Penibil

  •  
    • 91 mesaje
    13 Apr 2006, 21:06
    0 0
    ely07 a fost super faza cu prosopelul

    acuma sa va mai zic faze cu bunica ca ea saraca le face pe cele mai multe...

    nu mai stiu contextul dar eram toti la mama,bunica,nepoti,veri...ce s-a gandit bunica daca nu poate dormi sa mearga sa se roage in hol sa nu deranjeze pe nimeni.Faza a fost ca a adormit pe jos.Varumi-o s-a trezit sa mearga la baie.Dintr-o data auzim o bubuitura.A picat peste bunica si au au inceput sa urle amandoi ca nebunii....
  •  
    • 91 mesaje
    13 Apr 2006, 21:12
    0 0
    fratele meu cu vara noastra erau copii si erau la bunica la tara.Aveam noi acolo un vecin care era mai mult beat si dormea pe afara.ce s-au gandit ei ca e bolnav nenea si sa-i faca o injectie sa se simta mai bine.Iau apa din vale intr-o seringa cu ac si-i fac omului o injectie .A inceput ala sa injure de toti sfintii.
  •  
    • 91 mesaje
    13 Apr 2006, 21:20
    0 0
    inca una...
    ne-a murit catelul la tara.Toti il iubeam si mai ales bunica ca era singura cu el.Eu am inceput sa plang si atunci zice bunica lasa dragu mamii ca si eu am plans ca nici nu m-am putut uita la el de mila.Mi-am legat la ochi o carpa si l-am luat sa-l arunc in parau si m-am batut cu el de toti prunii din curte si -mi arata mainile toate zgariate de crengi.Dintr-o data moartea caneleui ne-a facut sa murim de ras.
  •  
    • 91 mesaje
    13 Apr 2006, 21:29
    0 0
    apropo de mormantari...la noi la tara se face masa mare ,pomana pt mort.
    unul mai prostut din sat merge sa mai ia o portie de mancate.cum era pe inserate deja femeile au pus vasele la inmuiat .Isi pune omul o portie de "supa" si zice da e cam simpla supa asta.Da prin oala ...da nu e asa simpla ca are si carne in ea.Femeile mureau de ras cand il vedeu cum trage de carpa de vase sa o manance.
  •  
    • 562 mesaje
    14 Apr 2006, 19:22
    0 0
    danacj, esti tare de tot mai aminteste-ti ca sigur bunica are multe nazdravani.
    super!!!
  •  
    • 186 mesaje
    15 Apr 2006, 10:35
    1 0
    Doamne, fetelor!
    De azi dimineata citesc si rad intr-una...Sunteti extraordinare...categoric ziua de azi va fi una buna ptr. mine...
    Dar sa va povestesc si eu o intamplare penibila.
    Baietelul meu cand era mic, era peltic si a trebuit sa urmeze cursuri de logopedie.Acolo erau grupe de 4-5 copiii.Nevorbind corect ,trebuia tot timpul sa-l punem sa repete cuvintele, propozitiile si el se obisnuise sa ne sacaie mereu cu intrebari, pana ajungeam la disperare.Sotul meu nu facea fata , se enerva si atunci ii spunea "Du-te la mata".Acum eram cu el la o ora de logopedie si D-na profesoara ii intreaba pe fiecare copil sa spuna un cuvant cu litera "m".Spun toti doar o fetita , nu.Prof.stiind ca pe mama fetitei o cheama "Mariana", o intreaba cum o cheama pe mama ei....fata nu raspunde..Atunci o intreaba cum o striga tatal pe mama e....Nimic...Atunci, baiatul meu tare mandru de el, zice oamna stiu eu :"Mata"
    Am crezut ca intru in pamant de rusine.
    Intamplarea nu este comica , dar cu siguranta penibila ptr.mine,DA!
  •  
    • 94 mesaje
    15 Apr 2006, 16:24
    0 0
    misto!!!!!!!!
  •  
    • 91 mesaje
    15 Apr 2006, 21:22
    0 0
    saraca bunica are momente cand este f confuza de aici iese o nebunie ....
    intr-o zi vine foarte nervoasa la mama intreband unde este bunicu ca nu a venit acasa de cateva zile.mama ii explica ca a murit de 10 ani si nu are sens sa se supere.bunica pleaca si zicem noi a trecut tot.Dupa vreo jumate de ora apare imracata in negru.Cica ea e gata sa mearga la mormantare si sa ne grabim si noi.
  •  
    • 707 mesaje
    16 Apr 2006, 17:11
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 707 mesaje
    16 Apr 2006, 17:19
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 707 mesaje
    16 Apr 2006, 17:26
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1364 mesaje
    16 Apr 2006, 18:53
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    17 Apr 2006, 04:14
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către opium: 11 Ian 2012, 00:55
  •  
    • 345 mesaje
    17 Apr 2006, 12:47
    0 0
    Eram plecata in vizita in strainatate si am rugat-o pe tipa de la agentie sa imi dea biletul cu intoarcere luni, cand era 4 aprilie, insa luni era de fapt 3 aprilie, soseste si ziua de intoarcere, trebuia sa merg cu trenul 2 ore pana la aeroport, prima data intr-o tara straina, nu cunosteam limba, prietenul meu avea un seminar dis de dimineata in alt oras, deci nu putea sa ma insoteasca nimeni, cu 30 de minute inainte sa ajung la aeroport, imi dau seama ca de fapt aveam zborul a doua zi pe 4 aprilie, marti si dupa ce ma bucurasem ca m-am descurcat fara probleme (caci avusesem o aventura cu un sandwich pe care mi-l luasem din gara, care de fapt era cu ceapa iar cand l-am scos din geanta inmiresmase tot compartimentul iar eu foarte aranjata si dichisita ma simteam super aiurea), ajunsa in aeroport, a trebuit sa o iau pe rand pe la fiecare ghiseu cu explicatii “ca de fapt eu am sunat sa schimb data de intoarcere insa nu s-a facut modificarea”, bineinteles era o minciunica insa singura solutie pe moment, partea buna este ca nu am mai platit vreo diferenta de tarif si am luat si zborul pentru ziua respectiva caci nu se completasera toate locurile in avion....ar merge mai degraba la haios, nu la penibil aceasta intamplare....


