dieta Catalin Crisan - disociata -

  •  
    • 508 mesaje
    1 Mar 2007, 12:31
    0 0
    buna,

    o rimavara frumoasa si un martisor frumos pentru toate fetele!

    dieta a postat-o flori29 pe pag. 39 si 40 , o poti lua de acolo...
    suplimentele sunt necesare in cazul in care te hotarasti sa urmezi o dieta (orice tip de dieta)...

    spor la treaba!
    cris
  •  
    • 186 mesaje
    22 Mar 2007, 23:19
    0 0
    BUNA FETELOOOR!!!


    SI....LA MULTI ANI!!!!!!!!!!
    cu ocazia sarbatoririi unui anisor de la debutul acestui topic.....
    Felicitari Cristina...ptr ca ai initiat acest topic acum un an... a fost benefic, cel putin ptr mine...
    Nu v-am uitat fetelor, dar nu stau bine deloc cu timpul liber....
    Cristina, imi pare rau ca ti-am ratat mesajul....daca il vedeam cu siguranta imi faceam timp sa-ti raspund...
    Nici acum nu pot sa stau prea mult...asa ca va salut din nou, va transmit ca mie dor de voi si astept vesti de la voi...

    Va pup, Elly
  •  
    • 46 mesaje
    23 Mar 2007, 14:11
    0 0
    SALUT MA NUMESC LACRA SI SUNT NOUA PE ACEST SAIT.ASI DORI SA MA AJUTA PRIN AMI TRIMITE CITEVA RETETE DE SLABIT PENTRU CA IN URMA CEZARIENEI AM RAMAS CU CITEVA KG IN PLUS MAI ALES PE BURTA ACOLO SE CUNOASTE FOARTE MULT ASI DORI SA SLABESC CAM 8 KG . VA ROG SA MA AJUTATI CU SFATURI.MULTUMESC
  •  
    • 186 mesaje
    25 Mar 2007, 19:48
    0 0
    Buna!
    Inca mai astept vesti de la voi...
    Cum ati petrecut sfarsitul de saptamana?
    Eu abia reusesc sa stau departe de ciocolata alba...Dar am reusit!
    Va pup
  •  
    • 186 mesaje
    26 Mar 2007, 17:39
    0 0
    Salut,
    Dupa cum vedeti sunt insistenta....incerc sa tin topicul pe prima pagina....doar, doar il vedeti ...
    Va astept sa reveniti cu noi vesti despre voi...
    Va pup, Elly
  •  
    • 186 mesaje
    29 Mar 2007, 17:35
    0 0
    Tot eu....
    Dupa cum vedeti sunt insistenta...
    Sau nu aveti chef de vorba?
  •  
    • 508 mesaje
    2 Apr 2007, 11:14
    0 0
    buna!

    nu v-am ignorat, dar am lipsit o vreme si nu am avut net.

    asadar a trecut un an? daca "sfaturile si experienta mea in tinut diete" au ajutat macar o singura persoana, ma declar multumita!

    eu trebuie sa recunosc spasit si cu ochii in pamant ca m-am ingrasat. de la nunta incoace, adica de acum 4 luni am inceput sa tot "inmagazinez" si sa pun pe mine, asa ca inevitabilul s-a produs si am ajuns la fantastica greutate de acum niste ani.. sunt rotunjoara.. cum zicea cineva: ori ma sari , ori ma ocolesti - tot pe acolo esti -

    stiti voi vorba aia, nu faci ce face popa, faci ce zice popa, numai ca in cazul meu, adica al acestui popa, am depasit orice limita de bun simt..

    danaelly, te pup si promit sa fiu mai activa pe forum..
    anatea, tu ce mai faci?
    flori29?

    am promis ca o sa va arat niste poze de la nunta, dar nu am ajuns sa-m faca album din ala pe net. eu si tehnica asta, mergem in paralel.. se pare ca mama m-a facut special pentru cratita ..
    dar s-o gasi un suflet milostiv caruia sa-i fie mila de mine si sa-mi faca album si apoi sa vedeti si voi "mandrete" de fata.. asa o sa stiti si voi cine v-a chinuit atat cu dieta asta.. acum am curaj, sper ca cine avea de injurat, probabil ca a facut-o pana acum...

    vreau sa urez si eu tuturor floriilor si floricelelor un : "la muti ani!" si in special lui flori29.

    si vreau sa va mai urez si :" Paste fericit! si fie ca Sfanta Lumina a Invierii sa va atinga sufletele!"

