crema cu extract de melc Herbagen

  •  
    • 369 mesaje
    29 Aug 2009, 23:35
    0 2
    scuzele mele ca n-am mai intrat p-aici.. de vreo saptamana o lalai prin spital cu perfuzii si tratamente.. m-a lovit o pareza faciala de mi-a dat toata viata peste cap... nu e f grav dar cand te trezesti dimineata cu fatza stramba te cam panichezi..

    ce sa va zic de crema... e buna, e soft, rau nu cred ca are cum sa faca.. n-am apucat s-o folosesc f mult ca nah.. dupa numai o sapt m-au lovit boalele.. e buna si pe bataturi si bubite si tot.. e cam grasa, deci nu merge decat seara... chiar nu pot spune mai multe. dar sunt 70% convinsa ca e buna pt imbunatatirea conditiei pielii in general
  •  
    • 56 mesaje
    30 Aug 2009, 21:32
    0 1
    Insanatosire grabnica anasia, dar cum s-a intamplat. Adica te-ai trezit cu fata mai alfel?
    Pana acum nu stiam si de cauza asta de aceea te intreb, ai grija multa de tine,nu e de glumit k sanatatea.
    Ma bucur k ne-ai scris pe subiect nu conteaza cat timp a trecut iti multumesc pentru postare, e rau dak spui k e cam grasa crema, eu si dak folosesc creme care pt alte persoane nu este grasa, mie imi luceste fata oribil., cu toate ca am un ten uscat, mai ales obrajii.
    Sa te faci bine iti doresc!!
  •  
    • 152 mesaje
    30 Aug 2009, 21:42
    0 0
    Anaissa e de la curent sau avc? Insanatosire grabnica
    Cremuta ma gandeam io ca este grasa, cam tot ce are Herbagen e asa, ultima pe care o folosesc ingrediente bune, dar untoasa, ca s-o folosesc ziua intai umezesc fata cu apa, si astfel o diluez putin sau doar seara dupa o baie calda precum o masca hidratanta
  •  
    • 369 mesaje
    31 Aug 2009, 14:12
    0 0
    multumesc frumos. m-am trezit cu jumatate din fata paralizata. de la curent, zic doctorii.. eu statusem toata sapt singura inchisa in birou si fara ferestre deschise sau AC.. pur si simplu m-a lovit...

    crema oricum nu e recomandata ca baza de machiaj, n-are nicio treaba cu asta. e mai mult un tratament, o cura. acum.. la cate antibiotice am bagat in mine, s-au mai dus si cosurile.. de la complexul de B-uri s-au dus si problemele cu matreata si sebumul... o s-o folosesc iar ca saptamana trecuta nu mi-a ars deloc sa-mi bibilesc fata.

    anywayz... va recomand sa aveti grija de voi, sa va mai faceti anlize din cand in cand.. sa va protejati de curent si frig.. nu se stie cand si ce te apuca din senin...

    multa sanatate va doresc!
  •  
    • 5 mesaje
    31 Aug 2009, 18:25
    3 0
    tot cu efect de lifting si de intinerire al tenului exista si crema regal age control dc vrei mai multe detalii te astept cu intrebari pe email naturasanatate100@yahoo.com
  •  
    • 27 mesaje
    8 Sep 2009, 11:33
    2 0
    buna

    am vazut topicul despre crema aceasta de la herbagen...si indraznesc sa-mi spun si eu parerea

    am o saptamana de cand am inceput sa o folosesc si rezultatele se vad pistruii s-au mai estompat putin iar tenul arata mult mai bine, pare mai curat mai luminos
    voi continua "tratamentul" si va tin la curent

  •  
    • 369 mesaje
    8 Sep 2009, 13:21
    0 0
    si eu o folosesc serios de mai bine de 8 zile si tenul e mai luminos si mai fin. cosurile (posibil si de la antibiotice) au iesit ca niste capacele si doar cand strang putin ies din piele ca punctele negre.
    isi merita banii crema. desi e grasa daca insisti intra f bine in piele. eu o fol doar seara si chiar ma dau cu multa.
  •  
    • 124 mesaje
    8 Sep 2009, 16:02
    3 0
    draga mea, nu te mai gandii la toate prostiile de creme scumpe. chiar vrei sa iti dai cu melci striviti pe fata? pe bune acum. orienteaza catre produsul pentru pistrui si pete pe piele (de la soare, de la cosuri) de la favisan. si nu costa decat 6 lei. e super bun si il gasesti la orice plafar. este unguent si are prospect cu mod de utilizare. succes.
  •  
    • 369 mesaje
    8 Sep 2009, 17:12
    0 0
    nu sunt melci striviti si daca ar fi care e problema?

    Actiune: Secretia melcului reprezinta o solutie completa si echilibrata pentru produsele destinate pielii, fiind creata de o fiinta vie cu scopul de a-si proteja, vindeca, regenera si hidrata propria piele. Din aceasta secretie se obtine Poly-Helixan, un compus bogat in proteine si substante active precum: alantoina, proteine, vitamine, alfa-hidroxi-acizi, mucopolizaharide, enzime proteolitice, colagen si elastina.

