Vergeturi, Celulita

  •  
    • 6 mesaje
    13 Oct 2011, 10:48
    0 0
    Maricon said:
    SE pare ca cremele cu Vitamina A si E in combinatie ajuta la regenerarea pielii extrem de eficient. De fapt in cosmetica sunt destul de cunoscute pt imbunatatirile pe care le pot aduce pielii si regenerari rapide.

     

    . Aidreptate! Vitamina A lupta cu ridurii si vergeturi. Natural, ea se refacerea in unt de shea si cacao si uleiuri nerafinate. Potiincerca combinatiile de pe www.OrganicShea.ro
  •  
    • 500 mesaje
    13 Oct 2011, 11:54
    0 1
    la vergeturi odata aparute nu mai ai ce sa le faci dar celulita da ....poti sa scapi de ea
  •  
    • 2 mesaje
    7 Dec 2011, 20:11
    1 0
    eu folosesc de ceva timp crema anticeluliat si anti vergeturi de la REVICEL cu adrei iute si alge.Dupa aplicarea pielii am simtit o senzatie de piscare,semn ca isi face efectul,iar pielea se inroseste putin.Pana acum sunt multumita ,cand am inceput tratamentul aveam stadiul 2 de celulita adic agropitele fiind vizibile fara a strange pielea. Acum exista zone restranse in care celulita se vede doar daca strang pielea. Crema si masajul fac diferenta intre aspectul pielii de acum 2 saptamana si cel din prezent. Sunt sigura ca daca voi continua, voi vedea rezultate din ce in ce mai bune.
  •  
    • 40 mesaje
    2 Ian 2012, 06:12
    0 0
    sa ne tii la curent vic3 cu rezultatele tale
  •  
    • 80 mesaje
    19 Apr 2012, 23:22
    0 0
    Produse foarte bune pentru vergeturi sunt uleiul si crema de la Derma Mum. Sunt produse foarte cautate de catre femeile insarcinate http://www.azida.ro/Produse_Cosmetice_pentru_Mamici.php
  •  
    • 1046 mesaje
    23 Apr 2012, 10:47
    0 0
    Am incercat  un gel anticelulitic de la lifecare. Are efect termo , adica simti ca iti frige pielea, mai ales daca il aplici dupa baie.
    Costa 45 lei parca o cutie de 250 ml dar am vazut ca are efect. Acum ca vine vara , am si si un pantalon de ala gen sauna, am de gand sa il folosesc cat mai mult .
    Acum depinde si ce tip de celulita ai. Cei de la Vichy o impart in doua, cea cu acumulare de apa si a doua cu acumulare de grasimi(noduli, etc)
  •  
    • 32 mesaje
    26 Apr 2012, 12:11
    0 0
    lory_dulce_Si_fina said:

    Buna fetelor :* am si eu o problema , nu pot scapa de vergeturi , exista vreo fata care a gasit vreun remediu ,macar sa le estompeze ..? Si in leg cu celulita, cum ati scapat cel mai usor? M-ar interesa cat costa o sedinta de masaj anticelulitic in bucuresti  , va rog fetelor care stiti si care ati experimentat . sfatuiti-ma si pe mine va pup

     

  •  
    • 32 mesaje
    26 Apr 2012, 12:18
    0 1
    lory_dulce_Si_fina said:

    Buna fetelor :* am si eu o problema , nu pot scapa de vergeturi , exista vreo fata care a gasit vreun remediu ,macar sa le estompeze ..? Si in leg cu celulita, cum ati scapat cel mai usor? M-ar interesa cat costa o sedinta de masaj anticelulitic in bucuresti  , va rog fetelor care stiti si care ati experimentat . sfatuiti-ma si pe mine va pup

     Buna, din experienta iti pot spune ca masajele anticelulitice ti le poti face linistita acasa. Tocmai acum o saptamana am fost la ultimul masaj limfatic care e super ok insa nu imposibil de realizat de una singura. da si eu am 500 de creme anticelulitice de la 10 euro la 50 de euro fiecare...am celulitat de muuulta vreme si nu sunt grasutza dar exista acolo sie foarte inestetica. Acum anul trecut a trebuit sa urmez o dieta prin care sa elimin apa din organism (urmasesm un tratament cu cortizon...m-am facut cat un peste balon in cateva luni...dar am trecut si peste hopul asta!) asa si, am mancat cam zilnic proteine si verdeturi, fara paine, carbohidrati si uleiuri. Doar carne, lactate fara grasime, oua, peste de toate formele si culorile, fructe de mare si verdeturi: salate in principiu si legume vinete, conopida, brocoli, varza, vinete, dovlecei etc. DAR NU CARTOFI sau OREZ sau FASOLE...si am observat cum celulita disparea putin cate putin. Mentionez ca in afara de a ma plimba si a da cateva ture cu bicicleta prin parc sambata sau a innota nu prea am facut si nu prea fac multa miscare...si arat mult mai bine! Aveam celulita si pe fund, pe picioare, pe burta si pe spate daca strangeai un pic pielea se vedea ca o portocala...acum sunt cu o piele uniforma si frumoasa, desi pe fund inca se mai vede un pic de portocala dar s-a redus considerabil trust me!

