesti oleaca mai la deal ai vazut ca am scris de un om bolnav cu adevarat care nu mai face atacuri de panica. Asta am vrut sa subliniez: cei care au multa treaba, sau sunt cu adevarat bolnavi n-au timp de atacuri de panica, au mintea prea ocupata. Am avut o colega telefonista (acum iesita la pensie), cu serviciu cu ture de noapte, trei copii de crescut, barbat betiv (ulterior a divortat ca nu se mai putea). A crescut fetele singura, facea si croitorie in timpul liber sa mai castige un ban, cred ca noaptea nu dormea mai mult de 5 ore. O doamna in adevaratul sens al cuvantului, harnica, gospodina, cultivata, mereu tonica. Toate cele trei fete au terminat facultati la zi, integraliste cu masterate. Acum, desi e pensionara, lucreaza intr-o fabricuta de croitorie (ceva de serie mica!). NICIODATA nu am auzit-o ca are depresii, atacuri de panica, senzatii de neliniste sau bau-bau-ri de-astea. Nici nu avea timp sa respire, d-apoi sa se mai introspecteze.

    Sa stii ca exista boli si de prea mult bine. Biata bunica mea, a avut sapte copii, nici un "agregat" casnic s-o ajute, tinea toate posturile de peste an, a prins al doilea razboi mondial, foamete, comunism. Crezi ca ii ardea de atacuri de panica??


     

     

    Dragă doamnă,

     Eu nu am idee ce experienţă aveţi  dvs în domeniu ..dar e clar  excelaţi la datul cu părerea. Şi bunica mea a prins al doilea război mondial şi nu a avut atac de panică ..şi???

    Tata ,mamă ,sora etc, nu au avut... şi ?? Am prieteni care au şi alte care nu au.... şi? . 30 % din populaţia lumii suferă de o formă sau alta de nevroză (anxietate,depresii, TOC)
    Toţi au "pandaxie"?  Deci vă rog eu frumos să   ţineţi sfaturile de acest gen pentru  dumnevoastră sau cei apropiaţi. Lăsaţi-ma pe mine cu "pandaxia" mea ....Poate  aveţi şi altceva de făcut decât să vă daţi cu părerea despre suferinţă unor oameni.

     

    Vă mulţumesc dacă veţi ţine cont de acest sfat gratuit,

     

    Adela      

     

     

          

     

          

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către adelamiss: 13 Mar 2016, 13:11
  •  
    • 45 mesaje
    13 Mar 2016, 13:17
    1 0
    White_Storm said:Desi femeile sunt predispuse la atacurile de panica in numar mai mare, exista si barbati aflati in aceeasi situatie, iar ultimele statistici arata ca numarul lor (al barbatilor) este in continua crestere.
    Sa intelegem ca si ei sufera de lipsa acuta de [.............]?

     
    Multumesc frumos White_Storm sunteti un/o adevarat/a  gentleman/lady


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 1 Apr 2016, 11:43
  •  
    • 3765 mesaje
    13 Mar 2016, 14:55
    0 1
    adelamiss said:
    White_Storm said:Desi femeile sunt predispuse la atacurile de panica in numar mai mare, exista si barbati aflati in aceeasi situatie, iar ultimele statistici arata ca numarul lor (al barbatilor) este in continua crestere.
    Sa intelegem ca si ei sufera de lipsa acuta de [.............]?

     
    Multumesc frumos White_Storm sunteti un adevarat gentleman

     

     

    nebunatico, ai pus ochii pe doamna withe storm!!!


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 1 Apr 2016, 11:43
  •  
    • 3765 mesaje
    13 Mar 2016, 21:53
    0 1
    drept spuneti doamna, si apreciez respectuos, cu toate astea nu ne panicam. rabdam frumos de dragul femeii sau o punem de o solo.
  •  
    • 1890 mesaje
    14 Mar 2016, 11:28
    1 0
    igivansenior said:drept spuneti doamna, si apreciez respectuos, cu toate astea nu ne panicam. rabdam frumos de dragul femeii sau o punem de o solo.

     Decat sa rabzi, mai bine fugi mancand pamantul! Oricat de frumoasa, desteapta, bogata ar fi.

  •  
    • 1890 mesaje
    14 Mar 2016, 12:13
    0 0
    Da-aia imi plac mie japonezii! Au dat peste ei un tsunami si un cutremur si, desi i-a maruntit la "blender", totusi "n-au scapat caii"!
  •  
    • 45 mesaje
    16 Mar 2016, 09:43
    0 0
    Este uşor să îţi dai cu părerea şi eventual să mai dai şi câteva la fundul altuia. Câteva personaje de pe pagina nu înţeleg nici în ruptul capului că îţi poate fi rău (şi să nu ai habar de ce îţi este rău). Pe mine mă îngrozeşte sentimentul că acest "rău" poate apărea din senin şi că nu am unde să fug de el. Cea mai groaznică experienta a mea a fost când ma plimbam liniştita prin parc şi brusc mi s-a făcut rău, atât de rău încât nu mai puteam să respir (decât sacadat) şi inima îmi bătea în piept de să se spargă. Ţin minte cu groază cum pur şi simplul m-am târât spre casă. Mă opream la fiecare 10 paşi ca să pot să îmi revin cât de cât . Cu cât înaintam spre casă cu atât îmi era mai rău. Acel drum a fost un calvar.. mă ţineam de marginea blocurilor păşind nesigură, ameţită , speriată,singură şi îmi venea să ţip după ajutor. Am ajuns acasa lac de transpiraţia şi mi-au trebuit minute bune ca sa mă liniştesc. Acela a fost momentul în care ceva din mine s-a rupt şi am devenit altcineva. Îmi e frică, recunosc, şi ce e mai grav este ca din cauza fricii nu pot trăii. Aşa cum am mai spus am început un tratament şi sunt mai calmă şi mai încrezătoare..dar ..lucrurile evoluează atât de greu şi de încet de îmi vine să renunţ . Ştiu că nu am alternativă şi că vreau nu vreau... o sa trec prin toate stadiile, dar ..mă întreb mereu ..de ce eu ???
    Sper ca nimeni sa nu mai treacă prin ceea ce am trecut eu în anii ăşti de calvar
    Cu drag,
    Adela
    Acest mesaj a fost editat de către adelamiss: 16 Mar 2016, 09:45
  •  
    • 3765 mesaje
    16 Mar 2016, 13:22
    0 0
    adelamiss said:. Pe mine mă îngrozeşte sentimentul că acest "rău" poate apărea din senin şi că nu am unde să fug de el. Cea mai groaznică experienta a mea a fost când ma plimbam liniştita prin parc şi brusc mi s-a făcut rău, 

