Penibil

  •  
    • 109 mesaje
    11 Mar 2006, 11:32
    2 0
    sa va povestesc si eu una.Tatal meu, dumnezeu sa il ierte era un tip mereu pus pe shotii.intr-o zi vin cu trenul de la o prietena de la buzau,tren in care am cunoscut un tip super dragut si caruia i-am dat nr de tel stabilind ca atunci cand ajungem acasa sa continuam discutia din tren.Ajung acasa, super incantata ii povestesc tatei tot si il rog in cazul in care suna tipul sa ma cheme din dormitor.nu trece mult timp si suna tel. la care eu astept sa ma strige tata si ...nimik.mai suna tel o data , iar nimik,tata nu ma striga.cand suna a treia oara tusht in sufragerie sa vad cu cine vb tata.de data asta trebuia sa fie el.imi da tata tel si aud: ce nr de tel mi-ai dat? asta este a 3 oara cand sun.prima data mi-a raspuns un haios care imi tot spunea: alo, ambasada frantei spune-ti va rog, a 2 imi spune : alo,buna ziua, ati sunat la muzeul de istorie.nu mai stiu ce am bolborosit atunci dar stiu ca tata radea de nu mai putea.la care eu zic pai cretinul ala de care spuneai tu se pare ca e tata si acum rade de noi.cu timpul tipul s-a obisnuit cu farsele tatei si uneori faceau impreuna dude altora.

    tot tata. facem bradul de craciun si la un moment dat noi plecam din cam si cand ne intoarcem peste 2 min ia-l pe tata de unde nu-i.unde a disparut, il cautam innebuniti ca de , unde putea sa plece in pijamale? in fine renuntam sa il mai cautam cand vedem ca punem globuletele in brad si ele dispar, cum unde? la tata care era in spatele bradului pitit.

    iar tata.primeste in pragul sarbatorilor o damigeana de vin, ne suna si ne spune ca a primit un vin de cotnari mama mama.seara vine de la serv , se chinuie sa care damigeana pana in fata usii si cand da sa intre in casa...poc, scapa damigeana.

    nu va povestesc ca facea la petrecerile noastre.doar atat era sufletul petrecerilor si al excursiilor noastre.
  •  
    • 73 mesaje
    11 Mar 2006, 11:47
    0 0
    sa va spun si eu o faza penibila rau de tot.intr0o zi imi vin musafiri multi,nu mai stiu cu ce ocazie si intrb cine doreste sa bea o cafea, toti raspund in cor: eu. mai ales ca toti stiau ca fac o cafea belea. ma duc sa o pregatesc si in graba mea nu vad ca in loc de zahar pun sare de lamaie(borcanasele la fel , aspect la fel, doar ca nu au gust la fel ).intru mandra cu cafeaua in sufragerie si o pun pe masa , fiecare isi ia ceasca si bea, va spun ca toti s-au uitat la mine intr-un fel de parca as fi vrut sa ii otravesc.si nu intelegeam de ce nu o beau pana nu imi spune o tipa ca dc nu dorem sa ii servesc cu o cafea de ce nu le-am spus, ca am cosumat cafea degeaba doar pt atata lucru.cand am gustat , sa mor nu alta.
  •  
    • 590 mesaje
    11 Mar 2006, 14:12
    0 0
    Eu am locuit o perioada cu prietena mea care e o scumpa,am venit intr-o zi acasa si ea tocmai facuse o prajitura.Vine vesela la mine,ma anunta ca a luat Kg.meu de zahar caci al ei s-a terminat,si ma roaga sa-i gust prajitura si sa-i spun parerea mea.AM muscat din ea si am crezut ca paralizez,nu va mint.Era sarata,sarata.Gusta si ea si spune:"nu pot sa-mi imaginez,doar am pus un vf.de cutit de sare cum naiba...?"Atunci imi amintesc ca nici eu nu aveam zahar si iubita,a pus un Kg de sare.


    Eu sunt o persoana f.agitata,nu am rabdare si tot tp.sunt pe fuga nu pot sta linistita nici cand dorm.Asa mi-am "nenorocit" 3 prieteni.Pe cel cu tigara,care am stins-o pe burta,pe inca unul dar nu va pove cum si pe al3-lea care ma tot stresa sa il pup,cand eu eram ca intotdeauna f grabita,asa ca m-am intors mi-am luat avant si l-am pupat asa de dulce ca nu stiu cum l-am lovit cu dintii,nu pot sa-mi imaginez,cert e ca i-am rupt jumate din dintele din fata.Cum am am reusit nu stiu.Desi l-a durut nu s-a putut supara pe mine.

