risc

  •  
    • 1532 mesaje
    24 Apr 2014, 13:34
    0 0
    anyone_else said:
    eu_babitu said:eu am scris: aici m-ai pierdut... mi-as dori sa pot intelege

    tu ai rspuns: Tu nimic nu intelegi, mai bine nici nu te-ai baga


    Concluzie: cine a fost neutral si cine a fost ostila in raspunsul ei? DESPRE ASTA ESTE VORBA. Si din cauza asta nu ma mai bag decat daca ma man`ca tare deshtili


    Tocmai ca era la misto etc, de aceea te-am luat asa cum m-ai luat si pe mine.
     

     

     

     

    Iubita, la misto te iau acum, prin aceasta exprimare. Deci asta e misto, nu postarea mea initiala. Daca nu sesizezi ironia, sau daca nu esti sigura... nu te arunca fix ca rata la muci.

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 13:42
    0 0
    simika said:Si nu te-am jignit, cum banuiesc ca asta crezi, te-am invatat! Poate pe langa tine mai sunt cativa care nu stiau regula folosirii perfectului simplu si invata si ei acum. Sper sa intelegi treaba asta.

     
    Eu am inteles perfect , si ms dar poate eu nu vreau sa invat, si crezi tu ca ei invata? Fii serioasa!
    Am vazut ca fiecare scrie cum vrea, doar ca voi aveti pretentia de a scrie ca voi, perfect , cu regulile gramaticii etc, mie-mi place sa scriu si sa ma exprim cum imi place mie nu cu reguli si altele. 

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 13:45
    0 0
    Maricon said:
    anyone_else said:
    Maricon said:Victore, nu am avut pretentie sa scrie perfect sau corect ,dar sa scrie coerent, ca nu pricepem o boaba din ce scrie. Nimic din ce scrie nu face sens. Apoi vulgaritatea cu care ne injura... daca nu ai citit tot, intoarace-te si citeste de la inceput, sa vezi ce raspunsuri obraznice da.

    Uite un sens : Sunt o pers ft buna, dar cand cineva ma calca pe coada sunt ca o scorpie sau ca ce vrei tu , atunci nici se nu mai pune pb de educatie si tot ce vrei tu . Sunt om cu tine , atata timp cat esti si tu pe urma daca nu esti la revedere! ( referitor la ce am scris eu) .
    Sunt sigura ca pe asta ai sa o intelegi. Voi intelegeti numa ce vreti si las-o asa, vezi-ti de ale tale , nu esti si nu ai fost obligata sa-mi rasp la topic sau sa ma suporti ,daca nu ai inteles sau nu intelegi sari peste , dar tu ai avut pretentia sa "cocodacesti" pe  aici , mai ales sa razi si altele cand ai vazut ca si restul asta fac, adica te-ai pus la mintea lor cum ar veni .

     

     Pune naiba mana si copie cum trebuie, ca-ti pui prostiile sub numele meu!
    Ma faci naibii de rusine!
    Casca ochii cand copii mesajul!
    Pe ala de sus l-am marcat eu in rosu, sa se vada ca-i scris de prostimea ta! 

    Vad ca ai clontul mare, dar creierul mic...ia mai bine cauta-l prin ograda, poate il gasesti! 



    Cine te stie , atunci stie ca nu tu ai scris sau dupa ce citesti cum e o fraza ca asta se subintelege care fraza ai scris tu si care fraza am scris eu.
    Daca ei au creierul mic sa nu inteleaga sau sa nu stie face diferenta , si tu clontul mare  e pb voastra!

     


    Acest mesaj a fost editat de către anyone_else: 24 Apr 2014, 13:49
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 13:49
    0 0
    eu_babitu said:
    anyone_else said:
    eu_babitu said:eu am scris: aici m-ai pierdut... mi-as dori sa pot intelege

    tu ai rspuns: Tu nimic nu intelegi, mai bine nici nu te-ai baga


    Concluzie: cine a fost neutral si cine a fost ostila in raspunsul ei? DESPRE ASTA ESTE VORBA. Si din cauza asta nu ma mai bag decat daca ma man`ca tare deshtili


    Tocmai ca era la misto etc, de aceea te-am luat asa cum m-ai luat si pe mine.
     

