Din dragoste de pisici

  •  
    • 5862 mesaje
    18 Ian 2015, 22:19
    0 0
    luci e castrat de la 8 luni, in martie face 2 ani si nu s-a ingrasat. i-am luat haleala pt sterilizate, dar a avut mereu castronul plin si nu s-a ingrasat. cred ca asta cu ingrasatul dupa sterilizare e de la matza la matza
    Acest mesaj a fost editat de către Gretchen: 18 Ian 2015, 22:19
  •  
    • 11561 mesaje
    19 Ian 2015, 17:28
    0 0
    zorro_ said:
    Gretchen said:luci e castrat de la 8 luni, in martie face 2 ani si nu s-a ingrasat. i-am luat haleala pt sterilizate, dar a avut mereu castronul plin si nu s-a ingrasat. cred ca asta cu ingrasatul dupa sterilizare e de la matza la matza

     

    doamne, saracul !......

     

     

     

    ...cum poate cineva sa aiba asa inima ?...........................?

     

     

    Slava  Domnului , ca  nu  suntem  motani!, ........si  sa  avem  si  o  stapana  mai  "simandicoasa"!!

     

  •  
    • 9728 mesaje
    19 Ian 2015, 23:25
    1 0
    Oana, Suri a mea abia după 1 an și jumătate s-a încumetat să deschidă ușile

    Căței care au încercat să mănânce vreo albină și au regretat amarnic .....nu e tocmai foarte de râs, dar au aștia din poze niște fățuce )

     http://adevarul.ro/life-style/stil-de-viata/caini-incercat-manance-albine-regretat-instant-7_54ba96fb448e03c0fdb102d9/2_54ba988e448e03c0fdb108ad.html#photo-head

     
  •  
    • 9728 mesaje
    19 Ian 2015, 23:51
    0 0
    Oana_Domino said:pai si ce fac, cafe?

    acum s-a carat in dormitor, e adolescent si doarme singur. se revolta impotriva oranduirii. dar lasa ca miorlaie el dis de dimineata. trebuie doar sa impinga, atata tot.

     
    ... le deschizi tu, ce să faci

    A mea pe la vreun an, dădea așa, ușor cu lăbuța în ușă (era întredeschisă, dar nu deschisă suficient) ziceai că o mângăie, 1 dată, de 2 ori, vedea că nu se întâmplă nimic și-apoi se uita la mine cu ochi rugători ”miauuu...” :

     

  •  
    • 3140 mesaje
    20 Ian 2015, 00:57
    1 0
    Al meu inchide si deschide usile ca pe bulevard, bine, daca nu-s inchise cu clanta, se plimba ca voda prin loboda dar iarna e nasol ca in camera in care stau in acel moment fac mai cald si daca el se fitiie pe usi...tragedia incepe cind il apuca zbieratul, realizeaza ca e inchisa usa cu clanta, durere maxima! Isi bate si joc fiindca are momente in care rage din cinci in cinci minute ba ca vrea afara din camera ba ca vrea sa intre inapoi, ma apuca toate spumele, tre sa las tot ce fac in momentul ala ca sa-i fiu usier. Cind clocotesc il alerg o tura prin toata casa in timp ce-l amenint ca-l las fara coada aia stufoasa. Atunci realizeaza ca gata, si-a-ndeplinit telul, m-a facut cu nervii, s-a razbunat deplin si se potoleste instantaneu.
    Sa mai zica cineva ca monstrii astia blanosi nu-s smecheri pina la Dumnezeu si-napoi!
    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 20 Ian 2015, 00:59
  •  
    • 4455 mesaje
    20 Ian 2015, 01:14
    3 0
    Ai mei se spanzura de clanta pana reusesc sa deschida usa. Azi bestia alb cu negru se chinuia sa urce sus pe scari bocancul dlui opium. Din ala la tona, mai greu ca el. Tragea de sireturi ca bezmeticul, mai si scutura din cap. Partea proasta e ca unul e deja ascuns, l-am prins la al doilea. Sapt trecuta l-a certat omul ca nu-l lasa sa munceasca, ii musca degetele cand incerca sa tasteze. A doua zi avea cadou pe laptop, cu mot.
  •  
    • 9728 mesaje
    20 Ian 2015, 01:25
    0 0
    opium said:. Sapt trecuta l-a certat omul ca nu-l lasa sa munceasca, ii musca degetele cand incerca sa tasteze. A doua zi avea cadou pe laptop, cu mot.

     
    Pe bune, era un kktel? ...vaaai, Opium  
     

  •  
    • 4455 mesaje
    20 Ian 2015, 01:31
    1 0
    Ce cacatel, cafe, era ditamai rahatul. Din ala cum vezi in desenele animate, cu mot. Din fericire n-a incercat sa-l acopere cu hartiile omului de pe birou.
  •  
    • 13597 mesaje
    20 Ian 2015, 10:04
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 20 Ian 2015, 10:05
  •  
    • 7947 mesaje
    20 Ian 2015, 10:17
    0 0
    Din ce citesc pe aici imi dau seama ca eu am cea mai cuminte pisica de pe eva.
    sa le dea sanatate celor ce au educat-o ca eu nu as fi reusit nici jumatate.
  •  
    • 9728 mesaje
    20 Ian 2015, 11:05
    0 0
    schonland said:Din ce citesc pe aici imi dau seama ca eu am cea mai cuminte pisica de pe eva.
    sa le dea sanatate celor ce au educat-o ca eu nu as fi reusit nici jumatate.

