O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 9728 mesaje
    19 Dec 2014, 12:54
    0 0
    Milady_me said:

    Fiecare cu gradul sau de toleranta Pentru mine e descalificata. Oricat de impulsiv ai fi, sunt chestii care pur si simplu nu se fac.
    Oare de ce, scriind asta, mi-am amintit de Fly?

     
    E lesne de înțeles că ne amintim la chestiile astea de Fly, însă părerea mea este că Fly era de cel puțin 20 de ori mai spurcată la gură.  

  •  
    • 11561 mesaje
    19 Dec 2014, 12:54
    2 0
    gabriela42 said:
    pitipoanca69 said:
    saturn93 said:Hhehe am terminat si treaba intre timp Piti din amandoua Gabi la mine miroase a suc de rosii si usturoi

     

      Mancam  ceva  bun  , astazi , sa  cred ?? Sigur Piti , ai citit ceti-am scris iti dau prima dubla de sarbatori ... 

     

      Nu  e  nevoie ,  nu  am  facut  o  pentru  prima , impresie  sau  altceva!
    Nu  pot  sa  mi  las  prietenii  prada  "hoardelor ", si  mai  mult  de  atat , nu  pot  permite  unei  "bande  organizate ", sa  hartuiasca  o  fata  ca  Saturnica!!
      Prietenii  mei  pot  fi  siguri , ca  nu  o  sa  i  lasi  niciodata  singuri!

  •  
    • 7469 mesaje
    19 Dec 2014, 12:55
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Dec 2014, 12:55
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 19 Dec 2014, 12:56
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Dec 2014, 12:57
    1 0
    pitipoanca69 said:
    gabriela42 said:
    pitipoanca69 said:
    saturn93 said:Hhehe am terminat si treaba intre timp Piti din amandoua Gabi la mine miroase a suc de rosii si usturoi

     

      Mancam  ceva  bun  , astazi , sa  cred ?? Sigur Piti , ai citit ceti-am scris iti dau prima dubla de sarbatori ... 

     

      Nu  e  nevoie ,  nu  am  facut  o  pentru  prima , impresie  sau  altceva!
    Nu  pot  sa  mi  las  prietenii  prada  "hoardelor ", si  mai  mult  de  atat , nu  pot  permite  unei  "bande  organizate ", sa  hartuiasca  o  fata  ca  Saturnica!!
      Prietenii  mei  pot  fi  siguri , ca  nu  o  sa  i  lasi  niciodata  singuri!

    corect ...! nu de asta era vorba ci de faptul ca ai fost la serviciu de dimineata si ai facut deschiderea cu bine in timp ce eu ma odihneam dupa seara savuroasa de joi ... sa marturisesc ca m-am trezit la 11...ooo ce urat ...am mancat breakfastul la 12 ...!

  •  
    • 11561 mesaje
    19 Dec 2014, 13:00
    2 0
    Saturnica chiar este o fata speciala , dar e greu sa intelegi asta , cand principala ta preocupare este barfa , si atacarea celor ce nu fac parte din "gasca " ta de lingai!
    Sper sa fim sanatosi si sa ramanem uniti!!!
  •  
    • 9728 mesaje
    19 Dec 2014, 13:03
    1 0
    pitipoanca69 said:   e greu sa intelegi asta , cand principala ta preocupare este barfa , si atacarea celor ce nu fac parte din "gasca " ta de lingai!
    Sper sa fim sanatosi si sa ramanem uniti!!!

     
    No acum pe bune, ce faci tu acum aici, ai consumat ceai din praf de Duracell, nu mai ai și alte treburi?

     


    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 19 Dec 2014, 13:04
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Dec 2014, 13:03
    1 0
    pitipoanca69 said:Saturnica chiar este o fata speciala , dar e greu sa intelegi asta , cand principala ta preocupare este barfa , si atacarea celor ce nu fac parte din "gasca " ta de lingai!
    Sper sa fim sanatosi si sa ramanem uniti!!!

    E mica inca PITI ,
     In statia de tramvai, o tinara isi aprinde o tigara. O femeie mai in virsta se uita la ea cu dispret si-i spune:
    - Mai bine m-as culca cu primul barbat ce-mi apare in cale, decat sa aprind o tigara pe strada...
    - Credeti-ma, si eu, raspunde fata. Numai ca acum trebuie sa merg la serviciu...

  •  
    • 12208 mesaje
    19 Dec 2014, 13:05
    1 0
    STIATI ASTA ???,.... https://www.youtube.com/watch?v=YV1HvG6ArOU uimitor ....
  •  
    • 3140 mesaje
    19 Dec 2014, 13:16
    0 0
    pitipoanca69 said:Saturnica chiar este o fata speciala , dar e greu sa intelegi asta , cand principala ta preocupare este barfa , si atacarea celor ce nu fac parte din "gasca " ta de lingai!
    Sper sa fim sanatosi si sa ramanem uniti!!!

     Ar fi si pacat, si-asa a tunat si v-a adunat!

