Penibil

  •  
    • 134 mesaje
    16 Feb 2008, 23:20
    0 0
    am si eu una si cred ca e cea mai jenanta ,dar intr-un fel m-am scos...
    am crezut ca mor nu alta...
    deci..intr-o zi merg la ginecolog si mi-am facut o consultatie ,lama ,in fine...
    probabil multe dintre voi stie ca ,se intampla sa iti lase aer inauntru
    dupa ginecolog la vreo ora ma duc la sala,am instructor...
    totul a fost bine pana cand am ramas in sala eu ,el ,si o prietena de-a mea ,mergeam impreuna...
    mi-a aratat el un exercitiu mai complicat...in timp ce il faceam ,exact atunci mi-a iesit aerul (a fost un zgomot ciudat...ca si cum ti-a pocnit ceva la spate),deci mai rau ca o basina tare,si tot in acelasi timp..s-a oprit musica..ei fiind atenti la cum fac exercitius-a auzit asa de urat incat au crezut ca mi-a pocnit ceva la spate.ba chiar m-a intebat daca mi-a pocnit spatele si s-a uitat el...
    m-am simtit asa de prost.. eu stiam adevarul...incat 2 zile numai la sta m-am gandit cum sa ma duc la sala ca si cum nu s-a intamplat nimik.
  •  
    • 533 mesaje
    17 Feb 2008, 15:07
    0 0
    au mai Gaaad....leshiiiiiiiiiin de raaasssssssss
  •  
    • 97 mesaje
    27 Feb 2008, 19:38
    0 0
    buna, eu sunt relativ noua shi nu prea am postat pe forum..dar patzaniile voastre m-au facut sa va povestesc shi eu ceva... clasa a 2 a cred k eram...ca in orice an, la sfarsit..serbare. buun...in acel an s-a nimerit a fi "Alba ca zapada shi cei 7 pitici"...shi,eu in rolul Albei ca Zapada. Zilele de dinaintea serbarii..le-am petrecut repetand.Eu mereu imi invatzam rolul shi nu aveam probleme de genul asta..repetitia merge normal..pana la faza in care un pitic trebuia sa ma intrebe, conform scenariului cum ma cheama...eu in loc sa zic 'alba ca zapada'..ma pomenesc k zic Cristina....toata lumea era pe jos de ras..incluziv eu..ee..ce sa-i faci, eram mik...Asa, trecem peste asta, urmeaza serbarea..in clasa..parintzi..lume multa..aglomeratzie. In momentul in care printul trebuia sa ma sarute, sa ma "invie"..trebuia sa arunc bucata de mar inghitzita..dar..eu..nimic..doamna invatzatoare ma intreaba: unde e marul?...la care eu..qu o fatza nevinovata..l-am mancat..va datzi seama ce a fost in clasa..sper k nu v-am plictisit
  •  
    • 1761 mesaje
    2 Mar 2008, 01:37
    0 0
    eram la un casting, acum cativa ani buni. tipa care ne chema, face ceva incurcaturi, ma cheama pe mine, si intru sigura pe mine in sala.