  •  
    • 11 mesaje
    6 Mai 2012, 15:46
    1 0
    lory_dulce_Si_fina said:

    Buna fetelor :* am si eu o problema , nu pot scapa de vergeturi , exista vreo fata care a gasit vreun remediu ,macar sa le estompeze ..? Si in leg cu celulita, cum ati scapat cel mai usor? M-ar interesa cat costa o sedinta de masaj anticelulitic in bucuresti  , va rog fetelor care stiti si care ati experimentat . sfatuiti-ma si pe mine va pup

     Buna,si eu aveam problema asta,dar cu scrub de 2 ori pe saptamana,namol cam tot asa daca nu mai des si un unt pt corp,nu se mai simt la tact,si sunt aproape invizibile.
     

  •  
    • 3 mesaje
    11 Mai 2012, 17:22
    0 0
    in Cta e 40 ron/sedinta si ar fi indicat min o sedinta pe saptamana
  •  
    • 5 mesaje
    22 Mai 2012, 10:00
    0 0
    Eu folosesc cu brio centura anticelulitica abtronicx2 pe care o folosesc impreuna cu miscare si dieta de verdeturi,fdace minuni.
    www.electrostil.ro

     

  •  
    • 4 mesaje
    24 Mai 2012, 16:16
    0 0
    lory_dulce_Si_fina said:

    Buna fetelor :* am si eu o problema , nu pot scapa de vergeturi , exista vreo fata care a gasit vreun remediu ,macar sa le estompeze ..? Si in leg cu celulita, cum ati scapat cel mai usor? M-ar interesa cat costa o sedinta de masaj anticelulitic in bucuresti  , va rog fetelor care stiti si care ati experimentat . sfatuiti-ma si pe mine va pup

     
    Buna,
    ITI RECOMAND masajul anticelulitic cu bambus! Acest masaj se efectueaza prin netezire si presiune, iar cel clasic prin "ciupituri", etc. Prin urmare nu mai apar vanatai la nivelul epidermei, deoarece tesutul nu mai este "stresat" cu acele cupituri si loviri, iar vasele se sange nu se mai sparg.


    Clientele mele sunt foarte multumite de acest masaj si de cand practic masajul cu bambus, cel clasic este deja istorie; rezultatele, care sunt sunt de-a dreptul uimitoare, se vad si se simt dupa prima sedinta.


    Masajul anticelulitic cu bambus are caracteristici de biostimulare şi reactivare, fiind benefic pentru microcirculaţie şi pentru eliminarea toxinelor din corp prin dreajul limfatic.
    Acestea sunt benefice atât asupra pielii, cât şi a stratului de grăsime, reducând 4-5 cm din circumferinţa coapselor, şoldurilor şi a taliei, în acelaşi timp, elimină aspectul neplăcut de coajă de portocală si reduce vergeturile.
    Rezultate ale masajului anticelulitic cu bambus:
    • Netezirea şi fermitatea pielii
    • Tonifiere şi lifting coporal
    • Micşorarea circumferinţei corporale (4-5 cm) şi accelerarea dispariţiei grăsimilor
    • Diminuarea sau dispariţia celulitei, în funcţie de gradul de celulită
    • Tratarea vergeturilor, pielea se netezeste iar vergeturile se trateaza
    • Detoxifierea organismului 
    • Drenaj limfaic
    • Intensificarea microcirculaţiei. 

    Se recomandă 2-3 şedinţe / săptămână.

    SFAT: Masaj anticelulitic cu bambus de 2-3 ori/sapt. de 50' + 1-2 cani/zi cu ceai de soc si VEI FI UIMITA de rezultate! GARANTAT! 

    O zi buna!
    Ana-Maria L, Tehnician Maseur la GBBeauty Salon: "Masajul anticelulitic cu bambus, INAMICUL NR.1 impotriva CELULITEI! 

