Penibil

  •  
    • 1144 mesaje
    5 Iun 2008, 15:26
    0 0
    super tare, sifare.
    Hmmm...eu nu-mi aduc aminte de vreo situatie speciala, jenanta. Cele mai dese situatii in care ma simt penibil sunt alea in care ma pravalesc ca bolovanul: la universitate, la metrou, pe strada etc. A, mi-am adus aminte, am trecut prin doua chestii pe care nu le voi uita niciodata: am navalit peste ai mei cand ei erau in focurile pasiunii. Vai, ce rusine mi-a fost a doua zi, nu puteam sa-i privesc in ochi
  •  
    • 5575 mesaje
    6 Iun 2008, 19:50
    0 0
    acum vreo 6 ani, iesisem in oras cu noul meu boyfriend. si cum dupa pizza urma plimbarea la lac, ne-am asezat pe "banca noastra" si omul a inceput sa ma gadile. intr-un moment de neatentie, am ridicat un picior in sus prea brusc si ...prrrr...pantalonii mei s-au rupt in doua. si el fugea in jurul meu, ca vroia sa vada ce plozi eram pe vremea aia!
    l-am dezbracat de bluza de trening, altfel nu as fi putut sa ma intorc acasa.
  •  
    • 1457 mesaje
    6 Iun 2008, 20:42
    0 0
    mi-am amintit de cate ceva
    al meu e tare mistocar.
    io am plecat la bucuresti la facultate si hop top a doua zi m-am impiedicat de el si azi asa si maine asa, iesit in oras eu coada dupa el, nu ma uitam stanga dreapta ca stia el ce autobuz sa luam, unde etc. si isi propune el sa ma dezvete de obiceiu' de a casca gura si a nu fi atenta pe unde mergem. si intr-o zi asteptam tramvaiu, vine se preface ca urca, eu urc si cand ma uit imi facea cu mana pe geam am tipat la vatman sa-mi deschida ca eram pierduta in spatiu. sau alta: eram in metrou si la o statie el se ridica brusc, se indreapta spre iesire, eu panicata repede sa ies sa nu cumva sa raman in metrou singura si se aseaza pe scaunu' de langa usa
    ce credeti ca m-a dezvatat? neeee si acu il tin de mana si ma uit cu gura cascata la vitrine cand mergem pe undeva
    dar ma asigur mereu ca am mobilu' la mine in caz de ceva
  •  
    • 38 mesaje
    7 Iun 2008, 18:15
    0 0
    Eram in autobuz,stand in picioare,cu o plasa langa mine in care aveam cateva piersici.
    Intr-un moment de neatentie,soferul a pus o frana brusca,timp in care eu nu ma tineam de nimic.Si normal ca am luat-o la vale,dispera fiind sa ma agat de ceva,sa nu cad.Si m-am agatat de parul unei doamne care statea pe scaun,fara sa imi dau seama.Cand am vrut sa ma ridic,plasa mi-a zburat din mana.Nu mi-am dat seama de la inceput ce s-a intamplat,inca o tineam pe tanti aia strans de par,iar ea a inceput sa tipe si sa incerce sa scape din stransoarea mea.I-am dat imediat drumul,m-am inrosit toata,mi-am luat plasa (cu o piersica in minus) si mi-am cerut scuze timid.Faza mai dura a fost ca o piersica a sarit din plasa mea si a nimerit fix in capul unui domn,care nu a mai avut timp sa se fereasca.Imi venea sa intru in pamant de rusine si tot incercam sa imi cer scuze.Oricum,tot raul spre bine,pentru ca de atunci,cand sunt in autobuz,ma tin strans ca nu cumva faza sa se repete.
