lavya mi-a ghicit tipa aia!!!

  •  
    • 157 mesaje
    5 Iun 2009, 13:04
    0 0
    Multumesc Arunna pt incurajari. Imi doresc atat de mult sa fie bine si pt mine! Am fost destul de sceptica in ultima per in leg cu viitorul meu, dar Jasmine mi-a spus ca lucrurile dorite de mine (in leg cu care nu mai aveam prea mari sperante ca s-ar putea realiza) sunt posibile in viitor, adica chiar se vor intampla. De aceea mi-e aproape teama sa sper ca asa va fi, sunt chestii in leg cu care eu imi cam luasem gandul, dar Jasmine mi-a dat lamuriri atat de clare, in sesnul ca se vor intampla, de parca nici macar vreun dubiu nu ar exista in legatura cu asta! De aceea sunt tulburata, ca eu incepusem sa ma resemnez cu o oarecare stare de fapt actuala si legata de viitor, iar ea imi da ideile peste cap, si-mi anticipeaza exact ce as vrea eu sa se intample cu o siguranta de care mi-e aproape frica.
    Nici nu stiu ce sa mai cred, sper sa se realizeze ce a zis ea, pt ca altfel mi-as crea niste iluzii de pe urma carora, in cazul in care lucrurile nu ar evolua cf anticiparilor, as suferi f mult in viitor.
  •  
    • 38 mesaje
    5 Iun 2009, 15:47
    0 0
    ptr mirunas: sa sti ca eu cred ca jasmine nu anticipeaza ceea ce vrei tu,daca ti-a spus ceea ce doreai tu in sufletul tau,chiar asta a vazut!!!uite eu doream ceva cu toata puterea la dragoste ma refer si ea mi-a zis ecact ce n-mi doream eu sa se intample,dar asta e...a fost cum a zis ea!!!nu este smechera in sensul ca manipuleaza prin intuitie ce vrei tu sa-ti iasa,adica sa iasa cum vrei tu si crede-ma am fost la o ghicitoare care te citea printre randuri si se folosea de intuitie ptr spune ce voiai sa auzi!!astea sunt periculoase!!! inseamna ca ceea ce doresti tu sau ceea ce meriti se va intampla(daca e ceva frumos)cu voia lui DUMNEZEU mai ales,dupa lacrimi sigur vine si zambetul!!! doar nu ai 60 de ani incat nimic nu s emai poate rezolva,sau aparea!!!eu sunt alaturi d etine!!! si daca va iesi cum zice ea,inseamna ca asa era scris!!!!IN STELE!!!
  •  
    • 157 mesaje
    5 Iun 2009, 17:06
    0 0
    Pt Ilsa: nu spun ca a anticipat ceea ce voiam eu sa aud, multe nu avea de unde sa le stie nici legate de prezent, doar ca sunt lucruri pe care eu, poate si pt faptul ca traversez o per haioasa , poate si pt ca sunt chestii care nu s-au intamplat pana acum, cand era momentul si consider eu ca acum ar fi cam prea tarziu (si de acum incolo mi se par cu atat mai greu de realizat, pe masura ce trece timpul), le cam credeam imposibile. Insa Jasmine nu a avut niciun dubiu in leg cu faptul ca asa ar fi, adica nici macar nu a avut exprimari de genul: 's-ar putea" , 's-ar vedea aici", 'ar putea fi'', ci a fost f clara si concreta in ceea ce a spus, de aceea nu stiu ce sa mai cred...
  •  
    • 157 mesaje
    5 Iun 2009, 17:08
    0 0
    Aoleu, nu stiu cum mi-a iesit chestia cu perioada haioasa, as vrea eu sa fie asa, realitatea e ca traversez o per chiar f proasta, cam asta era ideea...
