Vergeturi, Celulita

  •  
    • 40 mesaje
    25 Ian 2011, 21:24
    0 1

    Buna fetelor :* am si eu o problema , nu pot scapa de vergeturi , exista vreo fata care a gasit vreun remediu ,macar sa le estompeze ..? Si in leg cu celulita, cum ati scapat cel mai usor? M-ar interesa cat costa o sedinta de masaj anticelulitic in bucuresti  , va rog fetelor care stiti si care ati experimentat . sfatuiti-ma si pe mine:D :X va pup

  •  
    • 164 mesaje
    26 Ian 2011, 14:47
    2 0
    eu am folosit lotiune anticelulitica de la avon dar cea cu aplicator de masaj.ma masam in fiecare seara cate 10 min pe fiecare parte cu probleme,si sa mai estompat celulita.crema fara masaj nu are niciun rezultat,masajul este cel mai important.incearca sa cauti dispozitiv de masaj, este si la oriflame parca.succes
  •  
    • 23 mesaje
    26 Ian 2011, 17:44
    2 0
    Eu folosesc zatul de la cafea ca masca pt par...si pt masajul anticelulitic..Ma ajuta...imi face piele f catifelata si daca insisti cu masajul si lasi sa actioneze vreo 20 de min..te ajuta sa scapi de celulita! Mult succes!
    P.s. toata operatiunea se se intample in baie
  •  
    • 2 mesaje
    26 Ian 2011, 23:15
    0 0
    Si eu folosesc zatul de cafea, dar dupa asta imi dau cu unt de shea. Pot sa spun ca vergeturile albe mi s-au subtiat vizibil, nici mie nu-mi vine sa cred..si il folosesc doar de doua luni.
    take care
  •  
    • 25 mesaje
    27 Ian 2011, 00:50
    3 0

    Buna , de unde iti cumperi unt de shea?....ce firma mai exact .....banuiesc ca sunt o gramada de produse care contin asa ceva si ar fi mai ok sa ne spui exact denumirea in totalitate a produsului pe care il utilizezi ptr aceste vergeturi si te-a multumit atat de mult ....as aprecia daca ai scrie mai multe detalii .....multumesc !

  •  
    • 40 mesaje
    27 Ian 2011, 01:00
    1 0
    i3utterfly said:
    Si eu folosesc zatul de cafea, dar dupa asta imi dau cu unt de shea. Pot sa spun ca vergeturile albe mi s-au subtiat vizibil, nici mie nu-mi vine sa cred..si il folosesc doar de doua luni.
    take care

      ITI MULTUMESC MULT IUBITA PT SFAT:*

  •  
    • 40 mesaje
    27 Ian 2011, 01:00
    0 1
    va multumesc , inca mai astept rasp cat mai concrete cu rezultate bune va multumesc pana acum
  •  
    • 40 mesaje
    27 Ian 2011, 01:01
    0 0
    scz pt maimutoi am vrut sa pun un smile
  •  
    • 7 mesaje
    27 Ian 2011, 19:43
    0 0
    lory_dulce_Si_fina said:

    Buna fetelor :* am si eu o problema , nu pot scapa de vergeturi , exista vreo fata care a gasit vreun remediu ,macar sa le estompeze ..? Si in leg cu celulita, cum ati scapat cel mai usor? M-ar interesa cat costa o sedinta de masaj anticelulitic in bucuresti  , va rog fetelor care stiti si care ati experimentat . sfatuiti-ma si pe mine va pup

    Buna , poti gasi produse anticelulitie de calitate pe site-ul ecosmetice.eu .iti recomand cu incredere gelurile si cremele anticelulitice de la dr.kellen. sunt foarte bune si eficiente.Spre exemplu unul dintre produse este gelul anticelulitic Fitness Slim 1000 ml  :folosirea sistematica a gelului ajuta la inlaturarea vizibila a grasimilor si impiedica depunerea acestuia la loc ,pe zonele problematice (abdomen, fese, solduri, talie),prin  miscarea grasimilor depuse si activarea arderii lor, prin intensificarea circulatiei scapati de centimetrii in plus acolo unde acest lucru este cel mai necesar. Aplicarea inainte de sport, antrenament sau folosirea unor aparate de fitness intensifica efectul de slabire. Folosit inainte de masaj, la impachetari cu folie si la alte tratamente mareste eficienta acestora. Poate fi folosit si de cei cu piele sensibila, nu contine conservante sau coloranti.

     

  •  
    • 8 mesaje
    28 Ian 2011, 22:09
    0 0
    ce fel de vergeturi ai?rosii sau albe?
  •  
    • 40 mesaje
    29 Ian 2011, 00:33
    0 0
    livy_livy said:
    ce fel de vergeturi ai?rosii sau albe?

     albe iubita mea, le am de cativa ani de zile

  •  
    • 8 mesaje
    29 Ian 2011, 16:43
    2 0
    ...am auzit ca pt cele albe nu exista tratamente...adik tot felul de creme sau alte prostii...de alea scapi numai cu bisturiul....sunt cumva sub piele....
  •  
    • 5609 mesaje
    30 Ian 2011, 01:00
    3 1
    Citeste asta si te vei lamurii:

