risc

  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 13:22
    0 1
    Maricon said:Mai anyone, stilul tau de a cere solutia la o problema cu 100 de necunoscute imi da dureri de cap.
    Spui ca vrei ceva, dar nu spui ce anume... si noi de unde puii mei sa stim ce oi avea tu in creierasul tau, dar nu-ti iese pe gura?!

     

    )) francessca a stiut  

  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 13:24
    0 1
    ponta said:Io in'general dau miel doar celor pe care'i cunosc , ca de ! '(altele) imi ia mielu si raman fara ...
    Nu te-am intrebat niciodata , cati ani ai , si cum poti visa la caii verzi pe pereti .?. O relatie se bazeaza pe ce strangi in brate nu pe ce ti-ai dori ! ma rog " intre picioare

     

    Adevarat a inviat!! Atit!
    Restul stiu eu  

  •  
    • 5609 mesaje
    22 Apr 2014, 13:27
    6 0
    anyone_else said:
    Maricon said:Mai anyone, stilul tau de a cere solutia la o problema cu 100 de necunoscute imi da dureri de cap.
    Spui ca vrei ceva, dar nu spui ce anume... si noi de unde puii mei sa stim ce oi avea tu in creierasul tau, dar nu-ti iese pe gura?!

     

    )) francessca a stiut  

     
    o fi ghicit Francesa...dar marea majoritate dintre noi, nu stim sa ghicim.
    Dar tu nu crezi ca ar fi mai corect sa spui clar ce vrei?
    La ce te ajuta pe tine sa scrii si sa sa formulezi atatea fraze alambicate, fara pic de sens?

     


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 22 Apr 2014, 13:28
  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 13:34
    0 3
    Maricon said:
    anyone_else said:
    Maricon said:Mai anyone, stilul tau de a cere solutia la o problema cu 100 de necunoscute imi da dureri de cap.
    Spui ca vrei ceva, dar nu spui ce anume... si noi de unde puii mei sa stim ce oi avea tu in creierasul tau, dar nu-ti iese pe gura?!

     

    )) francessca a stiut  

     
    o fi ghicit Francesa...dar marea majoritate dintre noi, nu stim sa ghicim.
    Dar tu nu crezi ca ar fi mai corect sa spui clar ce vrei?
    La ce te ajuta pe tine sa scrii si sa sa formulezi atatea fraze alambicate, fara pic de sens?

     

     Parca ai un copil , asa-mi vorbesti de zici ca suntem de o seama , sau esti de o seama cu altele . 
    Eu sa fiu tu , altfel as lua lucrurile ca un om mai matur decit mine daca asa te crezi.
    Nu-i prima data cand faci treaba asta , daca nu intelegi si tii sa-mi dai un sfat atunci analizeaza mai intai , pe urma sa ma iei asa , nu sa fii in postura altora.
    Daca nu intelegi atunci stai in banca ta , ca pers sunt destule care sa-mi deie sfaturi etc, eu ma multumesc si cu un sfat.
     

  •  
    • 5609 mesaje
    22 Apr 2014, 13:45
    7 0
    anyone_else said:
    Maricon said:
    anyone_else said:
    Maricon said:Mai anyone, stilul tau de a cere solutia la o problema cu 100 de necunoscute imi da dureri de cap.
    Spui ca vrei ceva, dar nu spui ce anume... si noi de unde puii mei sa stim ce oi avea tu in creierasul tau, dar nu-ti iese pe gura?!

     

    )) francessca a stiut  

     
    o fi ghicit Francesa...dar marea majoritate dintre noi, nu stim sa ghicim.
    Dar tu nu crezi ca ar fi mai corect sa spui clar ce vrei?
    La ce te ajuta pe tine sa scrii si sa sa formulezi atatea fraze alambicate, fara pic de sens?

     

     Parca ai un copil , asa-mi vorbesti de zici ca suntem de o seama , sau esti de o seama cu altele . 
    Eu sa fiu tu , altfel as lua lucrurile ca un om mai matur decit mine daca asa te crezi.
    Nu-i prima data cand faci treaba asta , daca nu intelegi si tii sa-mi dai un sfat atunci analizeaza mai intai , pe urma sa ma iei asa , nu sa fii in postura altora.
    Daca nu intelegi atunci stai in banca ta , ca pers sunt destule care sa-mi deie sfaturi etc, eu ma multumesc si cu un sfat.
     

