Penibil

  •  
    • 590 mesaje
    20 Mar 2006, 23:53
    0 0
    Sunt intr-un mag.de incaltaminte,in loc sa ma uit dupa papuci admir o doamna,foarte eleganta,extraordinar de cocheta(nu sunt l...i,dar era super dama)vad ca isi pune poseta desfacuta pe un scaun si ea probeaza pantofi.Pe langa scaunul cu poseta vad ca se tot plimba un copil,mudar,foarte murdar,prafuit,sifonat...ce sa va spun.Se plimba copilul,se plimba si pune mana pe poseta.Si uite asa m-am trzit strigand "de ce nu scoateti boschetarul afara din magazin?".Doamna se ridica usor,vine elegant spre mine si spune "D-sora,acest boschetar,e copilul meu". Eu....am paralizat.
  •  
    • 1259 mesaje
    21 Mar 2006, 12:50
    0 0
    M-am distrat copios citind toate intimplarile voastre . Macar o data in viata trebuie sa ni se intimple ceva de care sa ne amuzam . Imi aduc aminte de o inrimplare veche de acum 5 ani . La mine venise in vizita un tip haios ,un tip care ar fi dorit sa-mi impart viata cu el . Un tip gen Nea Popa din la Bloc . Eu aveam defect un geam , adica nu se inchidea prea bine si tragea putin fiindca era iarna si ger. N-am de lucru si ii spun si eu necazul cu geamul . El gata ca mi-l repara el sa-i aduc un ciocan . Eu plec sa-i aduc ciocanul iar el scoate geamul din balamale sa-l indrepte cu ciocanul . Eu sa mor , se facuse frig rau de tot iar el nu mai reusea sa potriveasca geamul la loc . Am crezut ca fac o criza de nervi cind mi-am dat seama ca este un tip antitalent la tot ce este de facut in casa . Noroc ca era la fata mea in vizita logodnicul ei care este un baiat foarte priceput si la salvat , a pus geamul la loc si la si inchis . Penibil nu?
  •  
    • 91 mesaje
    21 Mar 2006, 17:06
    0 0
    o ducem pe bunica la doctor(are 80 ani si e f confuza)Un doctor tanar ,frumusel o intreaba ce te doare bunica?la care bunica zice;ma doare burta cred ca-mi vine,,mistruatia"
  •  
    • 275 mesaje
    21 Mar 2006, 17:20
    0 0
    Eu una am ramas blocata in lift exact in ziua nuntii.Toata lumea astepta jos, lautari, socrii, nasi invitati....... si eu in lift.
    Fiind ultima si avand cheie am facut pe viteaza si le-am spus ca vin singura.Iesire triumfala!
    Intre etajul unu si doi liftul s-a blocat.
    Tip, bat , nimic.Toata lumea afara vesela nevoie mare.
    Cam la un sfert de ora si-au adus aminte ca lipseste mireasa.Si e abia atunci au inceput sa ma caute !
  •  
    • 114 mesaje
    22 Mar 2006, 15:40
    0 0
    Anul trecut in vara a murit tatal meu. Am cumparat toate cele necesare, printre care si sicriul. Cand sa-l punem in sicriu (eu si cu maica-mea) nu puteam ca era greu. Asa ca m-am dus la un vecin si l-am rugat sa vina sa ne ajute. Omul a acceptat si a venit imediat cu mine. Cand a intrat in casa l-a vazut bunica mea(mama tatalui) care a inceput sa tipe la el sa iasa afara din casa ei. Nu va spun ce rusine mi-a fost, mai ales ca omul a fost atat de amabil si nu m-a refuzat desi el era certat cu tatal meu(Dumnezeu sa-l ierte!) si cu bunica. Eu nu am stiut de certurile lor, parintii mei fiind divortati, eu locuiam doar cu mama. Pana la urma respectivul tot ne-a ajutat in ciuda scandalului facut de bunica mea...Poate ca nu era cazul sa scriu aceasta intamplare avand in vedere ca multe dintre voi ati scris despre faze penibile dar comice insa si pentru mine tot faza penibila a fost si mi-am amintit azi caci l-am vazut pe vecinul respectiv.
  •  
    • 2039 mesaje
    22 Mar 2006, 16:17
    0 0
    Acum vrei cinci ani in Franta, eu si prietenele mele eram obisnuite sa vorbim vrute si nevrute pe strada stiind ca nimeni nu ne intelege. Intr-o zi, eu cu cea mai buna prietena de la vremea respectiva stateam la coada intr-un supermarket. In fata noastra observ o doamna un pic cam ciudata, care cred ca purta pe ea toate bijuteriile pe care le detinea. Fara sa stau pe ganduri, ii atrag atentia prietenei mele: "Ia uite ce de inele are tanti asta!" si incep sa le numar: "1, 2, 3,4..." La care tanti ma intrerupe si imi intoarce si cealalta mana: "5,6,7...". Cred ca ma inrosisem toata la fata, dar nici ca m-am invatat minte!