    Va pup si sa petreceti frumos!

    p.s. dupa Paste - la dieta!!!!
  •  
    • 508 mesaje
    2 Apr 2007, 11:16
    0 0
    dieta o gaseti postata in paginile 39-40.
    dupa ce o studiezi, discutam!
  •  
    • 186 mesaje
    12 Apr 2007, 16:32
    0 0
    Pupici la toate, si va astept..aici sau dincolo?
  •  
    • 39 mesaje
    12 Apr 2007, 18:26
    0 0
    cristiana,si eu am tinut un regim din care am scos carnea ,dulciurile si painea.am slabit in prima luna aproaape 7 kg,apoi mai putin.dupa 5 luni am slabit 12 kg.acum nu mai reusesc sa dau jos ,dar recunosc ca am inceput sa mai 'gresesc' si sa mai gust cate ceva interzis.dar acum m-am hotarat sa-mi revin.eu am avut95 kg iar acum am 83 si am 165 cm si 40 de ani.eu cred ca nu poti slabi decat schimbandu-ti modul de alimentatie .deci mancand sanatos!oricum kg in plus sunt o povara si pun in pericol sanatatea!eu sunt hipertensiva si nu e bine deloc!
  •  
    • 39 mesaje
    12 Apr 2007, 18:28
    0 0
    cristiana,si eu am tinut un regim din care am scos carnea ,dulciurile si painea.am slabit in prima luna aproaape 7 kg,apoi mai putin.dupa 5 luni am slabit 12 kg.acum nu mai reusesc sa dau jos ,dar recunosc ca am inceput sa mai 'gresesc' si sa mai gust cate ceva interzis.dar acum m-am hotarat sa-mi revin.eu am avut95 kg iar acum am 83 si am 165 cm si 40 de ani.eu cred ca nu poti slabi decat schimbandu-ti modul de alimentatie .deci mancand sanatos!oricum kg in plus sunt o povara si pun in pericol sanatatea!eu sunt hipertensiva si nu e bine deloc!
  •  
    • 508 mesaje
    13 Apr 2007, 10:53
    0 0
    in primul rand iti admir perseverenta... eu la 20 de ani ma vait ca nu am timp, ca nu pot ca... ca.. ca... dar tu esti un adevarat model...
    si fetele au au avut rezultate foarte bune, cu aceasta dieta sau cu altele, nu conteaza, important a fost ca ne-am dorit toate sa dam jos kg alea..

    ce sa-ti spun eu? succes mai departe!
    eu una vreau sa intru iar la un soi de regim, nu stiu care, nu stiu nici daca mi se mai alatura cineva, dar daca vrei sa mai intri aici si sa ne mai sfatuim.. eu te astept... orice sfat este binevenit...
    cris
  •  
    • 508 mesaje
    13 Apr 2007, 11:08
    0 0
    offf
    si eu v-as pupa..ma simt de parca mi-am regasit cel mai vechi prieten... (de fapt pe ala l-am regasit - mi-a fost nas de cununie)..
    sa o luam cu inceputul...
    eu si sotul meu suntem intr-o continua luna de miere.. nu prea am avut timp sa ne bucuram de ea la momentul respectiv, asa ca am hotarat noi, de comun acord, sa o prelungim pana aniversam un anisor de la nunta... uff ce bine este...

    fratele meu este MUULT mai bine, iti multumesc pentru intrebare.. se afla inca in concediu medical, dar partea buna este ca nu l-am pensionat, deocamdata, tragem sperante ca atunci cand va ajunge la 1 an de la accident sa nu mai fie nevoie de pensionare si sa fie recuperat complet sau apreape...
    ma gandesc foarte serios sa-l inscriu la o facultate, dupa recomandarea logopetului sau, poate urma una cu profil socio-uman.. partea si mai buna este ca vrea si el... am ajuns sa rezolvam cuvinte incrucisate deja... pe scurt : este bine (eu as putea scrie pagini intregi la acest suiect asa sunt de mandra de el)...

    eu sunt bine...ca fiecare cu urcusuri si coborasuri, dar per total bine..

    asa cum v-am mai scris pe aici, am "capatat" niste -multe- kg. se pare ca viata mea tumultoasa si-a spus cuvantul..asa ca sunt pregatita sa fac ceva in acest sens..
    daca este cineva interesat... va astept...

    altceva.. mai nimic.. sau prea multe.. o sa transformam topicul in blog daca intru eu in detalii..stiti ca tare-mi place sa vorbesc..

    va pup si sper sa pastram legatura acum ca ne-am regasit..
    ma intreb ce fac yoyo si flori? copilasii lor sunt deja marisori.. au trecut de stadiul de "dat dintii" acum au ajuns la juliturile in genunchi...

