Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 2297 mesaje
    19 Mar 2015, 11:43
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7469 mesaje
    19 Mar 2015, 11:46
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 19 Mar 2015, 11:47
  •  
    • 13597 mesaje
    19 Mar 2015, 11:48
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    19 Mar 2015, 11:50
    2 1
    Pai Cen, mai bne ca ai 45 de kile, ca eu aveam 80 si caram si copil si carut si crapelnita, noua etaje.
    Mai caram si alea 80 ale mele.Pe alea, macar jumate, zau de nu le-as fi lasat la parter.
  •  
    • 7469 mesaje
    19 Mar 2015, 11:50
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 19 Mar 2015, 11:51
  •  
    • 2297 mesaje
    19 Mar 2015, 12:01
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9873 mesaje
    19 Mar 2015, 12:26
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2297 mesaje
    19 Mar 2015, 12:52
    8 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Mar 2015, 13:15
    4 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 19 Mar 2015, 13:18
  •  
    • 2297 mesaje
    19 Mar 2015, 13:27
    8 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    19 Mar 2015, 13:40
    6 0
    dancing_fawn said:Nu, bertha, nu e in mod ironic, Oana a inteles exact sensul postarii mele. Normalul tau nu e normalul tuturor si ar trebui sa intelegi asta. Nu toata lumea e ca tine si asta nu inseamna ca toti sunt neglijenti.
    Eu ar trebui sa car si patul cu mine la buda, cam asta ar insemna. Pentru ca se poate urca singur si la fel de bine sa cada cu mufa de parchet. Sunt neglijenta? DA! Si eu am crescut inconjurata de bunici, dar numai atunci cand nu erau la munca, stateam singura cu orele. Si ai mei erau neglijenti, nu? Si pe vremea aia nu existau masti speciale pentru prize, pericolele erau la fel de mari. Daca ma ducea capul, puteam ajunge lejer la cutite sau furculite. Niste inconstienti si neglijenti, domle!
    Tu prea exagerezi, si chiar esti exemplul perfect de drob de sare. Adica, eu nu vad rostul atator protectii atata timp cat oricum sunt cu el nonstop. Ca daca ma duc la buda 3 minute, ii pun un playlist pe youtube si nu se misca/nu clipeste, unde-l pun acolo il gasesc. Ca protectiile alea l-ar ambitiona si mai tare sa ajunga acolo unde nu are voie.
    In fine, nu mai am nervi si rabdare sa continui discutia asta, dar n-ar strica o revizuire a cuvintelor inainte de a le arunca "pe post". Din nou, normalul tau nu inseamna lege pentru altii. N-ai decat sa faci cum stii tu mai bine pentru Sabrina, dar mai usor cu judecatul celor care nu-s ca voi.

     

    Dancing, nu stiu de ce te inflamezi asa. Normalul meu e normalul meu si gata. Stiu, pe vremea cand eram noi copii.... si bunica fata mare..... iote eu refuz sa ma gandesc in trecut, ce era pe vremuri, nu stiu pt cine mai conteaza ce ear acum 30-40 de ani si ce faceau parintii si bunicii nostri. Eu gandesc strict in prezent si viitor. Pe vremea cand eram noi copii, nu erau pampersi, aveam acutece si mamele fierbeau zile intregi oale cu scutece. Tu ii dai acum scutece lui Justin sau pampersi? Pe acelasi principiu, cand eram noi copii nu erau scaune de masina si centuri de siguranta. Asta inseamna ca si in prezent tre sa circul cu copilul la fel? Daca acum exista protectii pentru colturile mobilei, de ce sa nu le folosesc si sa-i protejez capul de cucuie? Daca acum bonele sunt pe piata muncii, de ce ar trebui un copil lasat singur in casa cu orele? Nu inteleg paralela asta pe care o faci intre cum am crescut noi pe vremuri si cat de exagerati sunt unii, ca mine, cu atatea masuri de siguranta luate pt copil. Si iar pomenesti de drobul de sare, Daca tu asa vezi lucrurile, e treaba ta, eu le vad masuri de precautie. Eu nu prefer sa stau cu drobul de sare deasupra capului, prefer sa-l arunc dracului de tot. PS eu nu ma cert cu tine, asa discut eu.
  •  
    • 8217 mesaje
    19 Mar 2015, 13:42
    2 0
    Eu invatasem fraza: "Musafirul e ca pestele, daca sta mult se-mpute" Aveam vreo 5 ani si o spuneam mandra musafirilor, de parca era o poezie si asteptam sa fiu aplaudata )
    Ai mei au lesinat prima data, apoi au inceput ei sa faca misto, ca deh, eu tot nu taceam, oricata morala mi se facea



