crema cu extract de melc Herbagen

  •  
    • 56 mesaje
    9 Aug 2009, 21:44
    0 6
    Buna evelor, va cer o opinie in legatura cu crema cu extract de melc Herbagen. ati folosit-o vreodata?
    este mai buna decat crema Celltone? eu a-si vrea sa o folosesc pentru pistrui si semne lasate de acnee.
    credeti ca o sa dea vreun rezultat? sau daca stiti ceva mai bun pentru aceste afectiuni va rog spuneti-mi si mie....
  •  
    • 224 mesaje
    10 Aug 2009, 00:13
    1 0
    si eu sunt interesata de efectele acestei creme. Celltone ai folosit? e buna?
  •  
    • 56 mesaje
    10 Aug 2009, 18:38
    0 0
    Nu am folosit Celltone, nu imi permit sa-mi cumpar celltone, dar crema de la Herbagen nu costa atat ca Celltone si ma gandeam k poate merita si exista o sansa sa-mi dispara semnele si pistruii. Aseara am mai aflat de o crema de la FARMEC pentru pete si pistrui, nu stiu care este mai buna si pe care sa o iau, stiu ca trebuie sa folosesc crema 3 luniTu ce creme ai folosit pana acum?
  •  
    • 15749 mesaje
    10 Aug 2009, 20:10
    2 2
    Am o prietena care a incercat cealalta crema de la canalul de shopuieli, parca Elleza sau ceva in genul asta si la ea chiar s-a vazut diferenta. Are tenul mult mai curat decat inainte si a scapat de vesnicele cosuri care nu-i dispareau sub nici o forma.
    Partea delicata e ca de vreo jumatate de an nu a mai schimbat crema , iar ei ii este teama ca daca va inceta sa o foloseasca ii vor reaparea cosurile.
  •  
    • 224 mesaje
    11 Aug 2009, 00:28
    3 1
    Multumesc mult pentru raspunsuri. Nu am incercat nimic pentru acnee, pt ca nu am acnee. Am un ten mixt si imi ies cosi intre sprancene. in mod normal fac masca cu aspirina si miere sau argila sau mascute la plic si trec. Dar mi-au ramas doua semne rosii, care se vor vindeca in timp. Problema e ca ma casatoresc intr-o luna si nu as vrea sa ma trezesc atunci cu vreun cosulet. Am vazut-o si eu pe cea de la herbagen si ma gandeam sa mi-o cumpar. In materie de crema de zi, eu folosesc happyderm L oreal, dar nu crema ci serul super hydratant euphorisant de peau, pt ten mixt-gras, care e fenomenal, face o piele de piersica si da un anume glow. Nu o folosesc in fiecare zi. Dupa masca folosesc crema apidermin, care in ciuda faptului ca e grasa, imi calmeaza cosii si iritatiile, cand am. Am folosit si crema farmec cu efect stralucire, care e bunuta, dar l oreaul o depaseste. De asemenea, daca ai cosuleti sau iritatii e f bun ceaiul de dragaica(sanziene), aplicat cu un tampon demachiant pe zona cu pb.
  •  
    • 56 mesaje
    13 Aug 2009, 17:33
    1 2
    Eu azi am fost la dermatolog si mi-a dat cremele unitone4 si glyco-a amandoua sunt de la isispharma, pentru pete(semne) lasate de acnee si pistrui.
    a-si putea folosi daca mi se usuca tenul prea tare si un unguent cu nalba( pe care il folosesc de obicei si tenul se acomdeaza bine k el) si in timp ce folosesc cremele astea?
    adica peste zi sa ma dau k unguentul si sa-l las cateva ore, dermatologul mi-a spus k nu o sa fie nevoie si de unguent pt. ca aici intervine crema unitone4.
    I-am cerut si parerea in legatura cu crema de melc de la Herbagen si a spus k nu o recomanda si ca el lucreaza cu produsele astea, iar pacientii sunt multumiti,
    acum poate o sa aiba rezultate si la tenul meu sper eu.....
  •  
    • 152 mesaje
    13 Aug 2009, 23:13
    1 0
    Citind postul acesta am aflat de cremuta asta, mai folosesc unele produse Herbagen, si cum sunt deschisa noului o voi testa cu siguranta, chiar daca n-am acnee sau semne, dar daca voi fi stralucitoare va merita efortul
    Momentan folosesc mai multe creme de la mai multe firme, inca mai incerc sa-mi gasesc una potrivita... cea care m-a impresionat cel mai mult era de la Nivea pe baza de vit C concentrat ceva, dar o gasisem in Spania...
  •  
    • 56 mesaje
    15 Aug 2009, 19:20
    0 1
    Stejeran6 sper sa ne spui si noua rezultatele daca folosesti crema cu extract de melci, eu nu stiu ce sa fac ca a inceput sa-mi iasa cosuri in locurile unde folosesc cremele acelea de la isispharma- unitone si Glyco-a. oare asa reactioneaza pielea pt ca contine acid glicolic 12%?
  •  
    • 152 mesaje
    15 Aug 2009, 23:46
    1 2
    Loreonlyme, am cautat in MegaImage, care stiu ca distribuie produse Herbagen si n-am vazut-o, probabil e noua pe piata, o sa verific si la plafar...
