Penibil

  •  
    • 442 mesaje
    29 Mar 2006, 15:06
    0 0
    hai ca fazele voastre sunt de-a dreptul CRIMINALE
    hai sa va zic si eu una:
    Ora 14.00.Vara.Eu cu maica-mea prin orasul nostru minunat Bucuresti.la un moment dat imi amintesc ca trebuie sa urc pana la o cunostiinta sa iau ceva...Pana atunci o rog frumos pe maica-mea sa scoata niste bani de la un bancomat din zona..Ii dau toate instructiunile si plec...Cand ma intorc mai sa mor de rusine..Mama mea statea langa bancomat,langa ea se chinuiau de zor niste angajati ai bancii sa demonteze aparatul sa scoata cardul...Il bagase pe acolo pe unde trebuia sa scoata chitanta...Cum? Nu am nici cea mai vaga ideie....Dar expresia de pe fata ei,un amestec de vinovatie dar si o frica de o eventuala devalizare a bancii...nu o voi uita niciodata )))
  •  
    • 109 mesaje
    29 Mar 2006, 16:10
    0 0
    elyyyyyy....nu ma pot opri din ras ....
    Cum ziceai ca ii urcai ... pe cei mici ... in autobuz ????...si cum stateai tu ...cu mana in buzunar...si cand le-ai dat drumul....nu mai pooot...
  •  
    • 562 mesaje
    29 Mar 2006, 19:05
    0 0
    Daca ai fi vazut!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 109 mesaje
    29 Mar 2006, 19:13
    0 0
    Nu ma mai satur de patania ta .
    De cate ori sunt indispusa intru la " Penibil " , iti citesc patania si imi incarc bateriile numai imaginandu-mi toata atmosfera .
    ...s-o fi vazut pe cea mica cum se uita la mine si nu puteam sa-i explic ce am.....saraca ma vedea ca rad , dar cu lacrimi...
    ...de fiecare data patesc la fel...
    ...esti de belea...
    ...te pup...
  •  
    • 562 mesaje
    29 Mar 2006, 20:50
    1 0
    Iti imaginezi cum se uitau pustii mei la mine cind ii ridicam pe scari cu piciorul si cadeau in nas?
    Si eu te pup!!!!!!!!!!!
  •  
    • 79 mesaje
    29 Mar 2006, 23:10
    0 0
    am ras pana nu am mai putut! cel mai mult mi-au placut cea cu autobuzul si chilotul cu inel si cea cu bancomatul si cardul bagat fanta pe care iese chitanta!!! super toate!
  •  
    • 432 mesaje
    30 Mar 2006, 01:53
    0 0
    Fetelor..ma doare burta de ras!!ca sa nu zic ca e ora 2 si toata lumea doarme numa io ma hlizesc...
    Sa va zic patanie recenta. Io cu sormea, amandoua aranjate,parfumate,tzantzose...in metro sa cumparam televizor. Cu sarmul nostru convingem casiera sa ne primeasca desi trebuia sa inchida,incercam TV-ul dupa care...la masina cu el...masina cu porbagaj mare, super tare...sor'mea proprietara de 5 ani a ei,deci teoretic,tb sa o stie destul de bine...masina parcata langa mica terasa,restaurant din parcare si fix langa usa...Daca nu ne-am chinuit sa bagam noi cutia vre juma de ora...pe usa nu intra..in porbagaj..nu se inchidea usa...ne gandim sa-l scoatem din cutie...io de colo,cum sa-l scoatem..pana acasa praf se face...in fine..ne gandim ca mai bine legam usa de la porbagaj cu o carpa..si intr-un final..dupa ce se minuneaza de noi toata terasa..se gaseste un nene sa vina sa ne intrebe dc avem nev de ajutor...noi de colo tzantzose..ne descurcam..ne-a venit idee sa legam usa..la care el...da banca din spate nu e rabatabila si trage de butonel si se face locu cat casa ))))))....am ras de-am lesinat si bineinteles ca toata terasa de noi...da noi la fel de tzantzose ne-am urcat in masina si am plecat...bineinteles ca drumu pana acasa am ras de destepte ce suntem...si radeam ca televizoru se tot clatina pana s-a proptit intr-una din role ))... asta-i buna de spus ca banc cu o blonda si-o bruneta!!