  •  
    • 3311 mesaje
    8 Iun 2008, 21:23
    0 0
    cam tarziu, dar..
    assys, nu am inteles nici eu de ce te-ai simtit atat de lezata.
    intr-o tara civilizata, asta ar insemna amenda. deci daca oamenii nu inteleg cu frumosul (datorie civica, bun simt si respect pentru natura etc), atunci vor intelege cu "uratul".
    poti trage singura concluziile.
    o seara buna
  •  
    • 199 mesaje
    9 Iun 2008, 20:48
    0 0
    Teza la lb. romana, clasa a VI-a sem II
    Tema: balada populara "Toma Alimos"

    <<"Toma Alimos" este o epopee erotica>>
    <<"Toma Alimos" este un autentic film western">>
  •  
    • 742 mesaje
    12 Iun 2008, 10:41
    0 0
    Eram in tabara de matematica (cls a 5a) cand intr-o seara (ca in fiecare seara, de altfel), vine proful sa vada dak toata lumea e in camere, s-a bagat la culcare. O colega de camera (eram 3) isi facuse baie pe cap si profu ne avertizase sa inchidem usile de la balcoane, sa ne baricadam pe motiv ca e frig afara. Bun... iese colega asta a mea cu capul ud pe balcon (aveam balcon comun cu alte colege) sa vorbeasca cu ele. Bate profu la usa, noi repede inchidem usa de la balcon, punem fotoliul acolo, si deschidem usa profului. Intra el si ne intreaba unde e colega cealalta a noastra. Noi nu stiam ce sa mintim, ne gandeam sa zicem k e in baie. Intre timp, colega de pe balcon batea in usa si incerca sa o deschida de fotoliu: De ce m-ati inchis ma aici, deschideti!

    Dupa care a urmat o morala de toata frumusetea a profului sa nu iesim pe balcon cu paru ud, k racim.. bla bla..
  •  
    • 212 mesaje
    12 Iun 2008, 19:44
    0 0
    sa va povestesc ce a patit iubitul meu.era intr-o benzinarie in franta...s-a dus si omul la wc,nu?si el cum sta de obicei mult(era 10 seara).vede la un moment dat ca se stinge lumina..se gandeste ca sunt lumini dealea cu senzori care se sting dupa un timp.incearca sa aprinda lumina...nimik...iese afara din buda si toate luminile stinse(doar cele de veghe) si usile inchise!A RAMAS INCHIS IN BENZINERIE!ce sa faca acu omu?se plimba de colo colo incepe alarma(se gandeste ca vine cineva la sunetul alarmei...)nimik...in final suna la 112 si ii rasp cineva din apropiere.ii explica doamnei ca e inchis in gasolinera.dupa 30 min de asteptare vin si il elibereaza pe saracul om...si au inceput sa-i ceara scuze ca nu au fost atenti...etc... )(nu stiu ce as fi facut in locul lui...)
  •  
    • 1144 mesaje
    12 Iun 2008, 22:36
    0 0
    super tare faza. eu nu stiu ce as fi facut in locul lui, m-as fi panicat rau si as fi inceput sa plang
  •  
    • 742 mesaje
    14 Iun 2008, 12:15
    0 0
    Mi-am adus si eu aminte de o faza penaluzta. Eram cam acum 2 ani cu prietenul meu prin fatza blocului, si ne gandim sa mergem sa cumparam ceva de la magazin. Bun.. ajungem acolo, luam cate ceva, dupa care el iese inaintea mea din magazin si eu raman sa iau o punga de star chips (preferatele mele la vremea aceea.. mai mult pentru ele ma dusesem). Iau eu punga, prietenul meu o luase inainte, si cand sa traversez eu cu punga stransa bine bine la piept, alerg ca venea o masina si ma impiedic, pic direct pe burta. Julita,plangand, cu genunchii sparti, era sa ma calce masina, punga sparta insa unde?? tot la piept la fel de strans tinuta.. a ras prietenul meu cu lacrimi, a zis ca eu sunt in stare sa mor cu mancarea in mana, numai sa nu i se intample ceva..