    eram in generala si profa de bilogie obisnuia sa ne trimita sa ii cumparam pe cartela diverse produse alimentare, imi amintesc ca am mers cu o colega sa ii cumparam zahar si ne-am oprit intre timp la o cismea care avea o tejghea de ciment si cum am baut noi apa in acelasi timp, i-am dat drumul si la sacoasa cu pungile de hartie in care era zaharul, una dintre pungi s-a varsat si s-a si rupt si uite asa am incercat noi sa strangem zaharul din cismea, pana la urma am mai recuperat ceva si i-am spus profei ca asa il primisem de la alimentara, oricum teama de rigoare a fost destul de mare...
  •  
    • 188 mesaje
    17 Apr 2006, 16:44
    0 0
    casa bunicilor mei este formata dintr-o sala fff lunga si cu multe geamuri iar intrarea in casa se face abia la terminarea salii. intr-o noapte veneam eu de la discoteca, intru in curte..si o iau la fuga cat ma tineau picioarele pt ca imi este foarte frica de intuneric. cu un ochi ma uitam in spate si cu un ochi spre geamurile de la sala ca na, aveam eu impresia ca ma urmareste ceva. si fugi si fugi pana ce ma lovesc de ceva si pic in fud. nu`s cum de n-am facut pishu pe mine in clipa aia...eram jos si tremuram de frica si nu stiam ce sa fac..mi-am zis sa ma ridic si sa mai incerc sa trec k poate s-a dat din drumul meu cel ce ma urmarea..ma ridic fac un pas si iar dau de ceva..indind mana tremurand si decopar minunea!!..era Dacia unchiului meu care a venit si el la tara..dar dupa ce am plecat eu la discoteca va inchipuiti cat am putut sa dau in masina aia la cata viteza aveam eu
  •  
    • 188 mesaje
    17 Apr 2006, 17:13
    0 0
    eu stau intr-o garsoniera la prter si tot timpul ma tem k va intra cineva pe geam si k daca e sa se intample ceva..pe geam se va intra..fixatii de ale mele
    intr-o seara ma bag eu frumusel in patut..imping geamul dar nu-l inchid cu chestia aia care o are. in noapte ma trezesc cu lovituri in geam si cu geamul deschis mai mult de jumatate si aud pe cineva "Deschide usa, deschide usa", eu buimaca din somn, can am vazut si geamul deschis..tocmai geamul..am zis k na..daca tot insista cineva sa deschid usa..sa o deschid..merg invrat cheia in usa, deschid usa si ma trezesc cu un barbat pe vine cu surubelnita, incerca sa desfaca suruburile de la usa.
    si acum sa va spun de ce s-au intamplat toate astea..k n-au venit hotii peste mine..era doar viitorul meu sot (dan,in seara aceea a avut ceva treaba si a ajuns in fata blocului la 1 juma noaptea si de la 1 juma pana la 2 ..a sunat la interfon..la mobil..a trezit 2 prieteni si un vecin, caci vecinul era cel cu surubelnita in usa
    si cine striga sa deschid usa? Dan, cine altcineva
  •  
    • 614 mesaje
    17 Apr 2006, 18:09
    0 0
