crema cu extract de melc Herbagen

  •  
    • 1 mesaje
    29 Ian 2011, 20:19
    10 21
    mi-am cumparat si eu crema Herbagen acum cateva zile si sper sa functioneze ....si lory sa stii ca Herbagen functioneaza si pentru vergeturi dupa cum scrie pe cutie .sa speram ca e adevarat.....
  •  
    • 27 mesaje
    30 Ian 2011, 09:46
    13 8
    Buna fetelor, incercati cremele si fardurile minerale, nu interactioneaza chimic cu pielea, astea organice pot fi bune sau nu, cele minerale sigur nu au cum sa va irite. Asta ar fi aspectul numarul 1, sa evitam sa ajungem mai rau decat unde suntem.
    2 orice industrie, ca si cea cosmetica, evolueaza, putem sa ne punem masti cu malai si banane sau sa apelam la tehnologiile noi, e drept ca si carutele merg pe drum, dar se compara cu supersonicele. Dar cu supersonicul e mai scump, asa este. Pana la capat dupa posibilitati. Eu pentru ingrijire si recomand tuturor folosesc Leorex, e cu tehnologie noua si chiar e super ok. I-am luat unei verisoare mai mici si antiacnee si mamei antirid, eu folosesc antiaging, toate super ok, sa nu mai zic de masca cu aur...
    www.neo-cosmetics.ro
  •  
    • 1 mesaje
    6 Feb 2011, 14:02
    13 7
    azul said:
    aveti cumva semne, cicatrici care s-au estompat cu aceasta crema?

     

  •  
    • 1 mesaje
    14 Feb 2011, 13:15
    10 8
    Buna ziua.Eu folosesc o crema de melc ,mai exact cea mai buna dupa publicitate “Ser reparator cu extract de melc” de la Herbagen (145 ron) de o luna.Aceasta crema contine 99% Poly-Helixan extras din secretia melcului de gradina.Pe forumuri vad ca nu spune nimeni nici o concluzie sau daca spune cineva cred ca e din partea celor de la firma respectiva sau alta firma.La mine nu numai ca nu a avut nici un efect pana acum,dar iti mareste cicatricile post acneice.Nu stiu daca sa o mai folosesc sau nu .Poate cineva sa-mi dea un sfat.(daca se unesc toti cu pareri o sa reusim sa gasim o solutie)Multumesc anticipat!
  •  
    • 10 mesaje
    3 Mar 2011, 20:55
    16 6

    in primul rand crema cu extract de melci elicina este geniala. cele care se plang ca au aparut cosuri la folosirea lor e evident ca nu au citit cum functioneaza. tocmai de aia explic:

     

    crema se intinde pe fata sau zona dorita pana se creeaza o spuma albicioasa pe care aveti doua optiuni: daca aveti tenul sensibil sfatuiesc sa nu masati pana intra in piele ci sa o lasati asa 5 minute, se absoarbe singura; daca nu aveti tenul sensibil masati pana intra in piele.

     

    de 2 ori pe zi, dimineata si seara,(dupa ce in prealabil ati curatat fata) nu mai des pt ca usuca tenul prea tare. dupa vreo 3 saptamani sa va asteptati ca va merge jos un strat de piele.

     

    bun, acuma ca se stie cum se aplica voi explica cum functioneaza defapt. presupun ca va intereseaza din punct de vedere al acneei asa ca voi insista pe asta. crema cu extract de melci functioneaza pe principiul de regenerare si curatare a leziunilor pielii(si cosurile si punctele negre sunt leziuni microscopice in care au intrat impuritati si au infectat glanda sebacee).

     

    in prima faza crema se va ocupa de cosuri care sunte defapt puncte negre devenite deja mult prea inflamate. cosurile se vor mari in dimensiuni putin pt ca in locul cosului se va strange toate impuritatile apropiate de zona imflamata. aceasta faza dureaza vreo saptamana - doua.

     

    dupa aceasta faza in urma cosurilor vor ramane niste urme rozalii. in jurul lor se vor observa puncte negre care acum devin vizibile pielea intinzandu-se si curatandu-se de cosurile mari. aceste puncte negre dupa continuarea folosirii cremei, impreuna cu alte cosulete ramase, se vor imflama in acelasi proces de adunare a bacteriilor din piele si ca si cosurile vor iesi la suprafata.  faza aceasta dureaza mai mult pt ca unele puncte negre sau cosuri sunt cu vechime mare sau foarte adanci.

     

    COSURILE SI PUNCTELE NEGRE VOR FI ELIMINATE LA SUPRAFATA PIELII ASA CA INAINTE DE FIECARE APLICARE A PIELII VA TREBUI CURATATA FATA CU TONIC PT A ELIMINA PUROIUL SI BACTERIILE ADUSE LA SUPRAFATA.