     

     

    [.............]


    Acest mesaj a fost editat de către admin.forum: 1 Apr 2016, 11:37
  •  
    • 9 mesaje
    16 Mar 2016, 15:56
    0 0

    16-03-2016 15:51 CitatCitat RăspundeRăspunde
    este , o terapeuta ff buna in a trata aceste stari.De fapt terapia se face la distanta dar daca totusi sunteti din oras cu terapeuta va ajuta si mai mult .Terapia pe care am facut-o eu cu terapeuta dureaza 4 saptamani si se fac mai multe metode , pe rand .Mai intai se face curatarea energetica a corpului,si programarea mintii pentru vindecare .Apoi , celelalte metode .Nesperat de repede , nu am mai facut stari de panica iar starile de confuzie , teama de a iesi din casa a dispart .A treia zi am iesit in oras dupa 2 luni de stat in casa.,Am dormit bine de la prima sedinta .E o terapie minune pentru mine.Nu va pot lasa detalii , adresa terapeutei dar va pot ajuta cu adresa daca imi scrieti pe email sau mes., la numele cu care am postat la care adaugati yahoo.com***(stiu ca nu se lasa adrese , cica ar fi reclame)Astept sa va ajut
  •  
    • 45 mesaje
    16 Mar 2016, 16:55
    0 0
    ruxi_stan said:
    16-03-2016 15:51 CitatCitat RăspundeRăspunde
    este , o terapeuta ff buna in a trata aceste stari.De fapt terapia se face la distanta dar daca totusi sunteti din oras cu terapeuta va ajuta si mai mult .Terapia pe care am facut-o eu cu terapeuta dureaza 4 saptamani si se fac mai multe metode , pe rand .Mai intai se face curatarea energetica a corpului,si programarea mintii pentru vindecare .Apoi , celelalte metode .Nesperat de repede , nu am mai facut stari de panica iar starile de confuzie , teama de a iesi din casa a dispart .A treia zi am iesit in oras dupa 2 luni de stat in casa.,Am dormit bine de la prima sedinta .E o terapie minune pentru mine.Nu va pot lasa detalii , adresa terapeutei dar va pot ajuta cu adresa daca imi scrieti pe email sau mes., la numele cu care am postat la care adaugati yahoo.com***(stiu ca nu se lasa adrese , cica ar fi reclame)Astept sa va ajut



     Buna,
     
    Multumesc pt ajutor ...Cum spuneam... eu fac deja tratament si ma simt mai bine!.  Cat despre tratamente prin mail ..sunt foarte reticenta la asa ceva. Din ce spuneti dvs seamana a EFT   (am trecut deja pe acolo )
    Cu multumiri,
    Adela     

     

  •  
    • 3765 mesaje
    16 Mar 2016, 17:25
    0 0
    adelamiss said:

     
    Multumesc pt ajutor ...Cum spuneam... eu fac deja tratament si ma simt mai bine!. 

     

     

     

    cu ce faci tratament?

  •  
    • 8 mesaje
    20 Mar 2016, 17:29
    0 0
    Salut. Eu iti recomand ședințe de Reiki. Caută pe google. In București stiu sigur ca sunt profesioniști. Eu am avut rezultate . Si mai fac cate una la doua saptamâni.
  •  
    • 8 mesaje
    20 Mar 2016, 17:33
    0 0
    + am luat FIORI DI BACH ( compoziție prescrisa de medic) si am luat integrator de Rhodiola Rosea si Iperico. Timp de 2-3 luni. Rezultate ai fost foarte bune!!!
  •  
    • 45 mesaje
    22 Mar 2016, 19:41
    0 0
    Flavia87 said:+ am luat FIORI DI BACH ( compoziție prescrisa de medic) si am luat integrator
    de Rhodiola Rosea si Iperico. Timp de 2-3 luni. Rezultate ai fost foarte bune!!!

     

    Dragă Flavia,

    Mulţumesc, fac deja tratament şi îmi merge destul de bine. Mai am sufocări
    ..dar foarte rar. Nu mai simt senzaţia aia tâmpită de îngustare şi prăbuşire a
    căilor respiratorii şi senzaţia de aer gros aproape materializat. Am auzit şi
    eu de terapia cu flori Bach (nu am încercat ) sper să nu mai fie nevoie.
    Cu multumiri ,
    Adela