     

     

     

    Iubita, la misto te iau acum, prin aceasta exprimare. Deci asta e misto, nu postarea mea initiala. Daca nu sesizezi ironia, sau daca nu esti sigura... nu te arunca fix ca rata la muci.

     

    Sa scriu ce ai scris tu , nu cred ca n-ai lua la misto . Cand postezi ceva gandeste inainte , dar tu ai scris cu scopul de a "rade"de mine , si asta ai si facut sti ft bine , degeaba acuma incerci sa o intorci ca nu merge la mine procedura asta!

  •  
    • 248 mesaje
    24 Apr 2014, 13:49
    1 0
    Esti foarte incapatanata! Nimeni nu zice sa te schimbi tu ca persoana ci sa iti schimbi modul de exprimare si o scriere corecta nu strica, pe bune gasesti job-uri ca lumea numai daca stii sa scrii corect! Daca vezi ca lumea iti face observatii, toata lumea...nu crezi ca e o problema undeva la tine? De fapt nu e vorba atat de scriere gramaticala, cat e vorba de exprimare. Si nu esti o fata analfabeta, se vede cu ochiul liber asta, dar trebuiesc anumite chestii puse la punct. Refuz sa cred ca o fata ca tine, frumusica si cat de cat deschisa la minte, se complace in situatia asta si nu face nimic spre a o remedia. Ai avea mult mai multe de castigat si nu ar mai face nimeni misto de tine cand ti-ai expune probleme pe aici, ba din contra ar sti ca sta de vorba cu un om cerebral si i-ar face placere sa te sfatuiasca.
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 14:04
    0 0
    simika said:Esti foarte incapatanata! Nimeni nu zice sa te schimbi tu ca persoana ci sa iti schimbi modul de exprimare si o scriere corecta nu strica, pe bune gasesti job-uri ca lumea numai daca stii sa scrii corect! Daca vezi ca lumea iti face observatii, toata lumea...nu crezi ca e o problema undeva la tine? De fapt nu e vorba atat de scriere gramaticala, cat e vorba de exprimare. Si nu esti o fata analfabeta, se vede cu ochiul liber asta, dar trebuiesc anumite chestii puse la punct. Refuz sa cred ca o fata ca tine, frumusica si cat de cat deschisa la minte, se complace in situatia asta si nu face nimic spre a o remedia. Ai avea mult mai multe de castigat si nu ar mai face nimeni misto de tine cand ti-ai expune probleme pe aici, ba din contra ar sti ca sta de vorba cu un om cerebral si i-ar face placere sa te sfatuiasca.


    Aici nu-i vorba de incapatanare , ca daca vroiam eu invatam eu ci ca asa sunt eu, si fii linistita ca daca cineva ma ia intr-un domeniu te ia de jos nu de sus , abia dupa ce te-ai incadrat in domeniu incepi sa inveti multe si la modul de exprimare cum vorbesti mai ales cum sunt cabinetele de avocatura etc , dar intr-o fabrica fiecare vb liber , si cu cine iti permiti vb cum trebuie .
    Si daca lumea face misto , e ptr ca asa sunt ei ca asa le place lor , nu mi de lume ca am eu oamenii care ma accepta asa cum sunt , le place sa vb cu mine si inteleg ptr ca vb pe lb noastra, dar eu ma inteleg si cu moldovenii ca am si prieteni moldoveni si cu ungurii si ma inteleg ce vorbesc.
    Deci asa sa va ganditi ca cum vb cu voi in scris, asa vb si cu ei si ma inteleg. 

      Sa nu uit sa specific si de romani


    Acest mesaj a fost editat de către anyone_else: 24 Apr 2014, 14:09
  •  
    • 524 mesaje
    24 Apr 2014, 14:09
    4 0
    OMG!
    Ce-o zis doctorul, mai scapi?
  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 14:11
    2 1
    Maricon said:
    Nasa mea de botez nascuta si crescuta cu limba maghiara si vorbeste perfect romaneste.

