Relatia s-a racit,iar eu sunt insarcinata

  •  
    • 1890 mesaje
    31 Aug 2015, 21:42
    2 0
    Lectie de viata zici?? Ha, ha, ha, m faci sa rad. Dupa ce trece "episodul" asta, peste doi-trei ani, alt handralau o va aburi si ii mai proiecteaza un copil.
  •  
    • 1890 mesaje
    31 Aug 2015, 21:46
    0 0
    alexa.maria40 said:
    oricum ea trebuie sa decida ce va face si cu tatal copilului, dar trebuie sa vb cu el

     Ce sa mai vorbeasca? Ala si-a spus clar parerea. Cel mult se vor intalni la tribunal pentru pensie alimentara daca va binevoi sa recunoasca copilul. Dupa cum se taie cartile, nu cred. Sa faca test de paternitate, nu stiu daca isi poate permite.

  •  
    • 129 mesaje
    31 Aug 2015, 21:52
    0 0
    sunt multe de vorbit si trebuie sa isi ia lucrurile din apartament
  •  
    • 129 mesaje
    31 Aug 2015, 21:52
    0 0
    sunt multe de vorbit si trebuie sa isi ia lucrurile din apartament
  •  
    • 129 mesaje
    31 Aug 2015, 21:52
    0 0
    sunt multe de vorbit si trebuie sa isi ia lucrurile din apartament
  •  
    • 48 mesaje
    31 Aug 2015, 21:54
    4 0
    Îi tot dai înainte cu avortul, poate pentru că, subconștient, asta vrei. Este alegerea ta, strict a ta. Eu, personal, nu aș îndemna pe nimeni să facă asta, decât din motive medicale. În ce te privește, consider că am irosit timp, bune intenții și suflet ca să îți arăt că ești pe un drum greșit cu întreaga atitudine față de situația în care vă aflați tu și copilul. Un copil are nevoie de tatăl lui, nu hotărăști tu că poate crește fără cealaltă jumătate care l-a creat. Da, crește, dar trist, nesigur pe el și fără să știe cu ce a greșit și de ce nu se simte întreg. Însă astea sunt concepte prea înalte pentru puterea și dorința ta de înțelegere. Ca una care crește copilul surorii care curând nu va mai fi, copil pe care tatăl l-a părăsit când era micuț, îți spun că lupt zilnic cu întrebările și tristețea omulețului care vrea locul lui sub soare, pe mama și pe tata. Eu îl iubesc, îl ador, îl protejez, îl îngrijesc, dar nimic nu va înlocui prezența părinților lui. Ești pregătită să frângi pentru totdeauna inima copilului tău? Răspunde-ți ție, eu simt că nu mai merită să dialoghez cu tine.
    Acest mesaj a fost editat de către Ingriddiaconu: 31 Aug 2015, 21:55
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 21:54
    1 0
    scorpion112 said:Lectie de viata zici?? Ha, ha, ha, m faci sa rad. Dupa ce trece "episodul" asta, peste doi-trei ani, alt handralau o va aburi si ii mai proiecteaza un copil.

     

    Din punctul meu de vedere, daca dintr-o astfel de poveste , traita , nu a invatat nimic si istoria se repete, atunci si-o merita din plin.

     

  •  
    • 1890 mesaje
    31 Aug 2015, 21:58
    1 0
    alexa.maria40 said:sunt multe de vorbit si trebuie sa isi ia lucrurile din apartament

     La 19 ani cu ce lucruri crezi ca venit? Cu v'o colectie de haine de la Armani?? Cu pantofi de la Manolo?? Cu mobila cu semnatura?? Cu bijuteriile Coroanei?? Ma lasi?? Pariez ca toate hainele ii incap intr-o sacosa de 1 leu si mai ramane loc si de adidasi.

  •  
    • 1890 mesaje
    31 Aug 2015, 22:03
    2 0
    Ingriddiaconu said:Îi tot dai înainte cu avortul, poate pentru că, subconștient, asta vrei. Este alegerea ta, strict a ta. Eu, personal, nu aș îndemna pe nimeni să facă asta, decât din motive medicale. În ce te privește, consider că am irosit timp, bune intenții și suflet ca să îți arăt că ești pe un drum greșit cu întreaga atitudine față de situația în care vă aflați tu și copilul. Un copil are nevoie de tatăl lui, nu hotărăști tu că poate crește fără cealaltă jumătate care l-a creat. Da, crește, dar trist, nesigur pe el și fără să știe cu ce a greșit și de ce nu se simte întreg. Însă astea sunt concepte prea înalte pentru puterea și dorința ta de înțelegere. Ca una care crește copilul surorii care curând nu va mai fi, copil pe care tatăl l-a părăsit când era micuț, îți spun că lupt zilnic cu întrebările și tristețea omulețului care vrea locul lui sub soare, pe mama și pe tata. Eu îl iubesc, îl ador, îl protejez, îl îngrijesc, dar nimic nu va înlocui prezența părinților lui. Ești pregătită să frângi pentru totdeauna inima copilului tău? Răspunde-ți ție, eu simt că nu mai merită să dialoghez cu tine.

     Nu hotaraste ea, dar chiar daca ar vrea sa dialogheze cu tatal el deja a alungat-o din inima si din viata lui. Cu copil cu tot. Degeaba se da ea zmeoaica, ca face-drege, taie-spanzura, ca nu vrea sa mai ia legatura cu iubitul, ca a plecat la parinti, realitatea este alta: de fapt el n-o mai vrea.

