Eva noua, cafenea noua!

  •  
    • 4582 mesaje
    10 Dec 2015, 18:37
    4 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5862 mesaje
    10 Dec 2015, 20:10
    0 0
    abia astept ziua de luni. i-am facut omului programare la cadoul de craciun: primul lui tatuaj
    nu mai am rabdare, parca ar fi pentru mine  
    e clar, tre' sa mi-l fac si eu candva pe al doilea
  •  
    • 14418 mesaje
    10 Dec 2015, 20:14
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5862 mesaje
    10 Dec 2015, 20:22
    1 0
    Regina_Neagra said:gretchen, dar sper ca omul vrea, nu? adica sper ca e un cadou aprobat

     da, e aprobat . ma batea gandul sa il duc in fata salonului si sa spun "craciun fericit!", dar am zis ca ar fi aiurea rau
    imi zicea de mult timp ca-si doreste unul. 
    l-am anuntat luni la pranz ca are programare saptamana viitoare. pana la ora 18 isi alesese modelul.
    ii e frica de ace, dar asta e alta treaba  

  •  
    • 5188 mesaje
    10 Dec 2015, 20:37
    1 0
    Si eu încep să intru în stare de zen, e asa de bine.... Vin sărbătorile!
  •  
    • 14418 mesaje
    10 Dec 2015, 21:26
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 10 Dec 2015, 21:31
  •  
    • 3613 mesaje
    10 Dec 2015, 22:37
    2 0
    Cafe, vanataia de la san cum se mai prezinta?
    Pentru ca nu te poti spala pe cap, nici macar cu ajutorul cuiva, poate iti va fi de ajutor linkul urmator:

    http://www.acasatv.ro/frumusete/scapa-de-parul-murdar-si-gras-in-cinci-minute-fara-sa-intri-la-dus.html


    Marlen, dragul de Alex, cu ochisorul lui! Ce rau este sa nu ai cine te ajuta, in situatii ca cea de acum!


    Dancing, voi cum va mai simtiti dupa gripa aia?
    Imaginile despre furtuna  si inundatii, aratate la tv, erau din Norvegia. 
    Poate or mai fi aratat si altele, dar eu pe-astea le-am vazut si m-am gandit la Sam.





     
  •  
    • 9728 mesaje
    10 Dec 2015, 23:04
    3 0
    Adriadi said:Cafe, vanataia de la san cum se mai prezinta?
    Pentru ca nu te poti spala pe cap, nici macar cu ajutorul cuiva, poate iti va fi de ajutor linkul urmator:

    http://www.acasatv.ro/frumusete/scapa-de-parul-murdar-si-gras-in-cinci-minute-fara-sa-intri-la-dus.html


    Adri, am niște vânătăi imense pe ambii sâni, și între sâni, sunt încă acolo, la locul lor ce e bine e că, deși arată rău, nu mă dor decât puțin, mult mai tare mă doare clavicula dr. și brațul drept
    Mulțumesc pt link, îl citesc.  
     
  •  
    • 9728 mesaje
    10 Dec 2015, 23:21
    1 0
    Marlena, sănătate lui Alex și ochișorilor lui

    Aș vrea să clarific puțin situația, pt că dacă stau acasă asta nu înseamnă că pot face orice aș dori, din păcate.

    Deci eu am clavicula dreaptă ruptă, stau cu un corset care seamănă a ham, și mă doare brațul drept - pe aceeași parte.

    Din cauza claviculei - dureri + trebuie să se refacă osul -  nu pot folosi ca lumea brațul drept, nu îl pot ridica la mai mult de 80-90 de grade în sus.

    Nu pot să mă îmbrac singură cu bluze, nu pot să îmi trag pantalonii pe picioare de jos, nu pot să mă încalț și să mă leg singură la șireturi de ex.

    Nu mă pot spăla singură la subraț, jos pe picioare, pe spate, pe brațe.

    |Pot să mă spăl singură, doar cu mâna stângă - pe față și de la mijloc până spre genunchi, inclusiv zona intimă.

