Penibil

  •  
    • 30 mesaje
    26 Oct 2008, 20:30
    0 0
    Am ras cu lacrimi! Sunteti grozave!
  •  
    • 27 mesaje
    28 Oct 2008, 15:32
    0 0
    super tare draguto,beton
  •  
    • 627 mesaje
    5 Dec 2008, 20:02
    0 0
    Am ras cu lacrimi de-a lungul unui an sau mai mult langa topicul asta... si am considerat ca merita re-suscitat

    Asa ca tzup si eu cu una mai recenta... asta ca sa rezist tentatiei de a o povesti in public, la servici

    De precizat in primul rand ca stau cu chirie cu o prietena...

    Acum vreo 3 saptamani, iese mandra in oras cu niste prieteni... Anunt eu ca sunt singura acasa si pe la 5 seara, total nepremeditat, vine "respectivul" pe la mine. II dau eu colegei sms cu subinteles, ceva de genul: "nu-i asa ca vii si tu mai tarziu azi? am un musafir"... imaginandu-mi ca se prinde de substrat... doar are si ea 24 de ani

    in fine... ne punem noi pe treaba, toate bune si frumoase... si la un moment dat auzim cheia in usa... ne temperam putin dar zicem amandoi: "am anuntat-o, nu intra peste noi".

    surpriza... tipa bate la usa dormitorului. eu strig "nuuuu!". numai ca ea, obisnuita sa-i mai fac astfel de faze si cand stateam cuminte la vreun film cu prietenul, evident ca nu ma crede

    bate din nou la usa... eu iar: "nuuu!"... ea, foarte vesela: "hai, ca stiu ca glumesti" si o aud miscand clanta....

    nu va imaginati salturi artistice in pat ... usa intredeschisa, si eu tipand cat ma tinea gura, intr-un vocabular demn de usa cortului, cu multe injuraturi si onomatopee...

    a inteles tipa si ne-a lasat...

    din plonjeul ala grabit in pat insa, luand in considerare si kg excedentare ale mele si ale lui... s-a mai rupt si patul

    l-am auzit deodata troznind sub noi... si cu toata tensiunea creata ne-am pus pe un ras nebun... s-a dus naiba tot cheful

    ca sa nu mai spun ca peste cateva secunde a lovit respectivul si ursul imens de plus al colegei care era in pat si a inceput sa urle o melodie stupida... la care chiar ca nu s-a mai putut face nimic...

