Eu te-am iubit corect gramatical

  •  
    • 2529 mesaje
    1 Feb 2013, 17:25
    3 0
    warmfreezer said:
    dikens said:Nu pot sa nu-mi amintesc de castanele luate de mine, de la unele dintre voi, cele ce comentati pe acest topic, atunci cand eu faceam observatie unuia sau alteia ca scrie ca o cizma.
    Nu suport persoanele ce scriu cu greseli si nici nu le pasa de asta, mai ales persoanele cu studii.
    Cu atat mai mult nu-i suport pe cei ce nu stiu sa scrie, avand in vedere faptul ca limba romana nu este limba mea materna. Am invatat intai sa o vorbesc si mai tarziu sa o scriu si-am facut eforturi mari sa o invat macar bine, daca nu foarte bine.
    In mare parte am reusit si de aceea nici macar nu citesc un text cu greseli.


    Ok, si zici ca ai decat remorca???

    Hey pipal, care ma ajuta sa gasesc si un traktor???





    Musiu...


    Tin sa te anunt ca inca din start mi-am dat seama ca ne esti superior multora dintre noi.
    Noi asti'lanti, mai tantalai de felul nostru, prima data am invatat sa scriem si doar dupa aia sa parlam po rumunsku...





     


     

     Eu n-am avut oMoarea sa-l cunosc pe Dl. Dick.

    Ii inglez, nu-i ashea?...

  •  
    • 8715 mesaje
    1 Feb 2013, 17:29
    1 0
    penicyllin said:

     

     Eu n-am avut oMoarea sa-l cunosc pe Dl. Dick.

    Ii inglez, nu-i ashea?...

     



    Mey, io nu stiu sigur daca e inglis ori ba, insa sigur e katolik.
    Chiar, mai catolic decat papa...



     

  •  
    • 8901 mesaje
    1 Feb 2013, 17:33
    1 0
    Baieti, intrarati pe teren minat, zau asa...
    'ai de capu' vostru!
  •  
    • 8715 mesaje
    1 Feb 2013, 17:36
    4 0
    andrada86 said:Baieti, intrarati pe teren minat, zau asa...
    'ai de capu' vostru!

     

    Noa...

    Ca doara n-am belit un bou...





     

  •  
    • 2529 mesaje
    1 Feb 2013, 18:03
    0 0
    warm...
  •  
    • 14418 mesaje
    1 Feb 2013, 19:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Feb 2013, 20:00
  •  
    • 16187 mesaje
    1 Feb 2013, 20:04
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 1 Feb 2013, 20:06
  •  
    • 2529 mesaje
    1 Feb 2013, 20:10
    0 1
    Dupa caz, Milady...

    Si fiecaruia dupa, cum i se pune pata pe altul... ai o buba la cap pe unu', te tii si atarni dupa el.
    Pana il faci sa si greseasca.
     
    Iar dupE aia, SAC, SAC!

  •  
    • 2838 mesaje
    1 Feb 2013, 20:28
    0 0
    Deci , concluzia definitiva???
  •  
    • 2529 mesaje
    1 Feb 2013, 20:30
    0 0
    Trebuie trasa?...
  •  
    • 2529 mesaje
    1 Feb 2013, 20:33
    0 0
    andrada86 said:Baieti, intrarati pe teren minat, zau asa...
    'ai de capu' vostru!

     

    adik? ()

  •  
    • 2351 mesaje
    1 Feb 2013, 20:34
    0 0
    La noi merge oricum. Standarde scazute, ultimul loc in toate clasamentele.
    Ne-au luat pana si bulgarii, asta ca sa fac o legatura cu cele care optau pentru a nu munci precum japonezii.
    De acord, dar nici ca romanii, frate! Si nu ca n-ar munci deloc dar muncesc fara cap.
    Sariti in apararea clasei muncitoare, ca am chef de cearta  
  •  
    • 8901 mesaje
    1 Feb 2013, 20:35
    1 1
    Eu as propune ca domnii parlamentari sa dea un test scris la limba romana, inainte de a depune juramantul. Si europarlamentarii. Si ministrii. Si secretarii de stat. Si primarii/presedintii de consilii judetene. Adica alesii. Poate in felul acesta nu s-ar mai inghesui sa candideze pentru functii publice, cand ei is vai- mama- lor.
  •  
    • 2351 mesaje
    1 Feb 2013, 20:37
    0 0
    andrada86 said:Eu as propune ca domnii parlamentari sa dea un test scris la limba romana, inainte de a depune juramantul. Si europarlamentarii. Si ministrii. Si secretarii de stat. Si primarii/presedintii de consilii judetene. Adica alesii. Poate in felul acesta nu s-ar mai inghesui sa candideze pentru functii publice, cand ei is vai- mama- lor.

