Grand Slam

Simona Halep, eliminată în primul tur de la Australian Open

Românca, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost eliminată în primul tur al Australian Open, după ce a fost învinsă, marţi, cu scorul de 6-4, 6-3, de chinezoaica Shuai Zhang, locul 133 WTA, sportivă venită din calificări.
Serena Williams, naştere cu complicaţii: „Aproape că am murit“

Jucătoarea de tenis a mărturisit că naşterea fiicei sale a fost una cu complicaţii. Ea s-a declarat norocoasă că a avut o echipă de medici foarte buni.
Andre Agassi, de nerecunoscut! Cum arată acum fostul sex simbol

Fostul tenisman, cândva unul dintre cei mai sexy bărbaţi, s-a schimbat mult în ultimii ani. La 46 de ani, el este de nerecunoscut.
Simona Halep va juca împotriva Serenei Williams la Indian Wells

Românca, în prezent locul 5 WTA, a trecut, miercuri dimineaţă, de Barbora Strycova (Cehia, 37 WTA), cu scorul 6-3, 1-0 (abandon), în turneul de tenis de la Indian Wells, Statele Unite ale Americii, şi s-a calificat în sferturile de finală ale competiţiei, unde o va întâlni pe Serena...
Preţul minciunii. Şarapova, părăsită de sponsori după scandalul de dopaj

Nike, Tag Heuer şi Porsche renunţă la contractele cu jucătoarea de tenis după ce aceasta a recunoscut că a luat timp de 10 ani o substanţă interzisă.
Simona Halep şi Andreea Mitu. Două femei de succes, născute din zgură şi sudoare

Pentru prima dată după mai bine de un sfert de secol, avem o jucătoare la vârful clasamentului turneului profesionist. Şi merită!
Elena Bogdan, inca o reprezentanta la Roland Garros

Dupa ce Sorana Carstea a ajuns pana in sferturile de finala ale turneului de Grand Slam de la Roland Garros, a venit randul Elenei Bogdan sa reprezinte Romania, de aceasta data, insa, in semifinale la dublu junioare.