     

     

    Noa, scuză-mă, Maricon, d'apoi naşa dumitale de botez n-o fi vreo tinerică precum îi fata asta de-a deschis subiectul, eu cre' c-o întrece-n leaturi cu măcar 5 decenii, îi cu 50 de porci tăiaţi de Ignat înaintea ei, cu 50 de miei haliţi de Paşti şi barem tot pe-atât iepuraşi; să nu mai adun şi ouăle roşii, că n-aş ieşi uşor la socoteală. O avut vreme să ia molcomul literelor şi să treacă prin Ş şi Ţ de-o mulţime de ori, dă-i răgaz şi copchilei ăsteia, că nu pricep neam cu o femeie matură poa' să-şi râdă-n sân de una abia ieşită din găoace, nu mai mult de 20j  şi ceva de ani.

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 14:13
    0 0
    mirelescu said:
    Maricon said:
    Nasa mea de botez nascuta si crescuta cu limba maghiara si vorbeste perfect romaneste.

     

     

    Noa, scuză-mă, Maricon, d'apoi naşa dumitale de botez n-o fi vreo tinerică precum îi fata asta de-a deschis subiectul, eu cre' c-o întrece-n leaturi cu măcar 5 decenii, îi cu 50 de porci tăiaţi de Ignat înaintea ei, cu 50 de miei haliţi de Paşti şi barem tot pe-atât iepuraşi; să nu mai adun şi ouăle roşii, că n-aş ieşi uşor la socoteală. O avut vreme să ia molcomul literelor şi să treacă prin Ş şi Ţ de-o mulţime de ori, dă-i răgaz şi copchilei ăsteia, că nu pricep neam cu o femeie matură poa' să-şi râdă-n sân de una abia ieşită din găoace, nu mai mult de 20j  şi ceva de ani.

     



    ))))))))))))) 

  •  
    • 4007 mesaje
    24 Apr 2014, 14:32
    3 0
    Inveti sa scrii corect romaneste, in scoala elementara, nu dupa ce o termini.
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 14:49
    0 0
    Mai lasati-ma frateeee cu romana voastra , zici ca sunteti obsedate ca babele , nu va convine de mine evitati-ma si gata!!
    Ce parte n-ati inteles?
    Multumesc pentru cei care au inteles , ptr restul sa continue tot asa , eu nici ca mai raspund la postarile voastre care mai faceti treaba asta , daca vreti sa colaborati colaborati , daca nu nu sau daca vreti sa ne razboim ne razboim atunci dar sa n-aveti impresia ca oi sta pana la dim sa va tot zic, si repet acelasi lucruri )
    Nu intelegeti, sa fiti sanatosi!! O zi buna si cu soare va doresc, nu ca la mine ca ploua
  •  
    • 5609 mesaje
    24 Apr 2014, 14:58
    3 0
    Atunci, du-te-n puii mei pe site-urile unguresti si cere sfaturi, povesteste, spala-ti rufele si prostiile acolo, poate aia te-or intelege, macar vorbesti pe limba ta, ca aici ai ajuns proasta si fudula formului. Una mai incapatanata si mai limitata ca tine nu am vazut in viata, vietilor mele!
    Doame fereste-ma de asemenea specimene! 
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 15:07
    0 1
    Maricon said:Atunci, du-te-n puii mei pe site-urile unguresti si cere sfaturi, povesteste, spala-ti rufele si prostiile acolo, poate aia te-or intelege, macar vorbesti pe limba ta, ca aici ai ajuns proasta si fudula formului. Una mai incapatanata si mai limitata ca tine nu am vazut in viata, vietilor mele!
    Doame fereste-ma de asemenea specimene! 

     
    Dar de ce nu te duci tu proasta dracului ? Si asta nu e nimic , va urma si restul si mai si sa mai cunosti . Si n-ar strica nici tie sa inveti limba maghiara , poate asa ai sa ma intelegi si tu mai bine cand vorbesc pe romaneste cu tine luate-ar naiba !! Ca daca ar fii dupa mine si ungureste as vorbi  cu tine , dar nimic n-ai sa intelegi nici cand te injur nici cand iti spun ceva, atunci mai bine taci dracului din gura si daca nu-ti convine nici asa cum vorbesc pe romaneste atunci evita-ma naibii , sau esti atat de inapta sa intelegi si treaba asta???


