ati apelat la vrajitoare?

  •  
    • 1069 mesaje
    10 Oct 2013, 11:03
    1 0
    enriqua_14 said:

    enriqua_14 said:
    In felul in care gandesti si la placerea cu care te afisezi in scopul de a dovedi cat de inteligenta esti facand "descoperiri miraculoase" in cazul meu,nu m-as mira sa-mi spui ca am plagiat citand din Biblie.
    N-am dat teza de doctorat si nici nu mi-am dat licenta pe site ca sa poti sa-mi spui ca "am plagiat".
    Te faci de ras.

    mirelescu said:

      Ai furat vorbele altora şi le-ai trecut în contu' tău.

     



    Nici macar n-am sustinut ca-mi apartin ideile respective.
    Am vrut sa verific cine are dreptate : tu,sau Anda si am gasit pe un site acele lucruri care mi  s-au parut clare si adevarate,mi-au placut si am vrut sa lamuresc situatia.
    Nu-mi pasa de acuzatiile care mi le aduci.
    Esti josnica prin modul in care pui problema ca de fiecare data.

     

    Enriqua, prefer josnicia integrităţii decât dalbul veşnic jegos.

     

    Adică, măi fată, dacă îţi plac vorbele altora, trece-le cinstit cu ghilimele şi pune dedesubt un link la sursă, că ăsta-i firescu', nu să furi cu bună vrere, apoi s-o faci pe-a curata şi imaculata.

     

    Ai un caracter jegos, nu-i prima dată când te urci ca scroafa-n copac şi guiţi dintre crăci.

     

     

     

  •  
    • 4350 mesaje
    10 Oct 2013, 11:46
    0 0
    enriqua_14 said:
    anda22-7 said:
    daca cineva sustine ca ar crede in Alah , e considerat musulaman nicidecum crestin.

     

     

    Sunt convinsa ca si musulmanul considera ca este crestin.

    Cu ce e mai prejos decat voi ?

     WTF??? .  Poate ai vrut sa zici altceva si nu ti-a iesit, dar nici un musulman din lumea asta nu va zice ca se considera crestin!

  •  
    • 4346 mesaje
    10 Oct 2013, 12:51
    0 0
    Sunt convinsa ca si musulmanul considera ca este crestin.

    Cu ce e mai prejos decat voi ?

    WTF??? [laughing] . Poate ai vrut sa zici altceva si nu ti-a iesit, dar nici un musulman din lumea asta nu va zice ca se considera crestin!

    Tota pe langa ca de obicei..enriqua asta...
  •  
    • 1069 mesaje
    10 Oct 2013, 18:11
    0 0
    enriqua_14 said:
    mirelescu said:

    dar "condacele si icosurile" de unde le-ai scos?

    Le-ai citat cumva din Biblia ta ?


     

     

     

    enriqua_14 said:
    anda22-7 said:
    daca cineva sustine ca ar crede in Alah , e considerat musulaman nicidecum crestin.

     

     

    Sunt convinsa ca si musulmanul considera ca este crestin.

    Cu ce e mai prejos decat voi ?

     

     

    Of, măi Enricuţa, au GHI-LI-ME-LE, că nu mi le-am atribuit, spunându-ţi că eu le-am compus.

     

    Da' pierd vremea cu tine, mă duc în Ţara Musulmanilor Creştini (copyright Enriqua), acolo toate enricuţele au măru-n rât, mameloanele-n şiruri de câte 3 - de-a stânga şi de-a dreapta osânzei -, picioarele ca butura şi, minune, ZBOARĂ!


    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 10 Oct 2013, 18:14
  •  
    • 1069 mesaje
    10 Oct 2013, 18:20
    0 0
    enriqua_14 said:
    mirelescu said:
    enriqua_14 said:
    mirelescu said:

    dar "condacele si icosurile" de unde le-ai scos?

    Le-ai citat cumva din Biblia ta ?


     

     

    Of, măi Enricuţa, au GHI-LI-ME-LE, că nu mi le-am atribuit, spunându-ţi că eu le-am compus.

     

    Da' pierd vremea cu tine, mă duc în Ţara Musulmanilor Creştini, acolo toate enricuţele au măru-n rât, mameloanele-n şiruri de câte 3 - de-a stânga şi de-a dreapta osânzei -, picioarele ca butura şi, minune, ZBOARĂ!

