Nu stiu cum sa ma port cu proprii copii

  •  
    • 22 mesaje
    17 Mai 2015, 12:18
    0 0
    I_have_a_dream said:daca in acceptiunea ta temele = cultura, nu mai am ce sa spun.
    copiii fac ce vad, tu citesti? nevasta ce face toata ziua? ce imagini parentale au copiii tai?
    shopping = o mizerie, nu te duci la jazz ca fata danseaza si se imbraca provocator = frica.
    esti limitat, copiii is si ei limitati.
    like father, like daughter.
    daca tu esti convins ca tu procedezi corect, nu vei schimba nimic, dar nu astepta schimbarea de la ei.
    nu mi-ai raspuns la intrebari, dar mai am una: care sunt valorile care va ghideaza pe voi, adultii?
    ce iti doresti? pentru ce se lupta in familie? ce hobby-uri aveti? cati prieteni adevarati aveti? cat valoreaza tzoalele? cate carti ai citit tu in ultimul an?
    gandeste-te ce exemplu de viata dai tu si nevasta-ta. tu ai ca scop banul, ea are ca scop sa stea acasa, desi copiii is mari. copiii inca au viata in ei, nu vor nici una, nici alta, ei vor bucurie, si voi nu stiti sa va bucurati, nici macar separat, darmite impreuna.
     

     

    E greu cu tine . In ultimul an , spre rusinea mea , am citit 2 carti . Eu oricum sunt pe partea de IT.. "Tzoalele" valoreaza mai mult decat iti imaginezi pentru fetele mele. Avem vreo 3 familii pe care noi ii consideram prieteni adevarati . In rest sunt amici cu care ne intelegem , vorbim etc. Hobbyuri? Hm.. Mie imi place sa sar cu parasuta (dar n-am mai facut asta din 2012 din lipsa de timp )si foarte mult imi place sa stau cu familia . Elissei ii place sa stea la plaja , sa se bronzeze si sa faca schopping si Vanessei la fel ... eriko se joaca pe xbox, mama lor iubeste sa calatoareasca .
  •  
    • 5035 mesaje
    17 Mai 2015, 12:19
    0 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 17 Mai 2015, 12:24
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 12:34
    0 0
    CristianDima said:

     

    E greu cu tine . In ultimul an , spre rusinea mea , am citit 2 carti . Eu oricum sunt pe partea de IT.. "Tzoalele" valoreaza mai mult decat iti imaginezi pentru fetele mele. Avem vreo 3 familii pe care noi ii consideram prieteni adevarati . In rest sunt amici cu care ne intelegem , vorbim etc. Hobbyuri? Hm.. Mie imi place sa sar cu parasuta (dar n-am mai facut asta din 2012 din lipsa de timp )si foarte mult imi place sa stau cu familia . Elissei ii place sa stea la plaja , sa se bronzeze si sa faca schopping si Vanessei la fel ... eriko se joaca pe xbox, mama lor iubeste sa calatoareasca .

     De ce dai explicatii? Pe forumul asta nu exista decat clone si troli, tu nu vezi? Orice problema reala din viata normala a cuiva este luata la misto si nimeni nu are chef sa caute solutii sau macar sa incerce sa o inteleaga. Totul e la misto pe eva.ro. De aia s-a dus dracului forumul asta. Cum apare careva cu un subiect nou hai sa ne batem joc ca suntem cele mai tari in spatele monitorului. Daca in viata reala suntem niste neica nimeni, macar aici sa ne dam in stamba...

  •  
    • 7469 mesaje
    17 Mai 2015, 12:37
    3 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 12:53
    2 0
    Zise sefa tutelor. Sa traiesti, sa infloresti! Tu esti pe forumul asta doar pentru a jigni pe toata lumea, crezi ca de-aia nu mai pot unii sa traiasca ca ai tu ifose la caput.
  •  
    • 7469 mesaje
    17 Mai 2015, 12:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 13:00
    0 0
    Vezi ca aberam off topic. Dar tu stii mai bine, doar esti sefa.
  •  
    • 3765 mesaje
    17 Mai 2015, 13:12
    0 0
    Oana_Domino said:1.cred ca e troll.

     

    ah, cum le stii tu ! ca o fetita mare.

  •  
    • 22 mesaje
    17 Mai 2015, 15:34
    2 0
    Ideea era sa ma ajutati prin sfaturi .. Ma gandeam ca mai sunt parinti in situatia mea . Vroiam niste sfaturi pentru cum as putea sa ma port , astfel incat sa nu ii mai pedepsesc fizic , dar sa nu imi scape nici din mana..
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 15:38
    0 0
    Pai eu ti-am postat niste link-uri. Ia si citeste, ca pe aici doar palme iti iei. Sunt multe muieri frustrate si care nu suporta masculii.
  •  
    • 7469 mesaje
    17 Mai 2015, 16:20
    2 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 17 Mai 2015, 16:20
  •  
    • 5035 mesaje
    17 Mai 2015, 16:42
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 16:45
    1 0
    Da, da are dreptate erica.
    Stai puiule, ca va creste si fetita ta si mai vorbim atunci.
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 16:55
    0 0
    Mai, n-aveti sange in instLatie de dati palme nelogate? Sa ma pupati undeva, alea care va stiti! N-am dat o palma nelogata, va e teama sau ce kkt?
  •  
    • 3765 mesaje
    17 Mai 2015, 16:57
    0 0
    e_rica said:Cristiane, daca vrei sa schimbi ceva la copiii tai, trebuie sa schimbi ceva la TINE. Citeste ce a scris Dream pana iti intra in cap ca educatia copiilor tai, reperele lor sunt rezultatul modelelor pe care tu si sotia le-ati oferit. Ii fascineaza banii? Da, pentru ca voi le-ati dat de inteles ca sunt cruciali. Nu citesc? Da, pentru ca voi nu cititi. Au reactii violente? Da, pentru ca tu ai reactii violente. Pana nu schimbi ceva la VOI, copiii vor creste in continuare la fel.

    Pe tuta de white nici n-o mai bag in seama.

     

    Oau Intelepciunea intruchipata. Pentru o pr....sxuze clona gandesti profund. Dabia astept sa te mai citesx
  •  
    • 7469 mesaje
    17 Mai 2015, 17:00
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 17:09
    0 0
    Mda, nici nu ma asteptam la altceva. Pana la tine n-a mai avut lumea copii, esti praf.
  •  
    • 3765 mesaje
    17 Mai 2015, 20:48
    0 0
    e_rica said:
    White_Storm said:Da, da are dreptate erica.
    Stai puiule, ca va creste si fetita ta si mai vorbim atunci.

     Pui sa le zici la aia de i-ai facut.
    In rest, cum o creste fii-mea va fi meritu sau vina mea si a lui ta-su. Printre primele puncte pe ordinea de zi va fi s-o invat sa se apere de cretine obosite si scofalcite la creier ca tine. 

     

    te uiti in oglind cand scrii?

  •  
    • 10065 mesaje
    18 Mai 2015, 09:03
    2 0
    Da' bine bre nenea Cristian, matale te-ai apucat de facut copii fara a citi o gramada de carti "model" ? Nu tu standare , nu tu un idol acolo dupa care sa te ghidezi ... nimic, nimic ? Ai de capu' meu ...

    Pai unde crezi bre ca se afla reteta succesului ?

    Ti-o meriti nene, ti-o meriti, ce mai ...

  •  
    • 5035 mesaje
    18 Mai 2015, 10:24
    0 1
    Mesaj şters de administrator