risc

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 15:46
    0 0
    eu_babitu said:Arpagic, am ajuns la faza in care deja rad de prostiile ei )

     
    Sau de tine?  

  •  
    • 1532 mesaje
    24 Apr 2014, 15:52
    2 0
    anyone_else said:
    eu_babitu said:Arpagic, am ajuns la faza in care deja rad de prostiile ei )

     
    Sau de tine?  

     

     

    Nu, iubire, de tine, de tine se rade pe-aici. Sau nu te-ai prins?

  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 16:28
    0 0
    francessca said:Inveti sa scrii corect romaneste, in scoala elementara, nu dupa ce o termini.

     

     

    Ai dreptate, dar e altceva să vii de la şcoală şi să-ţi arunci ghiozdanul pe canapea într-o casă-n care "nem tudom romano" este la ordinea zilei, pe o stradă-n care toţi copiii de joacă "nem tudom romano", într-un  cartier în care tot bătrânul "nem tudom romano" şi altă scofală când exersezi ce ai învăţat la ore cu părinţii, bunicii, prietenii din faţa porţii. Sunt familii unde nu se vorbeşte un grăunte de română, iar elevii rămân cu ce au învăţat în clasă şi să nu crezi că profii n-o mai dau în ungureşte acolo unde nu-i ajunge pantoful inspectorilor.


    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 24 Apr 2014, 16:29
  •  
    • 4007 mesaje
    24 Apr 2014, 16:31
    1 0
    Pai, anyone a zis ca nu este unguroaica, asa ca nu despre ce scrii tu ar fi vorba.
  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 16:33
    0 0
    francessca said:Pai, anyone a zis ca nu este unguroaica, asa ca nu despre ce scrii tu ar fi vorba.

     

     

    Nu-i unguroaică? Într-un alt topic spunea că este, cel puţin aşa am reţinut.

  •  
    • 4007 mesaje
    24 Apr 2014, 16:34
    0 0
    Acum, zice ca nu e.
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 16:36
    0 0
    eu_babitu said:
    anyone_else said:
    eu_babitu said:Arpagic, am ajuns la faza in care deja rad de prostiile ei )

     
    Sau de tine?  

     

     

    Nu, iubire, de tine, de tine se rade pe-aici. Sau nu te-ai prins?

     
    Pai lume ca voi sunt destule , asa ca nimic nu ma mai mira, rad de prostia lor nu a mea , ca eu stiu cum sunt si tot ce v-am zis e ptr ca asa sunt eu , dar voi nu puteti accepta treaba asta. 

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 16:38
    0 0
    francessca said:Pai, anyone a zis ca nu este unguroaica, asa ca nu despre ce scrii tu ar fi vorba.

      Arata-mi unde am zis eu asta ? Am zis ca daca asa scriu sau ma exprim nu se datoreaza faptului asta ca sunt unguroaica , ci ptr ca asa sunt eu, asa ma exprim eu , asa-mi place si cu asta basta!!

  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 16:40
    0 0
    francessca said:Acum, zice ca nu e.

     

    Nah, ce să mai zic?

  •  
    • 4007 mesaje
    24 Apr 2014, 16:40
    1 0
    anyone_else said:

    Pai lume ca voi sunt destule , asa ca nimic nu ma mai mira, rad de prostia lor nu a mea , ca eu stiu cum sunt si tot ce v-am zis e ptr ca asa sunt eu , dar voi nu puteti accepta treaba asta. 

     

    Corect, ar fi :  pai, oameni ca voi, sunt multi, asa ca nu ma mai mira nimic. Eu rad de prostia lor, nu de a mea, fiindca eu ma cunosc si asa vorbesc eu. Numai ca voi nu puteti accepta asta.

     

    Anyone, sa nu crezi ca sunt rea cu tine, dar tu nu stii cum sa alcatuiesti o fraza in ordine logica, pt a te face inteleasa de toti, nu numai de unul singur, adica, eu. 