  •  
    • 1890 mesaje
    31 Aug 2015, 22:08
    0 0
    ViktorC said:
    scorpion112 said:Lectie de viata zici?? Ha, ha, ha, m faci sa rad. Dupa ce trece "episodul" asta, peste doi-trei ani, alt handralau o va aburi si ii mai proiecteaza un copil.

     

    Din punctul meu de vedere, daca dintr-o astfel de poveste , traita , nu a invatat nimic si istoria se repete, atunci si-o merita din plin.

     

     Cunosc doua cazuri.

  •  
    • 40 mesaje
    31 Aug 2015, 22:12
    2 0
    El nu o mai vrea,ea a inteles cum sta treaba ca urmeaza sa isi primeasca un sut in fund si ce a gandit fata, da sa ii fac un copil ca rezolv treaba,dar planurile nu au iesit cum vroia ea. Pacat de copil ca o sa aiba o mama imatura,orgolioasa, mofturoasa care se gandeste numai la binele ei.
    Acest mesaj a fost editat de către serena_van: 31 Aug 2015, 22:13
  •  
    • 48 mesaje
    31 Aug 2015, 22:12
    0 0
    Scorpion, cam așa pare...
  •  
    • 1890 mesaje
    31 Aug 2015, 22:18
    2 0
    serena_van said: El nu o mai vrea,ea a inteles cum sta treaba ca urmeaza sa isi primeasca un sut in fund si ce a gandit fata, da sa ii fac un copil ca rezolv treaba,dar planurile nu au iesit cum vroia ea. Pacat de copil ca o sa aiba o mama imatura,orgolioasa, mofturoasa care se gandeste numai la binele ei.

     Nu intotdeauna pasienta se taie pe asi. La unele se nimeresc, la altele (majoritatea cazurilor!) nu. Am avut o colega la care stratagema "a prins". Sora-sa a aplicat similar si a lasat-o cu ochii in soare si cu un copil in brate.

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 22:23
    2 0
    In baietasu ala nu vad o persoana cu care se poate face casa . Numai un dement o tine in chefuri zinlic. Una e sa te simti bine-n pielea ta, si alta e sa o tii in sprit , haleala si craceala cu turistii , nemurele - pasarele ...

  •  
    • 10065 mesaje
    31 Aug 2015, 22:37
    1 0
    Io mi-s curios de cite iesiri si/sau sfirsit de saptamina au avut parte in doi doar, fara a fi deranjati de "mucoasa de vara-sa si trupa lu peste ..."



    Ca nenea asta imi pare mai de-a cu gasca asa ...

  •  
    • 1890 mesaje
    31 Aug 2015, 22:45
    1 0
    In schimb rupe-inimi, familist convins...
  •  
    • 12625 mesaje
    31 Aug 2015, 22:54
    3 0
    Sunt pline orfelinatele de copii făcuți din mame naive și bărbați bețivi,curvari,imaturi. Copii părăsiți . Înainte de a îngroșa rândul acestor copii,viitori oameni ai nimănui ganditi-va ca dintr-un orgoliu de 2 lei condamnați vieți.
    Sunt atâtea mijloace de contracepție, dacă vedeți ca omul e aiurea ce draqu poate fi frumos să îți plângi în pumni așteptând fericirea ?
    Și eu am copii mă gândesc cu recunoștință ca am ce să le pun pe masă ,haine,ce le mai trebuie. Dar am luat taurul de coarne.
    Ce Doamne Iartă are asta de îl vrei? Are 2 ouă în plus? Tu nu vezi ca numa în genunchi stai ? Dacă ție îți place ok? Stai până te face asfalt. Dar copil NU trebuia să faci.
  •  
    • 1890 mesaje
    31 Aug 2015, 22:58
    3 0
    carmen008 said:Sunt pline orfelinatele de copii făcuți din mame naive și bărbați bețivi,curvari,imaturi. Copii părăsiți . Înainte de a îngroșa rândul acestor copii,viitori oameni ai nimănui ganditi-va ca dintr-un orgoliu de 2 lei condamnați vieți.
    Sunt atâtea mijloace de contracepție, dacă vedeți ca omul e aiurea ce draqu poate fi frumos să îți plângi în pumni așteptând fericirea ?
    Și eu am copii mă gândesc cu recunoștință ca am ce să le pun pe masă ,haine,ce le mai trebuie. Dar am luat taurul de coarne.
    Ce Doamne Iartă are asta de îl vrei? Are 2 ouă în plus? Tu nu vezi ca numa în genunchi stai ? Dacă ție îți place ok? Stai până te face asfalt. Dar copil NU trebuia să faci.

     Tu nu intelegi ca voia sa aiba copil de  cand era la gradinita??

  •  
    • 12625 mesaje
    31 Aug 2015, 23:03
    1 0
    Mda.. Chiar unii nu ar trebui să se înmulțească . Clar
  •  
    • 48 mesaje
    31 Aug 2015, 23:04
    0 0
    ViktorC said:In baietasu ala nu vad o persoana cu care se poate face casa . Numai un dement o tine in chefuri zinlic. Una e sa te simti bine-n pielea ta, si alta e sa o tii in sprit , haleala si craceala cu turistii , nemurele - pasarele ...

     

    A citit bărbatu-meu postările de la topicul ăsta, că mă lansasem în explicații, nervi și argumentări. Iar la ce ai scris tu, Viktor, el a completat: "Un bagabont!" )))))