     

     

     

    Nu pot decat sa rad,la cat de proasta esti !!

    Daca faci caz pt niste ghilimele,ai spus tot.

     

    Din magazine ciordeşti? Papucii ăia care-ţi încalţă copitele de unde i-ai şterpelit? Şi haina care-ţi îmbracă şoriciu', ia spune, ţi-a fost greu s-o treci de vânzătoare?

     

    Eşti dibace-n găinării, găină mintal cum te afli.


    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 10 Oct 2013, 18:30
  •  
    • 1069 mesaje
    10 Oct 2013, 18:55
    0 0
    enriqua_14 said:
    mirelescu said:

    Din magazine ciordeşti? Papucii ăia care-ţi încalţă copitele de unde i-ai şterpelit? Şi haina care-ţi îmbracă şoriciu', ia spune, ţi-a fost greu s-o treci de vânzătoare?

     

    Eşti dibace-n găinării, gină mintal cum te afli.

     

     

    Daca "asta-i firescu" din punctul tau de vedere,iarta-ma dar "dalbul meu vesnic jegos"de care tocmai spuneai,este mult deasupra vocabularului tau "imaculat "de "crestin adevarat".

     

     

    Fiecare cu ale lui: unii înjură, dar nu fură, iar alţii vorbesc mieros, însă cum întorci capul, cum îţi bagă mâna-n buzunare şi te uşurează de portofel.

     

  •  
    • 1069 mesaje
    10 Oct 2013, 19:07
    0 0
    enriqua_14 said:
    mirelescu said:

    Fiecare cu ale lui: unii înjură, dar nu fură, iar alţii vorbesc mieros, însă cum întorci capul, cum îţi bagă mâna-n buzunare şi te uşurează de portofel.

     

    Mirelescu,m-am convins de faptul ca nu esti decat o mahalagioaica crescuta la usa cortului.

    Si oricat ai incerca tu sa te "crestinezi",in fatza altora,tot o dezaxata mintal o sa ramai.

     

     

    Enricuţa, eşti o jăvruţă, degeaba vrei să sari la gâtu' dulăului că nu reuşeşti. Eventual mai linge nişte gâţi, aici eşti pricepută.

  •  
    • 1069 mesaje
    10 Oct 2013, 19:17
    0 0
    Am văzut că ai şters comentariile în care arătai explicit ce limbaj de doamnă ai, da' oricât ţi-ai curăţa fecalele de pe covor, locul încă pute, iar tu eşti toată o putoare.
  •  
    • 1069 mesaje
    10 Oct 2013, 19:19
    0 0
    enriqua_14 said:
    mirelescu said:

    Enricuţa, eşti o jăvruţă, degeaba vrei să sari la gâtu' dulăului că nu reuşeşti. Eventual mai linge nişte gâţi, aici eşti pricepută.

     

    Mi-am sters postarea ca n-am vrut sa te jignesc.

    Nu-mi sta in caracter.

    O sa-mi cer si scuze pt ceea ce am scris mai sus,dar tu n-ai nici o scuza pt ceea ce faci.

    Esti de ultima speta si bunul meu simt imi spune ca nu trebuie sa mai continui aceasta discutie nici macar 1 minut.

    Daca din punctul tau de vedere cuvantul "crestin" inseamna sa te comporti ca un gunoi ce esti,eu ma retrag.

    Sa ai o seara cat mai placuta !

     

    Du-te, fa, lepădătură! Cică "nu-mi stă în caracter". Vită perfidă!


    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 10 Oct 2013, 19:21
  •  
    • 1069 mesaje
    10 Oct 2013, 19:25
    0 1
    enriqua_14 said:
    mirelescu said:

     Vită perfidă!

     Asta esti tu !!

     

    Da' parcă îmi urai "o seară cât mai plăcută" şi nici "nu-ţi stătea în caracter". Gata, mah, tălâmbo, marş la mă-ta-n cur şi scuteşte-mă cu aiurelile tale!