    domnii, doamnele, se uita la mine, se uita la catalog, si-mi spun: "cred ca ai gresit locul". m-am uitat in jur, crezand ca tre sa am un anumit "teritoriu" in care sa stau. cer explicatii. mi-au spus ca ei nu cauta decat o fata care sa faca reclama la crema de fata, si de ce le-am adus astfel de poze? stiindu-mi catalogul "curat" m-am revoltat spunand ca sunt pozele sunt facute de profesionisti. ei... ca nu neaga asta, dar totusi, nu vor sa fac reclama la lenjerie intima sau vibratoare :O mi s-a urcat sanjele-n cap, si m-am dus sa-mi iau catalogul.
    cand colo, tipa din catalog nu era eu!!!
    ci o gagica plina de caldura pt fotograf.
    momentul a fost penibil, ingrozitor. si cand le-am spus ca nu sunt eu aia, au zambit spunand ca nu ii castig asa. fata semana cu mine doar la culoarea parului.
    intre timp apare si catalogul meu. au inceput sa-l rasfoiasca, dar l-am luat din fata, si am plecat.
    am mai primit cateva telefoane de la ei, cu scuzele de rigoare si invitatia sa colaboram pe viitor.
    dar mi-a ramas un gust amar...
  •  
    • 83 mesaje
    21 Mar 2008, 19:48
    0 0
    Primavara calduta. Mamaile cu nepoteii in parc. O mamaie masiva si cu voce groasa tot striga la nepotel: "Robert, fii cuminte! Robert, nu te duce acolo! Robert, nu te murdari! Robert nu fa aia! Robert nu fa ailalta!" Ce mai disperase bietul copil. Intr-un moment de neatentie al babei vine junioru in viteza si pocneste baba in pantece si se pravaleste asta cat era de masiva pe spate in iarba verde si proaspata. Si ca totul sa fie cool sub iarba se ascundea multa apa si mocirla de s-a facut baba tot una din cap pana-n picioare. Iar impielitatul numai ce se pune pe ras in hohot si-i zice babii: "E mamaie sa vezi ce o sa te certe mami ca te-ai murdarit!"
  •  
    • 1 mesaje
    24 Mar 2008, 00:24
    0 0
    Salutare,evelor!povestile voastre m-au tintit la calculator si mi-am amintit si eu una...acu' cativa anisori eram singura acasa si vine un amic im vizita. stam noi de vorba ce stam si el are nevoie de o tura pana la buda. se duce el frumusel, aprinde lumina, deschide usa si il aud strigand "ce-i cu astia aici?". eu nedumerita nevoie mare intreb ce anume si el se infatiseaza in sufragie cu o pereche de chilotzei in mana ce fusesera lasati de mine,grabita rau, in baie. am ramas stana de piatra...dragul de el nu a ras si nu a mai spus nimic de intamplarea respectiva. tot ce sper e ca nu isi aminteste de ea de fiecare data cand ma vede...
  •  
    • 146 mesaje
    25 Mar 2008, 17:20
    0 0