    TOT IN ACESTA FAZA PIELEA SE VA DUCE DE PE ZONELE AFECTATE ACUM INCA IN PROCES DE CURATARE SI AS RECOMANDA DUPA APLICAREA CREMEI CU MELCI SA DAM CU O CREMA HIDRATANTA USOARA ZONELE RESPECTIVE. EVITATI SA MASATI CREMA IN PIELE, LASATI-O SA SE ABSOARBA.

     

    RECOMAND DE ASEMENEA RENUNTAREA LA FOND DE TEN SAU ALTE PUDRE PE PARCURSUL TRATAMENTULUI SAU REDUCEREA LA MAXIM PT CA RISCATI PORII ABIA CURATATI DE IMPURITATI SA NU POATA RESPIRA SI INCHIDE SI SA INTRODUCETI IAR BACTERIILE SUB PIELE.

     

    REZULTATELE SE VAD FOARTE BINE DUPA 2-3 SAPTAMANI.

     

    si pt cele care au spus ca aveti cosuri, crema este geniala si tocmai asta e scopul ei: sa scoata de sub piele prin pori TOT ce nu e la locul lui.

     

    asta e efectul asupra cosurilor. de cicatrici sau riduri nu pareti foarte interesate asa ca nu va mai plictisesc. ideea e ca in 2 -3 luni de folosire scapati de cosuri, puncte negre pe care toate le avem din adolescenta si aveti o piele foarte elastica.

     

  •  
    • 27 mesaje
    5 Mar 2011, 11:41
    5 12
    @george_crind2
    Incearca un tratament anti acnee de la Leorex, e mineral si actioneaza de la prima aplicare
    www.leorex.ro
  •  
    • 1 mesaje
    11 Aug 2011, 15:15
    12 2
    Dragelor,eu am inceput de cateva zile sa folosesc crema de la herbagen si deja vad rezultate.Acum,probabil si in functie de ten.
  •  
    • 2 mesaje
    3 Nov 2011, 12:58
    5 3
    lory_dulce_Si_fina said:
    buna fetelor, tot vorbiti de crema uimitoare Herbagen cu extrag de el , dar nam vazut deloc un raspuns concret, pana la urma reduce vizibilitatea petelor din cauza acneei? mai am o intrebare Cine stie o crema buna pentru vergeturi ? care makar sa le estompeze



    buna ,puteti vizita situl de mai jos ,gasiti crema Elicina cu mult mai ieftina ca in romania

     

     

    http://belledejour.shopmania.biz/

  •  
    • 2 mesaje
    3 Nov 2011, 12:59
    7 5
    ELICINA aici http://belledejour.shopmania.biz/
  •  
    • 1 mesaje
    13 Ian 2012, 15:19
    11 13

    Va rog sa ma credeti ca nu e buna de nimic aceasta crema! vb serios...eu am luat.o acum o luna si mai rau mi-au aparut cosuri pe fata....mai bine nu ma dadeam cu ea..dar am tot sperat k isi va face efectul...cine spune ca dupa 3 saptamani se observa diferenta minte cu nerusinare...Asta nu mi s.a intamplat numai mie ci si matusii mele ..si-a comandat si ea crema si dupa o saptamana i s-a umplut fata de niste cosuri foarte mari...EU AM ARUNKT CREMA LA GUNOI...SI MA KKC PE EA DE CREMA  k mi-a umplut fata de cosuri....

  •  
    • 1 mesaje
    13 Ian 2012, 22:39
    2 3
    AZUSENA said:

    Va rog sa ma credeti ca nu e buna de nimic aceasta crema! vb serios...eu am luat.o acum o luna si mai rau mi-au aparut cosuri pe fata....mai bine nu ma dadeam cu ea..dar am tot sperat k isi va face efectul...cine spune ca dupa 3 saptamani se observa diferenta minte cu nerusinare...Asta nu mi s.a intamplat numai mie ci si matusii mele ..si-a comandat si ea crema si dupa o saptamana i s-a umplut fata de niste cosuri foarte mari...EU AM ARUNKT CREMA LA GUNOI...SI MA KKC PE EA DE CREMA  k mi-a umplut fata de cosuri....

     

    Ai dreptate, eu am folosit-o pentru vergeturi si n-am vazut nici cea mai minuscula schimbare...

