Nu stiu cum sa ma port cu proprii copii

  •  
    • 7469 mesaje
    16 Mai 2015, 23:55
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    16 Mai 2015, 23:56
    0 0
    Cristi, mergi la somn. E clar ca fetele au chef de scandal. Noapte buna!
  •  
    • 5035 mesaje
    16 Mai 2015, 23:57
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    16 Mai 2015, 23:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5035 mesaje
    16 Mai 2015, 23:59
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    17 Mai 2015, 00:00
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 00:05
    0 0
    I_have_a_dream said:
    e_rica said:
    White_Storm said:Sigur ca am si alte griji! Nimeni nu e perfect si nimeni nu stie tot. Sa fim seriosi totusi. Toti intreaba si vor sa afle, nu e ceva deosebit, nu?

     Oare apa o fi udă? Unde se duc cocorii când se duc?

     si copiii batuti de oamenii realizati, de ce vor la discoteca (la 16 ani!!!!) si de ce nu dau la schimb pupic?

     Bai, al meu nu vrea la discoteca, il omor ori ba? Dupa regulile voastre se duce dracu lumea. N-am nimic ca voi esteti afara din tara, dar pe mine ma doare la basca de voi, ma doare de astia de acilea.

  •  
    • 5035 mesaje
    17 Mai 2015, 00:06
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5035 mesaje
    17 Mai 2015, 00:08
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 22 mesaje
    17 Mai 2015, 00:10
    1 0
    Eu chiar nu ma cert de felul meu . Cu voi nici atat . Eu imi cert copiii pentru ca imi pasa de ce vor ajunge ei . Inseamna ca voua Dumnezeu v-a dat copii perfecti de nu a fost nevoie niciodata de pedepse . desi nu cred ca aveti copii , inafara de White. Voi mai bine nu mai scrieti daca nu aveti ceva bun de spus . Ce sa fac? Sa imi las copiii sa faca ce au ei chef? Si dupa sa constat ca fata mea la 14 ani nu mai e virgina sau ca Elissa fumeaza altceva decat tigari normale ? Nu multumesc ! dream , daca chiar ai copii ... Cati ani au?
  •  
    • 22 mesaje
    17 Mai 2015, 00:13
    1 0
    I_have_a_dream said:

     Bai, al meu nu vrea la discoteca, il omor ori ba? Dupa regulile voastre se duce dracu lumea. N-am nimic ca voi esteti afara din tara, dar pe mine ma doare la basca de voi, ma doare de astia de acilea.

     ai luat ceva? de unde ai scozo bre, traiesc in ro, impreuna cu erica )))

    du-l cu de-a sila, nici tu nu pari prea aerisita 

     

    Sincer ca dai dovada de frustrare cand spui chestile astea . De unde sti tu ca am amanta ? Poate ai fi dorit si tu sa stai cu copiii , dar nu ai bani dupa . Si atunci invidiezi femeile de acest gen, consolandu-te ca sunt inselate )
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 00:13
    0 0
    I_have_a_dream said:

     Bai, al meu nu vrea la discoteca, il omor ori ba? Dupa regulile voastre se duce dracu lumea. N-am nimic ca voi esteti afara din tara, dar pe mine ma doare la basca de voi, ma doare de astia de acilea.

     ai luat ceva? de unde ai scozo bre, traiesc in ro, impreuna cu erica )))

    du-l cu de-a sila, nici tu nu pari prea aerisita 

     Zi zau sa mori tu. O sa ma aerisesc, daca zici tu!

  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 00:22
    0 0
    CristianDima said:
    I_have_a_dream said:

     Bai, al meu nu vrea la discoteca, il omor ori ba? Dupa regulile voastre se duce dracu lumea. N-am nimic ca voi esteti afara din tara, dar pe mine ma doare la basca de voi, ma doare de astia de acilea.

     ai luat ceva? de unde ai scozo bre, traiesc in ro, impreuna cu erica )))

    du-l cu de-a sila, nici tu nu pari prea aerisita 

     

    Sincer ca dai dovada de frustrare cand spui chestile astea . De unde sti tu ca am amanta ? Poate ai fi dorit si tu sa stai cu copiii , dar nu ai bani dupa . Si atunci invidiezi femeile de acest gen, consolandu-te ca sunt inselate )

     Bre Cristi, ti-am zis sa mergi la culcare. Acum e doar show, n-are legtura cu cazul tau. Se plictisesc evele si dau in bobi, nu ne lua in seama prea mult!
     