    acum cativa ani abia aparuse hands-free-ul la mobile si bineinteles ca sefu s-a si dotat cu unu'(fara sa aflu si eu ca sa fiu in garda).Deja imi ajungeau la urechi zvonuri din "teritoriu" de la muncitori cum ca sefu a cam luat-o razna ca vorbeste singur.Mi-am zis ca sunt niste dobitoci de scornesc asa vorbe rautacioase despre dumnealui.Intr-o dupa amiaza vad cu ochii mei minunea:sefu mergea agale pe coridor, cu mainile in buzunar si vorbea..singur.Ma gandesc ca probabil face ceva socoteli cu voce tare.Ajunge in birou, se posteaza in fata mea pe un sacun, se uita fix in ochii mei si recita pasaje din nicolae iorga.Eu inmarmurita...zic "acum e acum, pe unde scot camasa, sefu e dus si trebuie sa ma port frumos, sa nu-l provoc"Eu spunea de-ale lui , eu dadeam din ca aprobator si mai zice cate un "da" "asa e", "aveti drepte", "vai ce interesant".Cand earm eu ami convinsa ca functioneaza strategia mea si nu se inrautatesc lucrurile, omu' zice"bine cutarica, lasa ac-ti afc si tie o copie dupa carte.....bla bla bla,,,o seara buan...etc" .Scoate firul din urechi si ma vede intr-un fianl"Buna seara, aici erai?"Sa mor, deci se deducea ca se uita prin mine, cuprins de importanta discutiei de la telefon.
  •  
    • 1 mesaje
    27 Mar 2008, 13:57
    0 0
    VREI SA FACI BANI PE NET? DACA DA INTRA PE BUX .TO E UN SAIT UNDE ITI POTI FACE BANI DOAR ACCESIND ZILNIC 30 DE SECUNDE UNELE SAITURI PARTENERE CARE PLATESC PT VIZITAREA LOR. NU AM CREZUT NICI EU CA E POSIBIL ASA CEVA DAR AM INTRAT SI M-AM INREGISTRAT SI ACUM FAC LUNAR 300 DE DOLARI. PT FIECARE SAIT ACCESAT PRIMESTI 0.01 CENTI ,ASTFEL POTI FACE INTR-UN AN 100 DE $ . DACA MAI ADUCI SI PE ALTCINEVA SUMA ITI VA CRESTE MEREU PT CA CEI ADUSI DE TINE VOR LUCRA SI EI IN CONTUL TAU. TOT CE TREBUIE SA FACI E SA INTRI PE BUX.TO IN DREAPTA SUS VEI GASI SCRIS REGISTER, VA TREBUI SA INTRI SI SA TE INREGISTREZI, ITI SCRI NUMELE CU CARE TE VEI LOGA,ADRESA DE MAIL SI MAI JOS VEI GASI SCRIS REFFERER ACOLA VA TREBUI SA TRECI CLAUDIA3232 PT CA EU SINT CEA CARE TE-A RECOMANDAT.DUPA CE TE INREGISTREZI POTI INTRA IN LOGHIN SI TE LOGHEZI, PE URMA INTRI IN SURF ADS SI GASESTI SAITURILE PE CARE TREBUIE SA LE ACCESEZI PT A FACE BANI .INTRI PE FIECARE DIN ELE( SINT DE OBICEI CAM 15 SAITURI)SI STAI 30 DE SECUNDE(VEI VEDEA SI UN CRONOMETRU) DUPA CE TIMPUL EXPIRA POTI SA IL INCHIZI SI SA INTRI IN ALTUL.DUPA CE TE-AI INSCRIS SI VREI SA ADUCI PE ALTCINEVA CARE SA LUCREZE PT TINE VA TREBUI SA II SPUI PERSOANEI CARE O ADUCI SA INTRE SA SE INREGISTREZE CU DIFERENTA CA PERSOANA RECOMANDATA DE TINE VA TRECE LA REFFERER NUMELE CU CARE TE-AI LOGAT TU. POTI INTRA PE FORUM SA VEZI CITI BANI AU FACUTDEJA CEI INREGISTRATI.IN MY STATS POTI SA ITI VERIFICI MEREU CONTUL.POTI SCOATE BANII DOAR DUPA CE AI MINIM 10 DOLARI IN CONT. VEI AVEA NEVOIE DE UN CARD VISA UNDE DUPA CE AI FACUT CERERE PE SITE SA TI SE TRIMITA BANII II VEI PRIMI IN MAXIM 30 DE ZILE. INCEARAC DACA VREI EU ITI GARANTEZ CA NU VEI REGRETA. CLAUDIA
  •  
    • 134 mesaje
    27 Mar 2008, 23:46
    0 0
    Sa va mai pov si eu cateva ca n-am mai scris demult pe topingul asta..e tarziu si-mi este somn asa ca iertati si voi eventualele greseli.