    Poate reactia ta la acid glicolic e normala, ca un fel de detoxifiere a organismului cand urmam diete, sau tinem post, in primele zile apar tot felul de cosuri, pete pe fata... mai intereseaza-te sau suspenda aplicarea ei; daca esti inainte de menstruatie, la fel s-ar putea ca aceste mici neplaceri sa fie cauzate de schimbarile hormonale premergatoare perioadei...
  •  
    • 56 mesaje
    16 Aug 2009, 18:44
    0 0
    o sa sun maine dermatologul sa ma programez si sa-i spun problema, dar nu sunt inaintea menstruatiei, o prietena mi-a spun k asa se intampla in timpul folosirii acidului glicolic in prima saptamana, mersi astept sa ne spui vestile. ce norocoasa esti daca nu ai probleme cu tenul...
  •  
    • 369 mesaje
    16 Aug 2009, 19:57
    2 0
    na ca intru aici dupa mai bine de 2 saptamani si deja se simte la buzunar m-am dus cu directie azi dupa crema asta si-mi pun mari sperante in ea. suna f bine prospectul!! am gasit-o la plaza in plafar cu 43 de lei. eu am o iritatie urata pe fata - prietenele imi zic ca aia nu e acnee - si multe pete ca am boala sa-mi storc tot. sa dea Doamne-Doamne sa fie buna!
  •  
    • 56 mesaje
    17 Aug 2009, 18:15
    0 1
    Anaissa ma bucur ca ai descoperit subiectul te rog spune-ne si noua cum ti se pare crema, mai ales daca spui ca ai si pete sper sa rezolve problema si eu am ramas cu pete pt. k aveam un obicei "storsul", dar altfel nu imi treceau cosurile, aveam cosuri mari pe sub piele si acum nu pot folosi crema cu melc deoarece mi s-a uscat tenul de la crema cu acid glicolic si sper ca astea 2 creme sa de-a rezultate, eu mai am pete si pistrui, sper sa le mai atenueze macar, dar mi de cojeste fata acum, s-a dus si bronzul si mi-au iesit pe frunte niste cosuleti mici, asa imi vine sa nu le mai folosesc...
  •  
    • 56 mesaje
    22 Aug 2009, 13:09
    0 0
    Of dupa cum v-am spus eu folosesc Glyco si unitone, dar glyco imi exfoliaza pielea si mi-au aparut o multime de cosuleti in ultimele zile, si pe obraz unde nu am avut decat o data un cos mic (a lasat semn si acela), dar am cateva puncte negre pe nas si dandu-mi cu acesta crema "am stors" un punct negru, iar acum mi s-a invinetit pielea si sunt neagra in locul respectiv, se vede super nasol, deabia daca se acopera k fond de ten. ce ma sfatuiti sa fac?
    Dermatologul mi-a dat pt acneea asta eryfluid, dar degeaba, nu trece pata aceea si a ramas neagra si mare.
  •  
    • 157 mesaje
    22 Aug 2009, 13:40
    1 0
    anaisa,sa ne mai dai vesti!si eu am probleme cu tenul,insa am dat atatia bani pe cosmetice scumpe si fara efect!!!!!!!!!!!!!
    cat despre pete ce sa zicaca am un cosulet se trece repede,in cateva zile,insa pata in cateva luni.
    si eu nici macar nu le storc!!!!!!!!!1
  •  
    • 61 mesaje
    22 Aug 2009, 15:48
    0 2
    Daca tot s-a vorbit de semne de accnee...am si eu niste semne de la varsatul de vant cam inestetice...si bineinteles ca nu imi pot permite un peeling...costa cam mult...a sacapat cineva cu ajutorul unor creme cat de cat eficiente?
  •  
    • 1510 mesaje
    22 Aug 2009, 15:51
    1 0
    saramane nu sunt prea multe creme care sa ajute in cazul semnelor gen gaurele, pana si peelinguri trebuie facute mult pt ca acele semne sunt de obicei in profunzime.
    singura de la care mai poti spera ceva ameliorare este retin-a insa trebuie folosita exact ca in prospect, nu vara si minim 6 luni pt a vedea ceva schimbari.
  •  
    • 61 mesaje
    22 Aug 2009, 15:56
    1 0
    am citit acum despre ea si vad ca e recomandata in cazul acneei...pot sa o folosesc insa si pt problema mea?
  •  
    • 56 mesaje
    26 Aug 2009, 21:15
    1 1
    Mie de retin-a imi e frica sa o folosesc, dar daca semnele sunt mari si adanci eu zic sa nu te bazezi pe creme, nu fac nici un sfert din ce promit...
  •  
    • 61 mesaje
    26 Aug 2009, 22:38
    1 0
    da...e cam dificil...am auzit de un anume soft laser...sa vad ce-o fi cu ala...poate o fi bun de ceva
  •  
    • 56 mesaje
    27 Aug 2009, 11:19
    0 0
    Saramane ai grija si cu aceste lasere intai cauta mai mult pentru a afla de un cabinet bun, de un doctor bun sa nu iti arunci banii, tenul si nervii e geam. Eu pana acum am auzit de multe locuri proaste si preturi piperate.
    Miriam poti sa-mi spui daca folosesc crema cu acid glicolic am voie sa folosesc si crema hidratana sau vreun unguent ceva, k eu nu vad nici o schimbare adica nu mi se exfoliaza tenul si folosesc crema hidratanta.Oare din cauza asta nu a inceput sa mi se exfolieze? azi am 3 sapt de cand folosesc Glyco-a si unitone4.