  •  
    • 742 mesaje
    14 Iun 2008, 12:21
    0 0
    Apropo, mi-am adus aminte cat de prostuta eram inainte. Imi placea de un tip, le-am aratat prietenelor mele care e, ce si cum, dupa care normal, sa fie fratie imi spun ele ca si lor le place de el (sa nu uit sa specific ca aveam vreo 5-6 ani, eram la gradi) Ce sa facem noi acum sa ii atragem atentia? In afara de faptul ca treceam tot mai des pe la blocul din fatza, ca acolo statea el, ne vine o "minunata idee".. Treceam in fuga pe acolo si strigam: Ne place de O...!!! Cu toata puterea. Insa trebe sa mentionez ca baiatu era cu vreo 6-7 ani mai mare, deci isi dadea seama de "gravitatea" situatie. Credeti-ma ca si acum ma simt penibil cand il vad si imi dau seama ce am putut sa fac, toata lumea de la el de la bloc radea cand ne vedea, dar deh...eram mici si prostute
  •  
    • 742 mesaje
    14 Iun 2008, 12:28
    0 0
    S-au una care i s-a intamplat unui prieten. Avea porecla Gaina, suna un prieten la tel, raspun parintii lui. Acesta intreaba: Alo, familia Gaina? Parintii lui: Nu! la care acesta: Ma scuzati, am gresit cotetzul.
  •  
    • 199 mesaje
    17 Iun 2008, 10:56
    0 0
    in excursie...au intrat baietii peste mine cand eram in boxeri
  •  
    • 562 mesaje
    22 Iun 2008, 21:37
    0 0
    Ati vazut ce faza penibila cu fetele de la indigo in america, doamne ce voci oribile cum naiba puteu sa mai cerseasca la juriu sa le mentina in concurs caci daca si data viitoare vor ragii la fel ......stupid rau de tot.
  •  
    • 1431 mesaje
    23 Iun 2008, 17:46
    0 0
    apropo de faza cu benzinaria
    Fusesem in concediu in Spania si ne-am intors cu masina .La volan era fratele meu , in dreapta sotul si in spate eu si maicamea ( noi dormeam bustean )
    La un mom dat fratele opreste la o benzinarie sa mearga si el ca omul la WC
    Afara era noapte , ora 2-30. In timpul asta am sarit si noi din masina sa mergem la toilet .
    Cand stateam eu linistita in buda , aud motorul masinii noastre ....prima data mi-a fost frica , dar apoi am zis: Eh , cine stie ?! Intoarce masina .....
    Iesim noi linistite din toilet si cand ne uitam in parcare .....ia masina de unde nu-i !!! Disperate ne uitam in stanga si in dreapta , crezand ca face vreo gluma
    El chiar plecase si apucase sa intre pe autostrada de unde daca apuci sa intri nu mai poti intoarce
    Noroc cu sotul meu care cu un ochi deschis cu unul inchis il intreaba : Unde te duci mah ? .....la care el f sigur : Pe autostrada , unde vrei sa ma duk ? .........pai si pe sorta si maicata unde le lasi
    Cand s-a uitat in spate si a vazut ca nu suntem in masina sa ii vina rau
    A dat cu spatele si a venit de ne-a luat

    Mie imi tremurau picioarele de frica , deoarece parcarea era plina de tiristi si eram imbracata in pantaloni f scurti si cu un maieu f decoltat si fara sutien
    am tras un ras de nu ne mai puteam oprii
  •  
    • 103 mesaje
    23 Iun 2008, 23:32
    0 0
    Eram cu un tip vara trecuta si i-am propus sa jucam "care stie mai multe capitale ale Europei" ...eu fiind o fire foarte competitiva. Baiatul in cauza mi-a zis ca Oslo este capitala Rusiei ...Dupa doua zile l-am parasit
  •  
    • 18346 mesaje
    26 Iun 2008, 23:13
    0 0
    eva new
  •  
    • 77 mesaje
    27 Iun 2008, 22:10
    0 0
    Daca a zis la misto sa vada cum reactionezi????????
  •  
    • 103 mesaje
    28 Iun 2008, 00:24
    0 0
    Nu chiar nu stia si atat. E un criteriu asta pentru mine. I'm a freak, i know!
  •  
    • 77 mesaje
    26 Iul 2008, 14:54
    0 0
    Eram la volan in dreapta mama in spate rudele, la o trecere pietoni trei romi traversau pe rosu, opresc si zic ca pentru mine : hai bai coloratilor treceti mai repede fara sa realizez ca geamul pe partea mea era coborat, unul din ei se intoarce si cu o gura cat o sura tipa la mine ;; s-o f...t pe mata in gura'', biata mama s-a facut ca nu aude dar era galbena toata.