    Gata va-m plictisit acum.Va pup
  •  
    • 522 mesaje
    11 Mar 2006, 14:22
    0 0
    Mama nu vede prea bine fara ochelari si a facut una de zile mari .intr-o zi s-a apucat sa faca chec si in loc de esenta a pus toata acetona mea (de atunci nu imi mai fac manichiura in bucatarie desi este lumina mai buna si nici nu mai las nimik pe frigider ).Amestecata cu alte esenturi nu s-a simtit mirosul asa ca la cuptor cu compozitia.noroc ca s-a evaporat desi a facut un mic bum.mi-am dat seama in aceeasi zi de toata faza caci venise o matusa la manichiura.si ia acetona de unde nu-i.
  •  
    • 590 mesaje
    11 Mar 2006, 14:33
    0 0
  •  
    • 522 mesaje
    11 Mar 2006, 14:38
    0 0
    wendi, fata esti de belea, am ras cu foc azi, de nu mai pot sa ma opresc.se uita colegul la mine si nu stie ce fac aici, de ce rad.a zis ca vrea si el sa se amuze dar nu-i fac pe plac.sic sic
  •  
    • 590 mesaje
    11 Mar 2006, 14:43
    0 0
    Nu sa nu-i faci,te rog.
  •  
    • 522 mesaje
    11 Mar 2006, 14:48
    0 0
    sa va mai spun si eu una faza penibila.ma certasem cu iubitul, rau de tot, despartire, tot tacamul. dupa 2 luni imi face un coleg o adresa pe un site de agatat.nu stiu ce imi veni si incep sa chat-uiesc cu un tip (niciunul dintre noi 2 nu avea poza pe site)si ne-am apucat noi sa spunem ce vrem de la viata, de la pereche, ne povestim mici detalii despre fosti parteneri fara a intra in det prea mult. dupa inca vreo 2 luni ne dam intalnire si super surpriza... mi-am dat intalnire cu fostul. cand m-a vazut acolo m-a intrebat ce caut, ca-l urmaresc ? la care eu nevinovata ii spun ca nu am treaba cu el ca ma intalnesc cu cineva.cu cine aveam eu intalnire? cu el, numai ca pe adresa avea alt nume, ca si mine. am plecat amandoi in directii diferite.
  •  
    • 522 mesaje
    11 Mar 2006, 14:50
    0 0
    stai linistita , nu imi place sa isi bage cineva nasul pe aici.am atata minte incat sa nu o fac.
  •  
    • 81 mesaje
    11 Mar 2006, 23:08
    1 0
    De fiecare data in momente in care incercam sa par foarte sexy si sa atrag pe cineva, desi niciodata nu m-am priceput la asta si, dupa patanii, am luat decizia ca naturala-i cel mai bine:
    1. Liceu, clasa a X-a: Sunt super indragostita. Evident, nu dau nici un semn (asta e stilul meu). Merg foarte mandra pe culoar, gandindu-ma ca trebuie sa arat coplesitor de sexy. Il vad. Il depasesc, el e cu grupul lui de "baieti duri". Dupa ce trec, aud niste hohote de ras super zgomotoase. Ma gandesc: al meu e! Astia rad de el, ca si lui ii place, dar nu are curaj sa imi spuna. Aud pasi grabiti in spate. Ma gandesc ca vine dupa mine si mor de emotii, pur si simplu simt ca-mi iese inima. Cineva, in spate, ma trage de fusta. Ma intorc. E prietena mea, care tocmai imi scosese, cu o fata disperata, fusta din chiloti. Asa ma plimbasem 2 etaje prin liceu, dupa ce iesisem de la toaleta
    2. Facultate. Intalnire cu un super el, la o super petrecere, pe un balcon romantic...Eu sunt aranjata, sexy, cu un decolteu pana la buric. Vorbim. Este clar multa atractie intre noi. Fumam. Eu fumez sexy. Am un pahar de sampanie in mana. Vreau sa sorb o gura de sampanie, foarte incet, foarte sexy, sa imi umezesc buzele cu ea. Dau capul pe spate, foarte artistic si lucrat . Imi pun buzele pe marginea paharului, pahar pe care il am in aceeasi mana in care am tigara, pentru ca de cealalta mana ma tine el si nu vreau sa ii dau drumul. Sorb, incet-incet si deodata sar ca arsa si urlu ca o disperata: mi-am scrumat in nas!!!!!