     
    Nu s-ar umili ei in halul asta...Plus ca nu se face nicaieri un astfel de macel intelectual cu bietii alesi....Sarmanii. 

  •  
    • 2838 mesaje
    1 Feb 2013, 20:44
    0 0
    penicyllin said:Trebuie trasa?...

    Ei, penicyllin intrebam si eu asa ,nu de alta da-s cot la cot cu plictisu Acu daca cineva are placerea,   spatziul pe Eva nu lipseste

  •  
    • 2529 mesaje
    1 Feb 2013, 20:47
    0 1
    devine anost.
    hai s-o dam un pic si pe politica...
    mi-e dor de o porcaiala, dar nu chiar cu oricine.
    am si eu niste pretentii....)
  •  
    • 2529 mesaje
    1 Feb 2013, 20:48
    0 0
    marylucrys said:
    penicyllin said:Trebuie trasa?...

    Ei, penicyllin intrebam si eu asa ,nu de alta da-s cot la cot cu plictisu Acu daca cineva are placerea,   spatziul pe Eva nu lipseste

     

    LOL

    pai asta am si zis.

  •  
    • 8715 mesaje
    1 Feb 2013, 20:55
    3 1
    Regina_Neagra said:

     nu vad ce relevanta are ce e dikens, dar ca sa dormi linistit, cred ca e sarb.

    important este faptul ca scrie si probabil si vorbeste f. corect romaneste.

     

     

     

    Banuiesc faptul ca raspunsul tau mi se adreseaza chiar mie...



    Sincer, chiar nu am de gand sa ajungem in discutii ce ar putea sfarsi intr-un scandal.

    Ca sa ma fac si mai bine inteles, chiar nu imi pare ca fiind ceva absolut inedit ca un cetatean roman ( indiferent de etnie) sa vorbeasca si sa scrie romaneste.

    Faptul ca un cetatean al japoniei se exprima foarte bine in limba romana, il apreciez maxim...

    La fel, apreciez maxim faptul ca japonezul in discutie nu isi face propaganda, adica nu se " fuduleste" cu faptul ca se exprima corect.
    E un om cu foarte mult bun-simt...
    Lucru ce ar trebui sa ne dea de gandit si noua.

    In cazul nostru ins,. parca este putin " fortat" sa te lauzi singur...
    Mai mult, parca suna aiurea ca fiind parte a unei natiuni sa te lauzi cu faptul ca stii sa scrii corect in acea limba, indiferent de faptul ca esti de alta etnie...

    Or, I'm terribly wrong???

    Pana la urma, daca prin propriile mele eforturi m-as integra printre nativii din Irlanda, crezi ca ar fi cazul sa solicit si o diploma de merit?

    Nu stiu...
    Dar daca dumitale simti aceasta impetuoasa nevoie, eventual ai putea sa-l premiezi pe Mr. Dick trimitandu-i bezele ori blue ribbon-uri virtuale.

    I don't give a s*it...

    Oooo daaaa, sarb fiind si traind in Romania, de ar vorbi la perfectie japoneza ar fi cu totul altceva.


    Asa insa...




     

  •  
    • 10876 mesaje
    1 Feb 2013, 21:00
    0 0
    Pai io zic sa-l asteptam pe Dik sa ne spuna daca stie japoneza
  •  
    • 5035 mesaje
    1 Feb 2013, 21:01
    0 0
    Mesaj şters de administrator