regimul Atckins

  •  
    • 164 mesaje
    20 Aug 2010, 15:40
    0 1
    distractie placuta daca mergi la nunta ......ai zis ca nu maninci mai nimic , ai grija ca nici asa nu este bine....poate te apuca astfel o foame nebuna si atunci v-a fi mai rau caci nu te vei putea abtine .....si sa sti ca dupa slabire te vei mentine mai usor daca slabesti sanatos si mai incet .....eu parca din ce am citit scris pe forum de MICA zicea ca slabesti mincind putin si de mai multe ori pe zi ......mai vb .....sa nu te lasi te astept luni cu vesti bune .....
  •  
    • 164 mesaje
    20 Aug 2010, 15:43
    0 0
    astept si alte fete care ne citesc si vor sa slabeasca sa ni se alature aici pe forum ......impreuna ne vom tine de treaba mai bine......
  •  
    • 164 mesaje
    20 Aug 2010, 15:56
    0 0
    eu azi cafea si 2 buc. piept pui la gratar (gol), apa, ....si mai tirziu cred ca tot piept pui .....ceea ce am observat la dieta atkinson este ca nu simti foame (daca nu trisezi)
  •  
    • 164 mesaje
    20 Aug 2010, 16:01
    0 0
    MONIKA in cit timp ai slabit atita?????!!!!!
  •  
    • 164 mesaje
    21 Aug 2010, 19:18
    0 0
    nimeni? !
  •  
    • 49 mesaje
    21 Aug 2010, 23:59
    0 0
    Buna seara fetelor ! Daniela,eu am slabit in aproape 6 luni. Am incercat si Atkins,dar nu am reusit sa continui. Si am tinut dieta "Nicoletei Luciu" .. Cu supa de pui si compot de mere. Atat aveam voie sa mananc. Am tinut-o 3-4 saptamani si am slabit 10 kg. Apoi fiind deja invatata ca aceste kg le pot pune foarte usor la loc, am incetat cu dieta si am urmat o perioada de mentinere... Aproximativ 4 luni am mancat orice dar cu masura. Si in acest timp am mai dat jos cam 5 kg. Deci a fost o perioada bunicica. Am mancat si ce mi-a placut si am si slabit. Acum am inceput din nou acea dieta cu supa de pui si deja am dat 1 kg si jumatate jos. Am ajuns la 68 de kg.. Dar imi doresc sa ajung la 60. Mai am de munca. Drumul meu a fost lung si cred ca a mai ramas putin..dar greu sper sa reusesc .. si acelasi lucru va doresc si voua fetelor. Pentru ca eu am suferit mult din cauza kg in plus. Va pup :* o sa mai vin in "vizita" pe aici :*
  •  
    • 164 mesaje
    22 Aug 2010, 13:05
    0 0
    monika ....ai slabit mult si frumos ....nu conteaza cu ce dieta important este ca ai reusit ....este f buna dieta nicoletei... bine ca te ai mentinut si ca continui sa slabesti.....sa fii cu noi aici pe forum ca sa ne sustinem....mai vb pa
  •  
    • 237 mesaje
    23 Aug 2010, 08:28
    0 0
    Hello fetele...felicitari Monika pt kg date jos...
    Azi : 58 kg....scop atins...urmeaza sapt aceasta Luni la cantar 57 kg vreau...sa vedem
    Mic dejun: banana+iaurt
    Pranz: am la mine piept pui la gratar + salata
    Nectarina intre mese+apa multa
    Pup...:*
  •  
    • 1 mesaje
    23 Aug 2010, 13:07
    0 0
    Eu prefer regimurile bazate pe multe fructe si multe legume. Cel mai usor mi s-a parut si a dat rezultate imediat dieta cu rosii si branza . Poti sa mananci cata vrei si garanta vei slabi. Pe langa rosii si branza am mai mancat si ciorbita fata paine.
    http://owall.net/pics/fruits+food/1.html
  •  
    • 164 mesaje
    23 Aug 2010, 17:03
    0 0
    mai DOAREU21 da bine-ti merge!!!!! bucura-te si continua.....cum a fost la nunta????.......la mine mai greu inca nu am mai dat poate pt ca sunt acum in zilele cu probleme lunare.....mai vedem dupa ...bravo tie ,....pa
  •  
    • 237 mesaje
    24 Aug 2010, 08:45
    0 0
    A mers bn pana acum ca era la inceput...am 3 sapt....de acum incolo va fi greu ....asta e si o jumatate de kg daca dau pe saptamana a multumesc ...il dau nu il iau
  •  
    • 164 mesaje
    26 Aug 2010, 14:34
    0 0
    ai dreptate ......eu am ajuns la 71 cu greu mare ...sunt multe kg dar continui ....luna aceasta a mers foarte greoi, cu mai multe zile de platou dar vorba ta '''mai bine le dau nu le iau'''' (kg).......te astept luni la raport .....pa
  •  
    • 237 mesaje
    26 Aug 2010, 17:44
    0 0
    Aoleu abia astept ziua de Luni...insa am emotii...daca nu slabesc sapt asta..aia e...macar nu m-am ingrashat...sunt constient ca de acum incolo e greu....poate voi incerca sa mai merg si la alergat..accelerez arderile..
  •  
    • 164 mesaje
    26 Aug 2010, 18:38
    0 0
    esti tinara....si daca te lasa organismul vei avea luni un raport cu felicitari .....nu te lasa
  •  
    • 164 mesaje
    26 Aug 2010, 18:52
    0 0
    .....as avea o rugaminte la fetele care au postat in trecut pe forum sa apara si impreuna sa ne fie mai usor ....felicitari tuturor in special laura si mica2 ....poate reveniti cu noi
  •  
    • 164 mesaje
    27 Aug 2010, 13:39
    0 0
    pt a pluszi 2 oua fierte si peste gol....atit plus cafea si apa......voi ce mai faceti?
  •  
    • 164 mesaje
    27 Aug 2010, 13:40
    0 0
    scz pt azi am vrut sa scriu
  •  
    • 237 mesaje
    27 Aug 2010, 13:53
    0 0
    Daniela ce putzin mananci.....sau cel putin asha mi se pare miepai eu asha
    Mic dejun: banana+iaurt
    Pranz: piept pui +salata
    Gustare: banana, nectarina
    Cina : spaghete cu ton
    Apa la greu....
  •  
    • 164 mesaje
    27 Aug 2010, 19:06
    0 0
    da maninc putin si tot degeaba.......kg se duc ffff greu ...da ce sa fac ?! m-am saturat de privirile celorlalti aruncate spre mine din cauza kg multe ! decit satula si urita mai bine flaminda dar frumoasa.....
  •  
    • 237 mesaje
    27 Aug 2010, 19:59
    0 0
    nu ma bag...atata timpcat u esti fericita e ok...eu tin sa te anuntz ca sapt creca stagnez..asta este..oricum nu ma las