    Am lucrat acum ceva ani intr-un magazin de bijuterii.Doamna de acolo imi bagase in cap ca nu conteaza ce vand,poate sa fie si k.kt..numai sa-i ctari..conving sa cumpere.Numai asta stia.Intr-o zi vin in magazin o fata inalta si subtire si cu o doamna mai scunda decat ea.Vroia sa ii ia fetei un caodou..un inel.Si le arat eu tot arsenalul de inele desi ele spusesera numai cu piatra le-am bagat pe gat pana si bratari,le facusem si seturi cu tot cu inel de deget de picior.Nici nu mai vorbeam cu alti clienti hotarata acolo sa impresionez.Doamnei ii placea un model care facea parte din set asa ca eu tineam cu ea ca daca lua inelul lua setul asa ca ma trezesc zicand "ascult-o pe bunica...are experienta lavarsta ei".N-am auzit insa cand fata mi-a zis"e mama.nu bunica" asa ca am continuat cu inelele mele si am scos inca odata perla"ce norocoasa esti ca ai o bunica care se pricepe asa bine".Mai are rost sa zic ca au plecat fara sa ia nimic?



    Eram mai mica..singura acasa,venisem de la scoala si-mi pregateam masa..cartofi prajiti ce altceva.Pun eu ulei la incins,pun cartofii,ii iau si ma duc sa mananc in sufragerie la televizor.Dupa ce termin imi intind burta si priveam pe geam de pe canapea.Afara era frumos..soare...iar in camera mi se parea mie..o astmosfera asa frumoasa...de basm..chiar imi ziceam"ce frumos e azi".Era ceva diferit in camera si-mi placea.Deodata relaxarea mea s-a dus draqului cand vecinu de sus a inceput sa dea cu pumnii si picioare in usa si sa ma intebe daca sunt in casa si daca sunt vie.Nu stiam ce l-a apucat si i-am raspuns ca sunt singura acasa si nu-i dau drumu la usa.Atunci el m-a intrebat daca am ars ceva.In secunda urmatoare am intorsc capul ca sa vad furnalul din bucatarie.Tigaia pe foc si uleiul arzand cu un fum gros..si tot fumul pe geam de parea ca am luat foc.Atunci mi-a picat si mie fisa de unde venea atmosfera"de basm".De rusine am zis ca am ars o carpa.


    Tot kinder fiind am invitat o prietana la mine.Eram in stadiul in care ne jucam cu papusile si le boiam pe fata.Asa ca m-am gadit sa luam fardurile lu mama si sa ne facem si noi frumoase..ca la circ.Eram in toiul distractiei cand vecina,sotia vecinului cu focul..bate la usa.I-am deschis ca o recunoscusem si i-am zambit dupa un lung saruuumana.Statea in pragul usii si se uita la mine.Isi inghitise cuvintele.Din spatele ei apare un nene.Vroiau sa vada tevile ca cica aveam inundatie.Intra in hol se uita si cand sa plece ma intreaba"mamica ta nu-i acasa?"..eu la fel de zambitoare zi "nu"..iar ea imi raspunde "se vede".Abia dupa ce am inchis usa si am vazut-o pe tovarasa mea de joaca la fel de"circareasa" ca mine pe fatza mi-am dat seama ca uitasem sa ma sterg de boiala.
  •  
    • 562 mesaje
    29 Mar 2008, 10:57
    0 0
    M-ati lasat masca.....super!!!!!!!!!
  •  
    • 3621 mesaje
    29 Mar 2008, 13:03
    0 0
    Da mi sa intimplat cind am mers la biserica sa ma apuce cascatul si parca slujba era f lunga fata de alta data si deabia asteptam sa se termine slujba pur si simplu nu stiu de ce m-am dus
  •  
    • 3621 mesaje
    29 Mar 2008, 13:03
    0 0
    Da mi sa intimplat cind am mers la biserica sa ma apuce cascatul si parca slujba era f lunga fata de alta data si deabia asteptam sa se termine slujba pur si simplu nu stiu de ce m-am dus
  •  
    • 3621 mesaje
    29 Mar 2008, 13:11
    0 0
    am fost la biserica si ma lut cascatul asa ca nu stiu de ce m-am mai dus
  •  
    • 134 mesaje
    31 Mar 2008, 04:44
    0 0
  •  
    • 562 mesaje
    3 Mai 2008, 20:46
    0 0
    Si in final ai adormit??????????
  •  
    • 247 mesaje
    4 Mai 2008, 13:41
    0 0
    penibil...eram la scoala sh mi s-a rupt fermoarul la pantaloni...ei erau negrii iar eu aveam chiloti albi...
    a tb sa ies d la ora, sa mi kut un ac de siguranata in toata scoala...a fost kiar naspa sh de atunci am mereu un ac de siguranta in geanta
  •  
    • 4 mesaje
    4 Mai 2008, 22:30
    0 0
    Zi frumoasa insorita, eu sexy cu fusta stramta si crapatura pe picior. Dupa ce am traversat tot centrul am descoperit ca fermoarul la spate era desfacut. De tot! Si era si blocat nu se mai ridica inapoi... asa ca frumusel cu spatele la zid inapoi cat mai repede acasa. Deosebit.
  •  
    • 199 mesaje
    8 Mai 2008, 21:11
    0 0
    Perle d'ale profilor mei:

    ROMANA(proful vrea sa ne explice de ce in filmele americane sunt multzi negri si de cele mai multe ori acestia ies invingatori)
    "-Dupa ce atata timp americanii i-au omorat,i-au BELIT pe negri..."
    "elevul:-nica a umflat apoi pupaza...
    profulum sa o umfle ma?
    e:...
    p:-maaa!cum sa o umfle?ii sufla in fund?
    ELEVII:
    e:asa scrie in carte...
    p:)"

    MATE
    "-Maa...enervezi"


    ISTORIE(super prof,pune numai 10)
    "-Ma tu ce crezi k sunt eu aici, k dak itzi pun un 2 akuma faci partz pe tine."


    GEOGRAFIE(de fiecare data cand vorbim despre gaze...naturale...proful k sa ne faca sa radem specificae care nu le trag colegii ) )
    "profultiti ce sa ii facem lui X k sa nu isi mai roada unghiile?
    elevii:- sa i le dam cu ardei iute!!
    proful:-eu zic mai bine sa i le dam cu ceva moale si mirositor."

    FIZICA
    "-Te electrocutez cu un 2!"


    MUZICA
    elevaoamna vreau eu sa cant acest cantec!!!vreau eu!!
    dupa ce canta:
    profa ai mancat azi FASOLE cu carnatzi



    doamne...asa erau profii si pe vremea voastra?
  •  
    • 45 mesaje
    9 Mai 2008, 13:24
    0 0
    buna fetelor! sa vedeti ce am patit eu:
    gatita foc, fusta strimta, camasa cu decolteu, margele,..., tot tacamul.locatia: statia de metrou unirii, pe scara rulanta.ce-i drept numai priviri din partea barbatilor dar si a femeilor( eram in plina glorie, straluceam)cand... la capatul scarii mi-a intrat tocul de la pantof in singura gaurica de acolo si ce sa vezi pantoful nu mai iesea.am incercat in zadar sa-l scot.pana la urma m-am descaltat, m-am aplecat si am inceput sa trag de pantof iar lumea sarea la propriu peste mine ca de se tremima scara chiar in spatele meu si in plus mai am mai auzit si niste domni afirmand " ia uite ba ce tate are asta!!!" de parca nu era destul de penibil.
    in fine dupa cateva minute am reusit sa-mi scot pantoful care nu mai era prea intreg(ma bucur nespus ca nu a ramas acolsi am mers p peron....
    bineinteles ca am pierdut trenul... cel putin nu eram cu simpaticii aia care au sarit peste mine si care si-au clatit privirea in decolteul meu...)

    am zis ca-mi cumpar bascheti, dar m-am razgandit imediat- daca intra siretul pe undeva... atunci ce mai fac ???
  •  
    • 562 mesaje
    10 Mai 2008, 17:25
    0 0
    Eram la cumparaturi in Iulus mall Cluj, si dupa ce am umplut caruciorul cu diverse,mi-am amintit ca am uitat sa cumpar un inalbitor dupa care plecasem la cumparaturi.Si uite asa cu carutul plin incep sa alerg printre rafturi, cind ajund la locul cu pricina dau coltul caci zarisem pe raft ce imi trebuia si scap din mina carucirul care se duce cu viteza drept in slitul unui tip, nu va zic cum ii faceau aluia ochii in cap ca gitogarul de la salvare, am bagat capul cu totul in raft si nu am mai iesit pana cind nu a disparut ala de acolo.