Vergeturi, Celulita

  •  
    • 10 mesaje
    1 Apr 2011, 08:23
    0 4
    Incearca crema Slim@Shape de la Energy Cosmetic .www.energy-cosmetic.eu
    Eu asta am folosit-o si o recomand la toata lumea.Efectele se vad in 20-30 de zile.
  •  
    • 112 mesaje
    4 Apr 2011, 23:01
    2 4
    am descoperit o crema care diminueaza vizibil vergeturile! (am vazut ca a laudat-o multe fete pe forumuri) se numeste Strialia de la Bruno Vassari..Mi-am comandat-o si astept sa o primesc..revin cu informatii dupa ce o testez vreo doua saptamani
  •  
    • 5609 mesaje
    5 Apr 2011, 14:14
    2 3
    SE pare ca cremele cu Vitamina A si E in combinatie ajuta la regenerarea pielii extrem de eficient. De fapt in cosmetica sunt destul de cunoscute pt imbunatatirile pe care le pot aduce pielii si regenerari rapide.
  •  
    • 1 mesaje
    20 Mai 2011, 19:13
    2 1
    Buna fetelor,eu am gasit solutia CREMA REJENE DE LA TOP SHOP. EU AM SLABIT 20 KG IN 1 LUNA si am vergeturi pe tot corpul,credeam ca singura solutie este operatia dar am decis sa incerc aceasta crema si dupa 5 zile de utilizare rezultatele sunt extraordinare .Am scapat de mai bine de jumatate de ele!
  •  
    23 Iun 2011, 16:46
    2 4
    se spune ca nu ai ce sa le faci vergeturilor si ca nu e vreun remediu care sa te ajute sa le indepartezi definitiv.IN NICIUN CAZ SA NU VA LASATI DEZCURAJATE.RUGATIVA LA DUMNEZEU SI SIGUR O SA VA AJUTE SA TRECETI CU BINE PESTE ASTA.RUGATIVA NEINCETAT LA EL,DEOARECE CU CREDINTA POTI MUTA SI MUNTII DIN LOC. RUGATIVA ,FITI TARI SI NU VA LASATI DEZCURAJATE.SI CREDETI-MA CA PE LANGA AJUTORUL ADEVARAT PE LANGA VI-L OFERA VETI DESCOPERI SI CEL MAI MINUNAT LUCRU PE CARE IL PUTETI CUNOASTE.APROPIATI-VA CU FRICA CU DRAGOSTE SI INTELEPCIUNE.CREDETI-MA! (EXPERIENTA PROPRIE.)
  •  
    23 Iun 2011, 22:38
    1 0

    am ceva care s-ar putea sa va ajute: http://www.santamia.ro/valeriu-popa/reteta/limfa.htm


    Acest mesaj a fost editat de către the-life-is-a-gift: 23 Iun 2011, 22:39
  •  
    • 24 mesaje
    24 Iun 2011, 10:44
    0 0
    Am incercat din toate. Rezultate: nule sau aproape. Inclusiv niste sedinte cu superlasere si alte prostii.
  •  
    • 17 mesaje
    29 Iun 2011, 23:52
    0 0
    gizzzela said:
    eu am folosit lotiune anticelulitica de la avon dar cea cu aplicator de masaj.ma masam in fiecare seara cate 10 min pe fiecare parte cu probleme,si sa mai estompat celulita.crema fara masaj nu are niciun rezultat,masajul este cel mai important.incearca sa cauti dispozitiv de masaj, este si la oriflame parca.succes

     niciun dispozitiv nu este mai bun decat masajul manual facut de cineva priceput

  •  
    • 17 mesaje
    29 Iun 2011, 23:54
    0 1
    safa said:
    si pentru vergeturile roz ce solutii aveti ?? va rog explicati-mi cum sa folosesc zatul de cafea ? il pun asa simplu ?? Cat il tin ?

     TIP. PENTRU VERGETURI NOI ROZ SAU ROSI FOLOSESTE RETIN-A ESTE PENTRU ACNEE DAR FOARTE BUN PT VERGETURILE NOI EU AM SCAPAT DE 2 NEBUNII DE GENU.

  •  
    • 5609 mesaje
    18 Iul 2011, 10:29
    4 0
    the-life-is-a-gift said:
    se spune ca nu ai ce sa le faci vergeturilor si ca nu e vreun remediu care sa te ajute sa le indepartezi definitiv.IN NICIUN CAZ SA NU VA LASATI DEZCURAJATE.RUGATIVA LA DUMNEZEU SI SIGUR O SA VA AJUTE SA TRECETI CU BINE PESTE ASTA.RUGATIVA NEINCETAT LA EL,DEOARECE CU CREDINTA POTI MUTA SI MUNTII DIN LOC. RUGATIVA ,FITI TARI SI NU VA LASATI DEZCURAJATE.SI CREDETI-MA CA PE LANGA AJUTORUL ADEVARAT PE LANGA VI-L OFERA VETI DESCOPERI SI CEL MAI MINUNAT LUCRU PE CARE IL PUTETI CUNOASTE.APROPIATI-VA CU FRICA CU DRAGOSTE SI INTELEPCIUNE.CREDETI-MA! (EXPERIENTA PROPRIE.)