    s-a imbracat si-a sters-oooo... iar eu am ras ca nebuna toata seara, numai amintiandu-mi cum tipam cand voia tipa sa intre sau expresia lui dupa ce cazuse cu patul si a inceput si ursul de plus sa cante
  •  
    • 2001 mesaje
    5 Dec 2008, 22:26
    0 0
  •  
    • 761 mesaje
    6 Dec 2008, 13:39
    0 0
    Faza penibila cu profesoara de chimie care preda o lectie despre pila si tot zicand pila (saraca nu stiu unde i era mintea )ca a gresit in loc de i a zis u la cuvantul pila ,bineanteles ca s a inrosit toata noi am lesinat de ras,dar macar ne a folosit la ceva cand era mai p.rost dispusa se gasea cineva sa o intrebe '' doamna cum e cu pila aia??
  •  
    • 562 mesaje
    25 Dec 2008, 20:14
    0 0
    tare!
  •  
    • 124 mesaje
    29 Dec 2008, 20:08
    0 0
    Sunteti super fetelor....am ras de
    m-am prapadit.Sa va spun si eu una: ieri am iesit cu fetita la plimbare si ne-am intalnit cu o batrana..unde fetita mea(are 2 ani si 5 luni) incepe sa strige "uite mami bunica, e bunica" si fiind un mare fan Stefan Banica jr. a si inceput sa strige "danseaza baba....."; imaginati-va k ma facusem pamant de rusine.....
  •  
    • 6386 mesaje
    30 Dec 2008, 00:55
    0 0
    Penibil?
    La aeroport...iarna, sa te cheme la separeu si sa-i arati tipei capsele de la body...fiind si...cu rusii!
  •  
    • 32 mesaje
    30 Dec 2008, 18:14
    0 0
    doamne....sunt noua pe forum...de fapt in 2 ani de zile de cand am eu cont pe eva.ro e prima oara cand intru pe forum....ce`am mai ras...)Of...incerc si eu sa`mi amintesc o intamplare penibila....deocamdata nu`mi aduc aminte nici una.... Pwp pe toate
  •  
    • 32 mesaje
    30 Dec 2008, 19:09
    0 0
    Aahhh...da...mi`am amintit ceva...Eram la o prietena la tara.Eram in bucatarie impreuna cu ea si cu mama ei.Tocmai ce terminaseram de mancat,asa ca mi`am aprins o tigara.Vorbeam despre mine.Le povesteam ca eu cand ma duc la cineva,tot timpu` fac ceva si o dau in bara.De aici,am inceput sa povestim tot felul de patanii.Foarte amuzata,am izbucnit in ras si tot scrumul s-a asternut precum zapada pe aperitiv.M`am aplecat asupra farfuriei inrosita si am inceput sa suflu sa se duca scrumul,dar tot mi`a intrat in ochi.Au inceput amandoua sa rada de mine.Replica mea a fost:V`am spus ca este imposibil sa ma aflu undeva si sa nu fac eu nicio boacana???
  •  
    • 32 mesaje
    30 Dec 2008, 19:28
    0 0
    Doamne,rad singura.Mi`am mai adus aminte de una.Eram in vacanta dintre clasele Vl-Vll....Ma aflam intr-o excursie in grecia.Eram in apa cu colegii/colegele si formaseram un cerc.Ne tot jucam,si glumeam,spuneam bancuri.La 1 metru de noi se afla un domn de varsta a 2a care se uita la noi si zambea asa...vag..Si eu fiind fata in fata cu el,ma uit la el zambesc,si zic catre colegii mei:ia uite si asta ce rade k prostu` la noi...Dintr-o data il vad pe respectivu` ca se schimba la fata.Si`l intreb:nu va suparati,sunteti cumva roman???La care ela...Toti colegii au izbucnit in ras,dar eu ma inrosisem toata.Mi`am cerut scuze,dar el m`a linistit,mi`a zis ca nu face nimic.
  •  
    • 32 mesaje
    30 Dec 2008, 19:45
    0 0
    Ce inspiratie mai am si eu...eram o data in fata blocului cu niste prietene...si ne-am apucat de povestiri...si la un moment dat,una din ele isi aduce aminte de o intamplare tare hazline.Si se pune pe povestit:ea cand era mica,nu statea deloc acasa,si umbla prin vecini.Niciodata nu o gaseai acasa,iar daca vroiai s-o iei,nu stiai de unde.Asa ca intr-o zi,maica`sa a pus capac si i`a zis ca de "azi inainte" nu mai are voie sa iasa afara din casa.A 2a zi fetita,find obisnuita cu traseul ei,nu`i placea sa stea in casa,asa ca s`a dus la mama ei care spala vasele in bucatarie si i`a zis:mami mami!!!Lasa`ma si pe mine sa plec,ca promit ca astazi ma duc la cine vrei tu!!)A lesinat de ras maica`sa...
  •  
    • 1266 mesaje
    5 Ian 2009, 06:24
    0 0
    ....Am citit majoritatea povestilor de aici...sunt suuuper!

