Doamna si vagabondul

  •  
    • 509 mesaje
    1 Oct 2008, 19:49
    0 0
    ia uite si pe astia....in loc de "cocina J_E_G_O_A_S_A" a aparut..."o cocina floricica" )) baaa voi nu ati auzit de libertatea de exprimare? si daca intradevar tineati sa faceti un forum unde sa nu se injure trebuia sa cereti sfaturi la Mitropolie desi nici acolo nu cred ca va ajutau aia...)
  •  
    1 Oct 2008, 20:13
    0 0
    Amice, ca sa intelegi o treaba: eu am publicat volume.

    Tu nu esti decat un baietel din Pantelimon, sau mai stiu eu ce suburbie, care arunca cu jeg din spatele tastaturii. Nu ai vedea drama unui om nici cu Hubble-ul.

    Si, nu, nu trebuie sa te chinui sa imi scrii tot numele. Imi poti spune Ovia.
  •  
    • 152 mesaje
    1 Oct 2008, 20:17
    0 0
    ce drama traieste femeia, fratili meu? ca e ea kurva si nu se poate f'ute decat pe un sac de bani? stai ca plang...
  •  
    • 9 mesaje
    1 Oct 2008, 20:30
    0 0
    ai publicat volume...scrii o nuvela....manaci cacat...drama..asta traieste fetita asta fara creier si plina de bani...o drama...ca sa traiesti o drama...tb sa fii destul d matur ca sa o intelegi si sa suferi cu adevarat...ea e suparata ca fac prietenii ei misto de ea k umbla cu un sarantoc...deci chiar sunt curioasa..as vrea sa citesc ce ai scris..."suburbie din pantelimon"...du'te acolo...vezi dramele de acolo sau din oricare cartier marginas din bucuresti...intelege oamenii...vezi mai departe de fazele de telenovela "tati nu ma lasa sa umblu cu sarantoci"....proabil ca esti intelectual..asta nu inseamna ca esti plin de basini si fitze...dar dak tu nu ai cultura?...gandirea?...experienta?...curajul?...vointa?..dorinta?...de a intelege k povestea acestei mici t.arfe este complet rupta de realitatea in care un om normal traieste....doar pt k are bani...gata e drama....nu....drama e sa vezi cata prostie zace in vilele din pipera si floreasca...indiferenta raneste...prostia ucide...bafta la noua ta nuvela...criticii literari o vor aprecia...
  •  
    • 612 mesaje
    1 Oct 2008, 20:38
    0 0
    angelheart , pe la pagina 15 pomenesti de tatuajul ala mortal.
    intrebare, cumva gagica era micuta, slabuta si platinata? nu de alta, dar vazui si eu una cu acelasi tatuaj si mi-e frica sa nu fie mai multe
  •  
    • 8253 mesaje
    1 Oct 2008, 20:53
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4 mesaje
    1 Oct 2008, 21:25
    0 0
    Nu traieste nici o drama curvulita!
  •  
    • 2 mesaje
    1 Oct 2008, 21:26
    0 0
    Ptr domnul Gabriel_von_whatever ... si daca ai publicat "volume" cu ce esti tu mai bun decat noi? Am citit atatea carti de rahat incat nici nu-ti pot spune! Nu stiu de ce am impresia ca si al tau e la fel ... call it a hint
    Si eu care credeam ca un om "cult" dupa cum pretinzi a fi, este o persoana cu principii bine inradacinate, nu cu aere de adolescet in calduri. Nu degeaba o sustii pe biata ellysa, stii vorba aia "cine se aseamana se aduna". Asa ca ia-te de mana cu ea si fugiti pe luna, poate acolo o sa gasiti pe cineva cu care sa socializati si voi, "genii neintelese ce sunteti"
  •  
    • 128 mesaje
    1 Oct 2008, 21:27
    0 0
    bai mie tot nu imi vine sa cred.....
    pana l urma care i doamna si care i vagabondul in povestea asta?
    da mie numarul tipului sarac daca tot nu ti mai trebuie.
    mare-i gradina Domnului
  •  
    • 30 mesaje
    1 Oct 2008, 22:10
    0 0
    va pup fetelor! ce mai faceti??
    nu o sa citesc toate mesajele astea ca imi e lene si sunt trista.
    aseara la turabo am agatat ceva. de fapt, am agatat doi. unuia i-am dat nr. de tel si m-a sunat azi. o sa iesim vineri in Pacha. cu celalalt am plecat acasa. am mai fost cu el in trecut, dar nu ma culcasem cu el. aseara am facut-o. nici nu stiu daca a fost bine sau nu, ca nu m-am decat la el. viata e chiar nedreapta. de ce nu putea el sa fie bogat.