    Acest mesaj a fost editat de către francessca: 24 Apr 2014, 16:43
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 16:44
    0 0
    francessca said:
    anyone_else said:

    Pai lume ca voi sunt destule , asa ca nimic nu ma mai mira, rad de prostia lor nu a mea , ca eu stiu cum sunt si tot ce v-am zis e ptr ca asa sunt eu , dar voi nu puteti accepta treaba asta. 

     

    Corect, ar fi :  pai, oameni ca voi, sunt multi, asa ca nu mai mira nimic. Eu rad de prostia lor, nu de a mea, fiindca eu ma cunosc si asa vorbesc eu. Numai ca voi nu puteti accepta asta.

     

    Anyone, sa nu crezi ca sunt rea cu tine, dar tu nu stii cum sa alcatuiesti o fraza in ordine logica, pt a te face inteleasa de toti, nu numai de unul singur, adica, eu. 

     
    Nu rad de prostia lor eu , ci ei rad de prostia lor nu de a mea. Si restul se intelege, si cand am zis ca sunt destule oameni ca voi , si cand am zis ca tot ce v-am zis e ptr ca asa sunt eu, adica simplu asa sunt eu si gata! 

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 16:46
    0 0
    Eu ti-am zis ,eu scriu pe intelesul meu, lumea daca vrea sa inteleaga intelege asa cum ai inteles si tu , tu asa ai fi scris eu asa am scris nu pentru ca asa trebuie. Nu exista o regula cum sa scrii tu!
    Acest mesaj a fost editat de către anyone_else: 24 Apr 2014, 16:46
  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 16:49
    0 0
    Ma, nu ştiu. Urechile mele au auzit deseori în copilărie "o meară, o peară, o feată, o băiată", printre ardeleni (predominant unguri) petrecându-mi o bună parte din copilărie, aşa că nu mă deranjează deloc vorba lui Anyone_else. Cine vrea s-o înţeleagă, o înţelege. Că aşaaaaaa... şi pe mine mă cam râcâie jdemiile de "i" puse aiurea, dar asta nu înseamnă că tre' să fac băşcălie de omul care-i foloseşte-n exces sau pierdere.
    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 24 Apr 2014, 16:55
  •  
    • 1234 mesaje
    24 Apr 2014, 16:51
    0 0
    Credca se inscrie undeva in medie, dpdv exprimare virtuala. "Agramaticalitatea" lui anyone e chiar ultimul lucru care ingrijoreaza
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 16:52
    0 0
    Hmm, ce ar trebui sa fac? Sa te laud sau sa te iau si pe tine cum i-am luat si pe astia ?
  •  
    • 524 mesaje
    24 Apr 2014, 16:52
    2 0
    anyone, hai ca poti, mai ai un pic si facem rebus la postarile tale!
    Io-ti tin pumnii, ai potential
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 16:54
    0 0
    Arpagic said:Credca se inscrie undeva in medie, dpdv exprimare virtuala. "Agramaticalitatea" lui anyone e chiar ultimul lucru care ingrijoreaza

     

    Din punctul meu de vedere chiar nu ma deranjeaza sau  sa ma ingrijoreze ca sunt undeva la medie , nici nu vreau sa fiu undeva la perfectie adica mai sus decit atata.   

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 16:56
    0 0
    elevu said:anyone, hai ca poti, mai ai un pic si facem rebus la postarile tale!
    Io-ti tin pumnii, ai potential

     

    ) Tineti-le in buzunar "pumnii" , ca vor ingheta

  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 16:59
    0 0
    anyone_else said:Hmm, ce ar trebui sa fac? Sa te laud sau sa te iau si pe tine cum i-am luat si pe astia ?

     

    Hein?

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 17:01
    0 0
    mirelescu said:
    anyone_else said:Hmm, ce ar trebui sa fac? Sa te laud sau sa te iau si pe tine cum i-am luat si pe astia ?

     

    Hein?

     

    What?