  •  
    • 1 mesaje
    18 Oct 2013, 14:37
    0 0
    Si eu am apelat la vrajitoare ca sa-mi aduc prietenul inapoi si nu-mi pare rau. Il iubesc, ma iubeste si asta e important, am pus mai presus fericirea decat prejudecatile.
  •  
    • 4346 mesaje
    18 Oct 2013, 23:23
    0 0
    Sa mergi la vrajitoare nu e prejudecata, e pacat de moarte.dar o sa ai timp e regrete cat de curand.
  •  
    • 9 mesaje
    25 Oct 2013, 21:57
    0 0
    irina.1988 said:Si eu am apelat la vrajitoare ca sa-mi aduc prietenul inapoi si nu-mi pare rau. Il iubesc, ma iubeste si asta e important, am pus mai presus fericirea decat prejudecatile.

     

  •  
    • 9 mesaje
    25 Oct 2013, 21:59
    0 0
    irina.1988 said:Si eu am apelat la vrajitoare ca sa-mi aduc prietenul inapoi si nu-mi pare rau. Il iubesc, ma iubeste si asta e important, am pus mai presus fericirea decat prejudecatile.

      buna , imi poti da mai multe detalii , la cine ai apelat ? as si eu nevoie de ajutor

  •  
    • 4346 mesaje
    26 Oct 2013, 00:02
    0 0
    bubulitza said:
    irina.1988 said:Si eu am apelat la vrajitoare ca sa-mi aduc prietenul inapoi si nu-mi pare rau. Il iubesc, ma iubeste si asta e important, am pus mai presus fericirea decat prejudecatile.

      buna , imi poti da mai multe detalii , la cine ai apelat ? as si eu nevoie de ajutor

     

    la satana....te ajuta ala fara bani..nu trebuie decat sa i "dai sufletul"!!!!

  •  
    • 8 mesaje
    13 Mar 2014, 12:50
    0 0
    in urma unor insomnii groaznice timp de vre-o doua luni am decis sa "consult" o baba care mi-a ghicit in carti.Facusem inainte tot felul de analize,spitale,clinici...toate ok! Ce m-a uimit la baba e ca 70% mi-a ghicit exact despre mine spunand-u-mi lucruri adevarate despre mine care nu avea de unde sa le stie,cu toate ca eu nu credeam in chestii dinastea.Intr-un final mi-a zis ca au farmece facute parintii mei si ca eu avand ingerii mai slabi....au cazut pe mine.Mi-a promis ca ma scapa de insomnii si ca imi revine linistea.Inainte de a apela la baba am fost la Manastiri,am da-te acatiste,m-am spovedit,ma rog zilnic.Am gresit oare ducand-u-ma la ea? Doar nu am fost sa fac rau nimanui(nici nu se ocupa cu dastea),am fost din disperare ca tare rau e sa nu dormi doua luni !
  •  
    • 4346 mesaje
    13 Mar 2014, 14:05
    1 1
    regele_mar said:in urma unor insomnii groaznice timp de vre-o doua luni am decis sa "consult" o baba care mi-a ghicit in carti.Facusem inainte tot felul de analize,spitale,clinici...toate ok! Ce m-a uimit la baba e ca 70% mi-a ghicit exact despre mine spunand-u-mi lucruri adevarate despre mine care nu avea de unde sa le stie,cu toate ca eu nu credeam in chestii dinastea.Intr-un final mi-a zis ca au farmece facute parintii mei si ca eu avand ingerii mai slabi....au cazut pe mine.Mi-a promis ca ma scapa de insomnii si ca imi revine linistea.Inainte de a apela la baba am fost la Manastiri,am da-te acatiste,m-am spovedit,ma rog zilnic.Am gresit oare ducand-u-ma la ea? Doar nu am fost sa fac rau nimanui(nici nu se ocupa cu dastea),am fost din disperare ca tare rau e sa nu dormi doua luni !

     

    evident ca ai gresit!!!   sa te duci la ghicitoare/vrajitoare care se ocupa cu astfel de lucruri este un pacat de moarte.  te-ai dus practic la cel care i slujeste satanei!