  •  
    • 2817 mesaje
    30 Mar 2006, 07:19
    0 0
    Mergeam o data pe strada, madra si aranjata, toata lumea se uita la mine...mai ales la picioare, si normal, asta ma facea sa ma simt si mai mandra; eram obisnuita cu uitatul barbatilor dar nu chiar toata lumea sa se uite la mine, asta chiar era o noutate... pana mi-am dat seama de motiv...imi luasem pantalonii pe dos.

    Cand lucram la bursa, intr-o pauza am intrat in vorba cu una nou venita la noi; lucram toti intr-un amfiteatru - ea insista sa stau langa ea sa mai vorbim; i-am zis ca nu pot sa stau ca am " o operatie deschisa" (era o operatie de vanzare valutara care trebuia urmarita deci trebuia sa ma intorc la locul meu); mai tarziu au inceput sa ma intrebe colegii ce am patit, de ce m-am operat?!! Fata a crezut ca am o operatie la fund' si d-aia nu pot sa stau (a crezut ca nu pot sa stau pe scaun)pentru ca nu era familiara inca cu limbajul de acolo, si a spus la toata lumea.
  •  
    • 1259 mesaje
    30 Mar 2006, 08:54
    0 0
    verific , ca nu mi-a luat mesajul
  •  
    • 1259 mesaje
    30 Mar 2006, 09:04
    1 0
    va povestesc din nou patania ce s-a intimplat de mult pe timpuri mai vechii. Un coleg de serviciu care era in virsta facea naveta si era mereu obosit ,asa ca in timpul pauzei facea ce facea si punea capul pe birou si adormea pret de o jumatate de ora . Era penibil rau de tot sa faca acest lucru mereu , mereu . Ce sau gindit colegii , hai sa-i facem o poanta . In ziua respectiva l-au pindit si au vazut ca se rasturnase pe scaun cu fata in sus si chiar ajunse-se sa sforaie , asa ca iau luat usor ochelerii de pe ochii si i-au lipit hirtie neagra . Un alt coleg sa dus la usa si a trintit usa puternic si a strigat - Sa traiti tov Director ....
    La care asta sa trezit brusc din sforaieli si sa speriat rau de tot Aoleu nu mai vad , nu mai vad.... Toti erau pe jos de ris ...
  •  
    • 1259 mesaje
    30 Mar 2006, 09:21
    0 0
    Va mai povestesc o intimplare . Se obisnuia sa se manince la birou fiecare ce avea de acasa . In acel birou lucra o femeie si doi barbati . Unul din ei un oltean mai sgircit care nu prea isi aducea de mincare , sau daca isi aducea ii placea sa manice si de la altii. Avea prostul obicei sa-si bage furculita sau lingura in borcanele de mincare ale femeii , lucru care a deranjat-o rau de tot pe femeie ca doar nu era prima data . Ce s-a gindit hai sa io fac . Vine cu un borcan de dulceata si pune in el coprol, un medicament de iesit afara . Zis si facut, il lasa deschis fara capac pe masa si pleaca din birou, pe culoar pentru citeva minute . Asta ce se gindeste , hai sa vad cum e dulceata de la Silvia si maninca bine din el ca era si pofticios . Cind se intoarce Silvia borcanul gol. Am uitat linga borcan femeia pusese si hirtie igienica , adica aviz amatorilor . Pina sa se prinda de poanta a facut poteca la WC. Colegii care stiau poanta erau de mult cu risul in barba , pina si-a dat seama cine ia facut poanta si au izbucnit cu toti in ris .
  •  
    • 1259 mesaje
    30 Mar 2006, 09:28
    0 1
    In acel birou venea multa lume . Era un birou de Ctc , de control de calitate si mai toti fumau de era un fum ... de nu se putea respira . Acelasi oltean , ce se gindeste el ca era nefumator si se saturase sa respire aer viciat de fum hai sa le-o fac si eu . Aduce pucioasa si -i da foc pe birou la el intr-o scrumiera si fiindca era ff greu de respirat se baga sub birou si striga de acolo ca ala e fumul cel face si el sa respire si colegii lui ca el s-a saturat cu fumul lor ... PENIBIL NU!
