Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 4208 mesaje
    9 Dec 2015, 16:36
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5144 mesaje
    9 Dec 2015, 16:47
    1 0
    nu aveam sanse daca ne incapatanam sa formam un cuplu. toate bune pe plan emotional, filozofic... sexual dar nepotrivire practica, in ce priveste lumea reala in complexitatea ei; am fost amandoi constienti de asta inca de la inceput si ne-am luat din relatie exact ce trebuia. ne-am asumat totul si as putea spune ca a fost terapie psihologica si curs de dezvoltare personala intensiv
  •  
    • 9724 mesaje
    9 Dec 2015, 20:28
    1 0
    Buna seara! 

    Basilio, bine ai revenit si sa fie intr-un ceas bun!

    Mananc cozonac cu mac, beau lapte si imi trag sufletul. Va zisei ca ma mutai, apartamentul fain, balconul enooooooorm,  dar sa-mi fut una, sunt facuta pilaf, de oboseala! 
    Sunt atat de multe cutii, multe, multe, multe si nu reusesc sa ma pun la punct mai iute. Acum instalez rasnita si jur ca am 900 m de cabluri, incalcite, in 3 cutii, pe care cineva cu suflet bun (de la compania de mutari, ca eu n-am participat la rocada), a scris cu mana sigura "ELEKTRONIK". 

    Luni (in timp ce altii ma mutau), fusai la banca, sa vad de credit. Big, fat, NO!
    Tipul, un tinerel, mi-a explicat ca nu e inteligent sa fac asa imprumut mare, mai bine astept pana in mai, cand se da o lege noua. Sau poate sa cumpar apartamentul, impreuna cu cineva. Am prieten?
    Zic, da, dar de ce intrebi, vrei sa ne combinam? Pffff, ce-a rosit, rusinatecul!  )
    So, ori imi iau in zona care nu prea ma atrage, la pret mai mic, ori astept pana in mai.
    Romeo insista sa astept. Si ma intreb, de ce?
    Ca i-am zis ca nu-l vreau de coproprietar!
    Mi-e dor sa am o casa, in care toate lucrurile sunt la locurile lor si eu vin de la munca si frec menta pe net! Pentru moment,  FM!! 
  •  
    • 14418 mesaje
    9 Dec 2015, 20:58
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 14418 mesaje
    9 Dec 2015, 20:59
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9724 mesaje
    9 Dec 2015, 21:10
    0 0
    Regina_Neagra said:ah scuze....citii in diagonala . insista sa astepti . pai asteapta, da nu ca sa luati casa imprena. nah....strict parerea mea


    Eu il suspectez ca aia ar avea in gand. Cand i-am povestit cum a decurs discutia, a intrebat "adica, daca ar fi sa luam impreuna un apartament, s-ar aproba creditul ala?" Da, numai ca nu despre asta era vorba, ci sa-l cumpar singura. Mda.... 
    Rasnita e in functiune, yeeeeeee....Imi vine sa fac un dus si sa ma bag la somn, dar parca prea e de pensionar, sa te culci la 20:30. 

  •  
    • 9728 mesaje
    9 Dec 2015, 21:24
    0 0
    Samoa, să stăpânești sănătoasă noua locuință!

    Dar eu tot nu înțeleg, acest apartam. este l-ai luat cu chirie, sau l-ai cumpărat, ai de gând săîl cumperi?
     
  •  
    • 9724 mesaje
    9 Dec 2015, 21:32
    2 0
    Multumesc, Cafe!
    E inchiriat. Compania care avea blocul in care am stat pana acum, il are si pe asta. Ala vechi se renoveaza si toti chiriasii au fost mutati in apartamente similare dpdv al spatiului, conditiilor, imbunatatirilor.
    E foarte, foarte ok, dar nu-mi ardea de mutat, cum nu-i arde maica-mii de maritat!
  •  
    • 5035 mesaje
    9 Dec 2015, 22:28
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4582 mesaje
    9 Dec 2015, 22:45
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13597 mesaje
    10 Dec 2015, 10:01
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8578 mesaje
    10 Dec 2015, 11:43
    1 0
    Ce e aia gp, daria?? Eu m am pregătit sa plec la micul dejun cu bebelusi si al meu doarme dus, e numai pe invers, l am lasat ce sa i fac sa l trezesc??
  •  
    • 9728 mesaje
    10 Dec 2015, 12:47
    1 0
    Eu azi sunt puțin deprimată, am o stare meditativă, mă gândesc căe foarte multă durere pe lumea asta, de toate felurile.