    Proprietatile compusului Poly-Helixan de ingrijire a pielii sunt:

    - inlatura celulele moarte sau denaturate. Are o actiune exfolianta ce determina formarea unor straturi noi.
    - antiseptic, ajuta la prevenirea infectiilor, impiedicand dezvoltarea anumitor specii de bacterii.
    - imbunatateste sinteza de colagen si elastina.
    - antioxidant, protejeaza impotriva actiunii radicalilor liberi.
    - cresterea elasticitatii pielii.
    - anti-inflamator, reduce efectele arsurilor asupra pielii.
    - hidrateaza pielea din interior, imbunatatind proliferarea glican-glicozaminelor.

    Crema Herbagen contine in proportie de cca 90% materii prime obtinute din substante naturale, alaturi de compusul Poly-Helixan extras din secretia melcului de gradina.

    Crema herbagen cu Extract din Melc contribuie la:

    - diminuarea cicatricilor, ridurilor adanci de pe fata, maini, deoclteu, corp (vergeturi).
    - decolorarea petelor prin accelerarea procesului de exfoliere si formarea unui nou strat de piele.
    - reducerea si calmarea iritatiilor ce pot aparea in urma arsurilor solare, barbierit, epilare, etc.
    - regenerarea tesuturilor si diminuarea depozitelor de celulita.
    - protejarea pielii impotriva radicalilor liberi datorita poluarii.
    - hidratarea pielii si cresterea elasticitatii acesteia prin activarea secretiei de colagen si elastina.
    - prevenirea dezvoltarii anumitor specii de bacterii ce pot aparea in acnee.
  •  
    • 56 mesaje
    8 Sep 2009, 19:59
    0 0
    pentru mine nu conteaza dak e de melci, doar k acum chiar nu o pot folosi k m-am incurcat cu tratamentul asta de peeling, dar o sa o folosesc si pe aceasta, k peelingul nu a dat rezultate pana acum si e aproape o luna de cand folosesc.
    prefer de o mie de ori sa dau cu o crema cu extract de melc, decat sa merg prin n clinici pt operatii, pt folosirea botoxului sau alte substante, chimicale si lasere.
  •  
    • 157 mesaje
    15 Sep 2009, 19:03
    0 0
    buna fetelor!ma bate si pe mine gandul sa mi iau crema asta!
    cum merg tratamentale?
    au am tenul gras,cateva cosuri si semne de la cosuri.o fi buna si pt mn?
    e buna si pt zona din jurul ochilor?
  •  
    • 27 mesaje
    16 Sep 2009, 08:31
    0 0
    buna

    este super aceasta crema!!! eu sunt tare incantata de ea si am de gand sa o folosesc in continuare

    ca si efecte: ten luminos, cosurile au mai disparut si am observat k s-au mai dus si punctele negre

    pupici!
  •  
    • 369 mesaje
    16 Sep 2009, 10:28
    0 0
    da, subscriu la ten luminos. din pacate crema asta nu ma opreste sa-mi bag ghearele in fata si prin urmare in weekend iar mi-am transformat moaca in camp de batalie cu muulti raniti... m-a salvat combinatia de alcoolatura de tuia cu apa plata. adica in loc sa "infloreasca" a doua zi au ramas pe loc iar a treia deja cadeau zgaibile. intre timp nu renunt la crema de melc nici de nebuna
  •  
    • 5 mesaje
    24 Nov 2009, 16:46
    2 0
    buna fetelor, deci aceasta crema e buna ,se vede o imbunatatire ,vreau sa o cumpar si eu
  •  
    • 5 mesaje
    25 Nov 2009, 16:17
    1 0
    am cumparat-o ,si se vede o imbunatatire de la prima folosire ,si nu e deloc grasa
  •  
    • 370 mesaje
    4 Dec 2009, 11:44
    0 0
    buna!
    mi-as lua si eu crema asta despre care tot vorbiti. la voi cum mai merge cu ea? e comedogena cumva? adica v-a iesit vreun cos de la ea, ca mie imi ies imediat cosuri cand nu-mi prieste vreo crema...
    are efect de exfoliere? eu am tenul cam cuperozic, credeti ca este prea agresiva? sau potrivita pentru tenul sensibil?

    si vroiam sa va intreb si de serul cu extract de melc:
    http://www.mihaela.ro/gama-cu-extract-din-melc-herbagen/ser-reparator-extract-din-melc.html

    l-a folosit cineva? parca mi-as lua totusi serul...
  •  
    • 370 mesaje
    4 Dec 2009, 12:13
    0 0
    aveti cumva semne, cicatrici care s-au estompat cu aceasta crema?
  •  
    • 3 mesaje
    4 Dec 2009, 13:29
    1 0
    Buna!Am vazut ca ai mentionat ceva de crema ,,Glyco-a"..ai folosit-o ?cat timp si cum ti se pare? Si mie mi-a fost recomandata de un dr. dermatolog, acum sunt la cea de-a 3-a saptamana..iar schimbari mari nu prea observ.. As fi curioasa sa aflu parerea ta!
  •  
    • 3 mesaje
    4 Dec 2009, 13:32
    1 0
    Si eu am inceput sa folosesc crema Glyco-a , iar efectele sunt asemanatoare cu ale tale..cosurile sunt si mai multe si mai mari...E sigur vreo reactie a pielii la aceasta crema?este normal ce mi se intampla???
  •  
    • 3 mesaje
    4 Dec 2009, 13:36
    0 1
    Cam la ce pret ajunge un peeling chimic?Stie cineva sa-mi spuna..?va rog...