  •  
    • 94 mesaje
    30 Mar 2006, 18:45
    0 0
    super, super,super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 2173 mesaje
    31 Mar 2006, 09:33
    0 0
    Eram in vizita la niste prieteni. Si el, si ea, de varsta noastra ( a mea si a sotului meu), dar casatoriti de mai multi ani (vreo 22). El (sotul-gazda) ne povestea ca are probleme cu instalatia de incalzire, deoarece noaptea, mai ales, i se pare cam frig in casa. Ea (sotia) confirma ca se trezeste adeseori cu picioarele inghetate. EU: "E posibil, mai, omule, sa se planga fata ca ingheata si tu sa nu iei masuri? Pai tu ce pazesti, mai, toata noaptea, daca lasi nevasta sa-i inghete picioarele ??!!" EL: "Daaaa, numai grija asta n-o aveam!!!" EU (impaciuitoare): "Lasa, mai, Nicoleta (asa o cheama pe ea), ca, daca te incalzeste la picioare, cine stie ce idee ii mai vine " EA: "Pai tocmai asta e,CA NU PREA-I VINE!!!"
    Initial, tipului i-a "cazut fatza" dar, in cele din urma, s-a ras ca de o gluma buna! Doar suntem prieteni din liceu, ce naiba!
  •  
    • 2173 mesaje
    31 Mar 2006, 09:42
    0 0
    Una din cele doua finute ale mele (cea mica), in varsta de 10 ani, a descoperit de curand jocul de carti "Macao" de care e foarte pasionata. Adeseori o tine pe bunica treaza pana noaptea tarziu, pentru cate o partida prelungita.
    Intr-o dupa-amiaza de duminica, m-a vizitat impreuna cu parintii ei. Pentru ca era dupa ora 6, i-am intrebat daca mai e cazul de cafea "normala" sau daca n-ar fi mai potrivita cea fara cofeina. Mi-a raspuns finuta mea: "Nasa, te rog, pentru mami, fara cofeina, ca, daca mai bea cafea la ora asta, iar trebuie tati sa joace "Macao" cu ea toata noaptea!!!"
  •  
    • 2173 mesaje
    31 Mar 2006, 10:32
    1 0
    Parintii mei au lucrat totdeauna la aceeasi intreprindere. Pe vremea lui Ceasca, transportul in comun era infernal, iar gheatza de pe strazi si trotuare nu era curatzata decat de soare.
    Mama mea a avut totdeauna mania de a pleca de-acasa in ultima clipa, ceea ce pe tatal meu (Dumnezeu sa-l odihneasca) il enerva la culme. Intr-o zi de iarna geroasa, au plecat la serviciu, ca de obicei, ciondanindu-se, el mergand cu vreo 2 metri inaintea ei (ca s-o stimuleze sa iuteasca pasul, zicea el ). Autobuzul se zarea in capul strazii, lume in statie, ca la balamuc (cine a prins vremurile alea, poate isi aminteste). Taica-meu a reusit sa urce relativ lejer. Cand, fuga-fuga, a ajuns si maica-mea, ochiul de gheatza de sub scara autobuzului s-a spart si maica-mea, fleasc, in balta. Cu paltonul plin de noroi, cu ciorapii rupti si cu genunchii juliti a reusit, prin bunavointa unor domni din apropierea usii, sa se strecoare in masina. Unul din domni a scos niste servetzele din servieta : "vai de mine, doamna, v-ati lovit??!!" Intr-un tarziu, se itzeste si capul lui taica-meu din multime: "Ce facusi, prapadito? Cazusi?"
  •  
    • 104 mesaje
    31 Mar 2006, 14:11
    0 0
    tari rau
  •  
    • 562 mesaje
    31 Mar 2006, 18:01
    0 0
    Cind copilul meu cel mare a ineput sa vorbeasca si sa puna mii de intrebari eu i-am zis cind nu stie ce inseamna un cuvant sa intrebe inainte sa-l spuna ca nu cumva sa fie o prostie.Intr-o zi de vara pe cind se juca pe afara ma trezesc cu el ca ma striga cit il tinea gura de iesisera toate vecinele pe balcoane:
    - mamai ! mami! p---a e plostie?
  •  
    • 94 mesaje
    1 Apr 2006, 15:10
    0 0
    mai vreau!!!!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 1259 mesaje
    1 Apr 2006, 17:07
    0 0
    MAI SPUNE SI TU /////??????