    fetita ta.. danaelly, este o adevarata domnisoara acum... nu? 17 ani, nu?
    hai ca mai intru..
    cris
  •  
    • 186 mesaje
    14 Apr 2007, 08:40
    0 0
    Buna
    Da, Cris...Andra in Iulie isi serbeaza majoratul. Deja am stabilit unde, ce si cum...
    Momentan e cam suparata ca a luat locul I la olimpiada judeteana de engleza si a trebuit sa treaca de un baraj, la care a iesi pe locul 3....si nu se duce la nationala...
    Asta e! oricum invata continuu , deoarece se pregateste ptr a obtine certificatul Cambridge...Are examen in iunie.. dupa care intra sa faca scoala de soferi...ce mai!...are un an plin...ptr ca la anul se va pregati ptr Bac si admitere la facultate...Cand va fi in Bucuresti la scoala, poate ne vom intalni si noi...ce zici? Sau e cam tarziu?
    Eu sincera sa fiu mai vin prin Bucuresti, dar abia am timp sa-mi rezolv problemele.
    hai, ca iar ma intind la vorba..mai ales despre fiimea...nu vreau sa ma laud dar stii?...sunt mandra de ea ( a terminat toti anii de liceu,pana acum, prima din clasa-9,95), chiar daca uneori ne mai si razboim...
    Pana se mai strang fete pe aici, poate imi mai dai si tu vesti despre tine.....Tot asa alergi toata ziua? Afacerea ta cum mai merge?
    Te pup, si astept vesti si de la celelalte fete....
  •  
    • 39 mesaje
    14 Apr 2007, 11:17
    0 0
    cris,daca eu as mai avea 20 de ani ,sa-ti spun ce nu as mai face
    :nu as mai fuma(la 20 de ani fumam,m-am lasat la 26 dar pt mine a fost prea tarziu.ma imbolnavisem deja si am si ofata, pe care am nascut-o la 22 de ani,care are probleme cardiace ),nu as mai face nici un fel de excese .as manca sanatos pt ca acum e posibil.pe vremea noastra nu mancam fructe decat din pomii din curtea celor de la tara,toate erau doar la altii nu si la noi in romania.ce alimentatie sanatoasa ,ce cura de fructe ?bananele erau doar foarte rar si atunci erau verzi si nu aveam rabdare sa le lasam sa se coaca.fata mea are 18 ani si de mica am invatat-o sa se fereasca de tot ce ii poate face rau.poate si pt ca a avut probleme de sanatate.eu ,ca mama ,am multe mustrari de constiinta,pt ca pe timpul sarcinii nu am lasat tigarile.voi acum aveti totul pt a putea avea o viata echilibrata din toate punctele de vedere,si spre deosebire de noi sunteti generatii de tineri mult mai inteligenti.asa ca atata timp cat depinde de voi e pacat sa nu faceti totul ca la carte.eu incerc sa pot face acum ce nu am facut atunci,dar pt mine e mult mai greu pt ca anii si-au pus amprenta.voi sunteti tinere si e atuul cel mai important.pupici si mai vorbim.voi urmari in continuare progresele tale si ale tuturor prietenelor tale.
  •  
    • 508 mesaje
    16 Apr 2007, 14:15
    0 0
    buna dragelor,

    pai.. eu vreau sa ne intalnim elly..
    daca nu m-a lasat memoria, tu parca esti din pitesti, eu trec pe acolo doar in drum spre munte.. in general.. si faceam o oprire la mec-ul vostru... si la dus si la intors, dar faceti si voi abstractie de asta (ptr ca ne aflam pe un forum de diete - de.. daca plecam multi..)

    promit ca daca plecam undeva si stiu din timp, te anunt... macar sa ne cunostem..
    si nu e prea tarziu nici la anul ....

    fata ta este un mic geniu.. eu nu am dat pe afara de invatat cand eram de varsta ei, nu ca acum asa (se fapt imi doresc sa invat si nu am ce, asa ca ma gandesc serios din toamna sa merg la o facultate ceva..)

    micile "nereusite" o calesc, invata din timp ca in viata nu este totul corect si cuinstit si ca e mai bine sa fie pregatita pentru orice.. este o experienta dura, dar mai bine ca o are acum decat mai tarziu cand ar putea sa o coste mai scump..
    tu oricum trebuie sa o incurajezi..
    oricum este o fata care stie ce vrea... cat despre limba engleza... eu am facut o facultate tehnica in limba engleza, dar eu cu limba asta suntem in continuare in palnuri paralele (nu o simt si gata!)