  •  
    • 5 mesaje
    15 Ian 2012, 20:19
    3 0

    eu va sfatuiesc sa folositi crema pt adolescenti facuta de mircea ciuhrii de la firma insectfarm, rezultat garantat dupa 2 saptamani folositi ziua si seara. sanatate multa

  •  
    • 11 mesaje
    27 Ian 2012, 14:23
    3 2
    Eu nu am folosit-o pe cea mentionata de tine ci pe cea de la Zuccari- The Cube! Este super ok, v-o recomand! contine  lapte matern, pulbere de papaia fermentata, extract de orhidee este super: euronet.org.ro. Voi ati testat-o?
  •  
    • 1 mesaje
    28 Feb 2012, 10:25
    11 2
    Am luat si eu Crema cu Extract din Melc de vreo 3 zile si mi se pare destul de buna, dar acum sunt la inceput...pe parcurs o sa ma conving in totalitate de efectele ei. Nu este deloc grasa...este foarte buna.
  •  
    • 1 mesaje
    30 Apr 2012, 17:38
    5 2
    Buna , fetelor .. Sunt foarte curioasa de efectele acestei creme de la Herbagen de aceea as vrea sa o achizitionez , dar mai intai as dori sa aflu cateva lucruri in plus despre aceasta . Ti se exfoliaza pielea dupa folosire? Si este adevarat ca iti apar cosuri sau depinde de tenul fiecaruia ? Eu am scapat de acnee de aproape un an, dar din pacate din urma ei am ramas cu semne . Am facut 3 peelinguri chimice si pot spune ca rezultatele au fost evidente , dar totusi am mai ramas cu cateva pete pe ici pe colo. As vrea sa le dau un sfat si celor care inca se mai lupta cu acneea : Degeaba folosesti creme si tratamente la suprafata daca nu tii un regim strict si o igiena desavarsita . Eu asa am reusit sa scap de acnee . Astept cu nerabdare raspunsurile voastre  :*
  •  
    • 1 mesaje
    2 Mar 2013, 01:29
    21 4
    dragele mele folosesc demachiantul herbagen si da...functioneaza, folosesc uleiul de argan si da functioneaza dar  imi pare rau pentru ceea ce am sa va spun in continuare nu cautati creme miraculoase care sa va rezolve problemele din exterior doar,frumusetea vine din interior spune o vorba si asa si este, in momentul in care incepi sa te educi sa mananci sanatos si tenul tau va fi sanatos..aveti cosuri?? o sa le aveti atata timp cat veti manca ciocolata si orice dulce, prajitura etc. care contine asa ceva, niciodata tenul nu va reactiona la nici un fel de crema,poate sa coste un miliard de lei, atata timp cat mananci shaorma si bei cola etc...si primordial igiena fetei pe care 99 % din femei nu o fac decat pe jumatate...niciodata fata nu va fi curata daca veti folosi "prosopul de la baie" fie el si doar pentru fata, dupa ce va curatati tenul incercati sa folositi rola de servetele si veti observa miracole, tenul are nevoie de tratamente de hidratare, elasticizare, antirid dar efectele lor se vor vedea doar daca interiorul este curat! mie mi-au trebuit 5 ani de munca asiduua sa ma educ in ceea ce priveste demachiatul seara, chiar daca am stat acasa si nu am folosit nici un produs cosmetic, spalatul si ingrijirea fetei si mancatul sanatos...daca vei reusi sa faci asta orice produs isi va arata rezultatele fie el herbagen, farmec sau cum "puii mei" s-o numi el. va pup si va doresc o frumusete de invidiat !!
  •  
    • 9 mesaje
    4 Apr 2013, 13:14
    6 4
    Eu am 35 de ani si am scapat de riduri si pete de la acnee cu niste suplimente pe baza de colagen,acid hialuronic,omega3,etc...ideea este ca problema trebuie tratata si din interior nu numai cu o crema.Suplimentul se numeste rithual derm si tenul meau arata mult mai bine,ridurile nu se mai vad,si in afara de ten,pielea corpului e foarte fina,am scapat si de cosurile nesuferite de pe piept si spate...Am incercat in trecut multe creme pentru pete si nimic nu a dat asemenea rezultate.
     
  •  
    • 8 mesaje
    4 Apr 2013, 13:20
    3 2
    BUNA,
    RITHUAL DERM AM LUAT SI EU SI E FOARTE BUN,AM SCAPAT DE PETE DAR SI DE VERGETURI,EU L-AM LUAT MAI MULT PENTRU VEGETURI SINCER,APOI AM VAZUT CATE BENEFICII ARE PENTRU PIELE SI CELULITA.
    VERGETURILE MELE AU DISPARUT APROAPE COMPLET DUPA 3 LUNI ,IAR PETELE DUPA O LUNA SI CEVA. 
  •  
    • 1 mesaje
    4 Apr 2013, 13:23
    2 0
    bune fetelor aveti idee de la ce varsta putem folosi acesta crema cu extract de melc?
  •  
    • 6 mesaje
    10 Apr 2013, 14:03
    11 9
    Buna Fetele!
    Eu am gasit ceva mult mai ieftin si chiar foarte eficient . Este vorba despre Crema de faţă cu extract de MELC de la firma de cosmetice LADYS . Pielea imi este mai hidratata , iar culoarea tenului este  mai uniforma . O recomand cu incredere . Astept opinii despre ea