    domnule scriitor, as fi onorata sa fiu eroina nuvelei. despre ce v-ar interesa sa vorbim: viata amoroasa, shopping, sentimente, ingrijire?
  •  
    • 267 mesaje
    1 Oct 2008, 22:13
    0 0
    hai frate ca asta e asa o caterinca de nu mai pot de ras..apropo am aterizat si eu intr un moment nefericit al vietii mele in turabo si am dat numai de tarani oricum..funny topic n am ce zice
  •  
    • 5575 mesaje
    1 Oct 2008, 22:18
    0 0
    elysssa, pe cuvant ca sunt fascinata de persoana ta, nu fac misto. Cum reusesti, frate, sa fii asa?
    Pentru mine, femeile ca tine sunt o adevarata enigma. Chiar ca ar fi tare sa scrie omul ala o carte despre tine. De curiozitate, ai fost vreodata indragostita?Ai simtit vreodata ca ai fi dispusa sa faci orice pt omul pe care il iubesti?
  •  
    • 548 mesaje
    1 Oct 2008, 22:18
    0 0
    elisa, ce ai de gand sa faci in viitor? cu cine ramai pana la urma? tipul caruia i'ai lasat numarul de telefon e asa cum iti doresti tu? apropo asta cu care spuneai ca ai mai fost in trecut si te'ai culcat cu el acum...e bun la pat sau lasa de dorit?
    cam multe intrebari stiu....da asa sunt eu ...mai curioasa...unele fete de pe aici s'au obisnuit cu stilul meu :*
  •  
    • 6273 mesaje
    1 Oct 2008, 22:26
    0 0
    Dumnezeule
  •  
    • 204 mesaje
    1 Oct 2008, 22:27
    0 0
    Voi nu vedeti ca la ea nesimtirea e o stare de spirit? La tot ce s-a scris pe acest topic, are curajul sa apara victorioasa, gata pregatita pentu personaj de telenovela.Cat o sa ceri pentru rolul principal?Uite cum ies din tzopism.
  •  
    • 30 mesaje
    1 Oct 2008, 22:27
    0 0
    ultimul_mohican, sunt indragostita de tipul cu logan-ul, dar nu e pentru mine. nu pot renunta la anumite lucruri, chiar daca il iubesc. poate mai incolo, daca va face bani. as fi dispusa sa las pe oricine pentru el, dar sa aiba ceva bani.
    ciocolata_amaruie, cu tipul de aseara s-a cam terminat povestea. nu stiu daca a fost bun sau nu, ca nu am simtit nimic. oricum s-a suparat pe mine ca nu am gemut si ca nu am vrut sa-i fac oral.
    tipul cu care ma voi vedea vineri se anunta a fi interesant. nu e roman decat pe jumatate, e foarte bogat, e dragut, si din ce am auzit e potent. cel mai important detaliu ar fi ca tatal lui i-a impus sa se casatoreasca anul asta pentru a nu-l dezmosteni. o sa joc rolul de dificila cu el, fiindca chiar cred ca este candidatul potrivit.
  •  
    • 221 mesaje
    1 Oct 2008, 22:30
    0 0
    hai maaaa...eu nu pot sa cred tot ce scrie fatuca asta pe aici.TIn si vreau sa cred din suflet ca e numa asa de distractie si vrajeala.Nu se poate sa existe asa ceva...nu chiar asa...
  •  
    • 30 mesaje
    1 Oct 2008, 22:32
    0 0
    argis, mi se pare foarte dragut sa se scrie o carte despre mine. multe dintre voi m-au acuzat ca as fi un personaj fictiv, rod al imaginatiei psihotice, considera ca asta ar fi posibilitatea mea de a va demonstra ca exist. sunt dispusa sa ma intalnesc cu domnul scriitor si, impreuna, sa incropim o fila de viata reala si autentica. multe persoane m-au acuzat ca nu fac nimic in viata. sunt doar un parazit. poate ar fi cazul sa produc ceva, si ce poate fi mai minunat decat o carte din care fiecare va invata ceea ce va dori. il rog pe aceasta cale pe domnul scriitor sa-mi trimita un pm cu un nr. de tel valid pentru a stabili o intrevedere.
  •  
    • 221 mesaje
    1 Oct 2008, 22:34
    0 0
    Domnu scriitor de care nu a auzit nici Satana...sa fim seriosi..elisa,daca nu esti fictiva e cu atat mai rau si mai trist pt lumea asta...da,cred ca vine sfarsitu lumii.
    Esti penibila fato...si din nou zic,iti doresc toti banii din lume,dar sper sa poti cumpara si singuratatea si iubirea cu ei la un moment dat
  •  
    • 6273 mesaje
    1 Oct 2008, 22:35
    0 0
    Spune ca nu existi, te rog.