    liliana, tu ai perfecta dreptate, ca noi, generatia "noua" avem acces la mai multa informatie... dar pe vremea "voastra" cand luai o rosie de la piata, era rosie de gradina, de la tarani, nu din astea care sunt acum pe piata, modificate genetic si tratate cu toate chimicalele.. la fel si cu fructele .. le luai din pom, nu era o paleta asa larga cum exista acum pe piata, dar cel putin erau sanatoase..

    acum, va spun eu sigur, pana si merele noastre "romanesti" daca le iei din magazin, ai sansa sa le cumperi "tratate" cu tot felul de substante pentru a evita alterarea....
    deci.. fiecare geneatie cu castigurile si pierderile sale..

    cat despre fumat.. iar ai dreptate.. eu le lasasem intr-o vreme, dar apoi... le-am luat din nou... paote o sa ma gandesc si eu la sanatatea mea si o sa ma las, iar..

    va pup acum ca am putina traba, dar promit sa revin...

    cristiana
  •  
    • 186 mesaje
    16 Apr 2007, 17:22
    0 0
    Buna!

    Gata fetelor de azi am inceput dieta. Incep cu cea hiperproteica (pe puncte )ptr ca am mai reusit cu ea .
    Am 72 kg.
    Nu zahar, nu paine, nu prajituri, nu paste,etc.Carne, oua, branza, salate de varza- la mine merg bine....cafea cu zaharina si ceaiuri ...de fructe si ceai verde...
    La inceput o iau mai incet ca sa ma obisnuiesc cu lipsa lor...vad cum imi este si apoi...vad eu ce fac....
    Am reusit eu sa dau 20 kg anul trecut, cred ca reusesc si anul asta sa dau 8-1o kg. Eu nu vreau sa scad mai mult de 6o kg....nu arat bine sub 60...zici ca sunt bolnava...cam 60-62 este targetul meu...ce zceti?
    Mi-am deschis si jurnalul, in care imi notez zilnic ce beau, ce mananc....notez, punctez...
    Cand simt ca nu rezist...hop la el repede ca sa-mi amintesc scopul meu....Si mai ales imi aduc aminte ce bine ma simteam anul trecut... supla, usoara...
    hai fetele...va astept!
  •  
    • 1135 mesaje
    16 Apr 2007, 18:06
    0 0
    Iote la ele, ce s-au asezat la taifas! Va pup si ma alatur si eu maine, cu o cafea in fata. Paaa.
  •  
    • 508 mesaje
    17 Apr 2007, 09:27
    0 0
    buna!

    si eu sunt la dieta de ieri... inca nu stiu ce o sa tin, dar eu nu ma vad cantarind 300g de spanac.. prea mult pentru mine...
    asa ca fac ceea ce stiu..mananc doar carne, branza, oua... sper sa tin macar saptamana asta....mai vad eu spre ce ma orientez...

    cat despre nr de kg... tot undeva in jur de 70 cred ca am si eu.. nu m-am cantarit, dar sper sa ajung diseara.. sa vad de unde plec...
    eu trebuie sa dau macar un picut jos ptr ca pe 19 mai am prima nunta din sezon..

    anatea.. bine ai venit alturi de noi...
    danaelly.. hai sa vedem cat putem da jos..

    fetelor..mi-a fost dor de cafeau noastra de dimineata..

    va pup si intru iar....
    cris..
  •  
    • 1135 mesaje
    17 Apr 2007, 10:00
    0 0
    Daa, si eu la dieta, doar ca de data asta nu este una anume, ci un amestec intre ce am tot citit, sfaturile lui Runny, etc. Spre jena mea eu am pus la loc tot ce am dat jos anul trecut, asa ca am ajuns iar la minunata greutate de 74 kg. Bine, acum 2 saptamani erau 76, asa ca acum sunt mai motivata, vazand acul cantarului cum se misca. Sper sa ajung la 70 si apoi tot mai jos. Usor-usor!

    Cris, ca vorbeai de faza proteica, eu am constatat ca pe mine carnea ma constipa. Carnea si lipsa fibrelor, mai bine zis. Ca atare am decis sa o tai cat mai mult din alimentatie, asa ca acum mananc mai mult salate, fructe, iaurturi, cas, 2 felii de paine integrala pe zi, tone de apa si ceai si cam atat. Carne o data pe saptamana (pui), conserva de ton in apa de 1-2 ori pe saptamana. Cum va suna ce zic?

    Liliana, bine si venit si sa stii ca iti admir vointa.

    Elly, cum e dieta de care zici? Chiar trebuie sa cantaresti tot??? Nici eu nu ma vad facand asta, e lenea maaaare.