     Anyoane, chiar sunt mult mai mare de varsta ca tine, si da, te consider un copil pentru ca vii cu chestii puerile pe aici. Pentru recordul tau , pentru ca ti-ai declinat varsta pe forum, pot sa-ti spun ca esti chiar mai mica si decat fii-miu.
    Dar ar trebuii chiar sa-ti fei rusine sa scrii pe un forum daca nici sa te exprimi nu esti in stare, cat despre respect nici nu mai vorbesc.
    Dar ramai in baliga ta, ca tare departe o sa ajungi cu asa logica si exprimare! 

  •  
    • 248 mesaje
    22 Apr 2014, 13:53
    3 0
    anyone_else, Maricon are un anumit mod de a aborda lucrurile, asta nu inseamna ca e rautacioasa, sau ca te jigneste, sau cate cele. Inseamna ca e un om trecut bine prin viata si priveste lucrurile mai realist! De asemenea ii plac intrebarile directe ( cui nu-i plac?), de aceea te ruga sa nu complici lucrurile. Pana la urma, vezi bine, ca avut dreptate, un singur om a deslujit intrebarea ta. Mie una nu mi-a zburat mintea la ce a inteles Francessca.
    Acum, ca si raspuns, prin prisma Fracesscai, ar trebui sa iti asculti bine inima, pentru cine bate mai cu ardoare, pentru aici, sau pentru acolo. Pune si tu in balanta pro si contra pentru unul, la fel si pentru celalalt si vezi unde se inclina mai bine.
    Bafta multa si ai grija ce alegi!
  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 14:25
    0 5
    Maricon said:
    anyone_else said:
    Maricon said:
    anyone_else said:
    Maricon said:Mai anyone, stilul tau de a cere solutia la o problema cu 100 de necunoscute imi da dureri de cap.
    Spui ca vrei ceva, dar nu spui ce anume... si noi de unde puii mei sa stim ce oi avea tu in creierasul tau, dar nu-ti iese pe gura?!

     

    )) francessca a stiut  

     
    o fi ghicit Francesa...dar marea majoritate dintre noi, nu stim sa ghicim.
    Dar tu nu crezi ca ar fi mai corect sa spui clar ce vrei?
    La ce te ajuta pe tine sa scrii si sa sa formulezi atatea fraze alambicate, fara pic de sens?

     

     Parca ai un copil , asa-mi vorbesti de zici ca suntem de o seama , sau esti de o seama cu altele . 
    Eu sa fiu tu , altfel as lua lucrurile ca un om mai matur decit mine daca asa te crezi.
    Nu-i prima data cand faci treaba asta , daca nu intelegi si tii sa-mi dai un sfat atunci analizeaza mai intai , pe urma sa ma iei asa , nu sa fii in postura altora.
    Daca nu intelegi atunci stai in banca ta , ca pers sunt destule care sa-mi deie sfaturi etc, eu ma multumesc si cu un sfat.
     

     Anyoane, chiar sunt mult mai mare de varsta ca tine, si da, te consider un copil pentru ca vii cu chestii puerile pe aici. Pentru recordul tau , pentru ca ti-ai declinat varsta pe forum, pot sa-ti spun ca esti chiar mai mica si decat fii-miu.
    Dar ar trebuii chiar sa-ti fei rusine sa scrii pe un forum daca nici sa te exprimi nu esti in stare, cat despre respect nici nu mai vorbesc.
    Dar ramai in baliga ta, ca tare departe o sa ajungi cu asa logica si exprimare! 

     

    Respectul meu ii dau cui se cuvine , sa fii tu mai in varsta decit mine si pentru ca esti tu mai in varsta n-ai tu dreptul sa-mi spui cum sa ma exprim si alte chestii. Invata-l pe fiul tau , nu te fute pe tine grija de cum scriu eu , inca stiu sa scriu si sa citesc, si intelege mai bine decit intelegi tu la varsta ta ce vrea omul ala sa spuna chiar daca nu scrie la dorinta ta sa vrei tu sa intelegi mai usor. 
    Hai o zi buna! 