     
    Acest mesaj a fost editat de către happyspirit: 5 Mai 2014, 00:47
  •  
    • 92 mesaje
    7 Ian 2009, 22:38
    0 0
    Nu prea imi amintesc de faze penibile personale dar am vazut o cucoana care era din inalta clasa sociala cu un par bogat si aranjat f frumos,era o femeie f greu de abordat, o femeie cu personalitate(iesita din comun, nu zambea prea des) iar cand a vrut sa iasa din biroul unui director si-a agatat parul intr-un anunt de pe perete si i-a ramas peruca acolo, a fost de rasul curcilor vreo 25 de persoane chicotind, iar ea cu un par sleios alb-gri si-a aratat o cealalta masca...S-a facut rosie-albastra
  •  
    • 1266 mesaje
    9 Ian 2009, 05:01
    0 0
    ...up
  •  
    • 8 mesaje
    9 Ian 2009, 18:22
    0 0
    NITU GABRIEL, IN VARSTA DE 2 LUNI ARE NEVOIE DE AJUTORUL TAU. S-A NASCUT FARA ESOFAG SI DIN PACATE A FACUT COMPLICATII. ACUM TREBUIE SA FIE OPERAT DE URGENTA IN GERMANIA. DONATI PENTRU VIATA LUI 3 EURO LA 0900900203, 5 EURO LA 0900900205(ROMTELECOM) SAU O SUMA CAT DE MICA IN CONT RO23BRDE410SV01032404100.CUNOSC CAZUL, SIMONA BUCUR. VA MULTUMESC!
    Bucur Simona: NITU GABRIEL, IN VARSTA DE 2 LUNI ARE NEVOIE DE AJUTORUL TAU. S-A NASCUT FARA ESOFAG SI DIN PACATE A FACUT COMPLICATII. ACUM TREBUIE SA FIE OPERAT DE URGENTA IN GERMANIA. DONATI PENTRU VIATA LUI 3 EURO LA 0900900203, 5 EURO LA 0900900205(ROMTELECOM) SAU O SUMA CAT DE MICA IN CONT RO23BRDE410SV01032404100.CUNOSC CAZUL, SIMONA BUCUR. VA MULTUMESC!
  •  
    • 128 mesaje
    10 Ian 2009, 01:37
    0 0
    Eram intr-o zi la Carrefour cu sotul meu la cumparaturi. Ne cam grabeam si alergam de colo colo printre rafturi sa terminam mai repede. Ajungem la oua. Iau eu un suport din acela de oua, il intind intr-o parte spre sotul meu si-i zic " Verifica-le tu sa nu fie sparte" .Peste vreo 10 sec, timp in care eu concentrata ma holbam la rafturi aud o voce de barbat necunoscuta " Sunt intregi doamna". I-am multumit jenata omului si am tulit-o. Sotul meu murea de ras ca vazuse toata scena.
  •  
    • 1427 mesaje
    17 Ian 2009, 15:25
    0 0
    acum vreun an si ceva ma gatisem eu intr-o sambata seara cu o rochita foooarte draguta, stil marylin monroe, in celebra faza cu ridicatul fustei in cap....singurul mic inconvenient ar fi fost ca mi-era o leaca larguta la piept
    pt ca era f cald si inca devreme zic hai sa nu iau un taxi, sa ma duc cu metroul..
    buuuun..cobor eu gratioasa pana la aparate, cand, ce sa vezi? ambele trenuri soseau in statie, de unde s-a iscat evident un curent fantastic..eu, simtind poalele fustei cum deja o iau razna, imi incrucisez ambele maini pe fusta, incercand disperata sa nu o las sa mi se ridice in cap..
    dar, ce sa vezi? una din bretelele late ale rochiei aluneca inexorabil de pe umar si trage si cupa care-mi acoperea sanul stang..si evident nu purtam sutien...
    asa ca in loc sa mi se vada chilotii, mi-am etalat tztatzele in toata spendoarea lor in fata oamenilor care..surpriza, tocmai navaleau spre iesire...
    morala? mai bine sa vi se vada chilotii decat alte parti ale corpului , total neacopetite de lenjerie....
  •  
    • 562 mesaje
    8 Feb 2009, 20:57
    0 0
    Am vazut o faza la o petrcere. O tipa care avea un bust super este invitata in hora si acolo cu mabele miaini intinse (dansurile noastre populare Sarba), incep astia si din stanga si din dreapta sa sara ca nebuni si fara voia ei sarea si ea si la fiecare saritura ii sarea si cate o tita afara in schimb bustul ramanea tot imens pana la un punct cind cred ca i s-a rupt breteaua ca la finalul sarbei nu mai avea bustul ala imens ci parea gravida caci ii coborase bustul la buric. Din momentul in care s-a sfarit hora a disparut definitiv.
  •  
    • 12 mesaje
    9 Mar 2009, 04:24
    0 0
    Pacat ca acest topic a ajuns pe pagina a 6-a!
    Am intrat sa va spun ca aici mi-am descretit,adesea,fruntea...M-ati facut sa ma simt bine dupa o cura sanatoasa de ras.
    Am si eu cateva intamplari haioase sau penibile,doar timpul nu ma lasa sa ma pun pe scirs.Dar promit sa revin.
    Va pup si ca doresc sa aveti o primavara minunata!