    eram odata in vizita la niste vecini.eram cu mama la ei in balcon si povesteam despre geamurile lor termopane,ca ei erau in renovari in acea perioada.si recent,auzisem la stiri despre geamuri termopane contra efractie.si ii zic vecinului:"am auzit la stiri ca exista si geamuri contra erectie".a fost un milisecunda de tacere,dar cred ca nu s-a prins nimeni de gafa! cel putin nu m-a anuntat nimeni...
  •  
    • 87 mesaje
    17 Apr 2006, 22:05
    0 0
    Eram asta vara in tabara cu clasa si am iesit seara in oras.Cum asteptam noi in fata unui magazin pe diriga care intrase sa isi ia tigari,opreste o masina pe langa noi.Pe langa magazin mai erau multe persoane,multe fete dragute care,banuiam noi,mergeau si ele la discoteca.Eram toate aranjate,imbracate super sexy.Deodata de geamul masinii se apropie unul si intra in vorba cu cel din masina.Si exact cand iese diriga din magazin il auzim clar pe cel din masina spunandu-i celui de langa noiar eu o vreau pe aia in albastru si arata spre o colega de a mea imbracata intr-o fustita minuscula si cu un decolteu imens.Diriga s-a ingalbenit si tipului i-au fost oferite explicatii cum ca va trebui sa isi aleaga din fetele disponibile,ca noi nu eram cu 'pestele'.
    se mai fac si acum glume pe chestia asta in clasa
  •  
    • 87 mesaje
    18 Apr 2006, 12:25
    0 0
    Siinca ceva:in generala aveam o colega de banca care ma invata numai la prostii....intr-o zi ii vine ei ideea geniala ca in drum spre casa sa speriem toate babele care trec pe langa noi si sa le studiem reactiile.Zis si facut.Treceam pe strada si cand ajngeam prin dreptul cuiva incepeam :'uaaaa!!!BUHAHA!!' si tot soiul de onomatopee....sa fi vazut cum se inchinau saracela femei.Una chiar a sarit de pe trotuar,pe strada si a inceput sa strige in gura mare:'doamne sfinte,dumnezeule!!piei,turbaciune!...va dati seama ca nooi mai aveam un pic si intram in coma de atata ras....irinush,te salut pe aceasta cale
  •  
    • 79 mesaje
    18 Apr 2006, 15:46
    0 0
    mah fetelor, da' ce-am mai ras....ohooooo,sunteti super tari!bravo,bravoooo!


    si acu' sa va zic si eu una: pe la 16 ani merg la mare cu sora si "pre'tena de suflet". si intr-o zi superba, perfecta de facut plaja, plaja plina full, si noi doua(eu cu prietena) fetite cu impresii(mai mult ea... )inchiriem doua sezlonguri si incepem sa jucam carti cat stam la plaja. intre timp ocheade cu faclaii de prin zona... si ii zic eu prietenii: YOU PUT!(referndu-ma la jocul de carti), la care ea I PUT?? TU PUTZZII ! si toate privirile din jur spre mine.
    eu ii zic EU PUT?!...nedumerita de altfel,si jignita,si ii explic ca e randul e sa puna carte si ca imi exersam engleza. la care ea zice ca a inteles dar nu a reusit sa se exprime(mentionez si subliniez ca tipa e tare tare la engleza) asa ca nush' ce pre'tena a fost si asta..
    v-am pupacit evelor si astept si alte postari!
    E.