risc

  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 17:03
    0 0
    "You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well I'm the only one here. Who the fuck do you think you're talking to?"


  •  
    • 4007 mesaje
    24 Apr 2014, 17:05
    2 0
    Chestia e ca exprimarea se face in scris, nu prin vorbit fata in fata. Asa ca, daca vrei sa fii inteleasa de mai multe persoane si sa primesti mai multe raspunsuri bune, tre sa faci un efort sa scrii cat mai logic, daca nu corect gramatical. Ca, de fapt despre asta este vorba : nu se prea intelege ce vrei sa spui.
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 17:08
    0 0
    mirelescu said:"You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well I'm the only one here. Who the fuck do you think you're talking to?"

     Daa, cu tine am vorbit )

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 17:13
    0 0
    francessca said:Chestia e ca exprimarea se face in scris, nu prin vorbit fata in fata. Asa ca, daca vrei sa fii inteleasa de mai multe persoane si sa primesti mai multe raspunsuri bune, tre sa faci un efort sa scrii cat mai logic, daca nu corect gramatical. Ca, de fapt despre asta este vorba : nu se prea intelege ce vrei sa spui.

     

    Eu ti-am zis ceva , si am zis ceva daca nu citeste de la a la z , cum ai putut intelege si tu asa pot intelege si altii , nu te astepta sa scriu ca tine , nu-i dupa scris , e dupa cat intelegi tu daca esti atat de capabila sa intelegi pe cineva. Daca vei da de un moldovean care vorbeste oarecum altfel, faci un efort sa-l intelegi daca vrei sa vb cu el , nu-l pune pe el sa explice ca sa intelegi tu ca asa este el, ca sit u la randul tau vrei sa fii inteleasa de el. Si am incheiat!! Cel putin cu tine , ma asteptam sa ramai asa , chiar mi-a placut ca m-ai sfatuit dar pe urma ai dat-o si tu in gropi ca altii, cand ai vazut ca unul si altu bla bla

  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 17:14
    0 0
    anyone_else said:
    mirelescu said:"You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well I'm the only one here. Who the fuck do you think you're talking to?"

     Daa, cu tine am vorbit )

     

    Dacă nu m-or trecut tăti năduşelili... tăti apili... fuviili... oceanili... Da' cum vine asta, ma, Brutusache, eu lupt pentru tine, dau la drujbă, cioplesc arcuri, tai oţelu' să-ţi fac flinte şi tu, ma, tu, maaaa, tu, maaaaaa, aşa zici? Să nu m-apuce plânsetu' şî jalea şî aleanu', da? Că răspunzi pentru lacrimili meli.

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 17:24
    0 0
    mirelescu said:
    anyone_else said:
    mirelescu said:"You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well I'm the only one here. Who the fuck do you think you're talking to?"

     Daa, cu tine am vorbit )

     

    Dacă nu m-or trecut tăti năduşelili... tăti apili... fuviili... oceanili... Da' cum vine asta, ma, Brutusache, eu lupt pentru tine, dau la drujbă, cioplesc arcuri, tai oţelu' să-ţi fac flinte şi tu, ma, tu, maaaa, tu, maaaaaa, aşa zici? Să nu m-apuce plânsetu' şî jalea şî aleanu', da? Că răspunzi pentru lacrimili meli.

     

    Nu esti normal , parca nu asa vorbeste un ardelean. I` m fine ,ma descurc  nu trebuie sa ma aperi , doar in cazul in care stiu ca omul care posteaza raspunde ptr el , ptr ceea ce a zis el si considera ca nu asa se face, cum raspund si eu ptr mine si tot ceea ce am zis , cum ai zis si tu :  Cine vrea s-o înţeleagă, o înţelege. Că aşaaaaaa... şi pe mine mă cam râcâie jdemiile de "i" puse aiurea, dar asta nu înseamnă că tre' să fac băşcălie de omul care-i foloseşte-n exces sau pierdere.

  •  
    • 1532 mesaje
    24 Apr 2014, 18:06
    1 0
    mirelescu said:
    anyone_else said:
    mirelescu said:"You talkin' to me? You talkin' to me? You talkin' to me? Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me? Well I'm the only one here. Who the fuck do you think you're talking to?"