    Sunt puțin mai bine, dar mai am dureri, e și chinuială, neputință; ieri am fost la medic la control, la brațul drept care mă doare am niște hematoame ceva, abia ieri mi-a recomandat și niște unguente să mă dau  

    Din ce  știu , GP înseamnă General |Physician și este echivalentul medcului de familie la noi, așa-i? Foarte bine că te-ai înscris, Daria.
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Dec 2015, 13:27
    1 0
    cafe_au_lait said:

    Vă mulțumesc mult, fetelor, pt încurajări.  

     

    O să spun ceva ce poate sună aiurea, dar m-am tot gândit la răniții din Colectiv (tragedia aceea pe minem-a impresionat foarte mult)

    Unii dintre ei au fost călcați în picioare și au și ei traumatisme ca și mine, poate chiar mai rău, și pe deasupra mai au și arsuri.

    Așa că eu trebuie să rezist și să încerc să nu mă plâng.

     

    Io iti tin pumnii si ... plingete de simti nevoia, io te inteleg perfect si te ascult cu drag.

     

  •  
    • 9728 mesaje
    10 Dec 2015, 13:31
    1 0
    ViktorC said:
    cafe_au_lait said:

     

    Așa că eu trebuie să rezist și să încerc să nu mă plâng.

     

    Io iti tin pumnii si ... plingete de simti nevoia, io te inteleg perfect si te ascult cu drag.

     

     
    Victor, îți mulțumesc ....îmi închipui cu ce mare drag )...eh, nu te supăra, fac și eu haz de necaz  

  •  
    • 10065 mesaje
    10 Dec 2015, 14:03
    0 0
    cafe_au_lait said:
    ViktorC said:
    cafe_au_lait said:

     

    Așa că eu trebuie să rezist și să încerc să nu mă plâng.

     

    Io iti tin pumnii si ... plingete de simti nevoia, io te inteleg perfect si te ascult cu drag.

     

     
    Victor, îți mulțumesc ....îmi închipui cu ce mare drag )...eh, nu te supăra, fac și eu haz de necaz  

     

    Acu' pe bune, frumos ar fi fara de astfel de experimente in viata insa din nefericire ... uneori isi fac prezenta .

     

    Taica-meu fu intr-o situatie similara (si asta dupa j-de ani de sofat) in postura de pieton in acel moment s-o angat in traversare la citiva metri de trecere (tot la colt) apoi ... aparu microbuzul si l-o luat in plin trecindu-i cu roata peste un picior . Apoi ... la urgente ce s-a soldat cu amputarea piciorului in cauza , interventie nereusita , urmata de o a doua dupa o perioada ...

     

    E ... grele .

  •  
    • 9728 mesaje
    10 Dec 2015, 14:36
    1 0
    Vai Viktor ferească Dumnezeu,, multă sănătate tatălui tău.

     
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Dec 2015, 15:02
    1 0
    cafe_au_lait said:Vai Viktor ferească Dumnezeu,, multă sănătate tatălui tău.

     

     

    Veche, dar cit se poate de adevarata povestea.

     

    Din nefericire, s-o stins (tata) cu multi ani in urma .

     

    Oricum, multumesc mult .

  •  
    • 9728 mesaje
    10 Dec 2015, 15:20
    1 0
    Îmi pare rău, Viktor

     
  •  
    • 8217 mesaje
    10 Dec 2015, 17:55
    3 0
    Basilio, bine ai revenit. Spor sa ai cu noua relatie

    Cafe, ai grija de tine si nu te lasa prada gandurilor negative. Ai dreptul sa te plangi.



    Am mesterit niste chestii de Craciun zilele astea. Pe unele le fac cadou, pe altele caut sa le bag intr-o licitatie caritabila. Dar cum toate licitatiile au cam expirat, cred ca o sa am sanse abia la anul.

    Ma irita perioada asta, cand e complet intuneric la ora 5pm. Trist.
    Sunt invitata la un targ de Craciun, dar cum nu beau punch, la cat de frig e afara, nu gasesc nimic pro sa fiu acolo. Ma prefer in propria-mi companie, alaturi de o cafea