  •  
    • 28 mesaje
    6 Iun 2009, 00:32
    0 0
    cand o sa vezi ca incep sa s eimplineasca asa...pas cu pas...o sa vezi ca incepi sa crezi si BINE!!! eu imi dau d emai mult imp la ea si stiu ce spun!!Si eu eram la inceput exact ca tine,dar am realizat in timp ca se implinesc cartile ei,mie imi spunea ca daca se repeta anumite situatii in aceeasi sedintza inseamna ca sunt sigure si cam acelea se implineau,ca uneori mai ies si chestii intamplatoare,dar eu o stiu d emai mult imp pe jasmine la recomandarea unei prietene iar acum ea este casatorita cu tipul prezis de ea iar atunci cand ia ghicit adica...sunt cam 5 ani de atunci,acest tip ii iesea sistematic si imi zicea maya(prietena mea) ca aproape ca o plictisea jasmine cu tipul asta nou(care in final era sotul) si ca ea voia numai de cariera si bani si jasmine ii zicea si de asta..si tot asa pana cand a aparut dar la 1 an si jumatate si a ramas practic foarte surprinsa,ptr ca maya era dupa un divort oricum si nu s emai gandea sa se recasatoreasca si mai avea si un baiatel!!! deci vezi,este important daca ti-a zis ca se repeta anumite situatii,sau ti-a zis d emai multe ori un lucru...daca s-a repetat este de bine!!!!!!!!!!!!!!!!! te pup!!!
  •  
    • 157 mesaje
    7 Iun 2009, 22:18
    0 0
    Am si eu o intrebare: daca trebuie sa existe o perioada de timp intre doua consultatii, sau se poate da , asa, cand simti nevoia.
  •  
    • 25 mesaje
    7 Iun 2009, 22:28
    0 0
    eu mi-am dat in 2 luni de 4 ori.si mereu mi-au iesit aceleasi chestii.si cred ca vorba fetelor,o sa-mi fac abonament lunar ca nu se poate altfel...;D
  •  
    • 157 mesaje
    7 Iun 2009, 22:38
    0 0
    Multumesc pt raspunsuri, cred ca o sa-mi mai dau si eu la Jasmine, sa vad ce mai spune, ca aproape mi-e greu sa cred ce mi-a spus prima oara.
  •  
    • 157 mesaje
    7 Iun 2009, 22:41
    0 0
    Pt Aditeo: am ras cand am vazut ca ai facut aceeasi confuzie ca si mine, si eu am vrut sa zic zilele trecute ca am o per proasta, si a iesit per haioasa. Ce-o fi asta? S- intrebam pe Jasmine...
  •  
    • 157 mesaje
    8 Iun 2009, 15:23
    0 0
    As mai avea o intrebare, ca ma tot gandesc la ce mi-a spus Jasmine: daca povestesc cuiva ce mi-a ghicit Jasmine, e vreo problema? adica, asa, cu amanunte; exista vreo superstitie ca nu s-ar mai realiza?
  •  
    • 157 mesaje
    8 Iun 2009, 16:27
    0 0
    Sa inteleg, Aditeo, ca mai e cineva care crede, ca si mine, ca ce ti-e scris, aia se intampla, mai ales in ceea ce priveste relatiile, ca poti sa te pui si-n cap, daca nu e sa fie, nu e, si gata...Sau e doar o justificare a celor carora nu prea li se intampla..Ma tot intreb: la mine ce o fi scris, ca la unii lucrurile sunt mai clare, iar la mine e o nebuloasa, de toata frumusetea.
  •  
    • 157 mesaje
    9 Iun 2009, 09:29
    0 0
    Aditeo, cred ca suntem intr-o situatie relativ asemanatoare: adica ne e greu sa credem ca lucrurile se pot schimba radical si in cazul nostru, ca va rasari soarele si pe strada noastra, indiferent cine si ce ne spune, avand in vedere ca in prezent situatia e de-a dreptul haioasa (am scris 'proasta' si chiar asa e, in nici un caz 'haioasa', cum facem mereu confuzia amandoua). Asa ca intrebare: ce ne ramane de facut? Sa asteptam sa vedem cum vor evolua lucrurile in viitor, fara sa facem noi nimic, sau putem interveni si noi in vreun fel? Si daca da, ce ar trebui sa facem sa schimbam ceva?
  •  
    • 157 mesaje
    9 Iun 2009, 09:42
    0 0
    Situatia e 'PROASTA', cel putin in cazul meu, ce naiba se intampla de fac mereu confuzia asta?!!! Ca nu e nimic haios in ceea ce ma priveste, a inceput sa ma enerveze confuzia asta, sunt intr-o situatie disperata, si tot scriu 'haios'.