  •  
    • 7743 mesaje
    19 Dec 2014, 13:17
    2 0
    e_rica said:
    Milady_me said:
    cafe_au_lait said:
    Da, e de porc, e de tot rahatul, dar cred că nu s-a gândit prea mult când a spus-o (am văzut că e mai impulsivă)  iar dacă  și-a cerut scuze și chiar îi pare rău, eu nu văd ce ar mai putea să facă altceva. 
    Plus că nu trebuie luate chiar așa mult în seamă unele chestii pe forum, pe forum nu ne cunoaștem, suntem așa, ceva mai abstract, ne jignim mult mai ușor  decât am face-o față în față.  
    Și mai sunt de părere că altcineva pe-aici  a întărâtat, și tot pune paie pe foc în discuții și apoi  se uită cu mare plăcere la ce iese.

     

     
    Fiecare cu gradul sau de toleranta Pentru mine e descalificata. Oricat de impulsiv ai fi, sunt chestii care pur si simplu nu se fac.
    Oare de ce, scriind asta, mi-am amintit de Fly?

      Si eu m-am gandit la Fly, si ea arunca exact cu aceeasi mizerie incalificabila. Recunosc ca m-am gandit si la _Eva, tot din cauza raportarii ei la subiectul fertilitate. Banuiesc ca o sa se scandalizeze, dat fiind ca tocmai a aparut si oficial pe aici, dar na, am avut eu belele mai mari!

     


    ascunsa, daa, pitita ,asa am stat mai da tampita  mai esti!

     

  •  
    • 12208 mesaje
    19 Dec 2014, 13:25
    1 0
    https://www.youtube.com/watch?v=jGnQXQy6-TY
    Ce artista este fata asta , se lupta cu o urata dependenta de alcool si alte probleme ...
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Dec 2014, 13:25
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Dec 2014, 13:27
    1 0
    au mai prezis si altii dar nu s-a adeverit , nu mor cai cand vor cainii ...!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 11561 mesaje
    19 Dec 2014, 13:28
    2 0
    gabriela42 said:au mai prezis si altii dar nu s-a adeverit , nu mor cai cand vor cainii ...!!!!!!!!!!!!!!

     Gabita  ,  "Cel  mai  destept  cedeaza  primul!!"
      Sa  le  lasam  sa  se  manifeste!!

  •  
    • 4455 mesaje
    19 Dec 2014, 13:29
    2 1
    gabriela42 said:au mai prezis si altii dar nu s-a adeverit , nu mor cai cand vor cainii ...!!!!!!!!!!!!!!

     

    Catea esti tu madam praz.
  •  
    • 4455 mesaje
    19 Dec 2014, 13:32
    1 0

    CANTONAMENT 
    poezie [ ]

     

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
    de Radu Gyr [Radu_Gyr 

    2007-01-28  |     |  Înscris în bibliotecă deMiron Marica



    Zăcem şi trândăvim de două zile 
    în sanţul spart şi ars de proiectile. 
    Pe fundul ăsta sterp ca o găoace 
    întreg batalionul "se reface". 
    Cum stăm prin curţi, pe resturi de gunoaie, 
    părem dospiţi din carămizi şi paie. 
    Simţim, adânc, în oase cum se trage, 
    şi-n carne, frigul putred din bârloage. 
    Departe, câmpul susură litanii. 
    Zburdăm ieşiţi din găuri, ca guzganii. 
    Ne gudurăm sub soare leşiatic, 
    în vântul lânced cu miros sălbatic. 
    Căţiva se laie lung şi pe cămasă 
    omoară urma gropilor vrăjmasă. 
    Apoi rămân cu ochii duşi departe, 
    în amintire poate, sau în moarte. 
    Obrajii ard, cu pâlpâiri încete, 
    sucim tutun în zdrenţe de gazete, 
    căscăm alene, curăţăm gamele, 
    ne descălţăm de humă şi obiele, 
    zâmbim miraţi spre zarea dimpotrivă, 
    sau lustruim bocancii cu salivă. 
    În ochii tulburi încă se îngână 
    măcelul crunt de-acum o săptămână, 
    dar râdem, când, în rece tremurare, 
    pe mâini ne joacă gologani de soare. 
    Deodată, zvon... Gamelele dogite 
    sună, gemând, ca poftele lihnite. 
    "Bucătăria" vine fumegândă, 
    privirea se cutremură, flămândă, 
    şi-obrajii arşi se-neacă, în neştire, 
    într-un surâs de mare fericire. 

    Petrovka, Septembrie 1941 
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Dec 2014, 13:33
    1 0
    pitipoanca69 said:
    gabriela42 said:au mai prezis si altii dar nu s-a adeverit , nu mor cai cand vor cainii ...!!!!!!!!!!!!!!

     Gabita  ,  "Cel  mai  destept  cedeaza  primul!!"
      Sa  le  lasam  sa  se  manifeste!!

    https://www.youtube.com/watch?v=ILTZ8qZbNK0  pentru tine
     

  •  
    • 12208 mesaje
    19 Dec 2014, 13:37
    1 0
    Dl.. Itzic o suna pe dna Goldstein:
    - Alo, sarut-mana, ce mai faceti?
    - Ce sa fac, sunt singura, sotul e pe teren de-o luna ...
    - Atunci poate imi permiteti sa trec pe la dvs., bem o cafeluta, facem amor ...
    - Vai, domnule Itzic, credeti ca sunt o prostituată?
    - Da' cine a pomenit de bani?
  •  
    • 7959 mesaje
    19 Dec 2014, 13:38
    2 0
    Gabito, arunca si la mine o placinta cu mere. Duca-se de silueta. Si-asa vine craciunul.