     Daa, cu tine am vorbit )

     

    Dacă nu m-or trecut tăti năduşelili... tăti apili... fuviili... oceanili... Da' cum vine asta, ma, Brutusache, eu lupt pentru tine, dau la drujbă, cioplesc arcuri, tai oţelu' să-ţi fac flinte şi tu, ma, tu, maaaa, tu, maaaaaa, aşa zici? Să nu m-apuce plânsetu' şî jalea şî aleanu', da? Că răspunzi pentru lacrimili meli.



    hai ca acu` te si si pe tine "ca pe astia"
     

  •  
    • 687 mesaje
    24 Apr 2014, 18:39
    0 0
    Sfatul meu e sa "nu lupti" pentru cel de la distanta pt. ca stie sa te manipuleze prin " copilariile" lui si nu-ti bate capul nici cu cel pe care-l cunosti din vedere, daca alaturi de el, simti ca ar fi bine,dar totusi "o singuratate in doi".
  •  
    • 1069 mesaje
    24 Apr 2014, 18:55
    2 0
    eu_babitu said:
    hai ca acu` te si si pe tine "ca pe astia"

     

      Dacă asta mi-o fi soarta... Ce să fac?! O s-o îndur!

     

    E ok anyone, chiar n-ar fi cazul, iar dacă ar fi, ăsta să-mi fie ultimul bai.

  •  
    • 7469 mesaje
    24 Apr 2014, 19:06
    5 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8217 mesaje
    24 Apr 2014, 19:20
    0 0
    ))))))

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 20:59
    1 0
    daria_alex said:Xanaxul nu creste coeficientul de inteligenta si nici nu educa omul.

    Bai dar sincer eu nu va inteleg pe voi: cam cata rabdare sa ai sa negociezi cu un astfel de personaj?!
    Vorbim de aceeasi femeie care acum ceva vreme afirma sus si tare ca este ok daca unul vine nespalat si putind la birou. Iar nesimtitele din poveste eram noi cele care nu consideram acceptabila faza. Nespalatul era liber sa le distruga fierea si ficatul altora in voie.
    Deci, asta e nivelul.

     
    Am afirmat , afirm si inca voi afirma ceea ce am zis referitor la faza cu "nespalatul" . Nicidecum nu-mi voi schimba parerea Darioo!!

  •  
    • 4350 mesaje
    24 Apr 2014, 21:04
    0 1
    A uitat o virgula si un "!"
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 21:10
    1 0
    Oana_Domino said:) q.e.d



    l.e ptiu, drace. a scris corect. cred ca se preface 


    Eu cand am zis ca sunt un om cu greseli, si in scris si in exprimare,  nu m-ati crezut dar asta nu ins ca se intampla mereu.  Ma exprim cum stiu eu , si poate mai gresesc sau nu asta-s eu.

     Pur si simplu asa sunt eu, si cand gresesc si cand mai scriu corect , si cand sunt buna si cand sunt obraznica

  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 21:13
    1 0
    Oricum nu mai conteaza , n-ati avut rabdare , nici macar sa intelegeti un om . Sa fiti sanatosi!!
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 21:14
    1 0
    Oana_Domino said:
    anyone_else said:
    Oana_Domino said:) q.e.d



    l.e ptiu, drace. a scris corect. cred ca se preface 


    Eu cand am zis ca sunt un om cu greseli, si in scris si in exprimare,  nu m-ati crezut dar asta nu ins ca se intampla mereu.  Ma exprim cum stiu eu , si poate mai gresesc sau nu asta-s eu.

     Pur si simplu asa sunt eu, si cand gresesc si cand mai scriu corect , si cand sunt buna si cand sunt obraznica

     


    e totul bine cand se termina cu bine.

    un ochi plange, altul rade.
    tre' sa facem bine ca sa nu fie rau. 


    hagi+anyoane=love


     

     

  •  
    • 4350 mesaje
    24 Apr 2014, 21:18
    0 1

    anyone_else said:

    Oana_Domino said:) q.e.d



    l.e ptiu, drace. a scris corect. cred ca se preface 


    Eu cand am zis ca sunt un om cu greseli, si in scris si in exprimare,  nu m-ati crezut dar asta nu ins ca se intampla mereu.  Ma exprim cum stiu eu , si poate mai gresesc sau nu asta-s eu.

     Pur si simplu asa sunt eu, si cand gresesc si cand mai scriu corect , si cand sunt buna si cand sunt obraznica

    anyone_else said:Oricum nu mai conteaza , n-ati avut rabdare , nici macar sa intelegeti un om . Sa fiti sanatosi!!

    Sa fim, sa fim!  

     

     

  •  
    • 4350 mesaje
    24 Apr 2014, 21:23
    0 1
    Anyone, ti-am dat 4 manutze verzi, ca sa le compenseze pe alea rosii, primite de la tine!
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 21:23
    0 1
  •  
    • 1138 mesaje
    24 Apr 2014, 21:28
    0 1
    Sa ti le bagi undeva rose , si referitor la ceea ce mi-ai zis tu oana eu nimic nu mai apreciez din partea voastra si al altor oameni ca voi. Puteti sa-mi dati si like-uri cata veti sau unlike-uri ca nu mi de ele , eu intotdeauna am dat like-uri sau unlike-uri pe merit. O seara faina!