  •  
    • 6798 mesaje
    19 Mar 2015, 13:45
    0 0
    censky_2 said:In acest spirit, simt nevoia sa imparasesc si eu faptul ca in urmatoarele 2 saptamani juma raman singura cu piticul, plus responsabilitatile suplimentare (job, casa, aprovizionare, mancare etc.). Cat sunt la job, sta cu bona, dar dupa 7 jumate seara si-n weekend, eu voi fi master of disaster. Deci o sa am de rezolvat diverse ghicitori din categoria: cand si cum ma spal pe cap? la 45 de kile are mele, cum cobor doua randuri de scari cu caruciorul, geanta si 10 kile de copil imbracat si care nu sta singur in picioare? dar daca mai adaugam 6 etaje, in caz ca se strica liftul? daca Doamfereste i se face vreun rau si-i nevoie sa iau ceva urgent de la farmacie, cum procedez? cate sacose pot cara de la supermarket pana acasa avand si copilul in marsupiu? si alte asemenea, pe care sunt convinsa ca urmeaza sa le descopar...

    Asa ca anticipez distractie, stay tuned

     

    censky, te poti spala pe cap cand adoarme Erik. Daca ai monitor, il iei dupa tine in baie si la cea mai mica miscare, il auzi. Daca trebuie sa iesi din cada ca s-a trezit mai devreme, ghinion Vecini de incredere ai? Eu apelam la vecina in momentele cand eram singura, cand se ducea la cumparaturi ii dadeam si lista mea. Mai am un vecin la care apelam sa ne ajute cu caruciorul, sa ni-l urce pe trepte, chiar daca noi il lasam jos la parter. Daca e ceva urgent si e nevoie de farmacie, exista vecini, prieteni, nu cred ca nu ai chiar pe nimeni la care sa poti apela.
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Mar 2015, 14:47
    2 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 19 Mar 2015, 14:49
  •  
    • 2297 mesaje
    19 Mar 2015, 14:47
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6557 mesaje
    19 Mar 2015, 14:52
    0 0
    mda, nu pot sa zic decat ca le apreciez pe acelea care se descurca sa-si creasca copiii in orice fel de situatii
    chiar daca o mai dau in bara uneori
    iar copiii crescuti un pic mai independent se descurca mai tarziu in lume fara niste traume de care restul firesc vor avea parte
    ca doar nu o sa stai toata viata sa-i feresti de orice
    si nu ma refer la accidentele de zi cu zi, ci la scoala, gasirea unui job etc
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Mar 2015, 14:59
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1787 mesaje
    19 Mar 2015, 15:13
    2 0

    .


    Acest mesaj a fost editat de către Midorri: 22 Mar 2017, 15:12
  •  
    • 16187 mesaje
    19 Mar 2015, 15:16
    0 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3816 mesaje
    19 Mar 2015, 15:18
    1 1
    Las ca si eu am fost acuzata ca imi duc copiii la mec si la saormarie.
    Surpriza, la mec exista salata cu pui, pe care aia a mea mare le maninca.
    Ce.i drept, a mica maninca nuggets cu cartofi vrajiti, o data la cateva luni.
    La saormaria de pe aici, e carne, salata si sos de iaurt inauntru lipiei.
    Ce e periculos de aici?
    Extremele nu sunt bune.
    A mica a mea, de 8 ani, se duce singura la scoala, intr.adevara, e scoala dupa colt, dar nu am cum sa o duc, ca tre s-o duc pe a mare, cu masina, in acelsi timp.
    Nu pot sa ma impart in doua.
    Cu un copil in brate si unu tras de mina, fara a avea pe nimeni(de 5 ani sunt intr-o tara unde nu am pe nimeni), uite ca nu crapai, ma descurcai. Fara bone, cu copil adormit prin carciumi, petreceri, etc.
    Nu am avut cu cine sa le las.
    De doi an s-a schimbat situatia, am prieteni, daca nu pot ajunge la scoala sa ridic copiii sun sa ma ajute.
    Plus ca a mare are 13,5 ani, se descurca solo in orice situatie
    Acest mesaj a fost editat de către mizdis: 19 Mar 2015, 15:19