  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 14:29
    0 3
    simika said:anyone_else, Maricon are un anumit mod de a aborda lucrurile, asta nu inseamna ca e rautacioasa, sau ca te jigneste, sau cate cele. Inseamna ca e un om trecut bine prin viata si priveste lucrurile mai realist! De asemenea ii plac intrebarile directe ( cui nu-i plac?), de aceea te ruga sa nu complici lucrurile. Pana la urma, vezi bine, ca avut dreptate, un singur om a deslujit intrebarea ta. Mie una nu mi-a zburat mintea la ce a inteles Francessca.
    Acum, ca si raspuns, prin prisma Fracesscai, ar trebui sa iti asculti bine inima, pentru cine bate mai cu ardoare, pentru aici, sau pentru acolo. Pune si tu in balanta pro si contra pentru unul, la fel si pentru celalalt si vezi unde se inclina mai bine.
    Bafta multa si ai grija ce alegi!

     

    Daca ma lua asa si ea cum mai iei si tu altfel as fi inteles , nici nu mai am nevoie de sfatul ei , eu aveam nevoie de un sfat nu de o parere la cum scriu sau ma exprim. Sa se angajeze la o institutie scolara, si acolo sa spuna ce si cum , eu de aceea mi-am fct topicul cu scopul de a obtine sfaturi de la oameni mai in varsta.
    Si poate ea nu mi-ai spus cu rautate , dar se putea si altfel
    Multumesc  , o sa vad eu referitor la ceea ce mi-ai zis tu. Bafta si tie! 

  •  
    • 108 mesaje
    22 Apr 2014, 14:39
    5 0
    Chiar daca te "zburlesti" aici, Maricon are dreptate!! Invata intai sa te exprimi si apoi fii tafnoasa!!!
  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 14:43
    0 3
    roxidon said:Chiar daca te "zburlesti" aici, Maricon are dreptate!! Invata intai sa te exprimi si apoi fii tafnoasa!!!

     
    Poate ar trebui sa te uiti la tine si sa mai inveti si tu cate ceva , nu te uita tu la altu si poti sa-mi dai si o mie de voturi -, ca nu ma incalzeste cu nimic. 

  •  
    • 108 mesaje
    22 Apr 2014, 14:46
    4 0
    Ma bucur ca nu te "incalzeste" voturile mele
  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 14:48
    0 1
    roxidon said:Ma bucur ca nu te "incalzeste" voturile mele

     

     

  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 15:03
    0 1
    Oana_Domino said:nimeni nu intelege nimic din ce scrii, pt ca nu scrii deloc ok.
    deci, sa traduca cineva din romana in romana

     

    Doar tu mai-mi lipseai ))) 

  •  
    • 6599 mesaje
    22 Apr 2014, 15:05
    4 0
    Stai linistita ca sunt si eu aici))
  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 15:05
    0 1
    cornely2929 said:Stai linistita ca sunt si eu aici))

     
    Tare-mi lipseai , cand in gandul meu ii altceva ( era ptr oana) , dar ii valabil si pentru tine.


    Acest mesaj a fost editat de către anyone_else: 22 Apr 2014, 15:06
  •  
    • 5609 mesaje
    22 Apr 2014, 15:09
    7 0
    anyone_else said

    Respectul meu ii dau cui se cuvine , sa fii tu mai in varsta decit mine si pentru ca esti tu mai in varsta n-ai tu dreptul sa-mi spui cum sa ma exprim si alte chestii. Invata-l pe fiul tau , nu te fute pe tine grija de cum scriu eu , inca stiu sa scriu si sa citesc, si intelege mai bine decit intelegi tu la varsta ta ce vrea omul ala sa spuna chiar daca nu scrie la dorinta ta sa vrei tu sa intelegi mai usor. 
    Hai o zi buna! 

     
    Din pacate nu ai nici respect nici bun simt dupa cum se vede.
    Cat despre cat de desteapta esti, cred ca o idee mai mult decat capra vecinului.
    Din punctul meu de vedere,  esti inca prin grupa mica la gradinita, dupa cum te exprimi si scrii, pacat ca tu esti atat de  proasta  si nu vezi mai departe de lungimea nasului tau.

    Cat priveste limbajul vulgar cu care vii pe forum, este explicabil pentru una ca tine.
    Imi este mila de cat de proasta esti, dar daca vrei sa ramai in prostia ta, sincer, nu ma pot opune, asa ca,  te las sa te balcesti  nestingherita in balega ta! 

