vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 9 mesaje
    13 Apr 2010, 08:58
    0 0
    cand e interviul Etihad la noi?
  •  
    • 31 mesaje
    13 Apr 2010, 18:41
    0 0
    AvyTavia te rog postezi linkul fetei care lucreaza la Etihad.

    multumesc.

    pentru fetele care vor sa afle viata la Emirates si in Dubai va dau urmatorul link:
    http://avavoom.livejournal.com/

    bafta!
  •  
    • 123 mesaje
    13 Apr 2010, 22:22
    0 0
    http://nikita-onceuponadream.blogspot.com/
  •  
    • 1 mesaje
    14 Apr 2010, 12:27
    0 0
    salut.intrebare pt annamaria_22.spune mi te rog daca ai aplicat pentru acel job pe ejobs la anuntul de la inter excel advisory malaisya?te intreb deoarece am aplicat si eu pt acel post,dar n-am primit nici un raspuns.am intrat pe site-ul lor si am vazut ca au loc interviuri in bucuresti pe 17-19 aprilie.vreau sa merg la acest interviu,dar nu stiu daca pot sa particip daca nu am primit invitatie de la ei.sau stie cineva daca va fi un open day?ca atunci va putea merge oricine.
  •  
    • 90 mesaje
    14 Apr 2010, 16:56
    0 0
    si eu am primit. e la hotel marriot.
    si parca pe 20 (asta daca treci de primele probe) se da si proba de inot. cel putin asa au scris in invitatie. eu una nu cred ca vin. e absurd sa te frece la cap 4 zile, ori eu una luni si marti muncesc..in fine. daca vreti sa mergeti intrati si voi pe forumuri straine si aflati sigur ce intrebari pun ei
  •  
    • 12 mesaje
    15 Apr 2010, 12:29
    0 0
    Job Part-Time
    Reforma asigurarilor va incepe in cursul anului curent si va avea o durata limitata. Intr-un timp relativ scurt, peste 8 milioane de locuinte vor avea asigurare. Intr-un timp scurt se impart milioane EURO intre colaboratori. Vrem sa fii si tu printre cei care vor castiga din aceasta afacere!
    Inca se fac modificari in legea privind asigurarea de locuinta obligatorie. Pe masura ce statul, firmele de asigurari sau alte organe de decizie fac publice alte informatii, automat le vom afisa pe site ca sa fii informat.
    Descarca si fisierele din meniul Download: prezentarea afacerii, training colaboratori, variante de anunturi pentru recrutare.
    Citeste raspunsurile intrebarilor cele mai frecvente accesand rubrica "Intrebari si raspunsuri" -> "Despre colaborare".
    Formeaza-ti o echipa de colaboratori trimitand linkul tau personal de sponsorizare tuturor cunoscutilor tai.
    Ofera-le si lor sansa de a se inregistra in echipa ca sa beneficieze de informatii, un pret mai mic pentru propria asigurare obligatorie si in plus posibilitatea de a dezvolta propria lor afacere.
    Pune de acum bazele unei echipe puternice. Ca sa fii printre cei mai buni, trebuie sa te pregatesti pana va incepe reforma. Iti recomandam sa te califici la nivelul 4 de cariera pentru a avea asigurat un profit substantial.
    Pentru detalii aditionale, pentru intrebari si pentru intra in echipa acceseaza link-ul urmator: 
    http://www.reforma-asigurarilor.ro/register.php?cID=5731
  •  
    • 24 mesaje
    16 Apr 2010, 08:18
    0 0
    Salut! am vazut anuntul si am trimis mail cu cv-ul la adresa din anunt! dupa care mi-au trimis mail cu invitatia si sa le confirm prezenta. In mail scrie ca suntem shortlisted candidates. Deci nu cred ca se poate daca nu ti-au trimis invitatie..Eu nu ma duc ca si eu lucrez si mi se pare enorm 4 zile+ nu stiu nimic despre ei...asta e...Daca sunt fete care o sa mearga sa imi zica si mie cum a fost!
  •  
    • 1 mesaje
    18 Apr 2010, 11:32
    0 0
    Buna
    Am si eu o intrebare, stie cineva cum se desfasuara un interviu la Carpatair? Am inteles k trebuie sa dai un test de rationament logic, test de personalitate, test engleza scris si oral, chestionar medical si test limba secundara scris.
    A participat cineva la vrun Interviu de la ei?
  •  
    • 2 mesaje
    27 Apr 2010, 17:49
    0 0
    buna fetelor

    Nu este nimeni pe aici care sa-mi poate da cateva informatii despre Oman air?

    Am auzit multe si nu bune despre Qatar pe aici dar mare mi-a fost mirarea cand am auzit ca la open day Qatar de pe 24 au fost mult mai mule persoane decat la Oman.
  •  
    • 7 mesaje
    27 Apr 2010, 21:23
    0 0
    Salut!!