  •  
    • 8 mesaje
    13 Mar 2014, 21:46
    0 0
    dar ceea ce face baba aia se cam numeste magie alba,ca magie neagra nu face...sau daca stiam ca face magie neagra sub nici o forma nu ma duceam la ea.Am inteles ca magia alba e mai putin acceptata de Biserica dar e ! Baba are 83 de ani,se duce la biserica mereu,e credincioasa si chiar mi-a recomandat sa tin post miercurile si vinerile,cand mi-a descantat borborosea ceva de genul" sa dorm ca un prunc,sa ma ingras ca un purcel"...unde il slujeste pe satan in toate astea?
  •  
    • 4346 mesaje
    13 Mar 2014, 22:20
    2 0
    regele_mar said:dar ceea ce face baba aia se cam numeste magie alba,ca magie neagra nu face...sau daca stiam ca face magie neagra sub nici o forma nu ma duceam la ea.Am inteles ca magia alba e mai putin acceptata de Biserica dar e ! Baba are 83 de ani,se duce la biserica mereu,e credincioasa si chiar mi-a recomandat sa tin post miercurile si vinerile,cand mi-a descantat borborosea ceva de genul" sa dorm ca un prunc,sa ma ingras ca un purcel"...unde il slujeste pe satan in toate astea?

     

    pai poate sa faca si magie roz, ca tot pe diavol il slujeste.....din moment ce se cheama MAGIE, n are nicio legatura  cu Dumnezeu!  nu stiu unde ai inteles tu ca magia alba ar fi acceptata de Biserica??!!!asa ceva nu exista...Biserica e impotriva a tot ce tine de farmece, vrajitorii, supersitii, descantece, ghicit in carti, bobi, nasturi sau ce vrei tu, magie alba/neagra/roz bonbon....


    in ceea ce o priveste pe baba asta, degeaba merge la biserica ca n o sa fie credincioasa in veci. Cel care crede in Dumnezeu ii tine poruncile Ori prin practicile sale, ea il slujeste pe diavol , incalcand Prima porunca din Decalog. deci  ori tii legile lui Dumnezeu si ceri ajutorul Lui, ori poti alege calea usoara ...ca diavolul "ajuta" in absolut orice problema doar sa mai castige pe cineva


    In plus postul te ajuta doar daca faci voia lui Dumnezeu, altfel e ca si frectia la picior de lemn...la fel si rugaciunea. Vrei sa te ajute Dumnezeu, dar tu incalci una din cele mai mari porunci.."Eu sunt Domnul Dumnezeul tău. Să nu ai alţi dumnezei în afară de mine"

    La fel zici ca te-ai spovedit, ai tinut post si rugaciuni si nu s a intamplat nimc! dar oare spovada ta a fost bine facuta?! pt ca din ce spui tu aici, tu nici macar nu stii care sunt pacatele pe care le poti savarsi, nu cunosti poruncile lui Dumnezeu si ale Bisericii..prin urmare n ai cum sa faci o spovada buna....iar una facuta gresit n are nicio valoare  

  •  
    • 8 mesaje
    14 Mar 2014, 17:44
    0 0
    nu stiu ce sa mai zic ? ! un prieten mi-a recomandat baba,care si el a avut astfel de necazuri si l-a ajutat mult.Acum el este credincios,merge la biserici,ii merge bine.Mai ales cand am vazut ca mi-a ghicit niste lucruri care nu avea de unde sa le stie.....cu asta m-a atras enorm...ca eu nu credeam in astea si mai ales ca a folosit numai cuvinte de bine: "Maica Domnului" "post" etc.In sufletul meu ma caiesc ca am facut treaba asta dar daca am intrat in "hora" o sa joc pana la capat.Miercuri o sa ma duc iar la ea pentru a 3-a oara dar pentru ultima data in viata !In legatura cu spoveditul...cand m-am spovedit,CHIAR am uitat sa spun ca mai ma cert cu parintii mei asta fiind un pacat.Chiar nu are valoare spovedania mai ales ca am spus unele pacate care nu trebuiau spuse niciodata?Cand te deoache cineva si bunica iti descanta si iti revii,atunci se numeste ca bunica il slujeste pe satan si tu ca ai apelat la ea ai pacatuit?Asta cum mai e?Si toata viata ei....baba facand dinastea,cum de a ajuns la 83 de ani pe care zici ca are 60 si e in forma maxima? Tu daca nu ai dormii 2 luni noapte de noapte,analize bune,bani cheltuiti degeaba si ducand-du-te la Manastiri,rugaciuni,posturi si vazand ca tot persista insomnia.....n-ai incerca si varianta cu baba?