     

    Draga the-life-is-agift, din pacate doar RUGACIUNILE nu ajuta daca nu pui si mana sa faci si masaj in timp ce te rogi!

     

  •  
    • 500 mesaje
    18 Iul 2011, 12:16
    0 0
    de celulita scapi dar de vergeturi nu
  •  
    • 50 mesaje
    22 Iul 2011, 22:56
    0 0
    Mai fetelor vergeturile la inceput, cand apar, sunt rosii spre violet iar dupa devin albe. Cel putin asa am patit eu. Am mers la medic, mi-a dat un ulei de la eucerin super scump care nu a facut nimic! M-am pus eu frumusel pe sport, pe baut 2 litri de apa pe zi, pe exfolieri cu malai, pe hidratat pielea cu comprese cu ceai de musetel si lotiuni de corp si uite asa s-au mai dus vergeturile mele
  •  
    • 9 mesaje
    28 Iul 2011, 17:30
    1 1
    sunt ceva produse care dau rezultate.pe reprezentantavoncluj.blogspot.com gasesti raspunsuri.acolo se dzbat astfel de probleme.
  •  
    • 151 mesaje
    28 Iul 2011, 22:25
    0 0
    Eu am avut o crema de la Elancyl pentru vergeturi, dar aveti grija ca exista pre si post natal. Sunt cu concentratii diferite. Pentru celulita am folosit mult zat de cafea, masaj si ceai verde, pe care l-am luat sub forma de pastile, slim&fit. Acum vreau sa incerc electrostimulare, insa nu stiu daca e cea mai eficineta metoda.
  •  
    • 121 mesaje
    29 Iul 2011, 23:00
    0 0

    offf si eu ma chinui de luni bune sa scap de vergeturi ma cremuiesc intr una si parca s au mai estompat putin dar nu pe cat mi as fi dorit sper sa ajung la un rezultat pana la urma....

  •  
    • 10 mesaje
    19 Sep 2011, 15:34
    0 0
    salut
    la mine vergeturile s-au vindecat cu Refer Crema pentru indepartarea vergeturilor. Crema este pe baza de extracte din plante si agent de albire. A redus vergeturile si a echilibrat tonul natural al pielii.
  •  
    • 57 mesaje
    21 Sep 2011, 13:06
    1 1
    Buna fetelor ! Va recomand sa folositi aparatul Velasmooth pe care il puteti gasi la Alpin Vitarium Spa din Poiana Brasov. Eu l-am incercat si am scapat de celulita. Sunt foarte multumita de rezultate pielea mea este acum tonifiata. Va sfatuiesc sa il incercati cu incredere !
  •  
    • 12 mesaje
    21 Sep 2011, 14:33
    0 3

    Incearca sa folosesti Crema anti-celulita cu extract de galbenele,e foarte eficienta datorita continutului de  galbenele, salvie, seminte de castan.

    Aplicata prin masaj usor previne si diminueaza celulita, pielea devenind mai elastica si mai ferma.Efectele vizibile apar după 3-4 saptamani.

  •  
    • 1 mesaje
    29 Sep 2011, 19:21
    0 1

    Buna, sunt Adriana si vreau sa va povestesc cate ceva despre mine. Am 40 de ani si o nastere la activ, prin cezariana. Am ramas cu ceva burtica, iar 'aripioare' am primit mostenire de la a mea mamica. Mi-am luat inima in dinti prin iunie daca mai tin bine minte si am cumparat un voucher - sincer, mi-a fost cam teama, dar m-am gandit ca era vorba de un salon central, in rond, in Alba iulia. In fine - ideea este ca voucherul continea 10 sedinte de electro cu fast, 5 de ultrasunete si 2 vibromasaje. M-am 'focusat' pe o singura zona, abdomenul si vreau sa va spun ca sunt mandra de rezultatele obtinute. Fetele de acolo folosesc produse Irina Reisler si Aseyda din cate am vazut si mi s-a raspuns. Mi-au facut ultrasunete ba cu Termagel, ba cu gel paprika, ba cu cofeina. La mine chiar a avut efect! Astept si de la voi noutati! Va pup!

  •  
    • 6 mesaje
    13 Oct 2011, 10:46
    1 0
    Pentru verrgeturi eu folosesc de câteva luni unt organic nerafinat de shea si cacao si pot spune ca sunt singurele produse cu efcet vizibil. Pana acum am încercat ft multe produse si ședințe de masaj, stimulare etc insa mi'am aruncat banii degeaba. Produsele le'am găsit pe www.OrganicShea.ro si vi le recomand cu drag, au o gama diversificata de produse organice