    " Sunt bune cremele anticelulitice?
    Nu exista studii care sa arate ca exista vreo crema anticelulitica eficienta impotriva acestei probleme de care sufera din ce in ce mai multe femei. Cremele specializate actioneaza asupra pielii si o intind, insa dilema adanca, depozitele adipoase din tesut, nu este nici pe departe rezolvata sau ameliorata. Totusi, este posibil sa observi o oarecare imbuntatire a aspectului pielii imediat dupa folosirea cremei, iar asta pentru ca aceasta actioneaza asupra circulatiei locale, imbunatatind-o, ameliorandu-i tonusul si statusul general. Insa acest efect nu este specific actiunii cremelor anticelulitice, el putand fi inregistrat si in cazul lotiunilor de corp obisnuite, puternic hidratante. In plus, nu este nici de lunga durata, fiind obeservat doar pe perioada folosirii cremei/lotiunii respective.
    Si studiile oamenilor de stiinta din america spun ca nu exista crema sau lotiune care sa te scape de celulita, exista industria cosmetica care prospera vandazandu-ti produse cosmetice are iti fac pielea mai frumoasa, ti-o hidrateaza si atat. Celulita este mostenita genetic, s-a deovedit stiitific si singura metoda de a scapa de ea este gimnastica multa ca aceste "pungute de grasime" sa dispare din muschii tai. Citeste pe internet, nu cheltuii banii degeaba.
    Singurele produse care ajuta la regenerarea pielii si imbunatairea calitatii ei sunt Vitaminele A si E, care sunt extrem de ieftine si la indemana noastra. Dar noi nu trebuei sa stim de ele, altfel industria cosmetica nu ar mai face profituri uriase vanzandu-ne prtodusele lor.
    Cauta studii despre celulita si piele....in special cele scrise in engleza, studii publicate de Centre Internationale de Cercetare.
    Documentati-va dragelor inainte sa cheltuiti o avere pe chestii care nu fac altceva decat sa va hidrateze pielea.

  •  
    • 6 mesaje
    1 Feb 2011, 09:19
    0 0
    pentru celulita va recomand o crema pe baza de menta.eu o folosesc si sunt multumita.dar normal, pe langa creme trebuie sa avem grija si la alimentatie, trebuie sa combinam si cu miscare si cu siguranta or sa apara rezultate.id:oany_dan
  •  
    gmn
    • 327 mesaje
    2 Feb 2011, 02:07
    2 0

    Buna fetelor :* am si eu o problema , nu pot scapa de vergeturi , exista vreo fata care a gasit vreun remediu ,macar sa le estompeze ..? Si in leg cu celulita, cum ati scapat cel mai usor? M-ar interesa cat costa o sedinta de masaj anticelulitic in bucuresti  , va rog fetelor care stiti si care ati experimentat . sfatuiti-ma si pe mine va pup

     

    Vergeturile se mai estompeaza dar nu se elimina complet. Tot ce poti face: masaj si hidratare. Si sa le accepti, pur si simplu. Pare ciudat dar, odata ce le accepti si nu mai esti obsedata de ele, se cam fac nevazute. Nu dispar dar nu mai sunt atat de pronuntate.

    Masajul anticelulitic este foarte agresiv (eu ramaneam cu vanatai) si mare lucru nu prea rezolva.

    Cel mai important este sa ai un stil de viata sanatos: dieta naturista, multa apa, miscare, masaj de drenaj limfatic, scaun regulat. Si, la fel ca la vergeturi, cauta sa nu lupti impotriva celulitei si nu iti va mai face atatea probleme.

    Mai presus de toate, aminteste-ti ca mintea creeaza corpul. Corpul tau va lua forma pe care mintea i-o impune.

  •  
    • 1 mesaje
    2 Feb 2011, 17:13
    1 0
    Buna fetelor, si eu m-am chinuit ani de zile cu celulita si vergeturile pentru ca eram ferm convinsa ca sportul ma va ajuta sa scap de celulita ....si am fost tare dezamagita sa constat ca nu este asa
    Am cautat si crema minune care sa ma ajute asa cum ne mint in reclame ... dar tot nici un rezultat ...... pana cand cea mai buna prietena a mea m-a dus cu forta la radiofrecventa si dermocel.
    Trebuie sa va spun ca de aceeasta data ,banii cheltuiti nu au fost in zadar ba chiar am scapat de celulita si de colacei dupa abdomen Va recomand cu incredere saloanele de infrumusetare ,prietena mea m-a dus la un salon din Floreasca mai exact la Noblezza . va pup si multa bafta in lupta cu celulita
  •  
    • 24 mesaje
    3 Feb 2011, 11:58
    0 1
    Mie imi aparusera de ceva timp pe coapse niste vergeturi roz care ma obsedau efectiv. Deoarece am vrut sa vad daca are vreun efect tratamentul traditional (cu lotiune anti-vergeturi si sport) mi-am luat o crema de tratare si prevenire de la Bruno Vassari , mi-am facut si abonament la sala iar rezultatele chiar incep sa se vada
  •  
    • 40 mesaje
    6 Feb 2011, 01:58
    0 0
    iubita ale tele sunt rosii, ale mele sunt albe..deja ff vechi
  •  
    • 40 mesaje
    6 Feb 2011, 01:58
    0 0
    rozzz scuze
  •  
    • 40 mesaje
    6 Feb 2011, 02:02
    0 0
    beauty39 said:
    Mie imi aparusera de ceva timp pe coapse niste vergeturi roz care ma obsedau efectiv. Deoarece am vrut sa vad daca are vreun efect tratamentul traditional (cu lotiune anti-vergeturi si sport) mi-am luat o crema de tratare si prevenire de la Bruno Vassari , mi-am facut si abonament la sala iar rezultatele chiar incep sa se vada

      cat costa lotiuniea?