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 17 Mai 2015, 00:29
  •  
    • 5035 mesaje
    17 Mai 2015, 00:31
    5 1
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 17 Mai 2015, 00:46
  •  
    • 22 mesaje
    17 Mai 2015, 00:55
    0 0
    I_have_a_dream said:cristi, am job misto, am satisfactii intelectuale materiale si sexuale, iubesc, sunt iubita, ma distrez, imi place sexul cu un partener pe care il iubesc, il cunosc, ma cunoaste si ma iubeste, am pasiunile mele, am prieteni, am tzoale kinky, imi place arta, muzica, merg la concerte, expozitii, teatru, se intampla sa ma pilesc, imi place in club daca e misto clubul, merg la diverse sindrofii, si fetele is si vor fi dupa chipul si asemanarea mea, fiinda in afara de fite, realizari si bamboo, au vazut ca mama si tata socializeaza mult, merg la teatru, la concert rock sau de muzica clasica, la club de jazz, la crasma cu pian, la muzee, expozitii de pictura, la bere cu prietenii, la curs de croitorie, samd.

    copiii fac ce vad acasa. ai tai n-au perspective, fac si ei ce face masa de tembeli cu parinti ca tine. 

    tu NU faci eforturi. eforturi inseamna sa citesti carti de psihologia copilului, eu am citit zeci; sa-i duci la teatru, la filme, sa ii ajuti sa iubeasca cultura, sa VORBESTI cu ei, sa le fii prieten, sa le deschizi ochii, sa stii sa-i si lasi sa se distreze, samd.
    tu cultural esti zero barat, ce pasiuni vrei sa aiba copiii, normal ca bamboo e limita. 

     

    Mai ..eu muncesc mult si nu am timp . Sotia mea ii ducea cand erau mici la teatru , acum nu mai vor . Cursuri de croitorie ? Nu isi doresc . Au facut echitatie , pian , scrima , inot , baschet , judo si multe alte activitati , dar doar cand erau mici . Acum nu mai vor . Doar Eriko mai face sport . In rest fetele fac sala pt intretinere si atat . Eu in timpul liber , care e putin , ai vrea sa fac cursuri de croitorie ? nu ! Prefer sa merg in Herastrau , sa mancam ceva si dupa sa ne mai plimbam . Weekendurile se termina mereu cu mult iubitul shopping. In rest ? DAca eu merg in club cu sotia , sincer nu imi place sa o vad pe Elissa cum danseaza provocator pe langa noi .. E o chestie pe care cred ca o au multi tati . Si din in can , am inteles are voie . Dar nu sunt de acord ca se imbraca provocator. Mult prea provocator .
  •  
    • 5035 mesaje
    17 Mai 2015, 01:04
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    17 Mai 2015, 01:12
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 22 mesaje
    17 Mai 2015, 03:18
    0 0
    I_have_a_dream said:Nu, nu o au multi tati. O au cei fricoși si invidiosi si cei cărora sexualitatea li se pare ceva rușinos si anormal. Oricum, închei aici, tu sigur vei continua la fel, eu sigur voi vorbi degeaba. Nu cred ca niste copii normali nu au nicio chemare către cultura. Fara cultura suntem morți cu toții. 
    Bafta! 

     

    fricosi ? Frica de ce ? Invidiosi...pe cine? Probabil crezi ca sunt batran , dar am 36 de ani ... Eu i-am explicat doar sa se protejeze , nu sa nu faca sex . Cultura zici ? Pai cand o oblig sa isi faca temele la asta ma refer si eu . Plus ca sunt exasperat de faptul ca nu citeste nimic !
  •  
    • 5035 mesaje
    17 Mai 2015, 08:58
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7959 mesaje
    17 Mai 2015, 11:14
    0 0
    CristianDima said:Eu chiar nu ma cert de felul meu . Cu voi nici atat . Eu imi cert copiii pentru ca imi pasa de ce vor ajunge ei . Inseamna ca voua Dumnezeu v-a dat copii perfecti de nu a fost nevoie niciodata de pedepse . desi nu cred ca aveti copii , inafara de White. Voi mai bine nu mai scrieti daca nu aveti ceva bun de spus . Ce sa fac? Sa imi las copiii sa faca ce au ei chef? Si dupa sa constat ca fata mea la 14 ani nu mai e virgina sau ca Elissa fumeaza altceva decat tigari normale ? Nu multumesc ! dream , daca chiar ai copii ... Cati ani au?

     Cristi, stai calm! E super misto ca iti faci griji pentru copiii tai, ca te implici si vrei sa le fie lor bine. Asa ar face orice tata cu capul pe umeri si care are o viata de familie implinita si linistita. O familie cu copii nu gandeste ca cele fara, primul gand este la copii, dar nu trebuie sufocati, insa nici lasati de capul lor. Anturajul poate fi foarte periculos, se iau unii dupa altii, se mistocaresc si ca sa nu fie mai "fraieri" decat ceilalti ajung sa faca tampenii, pe care in sinea lor stiu ca nu aveau voie sa le faca. Incearca sa te abtii de la bataie si sa le explici cat mai serios ca unele lucruri nu se fac si punct.