  •  
    • 6599 mesaje
    22 Apr 2014, 15:10
    1 0
    anyone_else said:

    Respectul meu ii dau cui se cuvine , sa fii tu mai in varsta decit mine si pentru ca esti tu mai in varsta n-ai tu dreptul sa-mi spui cum sa ma exprim si alte chestii. Invata-l pe fiul tau , nu te fute pe tine grija de cum scriu eu , inca stiu sa scriu si sa citesc, si intelege mai bine decit intelegi tu la varsta ta ce vrea omul ala sa spuna chiar daca nu scrie la dorinta ta sa vrei tu sa intelegi mai usor. 
    Hai o zi buna! 

     Asta e musai sa ramana in istorie)Chiar daca n-am inteles nimic

  •  
    • 5609 mesaje
    22 Apr 2014, 15:13
    4 0
    Mai fetelor, voi nu vedeti ca nu o ajuta capul deloc?

    De unde nu este,nici Dumnezue nu cere!
     
     
  •  
    • 5609 mesaje
    22 Apr 2014, 15:16
    5 0
    Fuse de fapt vina mea, ca am cerut mai mult decat putea fata sa gandeasca.... si cred ca i-am scurtcircuitat cei 2 neuroni care ii mai avea prin cap....
  •  
    • 1138 mesaje
    22 Apr 2014, 15:21
    0 4
    Maricon said:
    anyone_else said

    Respectul meu ii dau cui se cuvine , sa fii tu mai in varsta decit mine si pentru ca esti tu mai in varsta n-ai tu dreptul sa-mi spui cum sa ma exprim si alte chestii. Invata-l pe fiul tau , nu te fute pe tine grija de cum scriu eu , inca stiu sa scriu si sa citesc, si intelege mai bine decit intelegi tu la varsta ta ce vrea omul ala sa spuna chiar daca nu scrie la dorinta ta sa vrei tu sa intelegi mai usor. 
    Hai o zi buna! 

     
    Din pacate nu ai nici respect nici bun simt dupa cum se vede.
    Cat despre cat de desteapta esti, cred ca o idee mai mult decat capra vecinului.
    Din punctul meu de vedere,  esti inca prin grupa mica la gradinita, dupa cum te exprimi si scrii, pacat ca tu esti atat de  proasta  si nu vezi mai departe de lungimea nasului tau.

    Cat priveste limbajul vulgar cu care vii pe forum, este explicabil pentru una ca tine.
    Imi este mila de cat de proasta esti, dar daca vrei sa ramai in prostia ta, sincer, nu ma pot opune, asa ca,  te las sa te balcesti  nestingherita in balega ta! 

     

    Ca tu tare desteapta te crezi , daca esti mai in varsta decit mine nu inseamnca ca gandesti de o suta ori mai bine decit mine.
    Inca eu am atata respect decit ai tu la varsta ta , inca eu nu spun sau am spus vreodata unui om "ba vezi ca n-ai scris bine sau eu mai stiu" , sau ce-mi spui tu mie acuma , asta nu-ti demonstreaza maturitatea sau desteptaciunea ta.
    Un om matur sau destept nu-i spune unui om "esti prost" tu ce crezi? Cred ca am fost destul d clara acuma ca sa intelegi si tu atata.
    Si cred ca am spus de n ori , sunt asa cu cine merita , faptul ca vb vulgar si asa mai departe dar nici pe departe nu ma cunosti precum pretinzi, si nu vb vulgar ci cum ar trebui si cu cine ar trebui.
    Inca cu toti stim, ca nu toti suntem la fel si ca daca omul nu scrie corect nu ins ca nici nu gandeste, dar lumea in ziua de azi le place sa judece sa se ieie dupa aparente , daca ai mancat o litera esti prost. Ia ma du-te de aici.
    Ma repet cred ca am fost destul de explicita, ca sa intelegi , nici nu trebuie sa ghicesti. Omul cat ii om mai greseste , dar asta nu ins ca tre sa faca cum faci sau ai facut tu.
    Daca nu-ti convine de mine noapte buna , nu mai pot eu de tine ca esti tu sau nu pe aici sa dai sfaturi , chiar nu esti in masura sa-mi dai atata vreme cat nu te uiti la tine , si nu m-ai crescut tu pe mine.
    Daca nu mai zici nimic , ins ca te-ai uitat si la tine  
    Hai pa!!