Din dragoste de pisici

  •  
    • 5862 mesaje
    4 Ian 2015, 19:14
    1 0
    astea-s treburi serioase
    p-asta cu suflatul in nas o stiu de la veterinar
    noi nu suntem normali, noi nu suntem normali!
  •  
    • 5862 mesaje
    4 Ian 2015, 19:19
    1 0
    acolo-i suflu si eu zilnic, in timp ce-i spun ca e un print si ca-l ador
    el zice "miau" si se culca la loc.
  •  
    • 4455 mesaje
    4 Ian 2015, 19:20
    0 0
    Va zic maine cum a mers. Sper c-o fi inghitit ceva din ce i-am dat.
  •  
    • 5862 mesaje
    4 Ian 2015, 19:27
    1 0
    daca-i dai ceva bun de mancare, sigur te iubeste si el
  •  
    • 4455 mesaje
    4 Ian 2015, 19:30
    3 0
    V-am zis ca al meu toarce cand ii baga vetul termometrul in fund ?
  •  
    • 5862 mesaje
    4 Ian 2015, 19:31
    2 0
    he's gay )
    lu' al meu zici ca ii sunt agitati toti demonii cand i se baga termometrul in dos
  •  
    • 38 mesaje
    5 Ian 2015, 12:19
    0 0
    Buna fetelor, hranesc un motan de prin zona de cand era mititel si acum ca e ditamai cotoiul s-a imbolnavit. A venit la mine la intrare refuzand mancarea si nu se mai dadea dus de acolo decat impins cu usa, el care de altfel era foarte independent. Cand ma uit mai bine la el are toata gura galbena...ma duc la veterinar si imi zice sa-l aduc ca moare. Ma chinui sa il prind, il bag in cusca (sincer nu credeam ca voi reusi) si il duc la doctor. La analize iese anemie infectioasa, are in el mai putin de jumatate din catitatea de sange normala, sange in urina, rinichi mariti, ficat varza etc. Ori il las sa moara ori il iau acasa si face tratament o luna sa isi revina. Ce era sa fac? Acum sta inchis in baie de o saptamana, si imi face nopti albe cu mieunatul lui. Nu ii dau drumul din baie ca e contagios si am deja o printesa in restul casei. Intre timp ii caut stapan ca nu mai pot sa-l pun in strada dupa o luna de conserve si caldurica. Sper sa ii gasesc pe cineva pana se recupereaza ca a mea ma tine ocupata destul si nu mai imi doresc alta/ul. Problema e ca el viteazul deja se simte mai bine si se cere afara, cum aerisesc si simte aer curat cum incepe recitalul ca vrea afara. Mi-e sa nu o ia razna o luna inchis asa
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Ian 2015, 12:39
    0 0
    yoga_teacher said:Buna fetelor, hranesc un motan de prin zona de cand era mititel si acum ca e ditamai cotoiul s-a imbolnavit. A venit la mine la intrare refuzand mancarea si nu se mai dadea dus de acolo decat impins cu usa, el care de altfel era foarte independent. Cand ma uit mai bine la el are toata gura galbena...ma duc la veterinar si imi zice sa-l aduc ca moare. Ma chinui sa il prind, il bag in cusca (sincer nu credeam ca voi reusi) si il duc la doctor. La analize iese anemie infectioasa, are in el mai putin de jumatate din catitatea de sange normala, sange in urina, rinichi mariti, ficat varza etc. Ori il las sa moara ori il iau acasa si face tratament o luna sa isi revina. Ce era sa fac? Acum sta inchis in baie de o saptamana, si imi face nopti albe cu mieunatul lui. Nu ii dau drumul din baie ca e contagios si am deja o printesa in restul casei. Intre timp ii caut stapan ca nu mai pot sa-l pun in strada dupa o luna de conserve si caldurica. Sper sa ii gasesc pe cineva pana se recupereaza ca a mea ma tine ocupata destul si nu mai imi doresc alta/ul. Problema e ca el viteazul deja se simte mai bine si se cere afara, cum aerisesc si simte aer curat cum incepe recitalul ca vrea afara. Mi-e sa nu o ia razna o luna inchis asa

     da un anunt poate isi doreste cineva un motan ....succes !