    Doua saptamani mai tarziu, tot eu si prietena respectiva la plimbare. In fata noastra, o tipa la vreo 20-22 de ani avea un mers tare ciudat. Noi, ca doua copile p.roaste, am inceput sa radem si sa facem misto (in romana, bineinteles). Ne-am hlizit noi ce ne-am hlizit, pana cand, la un moment dat, tipa se intoarce si ne intreaba cu un zambet larg ce facem?! :o Nu stiu cum nu ne dadusem noi seama, era o romanca pe care o cunosteam de altfel si care locuia in ambasada. Nu ne-a zis nimic, dar de atunci de cate ori ne intalneam cu ea, ne aduceam aminte de gafa noastra si ne simteam penibil fata de ea!
  •  
    • 562 mesaje
    22 Mar 2006, 20:18
    1 0
    cad era unul din fii mei in clasa a 1-a
    ma chiama invatatoarea la scoala pe motiv ca pustiul se uita in gol si nu este atent.Ma duc la scoala si-l intreb de ce ?.Raspunsul lui m-a lasat si pe mine si pe invatatoare cu gura cascata.
    - ma uitam ca are chiloti de baba!
    Cand ma uit la catedra ii lipsea partea din fata lucru pe care nu-l sesizase nici invatatoarea.
  •  
    • 1013 mesaje
    22 Mar 2006, 22:41
    0 0
    azi am dat mai multe telefoane la firma decat de obicei si ma prezint:buna ziua ,paula sunt,va rog sa va pregatiti pentru ora 10 etc. si termin cu cei ce trebuiau anunati la telefon si incep sa anunt prin birouri.primul coleg intalnit:salut, marin ,paula sunt! asta se uita la mine si imi zice ca este incantat de cunostinta ,dar stie cum ma chiama.am inceput sa rad si am lasat-o moarta ,eram pe fir continuu.

    ely07,am ras si inca mai rad cu lacrimi la faza cu autobuzul de pe vremea lui ceasca.felicitari pentru subiect!
  •  
    • 1259 mesaje
    23 Mar 2006, 09:08
    0 0
    mi adaug o faza comicacare mi-a venit in minte acum dupa ce am citit faza cu tatal mort si cu vecinul certat . Si tatal meu a murit saracul Dumnezeu sa-l ierta ca a fost o fire vesela ,comunicativa si pontoasa .Moare la spital si il aducem acasa pe el cu salvarea cu ginerele meu iar cosciugul il aduce frate ginerelui cu o alta persoana . Blocul unde stat tatal meu are 2 scari ,cumpar sicriul cu fratele ginerelui meu . Eu cobor din masina si uit sa-i spun la ce sacara sa urce ii spun decit ca sta la etajul 3 si plec grabindu-ma sa ajung la mama care era acasa suparata si plingea ca murise tata ff repede .Inca nu eram dumiriti ca murise, eram ca in transa . Fratele ginerelui nu stia prea bine unde sta tatal meu . Asteptam ce asteptam cind ma trezesc cu un telefon ca a urcat trei etaje si ca la scara aceia nu-i niciun mort. Va dati seama ca am mutit de ris toti , am uitat ca tata era mort si am zis ca se tine de sotii , si mort.
  •  
    • 522 mesaje
    23 Mar 2006, 13:24
    0 0
    eram mica si ma jucam in fata blocului cu alti copii si la un moment dat un baietel m-a lovit iar eu l-am injurat.i-am zis sa imi manance pi... (nu stiu unde auzisem eu asa ceva ,dar, ma rog)si faza tare a fost ca baietelul a inceput sa strige : mama lui roxanaaaaaaaaa, mama lui roxanaaaaa.iese mama la geam,stateam la etj 9 si intreaba ce s-a intamplat la care baietelul spune: mama lui roxana , roxana a zis sa ii mananc pi....am scris aproape cuvant cu cuvant asa ca nu imi sariti in cap .
  •  
    • 562 mesaje
    23 Mar 2006, 20:46
    0 0
    paulaanghel1975, multumesc pentru felicitari, desi toate fetele trebuiesc felicitate deoarece toate au povesti frumoase.Si la rindu-mi va multumesc tuturor care va impartasiti cu noi povestile amuzante di viata.
  •  
    • 4455 mesaje
    24 Mar 2006, 14:35
    0 0
    saluare!
    eu nici nu mai stiu de cate ori mi-am dorit sa se deschida pamantul si sa ma inghita.
    odata tin minte ca m-am inchis in camera 2 zile de rusine. era ziua mamei, avea invitati, petrecere in toata regula. toti copii stateam in camera la mine, aveam vreo 12 anisori. am hotarat sa ne imbracam cu hainele maica-mii, dar era nevoie sa mai fac o gaura la cureaua maica-mii ca sa mi se potriveasca. intru in sufragerie si tip tare ca sa acoper muzica "mama unde-si tine tata sula'? toata lumea a incremenit...hohotele ce au urmat n-am sa le uit niciodata..