    Evident, in ambele cazuri NU a urmat o minunata poveste de dragoste ca-n filme intre mine si persoanele respective.
  •  
    • 592 mesaje
    12 Mar 2006, 01:26
    0 0
    hahaha super fetelor.. izvorasa esti tare am ras cu o pofta
    Sa va povestesc si eu ceva ce mi s-a intamplat in urma cu 2ani.
    Eu cu inca 2 fete si un baiat lucram la o firma de vinuri ca agenti de vanzari si cand se apropia ziua de salariu am observat ca angajatorii se cam fofileaza in privinta banilor..asa ca am vorbit cu fetele si cu tatal uneia dintre fete si ne-a spus ca in cazul in care nu ne plateste..pt ca aveam contract putem face o plangere in urma careia angajatorul plateste o amenda de 30mil./pers
    Iau eu telefonul si il sun pe coleg sa-l anunt si pe el.Ii povestesc eu tot despre cele 30mil dupa care la sfarsit persoana cu care vorbeam spune:"Tu stii cu cine vorbesti acum?"
    Inchid telefonul, fetele nu stiau ce s-a intamplat ca eram alba ca varul...ERA SEFUL care ii luase telefonul colegului pentru ca isi daduse demisia
  •  
    • 562 mesaje
    12 Mar 2006, 17:56
    2 0
    Un cunoscut pe nume COICULESCU,sun la poarta,poarta descuiata ma gandesc sa intru dat in acelasi timp sa-l strig.Caind deschid poarta dupa o tufa de trandafir un ciine lup mare,mare, de tot,cuvintele imi incghiata pe gat si ma trezesc strigand cat ma tine gura
    - domnu coi.....!!!!
    Si numai ce aud de dupa gard din spate tot din gradina
    - si culescu
    Cred ca va imaginati ce am simtit!
  •  
    • 135 mesaje
    14 Mar 2006, 15:19
    1 0
    Se intampla acum vreo 2 ani...Trebuia sa merg la o petrecere,numai ca,contrastul dintre pielea mea si rochitza neagra pe care o luam pe mine era prea mare.Fusesem o data la solar vreo 10 min dar nesemnificativ.M-am gandit eu ca daca ma mai duc 15 min o sa se vada ceva,ceva.Zis si facut... Pe la 8 seara eu eram la solar,am stat vreo 15 min.Pe moment nu am simtit nimic dar dupa ce am ajuns acolo(dupa vreo 2-3 ore)am inceput sa ma inrosec,stiti in ce hal,...parca statusem o zi intreaga la plaja.M-am simtit ca...
  •  
    • 95 mesaje
    14 Mar 2006, 16:46
    0 0
    Fetelor sunteti super tari
    Sa va povestesc si eu o faza penibila.
    La sfarsitul calasei a XII-a m-am hotarat sa-mi dau bacul din sport, erau trei probe dintre care una era de rezistenta (trebuia sa alergam 800m contra timp).
    Eu nu prea le aveam cu rezistenta...la restul eram chiar tare, mai ales la gimnastica dar la rezistenta eram varza...asa ca m-am hotarat sa ma antrenez.
    Si asa am inceput sa alerg pe stadion in fiecare dupamasa sau seara. Va dati seama ca nu eram singura care se antrena...si in plus aveam si niste prieteni cu care mergeam.
    Intr-o dupamasa mergem noi pe teren... era destul de multa lume caci era frumos afara. Am inceput eu sa alerg si era nu stiu ce teava care traversa terenul (era pentru a uda terenul..dar nu uda doar gazonul verde ci si nisipul)...alerg eu ce alerg...foarte atenta sa sar peste teava(destul de inalta) sa nu cumva sa pic in nas...si dupa nu stiu cate ture, fiind foarte obosita ma impiedic de teava si...ploesc pe burta...in plin noroi...toata lumea care m-a vazut incepe sa aplaude... Eu sa mor de rusine nu alta...offf...Clar ca m-am ridicat, m-am scuturat cat am putut si am inceput sa alerg sa termin tura...apoi am luat-o direct spre casa. M-a distrat faza rau de tot apoi...
  •  
    • 94 mesaje
    14 Mar 2006, 20:07
    0 0
    ocolisi,ocolisi pana la urma o nimerisi...buna rau!!!!!!!!!!!
  •  
    • 91 mesaje
    15 Mar 2006, 02:29
    0 0
    Ma trimite mama la farmacie sa-i iau scobutil.Farmacistul ma intreaba:tablete sau supozitoare? eu isteata il intreb care e diferenta.Foarte serios farmacistul imi zice ca supozitoarele se baga la poponet.Am zis multumesc si am iesit fara sa iau nimic ...
  •  
    • 592 mesaje
    15 Mar 2006, 15:23
    0 0
    doamne danacj cat am ras ...SUPER TARE!!!
  •  
    • 517 mesaje
    15 Mar 2006, 17:26
    1 0
    stiti cum e cu micile atentii date pe la institutii.
    eram in somaj acum mai multi ani si trebuia sa iau niste acte mai repede.
    asa ca i-am dus tipei de la biroul respectiv o ciocolata.
    i-am pus-o pe birou putin stanjenita, nu-mi place sa dau spaga, ma simt ciudat...ea zice: "multumesc, nu trebuia..." iar eu: " stiu, dar luati-o...". mi-am dat seama de gafa imediat, dar n-am schitat nici un gest, am iesit cat am putut de repede...
  •  
    • 91 mesaje
    15 Mar 2006, 18:06
    0 0
    Eram cu logodnicul meu la el...pupaturi...si ne dam jos tricourile.Cineva bate la usa.Zicem noi nu facem galagie si pleaca.Bate tot mai tare si incepe sa zgaltaie usa.
    Am sarit amandoi ca arsi si ne-am luat tricourile pe dos cu eticheta la gat.Deschide si il invita la noi,cand ne dam seama radem ca nebunii...s-a prins si el de ce nu mai deschideam.
  •  
    • 592 mesaje
    16 Mar 2006, 13:25
    0 0
    Vi s-a intamplat vreodata sa va adresati prietenului cu numele fostului? sau numai mie mi se intampla?