  •  
    • 11 mesaje
    24 Mai 2012, 21:47
    0 0
    Buna,

    Pentru tratamentul celulitei, eu va recomand VelaSmooth, este cea mai eficienta pentru celulita. Daca nu ati auzit inca de Vela, va pot spune ca utilizeaza puterea combinata a energiei optice cu infrarosu, radiofrecventa bipolara, vacuumul pulsat si actiunea profunda a rolelor mecanice. Aceste patru procese elimina celulita fara durere, efort sau riscuri.

    Tratamentul vergeturilor se poate realiza cu Formatk, care combina radiofrecventa bipolara si microdermoabraziunea cu diamante, este foarte eficient, insa pentru vergeturile rosii, nu mai vechi de 2 ani.
  •  
    • 11 mesaje
    26 Mai 2012, 16:13
    0 0
    Ca o completare, am lansat o oferta, credem noi, foarte intesanta: 22 tratamente anticelulitice: 10 masaj anticelulitic, 10 impachetari termoreductoare si cu fango + peeling corporal, 1 sedinta Dermocell si 1 electrostimulare, la un pret unic, cu 60% discount...valabila doar pentru inca 5 zile!
  •  
    • 80 mesaje
    3 Iul 2012, 17:56
    0 0
    Recomand crema anticelulita Cadey - Ser concentrat, multi activ, schimba pielea datorita formulei sale inovative caracterizata de amestecul de dermafil, cafeina vegetala, carnitina, escina pura si stimuleaza microcirculatia,avand efect de drenare a tesutului adipos. http://www.azida.ro/Produse_cosmetice_corp.php
  •  
    • 5 mesaje
    11 Iul 2012, 19:42
    0 0
    personal sunt mutumita de aspectul abdomenului dupa ce am facut 6 sedinte cu velaspahe la cosmetic laser center. initial am incercat niste pastile chinezesti dar fara rezultate vizibile. eu am avut celulita grad 1 spre 2.
    parerea in ceea ce priveste pastilele de slabit este una foarte proasta. practic iti dezechilibreaza sistemul si pot aparea complicatii. sunt adepta masajului si a aparatelor de remodelare corporala.
  •  
    • 16 mesaje
    12 Iul 2012, 12:01
    0 1
    alinapapaciuc said:personal sunt mutumita de aspectul abdomenului dupa ce am facut 6 sedinte cu velaspahe la cosmetic laser center. initial am incercat niste pastile chinezesti dar fara rezultate vizibile. eu am avut celulita grad 1 spre 2.
    parerea in ceea ce priveste pastilele de slabit este una foarte proasta. practic iti dezechilibreaza sistemul si pot aparea complicatii. sunt adepta masajului si a aparatelor de remodelare corporala.

    si cat costa un abonament acolo? ma intereseaza si pe mine
    merci 

     

  •  
    • 5 mesaje
    13 Iul 2012, 14:09
    0 0
    Caro.lina said:
    alinapapaciuc said:personal sunt mutumita de aspectul abdomenului dupa ce am facut 6 sedinte cu velaspahe la cosmetic laser center. initial am incercat niste pastile chinezesti dar fara rezultate vizibile. eu am avut celulita grad 1 spre 2.
    parerea in ceea ce priveste pastilele de slabit este una foarte proasta. practic iti dezechilibreaza sistemul si pot aparea complicatii. sunt adepta masajului si a aparatelor de remodelare corporala.

    si cat costa un abonament acolo? ma intereseaza si pe mine
    merci 

     

    stiu va sedinta oscola in functie de zona, aproximativ 30-40e... eu mi-am luat un pachet de 10 (undeva pe la 350e). nu am folosit decat 6... mai am 4.

    succes!

    sa imi spui ce rezultate ai!

     

  •  
    • 2 mesaje
    5 Feb 2014, 22:29
    0 0
    alina891 said:Buna fetelor,eu am gasit solutia CREMA REJENE DE LA TOP SHOP. EU AM SLABIT 20 KG IN 1 LUNA si am vergeturi pe tot corpul,credeam ca singura solutie este operatia dar am decis sa incerc aceasta crema si dupa 5 zile de utilizare rezultatele sunt extraordinare .Am scapat de mai bine de jumatate de ele!

     

  •  
    • 2 mesaje
    5 Feb 2014, 22:32
    0 1
    Vreau si eu sa imi iau crema REJENE la ce pret este si de unde o pot achizitiona?