  •  
    • 562 mesaje
    24 Mar 2006, 20:04
    0 0
    opium, esti bestiala mai zi ca sunt super tari!!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 592 mesaje
    24 Mar 2006, 21:32
    0 0
    Acum un an doi vecini pusi pe soti m-au sunat pe la 3 dimineata (eu dormeam) sa ma duc repede la bucatarie sa ma uit pe geam ..eu nu si nu k dormeam ca nush ce pana la urma m-au convins..m-am dus la bucatarie si ei: "ne vezi?" Eu:"nu" cika pai normal ca nu ne vezi deschide geamul si iesi un pik k suntem chiar sub geam cum ar veni deschid eu geamul si ies si cika ne vezi zik nu..cika pai normal ca nu ne vezi k noi suntem in casa..si au inceput sa rada..m-am simtit super nashpa dar a 2-a zi am aflat k si prietena mea a avut aceeasi problema cu ei in seara aia...prietenii astia
  •  
    • 562 mesaje
    26 Mar 2006, 17:58
    0 0
    cind eram copil tata ma avertizeaza ca daca il cauta vecinul sa-i spun ca nu e acasa.Dupa o ora suna vecinul la use eu cind il vad ii si zic:
    - a zis tata ca nu e acasa.
    vecinul la auzul acestor vorbe zice
    - daca nu e acasa spune-i sa vina putin
    Zis si facut, de.... aveam 3 anisori si jumate ....
  •  
    • 165 mesaje
    27 Mar 2006, 11:53
    0 0
    Ft. dragute povestirile voastre! Mi-au placut. Hai sa va povestesc si eu o faza!
    Acum ceva ani, aveam doi prieteni. Intr-o seara, fac amor cu unul dintre ei. Baiatul face dus si de..sa se imbrace! Isi cauta chilotii prin pat, nu ii gaseste...in sfarsit ii gaseste pe dupa pat. Se imbraca..si imi spune ca ii sunt cam mari!!!???? L-am convins ca i se pare...dupa ce mi-am dat seama ca de fapt erau chilotii celuilalt prieten care fusese la mine cu o seara inainte si uitase sa isi mai puna chilotii!!!! ????
  •  
    • 504 mesaje
    27 Mar 2006, 13:14
    0 0
    Mi-am mai adus si eu aminte una.Pustiul meu e mic,perioada aceea cand deschide sertare si scoate tot din ele.
    Invit o vecina intr-o dimineata sa bem cafeaua impreuna,pustiul meu pe la jucarele,nu avea el treaba.Dupa putin timp ,intra in bucatarie unde eram noi,foarte triumfator cu sutienul meu in cap,si cu mana plina de budigai.Daduse iama pe la sertarele unde tinem lenjeria intima,numai vorbesc ca in tot holul era presarat numai cu ciorapi!Bine ca nu s-a dus la cosul de rufe pt spalat
  •  
    • 562 mesaje
    27 Mar 2006, 18:24
    0 0
    sotul meu era student iar pustiul meu avea 1 anisor, si facuse pisi pe el l-am schimbat si am dus pantalonasii,chiloteii si sosetele la baie.Sotul meu intarzia tot timpul la ore si de cele mai multe ori intra in sala dupa profesor.In aceea zi avea ore cu cel mai dur, dupa scuzele de rigoare profesorul ii da voie sa intre in clasa si asteapta sa-si scoata cursurile.Cind deschide mapa stupoare....cursurile nicaieri in schimb mapa continea izmenele si chilotii pustiului ude .....cred ca realizati ce a urmat!!!!!!!!!!
  •  
    • 176 mesaje
    28 Mar 2006, 01:24
    0 0
    Am si eu o prietena care e o scumpa si o zapacita si careia i se intampla tot felul de faze: una ar fi ca se duce ea acasa pe la 3 si se culca un ceas ca era obosita...se trezeste in zgomotul unor batai in usa, se ridica din pat si merge sa deschida usa...in loc sa intrebe cine e ea intreaba: "cat e ceasul?" . Eu am patit o alta faza... eram in clasa a 8-a dar aratam mai mare si intr-o zi vreau eu si cu oi prietena sa mergem in orasul invecinat la bunica mea. Asa ca ne postam noi pe trotuar la sosea, imbracate cu rochite subtirele de vara...nu stiam de ce incetinesc toate masinile si se intorceau capetele dupa noi, iar de la sotii primeam priviri ucigase. Ulterior am aflat ca acolo, seara stau fetitele cu meserii de noapte.
    In alta vara eram in vizita la bunicii mei, in aceeasi localitate mai mica, cu prietenele mele cele mai bune. Seara iesim noi cu niste prieteni de acolo pe o terasa unde se canta muzica lautareasca, manele mai degraba, live, de catre orchestra. pe noi ne dureau urechile, detestam muzica asta... cand tipii iau o bine-meritata pauza. Nici nu pleaca bine ca se si intorc iar solistul la microfon...Si acum dedicatie speciala pentru domnisoara Laura. La care noi uitandu-ne unele la altele: Cine p...a ma-sii e si dsoara Laura asta? La care sa vad niste priviri furioase tocmai, da... de la masa noastra...dsoara Laura statea langa mine
    Restul in episodul viitor
  •  
    • 562 mesaje
    28 Mar 2006, 18:56
    0 0
    asteptam!!!!!!!!!