  •  
    • 25 mesaje
    9 Iun 2009, 17:28
    0 0
    eu la dragoste oricat as fi intervenit tot u iesea daca nu era scris,poti interveni...s-o lungesti,sa tragi de o relatie si daca nuti-e scris dupa 10 ani tot te desparti,daca ar fi totul cerebral la relatii....dar pana la urma exista femei care au facut optiunile lor...si au ramas nefericite si singure dar in relatie...sau au renuntat chiar si la soarta lor daca l-au intalnit...au trecut pe langa ea,nu stiu...ideea e ca intre 2 joburi poti alege mai usor,sau tine de tine,dar cand e vb de sentimente totul este ilogic!!! Dar cand ceva nu este destinul tau mai devreme sau mai tarziu tot se rupe!!!Iar cartile te ajuta sa vezi dincolo de asta!!!asa cred eu!!in viitor multe s epot schimba!!! chiar daca esti intr-o casatorie si daca de x o sa mai ai una apare si asta in tarot,dar poate s afie si in 5 ani...asa sunt cartile si mie tot jasmine mi-a explicat,mi-a mai spus ca tarotul arata si pe durata foarte lunga dar si scurta,sunt ca o astrograma(o citez).Arata tot!!! de la boli la dragsoste,copii si inapoi.Unei prietene ia spus si despre copil care acum are de abia 3 ani,ia spus si ce meserie va avea si cu cine se va insura!!!
  •  
    • 25 mesaje
    9 Iun 2009, 17:32
    0 0
    ce mi-ar fi placut sa stiu sa ghicesc in tarot....ptr mine sunt de neinteles...sunt fascinata de aceste carti,am si eu unele si tot citesc manualul si nu pricep nimik,nu le pot lega!!!nu am talent...mi-ar fi placut sa am harul ei!!!
  •  
    • 25 mesaje
    9 Iun 2009, 17:34
    0 0
    mirunas eu am citit ca nu trebuie sa pove oricui despre ce ti-a ghicit,poti atrage energii diverse,numai persoanelor carora le cunosti bine sufletul sau care sunt pozitive!!!
  •  
    • 157 mesaje
    9 Iun 2009, 19:11
    0 0
    Sunt de acord ca in ceea ce priveste partea cu relatiile e chestie de destin, poti alege orice in viata, sau poti face orice care depinde exclusiv de tine, dar daca e vorba de relatii in care mai e si altcineva implicat, aici e mult mai greu...Pentru ca sunt situatii cand te indragostesti de o persoana nepotrivita, si atunci ce mai poti face?
    Ca nu alegi tu de cine sa te indragostesti.. te 'pocneste' si gata, sau tu iubesti pe cineva si acel cineva nu are nicio treaba cu tine.. sunt atatea situatii pe care nu le alegi, nici macar nu le poti evita sau controla.
  •  
    • 25 mesaje
    9 Iun 2009, 20:42
    0 0
    tocmai!!poti iubi si un om nepotrivit toata viatza,dar cel trimis de dzeu cred ca ti-l da sa te bucuri de el,nu sa nu ai parte de el,destin este si cel care te face fericita si potrivit pentru tine si firea ta!!!unele iubiri sunt devastatoare...si au oricum un rol in destin,sau sunt lectii,oricum este clar ca nu alegem pe cine iubim,uneori suntem chiar cu cel predestinat,uneori nu,dar existra ptr fiecare cineva predestinat asta cred... e adevarat ca si acea iubire nepotrivita vine cu un scop dar pe care il vezi mai tarziu...bafta!!!uneori te invata"asa nu trebuie" sau"asta nu e de nasul meu",toate au un rol,chiar si asteptarea are un raspuns,asa a fost in cazul meu,numai rateuri....consecutive!!
  •  
    • 157 mesaje
    9 Iun 2009, 21:50
    0 0
    Nu stiu ce sa mai zic, complicate mai sunt caile Domnului, cel putin pt unii. Dar ce s-ar putea spune despre cei care raman singuri: ca aleg ei sa fie asa, sau asta le e destinul? Pt ei nu exista suflet pereche? sau ei sunt cei care resping dragostea, ii resping pe cei care le-ar putea-o oferi?
  •  
    • 157 mesaje
    11 Iun 2009, 08:58
    0 0
    Mersi Aditeo pt informatii, o sa-mi mai dau si eu la Jasmine, tocmai pentru ca parca am nevoie de o confirmare, sa mai aud o data. Voiam sa te mai intreb daca a venit ea acasa la tine, sau ti-a spus la telefon.