     

    Să îmi fie cu scuzare, Schonland, dar cred că pisica mea e ceva mai cuminte decât a ta  

    A mea nu mușcă, nu zgârie, nu scuipă, nu amenință deloc, nici măcar când trăia Nicky, Nicky o mai scuipa și-i mai trăgea o palmă, sau o mârâia, dar ea nu.  Din ce ai mai povestit, a ta se mai rățoia la Rex
    Și când mai merge pe la marginea patului, nu-mi aruncă (,) cu obiectele de acolo în cap  

    Și nu se furișează prin alte cotloane, are locurile ei preferate, la vedere.



    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 20 Ian 2015, 11:07
  •  
    • 7947 mesaje
    20 Ian 2015, 11:16
    1 0
    cafe_au_lait said:
    schonland said:Din ce citesc pe aici imi dau seama ca eu am cea mai cuminte pisica de pe eva.
    sa le dea sanatate celor ce au educat-o ca eu nu as fi reusit nici jumatate.

     

    Să îmi fie cu scuzare, Schonland, dar cred că pisica mea e ceva mai cuminte decât a ta  

    A mea nu mușcă, nu zgârie, nu scuipă, nu amenință deloc, nici măcar când trăia Nicky, Nicky o mai scuipa și-i mai trăgea o palmă, sau o mârâia, dar ea nu.  Din ce ai mai povestit, a ta se mai rățoia la Rex
    Și când mai merge pe la marginea patului, nu-mi aruncă (,) cu obiectele de acolo în cap  

    Și nu se furișează prin alte cotloane, are locurile ei preferate, la vedere.


     

    Pai cafe daca pe tine vine si te miroase cineva la fund, tu stai asa fara sa reactionezi?

    Ea e o doamna. Nu lasa orice neica nimeni cu capul in fundul ei.

     

  •  
    • 5862 mesaje
    20 Ian 2015, 21:10
    1 0
    ca sa-mi consolidez locul doi: in seara asta, stand la calculator, a venit luci si s-a asezat pe birou. apoi m-a muscat de pleoapa de mi-a dat sangele. presupun ca maine voi avea ochiul invinetit. ii fac plagere la politie.
    se intelege ca el nu considera ca a gresit cu ceva, ci doar imi spunea ca are chef de joaca.  
    Acest mesaj a fost editat de către Gretchen: 20 Ian 2015, 21:11
  •  
    • 5862 mesaje
    20 Ian 2015, 21:18
    0 0
    facem support group
    la mine e grav ca am mai fost si anul trecut cu ochiul invinetit. cred ca tot pe motiv de luci, dar nu s-a elucidat misterul cu privire la motivul pentru care m-am trezit dimineata cu un ochi plin de rozomovisme.
    io clar imi fac reputatie de sotie batuta.

    al tau merita papa bun ca e baiat cuminte
    cred ca-l trecem pe locul 4 
    Acest mesaj a fost editat de către Gretchen: 20 Ian 2015, 21:20
  •  
    • 5862 mesaje
    20 Ian 2015, 21:29
    0 0
    asteptam povesti cu "reusitele" lui
  •  
    • 1234 mesaje
    20 Ian 2015, 21:38
    1 0
    Matzele voastre au lucruri care le deranjeaza clar la voi? Pisi gri a mea, de fiecare data cand vorbesc la telefonul fix in picioare, dar si uneori cand vorbesc la mobil si am un ton rastit, sta in spatele meu nervoasa si sare pe mine ca intr-un copac, s-a intimplat de prea multe ori ca sa fie o coincidenta. Cred ca o deranjeaza niste frecvente.

    Cu pruncuta mica e indiferent-prietenoasa, se lasa si mangaiata/apucata, cu ceva rezerve, dar azi cand mitititca urla sustinut de vreo 2 minute a venit brusc si a muscat-o de frunte intr-o fractiune de secunda, dupa care s-a carat. N-a muscat f rau, dar e clar ca nu vor ramane singure nici macar un minut.
    Asta dupa ce, la cateva zile de la aterizarea copilei in familie, motanul negru era fascinat de manutele si piciorusele care se miscau (si care clar, dupa parerea lui erau jucarii, nu apartineau unei fiinte, si voia sa sara non stop sa le zgarie si sa se joace cu ele). L-am usuit urgent, acu s-a lamurit ca e fiiinta - potential donatoare de bucurii-  si se rasfata in preajma ei, asteapta mangaieri.
  •  
    • 9728 mesaje
    20 Ian 2015, 22:23
    0 0
    Da, eu cred că pe mâtza ta o deranjează vorbitul tare, vocea tare, chestia asta  i se pare amenințătoare.

    A mea e cam sperioasă, dacă se întâmplă chestii care nu îi convin, o ia la fugă imediat, pleacă în altă parte a casei sau evită clar anumite lucruri.

     
    Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 20 Ian 2015, 22:24
  •  
    • 7947 mesaje
    21 Ian 2015, 10:10
    1 0
    Acum cateva zile m am uitat la un film la care am plans de mai ca inundam vecinii. Saracul Rex nu stiu ce a inteles el din toata situatia dar s-a asezat in fund langa canapea cu spatele la tv si cu fata la mine si se uita fix si mai si mormaia din cand in cand. Saracul probabil ca simtea ca sunt trista dar nu intelegea deloc de ce si el in felul lui incerca sa ma imbarbateze.
  •  
    • 843 mesaje
    21 Ian 2015, 10:27
    0 0
    Ia puneti un pui de gaina langa un pisic si vedeti ce se intampla
  •  
    • 4208 mesaje
    21 Ian 2015, 10:29
    1 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 21 Ian 2015, 10:29