  •  
    • 1787 mesaje
    7 Ian 2015, 19:13
    0 0
    http://www.onegreenplanet.org/news/puppy-makes-epic-attempt-to-reclaim-bed-from-super-chill-cat/
  •  
    • 4208 mesaje
    7 Ian 2015, 20:25
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    7 Ian 2015, 20:56
    6 0
    slaba miscare pe aici... in conditiile in care cu greu imi aduc aminte de cand nu am mai postat ceva, iar ultima postare a mea e cu doar o pagina in urma.
    daria, cu un set de montat pe toaleta: http://simage1.sportsmansguide.com/adimgs/l/2/208404i_ts.jpg
    se tot decupeaza golul din mijloc din ce in ce mai mare.
    am tinut-o prea mult in prima etapa din cauza ca nu o aveam sub observatie directa pt a face prima gaura (eram mult timp plecata de acasa). acum deja ma gandesc sa trec la a doua dimensiune de gaura, pt ca se comporta foarte bine... a nimerit de cateva ori gaura aia mica de vreo cateva zile, urme de pipi gasesc in zona cu nisip, dar caca nu am mai strans - l-a facut direct in toaleta si cu pipi am auzit-o odata cum țârâia daca nu mi-ar fi fost teama sa n-o sperii, m-as fi apucat sa aplaud si sa rad in gura mare
  •  
    • 9728 mesaje
    8 Ian 2015, 22:59
    1 0
    Când eram în clasa a 8-a, la bunica mea, l-am avut pe Zorro, un motan tare bun și isteț negru cu alb și el. 

    Când ne-a fost adus, l-am învățat să-și facă nevoile la gaura de scurgere de la baie - se afla foarte bine poziționată, între chiuvetă și wc, am scos grilajul și gata. Acolo făcea pp și cc, dădeam apoi drumul la robinet, curgea apa și lua și mizeria.  Foarte ok, fără mizerie, fără nisip, ziare etc.

     Mie îmi pare o soluție foarte bună, aș fi adoptat-o și cu pisicii mei de anii ăștia, dar aici nu merge pentru că gaura aceea de scurgere este în spatele piciorului chiuvetei, foarte anevoios deci.
  •  
    • 9728 mesaje
    8 Ian 2015, 23:00
    1 0
    Un elefănțel

     https://www.youtube.com/watch?v=gtIz1u8g1F0


  •  
    • 38 mesaje
    9 Ian 2015, 16:59
    1 0
    Ma ajutati si pe mine cu niste "like" pe facebook, va rog frumos? I-am gasit casa temporara motanului cu pricina si acum incerc sa il fac celebru, poate il adopta cineva definitiv. Nu e in Romania dar nu conteaza de unde primeste "like" , important e sa devina cat mai popular pe facebook Aici e pagina lui, va multumesc!!!

    https://www.facebook.com/HillyTheTomcat
  •  
    • 1787 mesaje
    11 Ian 2015, 17:21
    4 0

    Bibelou pe televizor am, mileu imi mai trebuie

     

    http://www.eva.ro/club/albums/photo/view/album_id/4009/photo_id/66291

     

  •  
    • 4208 mesaje
    11 Ian 2015, 17:52
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4208 mesaje
    11 Ian 2015, 18:07
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5862 mesaje
    11 Ian 2015, 18:40
    4 0
    luci se urca oricum, noroc ca e bine prins in perete. tv-ul nu luci
  •  
    • 5144 mesaje
    11 Ian 2015, 21:38
    0 0
    a mea pe tv nu se urca. e constienta si ea, saracuta, ca nu sta bine cu echilibrul. s-a convins de cateva ori in schimb se baga dupa televizor, asta implicand o curba mai stransa decat permite arcuirea coloanei... dar reuseste
  •  
    • 7947 mesaje
    12 Ian 2015, 09:57
    0 0
    Mimiluca mea adora masina de spalat vase. Pai cand incepe masina sa usuce vasele si e calda calda se lateste puturoasa cat e masina de lata si de lunga