    Acest mesaj a fost editat de către anyone_else: 24 Apr 2014, 15:08
  •  
    • 1532 mesaje
    24 Apr 2014, 15:28
    2 0
    anyone_else said:
    eu_babitu said:
    anyone_else said:
    eu_babitu said:eu am scris: aici m-ai pierdut... mi-as dori sa pot intelege

    tu ai rspuns: Tu nimic nu intelegi, mai bine nici nu te-ai baga


    Concluzie: cine a fost neutral si cine a fost ostila in raspunsul ei? DESPRE ASTA ESTE VORBA. Si din cauza asta nu ma mai bag decat daca ma man`ca tare deshtili


    Tocmai ca era la misto etc, de aceea te-am luat asa cum m-ai luat si pe mine.
     

     

     

     

    Iubita, la misto te iau acum, prin aceasta exprimare. Deci asta e misto, nu postarea mea initiala. Daca nu sesizezi ironia, sau daca nu esti sigura... nu te arunca fix ca rata la muci.

     

    Sa scriu ce ai scris tu , nu cred ca n-ai lua la misto . Cand postezi ceva gandeste inainte , dar tu ai scris cu scopul de a "rade"de mine , si asta ai si facut sti ft bine , degeaba acuma incerci sa o intorci ca nu merge la mine procedura asta!

     

     

     

    Bai, fata, ti-am scris ca nu inteleg si atat!

     

    E clar ca suferi de mania persecutiei. Am incercat sa iti explic cu sibiect si predicat ce si cum e treaba... de-acum... sa te tii bine!

     

     

     

    Nu te flata singura ca as cnerca eu sa o intorc. Ca sa ce? fii serioasa si mai ia un Rudotel

  •  
    • 1234 mesaje
    24 Apr 2014, 15:30
    0 0
    Babitu, n-are sens, trust me. E inepuzabila.  E unul din userii care cumva eu tot sper ca nu exista
  •  
    • 1532 mesaje
    24 Apr 2014, 15:32
    0 0
    Arpagic said:Babitu, n-are sens, trust me. E inepuzabila.  E unul din userii care cumva eu tot sper ca nu exista

     

     

    Arpagic, este frustrant, intr-ooarecare masura, s avezi ca esti acuzat ca ai luat pe cineva l amisto cand tu nu ai scris decat 2 vorbe de bun simt "nu inteleg' si atat!  

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 15:37
    0 0
    eu_babitu said:
    Arpagic said:Babitu, n-are sens, trust me. E inepuzabila.  E unul din userii care cumva eu tot sper ca nu exista

     

     

    Arpagic, este frustrant, intr-ooarecare masura, s avezi ca esti acuzat ca ai luat pe cineva l amisto cand tu nu ai scris decat 2 vorbe de bun simt "nu inteleg' si atat!  

     

    Nu te plange acuma , nu-i prima data cand faci treaba asta!  Si nu te-am acuzat cu nimic, tu m-ai acuzat de la inceput daca mai ti minte La revedere! Dar oamenii inteleg doar ce vor, gen si pers de mai sus .

  •  
    • 1234 mesaje
    24 Apr 2014, 15:38
    2 0
    Inteleg, dar n-are sens sa iei personal o vorba aruncata virtual de o persoana aflata intr-o stare de dezechilibru.

    Daca iti place adrenalina , baga intr-un joben diverse bilete pe care poti sa scrii "babitu esti proasta" "babitu esti rea si haina" "gaina are doua picioare identice mai ales dreptul" "babitu du-te-n ..." "toata lumea sa se duca dracului" si trage aleator cate un bilet, vei obtine ceva cam ca discutia cu anyiane
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 15:43
    0 0
    Arpagic said:Inteleg, dar n-are sens sa iei personal o vorba aruncata virtual de o persoana aflata intr-o stare de dezechilibru.

    Daca iti place adrenalina , baga intr-un joben diverse bilete pe care poti sa scrii "babitu esti proasta" "babitu esti rea si haina" "gaina are doua picioare identice mai ales dreptul" "babitu du-te-n ..." "toata lumea sa se duca dracului" si trage aleator cate un bilet, vei obtine ceva cam ca discutia cu anyiane

     

    Inca sunt echilibrata , altfel n-as suporta la toate vaicariile voastre . 

  •  
    • 1532 mesaje
    24 Apr 2014, 15:45
    2 0
    Arpagic, am ajuns la faza in care deja rad de prostiile ei )