    Imi poate da cineva ceva informatii privind interviul de la qatar care a fost in 24??
    cum a fost si cate persoane au ramas in final??la ce s-au uitat mai mult etc....
    orice informatie mi-ar fi de folos, plus daca s-au mai auzit lucruri urate despre cei de la qatar, daca stie cineva??
    ms mult
  •  
    • 7 mesaje
    29 Apr 2010, 16:12
    0 0
    Eu am auzit ca acuma in 24 doar max 150 de persoane au fost la interviu, si una dintre recruiteri a fost o romanca... Altceva nu stiu
    Iar ca noutate am aflat ca in Qatar peste o luna va fi interzis ca o fata sa viziteze un baiat sau invers un baiat pe o fata... Cred ca asa numai homosexuali vor lucra pentru ei )) Am avut de gand sa ma duc la interviu dar asa mai bine nu. Am vrut sa ma duc si acuma in 24 dar am avut ceva probleme personale si n am ajuns, dar acuma nu mi pare rau, sincer! As fi acceptat toate cerintele lor dar asta nu pot! Sunt tanara... si nu am de gand sa fiu ca o maica
  •  
    • 2 mesaje
    29 Apr 2010, 17:05
    0 0
    Fetelor care ati fost la Oman,ce parere v-a facut interviul?Daca se poate numi asa.Eu am ajuns pe la ora 15,cand reprezentantii Oman erau in pauza de masa.In jurul orei 16 au revenit.Mai eram 10 fete de intervievat.Doar pe 2 dintre noi le-au controlat de semne vizibile,fara sa le intrebe mai nimic,pe celelalte 8 nici nu s-au mai sinchisit sa ne controleze,ne-au intrebat cateva nimicuri si sanatate.Evident ca doar cele 2 au fost acceptate.Pe celelalte 8 ne-a anuntat mr Hilary,pe fata caruia se putea citi rusinea(probabil pt modul cum a decurs interviul),ca am fost respinse.Printre cele 8 era si o fata care mai lucrase ca flight attendant.Dar degeaba,din start nu ne-au acordat nicio sansa,nu s-au uitat o secunda pe CV-uri.
    Din cele care au ajuns inainte de pauza lor de masa,ceva pareri?Cam cate fete ati fost?Cate au fost acceptate,ca eu am auzit ca nu prea au respins pe nimeni inainte de pauza?
  •  
    • 9 mesaje
    29 Apr 2010, 23:25
    0 0
    Buna! Eu am fost la Qatar pe 24, am ramas in prima grupa de 47 de pers selectate dupa prima zi, am dat testul de engleza si reaching test dupa care nu am trecut mai departe. Am ramas ff suprinsa si dezamagita, testul de engleza a fost super usor, nu stiu care a fost problema. E al 2-lea interviu la care particip fara succes. Am mai fost in martie la Emirates, acolo am picat dupa group dissc. Mi-e greu sa cred ca e fair-play... Daca e cineva care a trecut mai departe..da-ti un semn..ceva! Merci!
  •  
    • 7 mesaje
    30 Apr 2010, 09:33
    0 0
    Prima grupa de 47 de persoane?? Cati ati fost in total? Asa am inteles ca in jur de 150 de persoane.... Si totusi au ales asa de multi pentru a doua zi?
  •  
    • 9 mesaje
    1 Mai 2010, 23:58
    0 0
    Am fost doua grupe a 2-a zi, de la ora 9 a.m am fost 47 de pers, iar de la ora 2 p.m urma sa vina a 2-a grupa, dar nu stiu nr de pers. Da, cam asa am fost, in jur de 150. Mai departe nu stiu, cati au ramas in final ..chiar nu stiu. Am fost tare suparata si am plecat..
  •  
    • 7 mesaje
    3 Mai 2010, 22:51
    0 0
    Alezish mersi pt raspuns. Nu trebuie sa fi suparata! Vezi ca eu nici macar n am ajuns la interviu, dar tu ai fost, ai deja o experienta. Sunt sigura ca ai invatat ceva si la acest interviu si data viitoare sigur o sa reusesti daca chiar asta vrei!
  •  
    • 9 mesaje
    4 Mai 2010, 00:09
    0 0
    Cu multa placere Iuliana! Da, ai dreptate, e o experienta in plus. Esecurile ma ambitioneaza si mai mult, stiu sigur ca e ceea ce imi doresc si nu o sa renunt..nimic nu e usor pe lumea asta! Multumesc frumos pentru incurajari!
  •  
    • 7 mesaje
    17 Mai 2010, 16:02
    0 0
    hello girls.
    am vazut pe site la qatar ca este open day in istanbul pe 5 iunie.ar vrea careva sa mearga?eu una m'as duce, am fost si la budapesta dar am picat dupa group disscnu vreau sa ma dau batuta daca tot am ajuns pana acolo pana la urma tot am sa reusesc pana la final.
    oricum astept raspuns de la voi fetelor, asa putem merge impreuna si o sa ne fie mai usor intr-o tara straina.
    va pup
  •  
    • 123 mesaje
    19 Mai 2010, 21:42
    0 0
    Pentru Alezish: Esti singura persoana pe care o aud ca a dat interviu cu Emirates. Am fost si eu in martie, cu o amica si am cunoscut mai multe persoane la interviu. Din pacate toate persoanele pe care le-am cunoscut acolo, ca si mine ni s-a spus ca ne vor cauta cei de la Emirates peste 2 luni de zile. Chiar nu inteleg ce s-a intamplat in ziua respectiva, de ce ne-au mai dat acele bilete si ne-au spus ca am fost acceptate. Presupun ca tu ai avut nr de ordine < 100 si de acceea ai dat interviul. Vi s-a spus cumva ceva si despre ceilalati care au fost primit bilete cu raspuns pozitiv dar nu au fost chemati la interviu nici in ziua de azi?
    Chiar au trecut mai mult de 2 luni, oricum nu ma asteptam sa mai dea vreun semn la cum au procedat, dar totusi am ramas socata mai ales fiind vorba despre o companie ca Emirates.
  •  
    • 24 mesaje
    20 Mai 2010, 18:27
    0 0
    salut fetelor! am o intrebare pentru cine se pricepe: am luat interviul la Qatar, adica am ajuns la final interview. Unde trebuia sa declaram daca avem vreun semn distinctiv. Am o operatie la coloana mai veche si am declar cicatricea. Oare poate fi o problema sau un motiv pt care sa fiu eliminata? As ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta cu un raspuns.... Va multumesc