    Ca să îți faci o idee cum destule nu pot face și în rest

    Săptămânile astea vroiam să spăl niște chestii prin casă, din lucruri, vroiam să merg să îmi cumpăr niște chestii, inclusiv ghetuțe, nu pot, mai  bine  stau cuminte.
  •  
    • 4455 mesaje
    10 Dec 2015, 23:27
    0 0
    Regina, stiu cum e cu mancatul. Si eu am o perioada naspa, ori uit sa mananc, ori crap zahar. Nu mi-e de cantar, ca-s afurisita si nu se pune (cum zice mama), dar banuiesc ca face minuni pt diabet. Momentan is cu capul in nisip, refuz sa ma gandesc la consecinte, n-am timp sa ma organizez. Io la munca nu ma strezez usor, dar mi-a fost aruncat in poala un cacat de contract de-mi vine sa urlu la luna. Cretinul de la facut si-a luat bonusul si a intins-o, pierderi de ordinul milioanelor si e doar primul an. La el nu se poate renunta, ca deh, pierde compania fata, trag de mine ca savings savings, de unde sula mea? Doar daca ma apuc sa-i scot pe ingineri la produs la coltul strazii mai pot recupera cate ceva.
  •  
    • 3613 mesaje
    10 Dec 2015, 23:32
    2 0
    Ufff, Cafeluta, asta e situatia!
    Stai si tu cuminte, nu face pe viteaza, lasa-le incolo de treburi pe care le aveai in plan, bine sa te faci, doar asta conteaza! 
    Ia o carte de citeste, uita-te la filme, ocupa-ti mintea cu ceva placut, sa nu mai simti cat de greu trece timpul si cat de dureros este!
  •  
    • 4208 mesaje
    11 Dec 2015, 08:58
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13597 mesaje
    11 Dec 2015, 09:39
    3 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4455 mesaje
    11 Dec 2015, 12:41
    1 0
    Neatza la amiaza, azi trebuoa sa fiu libera, dar am uitat daca tot am ajuns aici, am zis sa stau.

    In seara asta destrabalare. Si groaza. Ca au astea idei crete pt petrecerea lor in pijamale. Of viata mea.
  •  
    • 5188 mesaje
    11 Dec 2015, 16:35
    1 0
    Apropo de formații, coldplay a anunțat 4 concerte pe Wembley. În loc de 2, cum era inițial. Wembley are 90 000 de locuri, deci va dati seama cati vor să îi vada?! Cred că trebuie să iau hotelul din timp...
  •  
    • 547 mesaje
    11 Dec 2015, 16:51
    0 0
    Buna,era candva un thread pe aici cu si despre recomandari de romane,ultimele carti citite,etc nu-l mai gasesc daca stie careva.
    Acest mesaj a fost editat de către Ellektra: 11 Dec 2015, 16:51
  •  
    • 547 mesaje
    11 Dec 2015, 17:01
    0 0
    Multumesc Daria,cat m-am chinuit sa gasesc topicul cu pricina nu-i mai stiam titlul exact.
  •  
    • 4582 mesaje
    11 Dec 2015, 17:28
    2 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 9728 mesaje
    11 Dec 2015, 21:43
    1 0
    Nu știu Marlena, e greu de  spus, depinde de organismul fiecăruia, o lună, o lună și ceva.
  •  
    • 4455 mesaje
    11 Dec 2015, 22:37
    0 0
    Marlena, se stie ca nu e profitabil, tot ce fac e sa incerc sa tin costurile cat se poate de jos si in acelasi timp sa tin clientul multumit. Am facut niste schimbari, pierderile nu mai sunt chiar asa mari cum au fost, dar nici mici nu-s. Am reusit sa mai iau ceva extra, ca am gasit erori "inocente" din partea clientului, in legatura cu calitatea si vechimea diferitelor asset-uri.