crema cu extract de melc Herbagen

  •  
    • 411 mesaje
    4 Dec 2009, 15:13
    1 1
    Am avut o cunostinta care in adolescenta era plina de pistrui. S-a dus la medic si i-a dat o crema sa se dea pe fata. A folosit-o ceva vreme si era foarte multumita. Nu stiu cum se cheama crema, stiu doar ca era scumpa.
    Dar ai probleme cu pielea, cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog. Dai niste bani, dar macar te alegi cu ceva...
  •  
    • 131 mesaje
    11 Dec 2009, 08:47
    1 0
    Ieri am fost in magazinul DM si am primit un pliant despre o crema cu extract de melc, Elicina se numeste, am vazut ca au si site www.elicina.ro.
    Pare foarte interesanta aceasta crema la prima vedere, dupa cate scriu ei acolo, face minuni, desi nu e deloc ieftina(35 euro +TVA), dar oare asa o fi? A folosit cineva aceasta crema?
  •  
    • 1 mesaje
    22 Dec 2009, 10:45
    4 0
    Buna!Abia acum am descoperit forumul...eu folosesc crema Herbagen cu extract de melc de 25 zile pentru ca aveam pete rosii si cicatrici lasate de acnee.Efectele sunt UIMITOARE!Cosuri imi ies f rar si doar cate unul.Crema o folosesc seara dupa ce ma spal cu un sapun facial de la Herbagen.
  •  
    • 370 mesaje
    22 Dec 2009, 11:21
    4 1
    are efect si asupra cicatricilor / semnelor?
  •  
    • 56 mesaje
    23 Dec 2009, 15:02
    0 0
    Buna, scuze tuturor k am abandonat forumul ma bucur k ati continuat discutia, eu am fost plecata munca, proiecte la facultate si chiar nu am mai avut timp de nimic.
    acum din cauza lipsei de timp folosesc crema decat dimineata si gel de curatare de 2 ori pe zi si machiaj.
    Nu am mai incercat nicio crema, am ramas la ceeea ce foloseam, crema se cheama GLYCO-A cu 12%acid glicolic este de la isispharma am folosit-o cam 2 luni, mie mi-a uscat foarte tare pielea dar semnele pot sa zic k s-au mai atenuat si pistruii la mine iarna oricum se mai duc, vara sunt accentuati, crema GLYCO-A ESTE BUNA DACA AI TENUL MAI GRAS SI PE LANGA CREMA ASTA AM MAI FOLOSIT UNA K SPF TOT DE LA ISISPHARMA, SCUZE NU II MAI STIU DENUMIREA.
  •  
    • 1 mesaje
    22 Feb 2010, 00:38
    1 3
    buna! acum am gasit aceasta discutie.azi am cumparat si eu crema herbagen,am probleme cu petele lasate de acnee si as vrea sa stiu cum au mai evoluat problemele voastre...celor care ati folosit?multumesc
  •  
    • 11 mesaje
    22 Feb 2010, 08:57
    0 0
    Nu am folosit nici o crema cu/din extract de melc.Va sfatuiesc sa nu folositi nici o crema grasa daca aveti tenul gras.Nici macar seara.Folositi geluri sau serumuri cu vitamine sau alti componenti ce repara pielea si stimuleaza productia de colagen.Va sfatuiesc ssa va uitati putin pe un site www.adeva,ro.Eu folosesc produsele lor .Sunt f multumita ,Nu am de gand sa le schimb.Sunt de toate atat naturale 100% cat si clasice.Pt ten gras, cuperozic, antiacnee ,antipete. antiriduri.
    ,Masti, geluri.seruri.
    Eu nu am putut folosi nici o crema si am incercat f multe.Cum o puneam cum imi apreau cosuri si am 40 de ani.E groaznic.Nu m-a ajutat nici un tratament dermatologic.Asa ca am gasit singura solutia intr-o vizita in SUA.Noroc ca s-au adus intre timp si in Romania ca imi faceam provizii de fiecare data .Asa am si tratament antirid si hidratare si sol. de curatare ce nu usuca fata.
  •  
    • 4 mesaje
    25 Feb 2010, 12:39
    0 1
    buna! vrajita de tevatura din jurul ei, si eu mi-am cumparat crema de la herbagen..am tenul gras, si credeam ca o sa imi mai curete fata..dar cosurile s-au transformat in monstri care cresteau sub piele..am incercat-o si in zona ochilor..dar mi-au iesit niste bubite rosii si acolo..asa ca o folosesc acum pentru maini, sau ocazional pe corp..
  •  
    • 2 mesaje
    26 Feb 2010, 00:17
    1 0
    Tocmai am cumparat ieri de la Plafar crema de la Herbagen, si am vazut ca e o intreaga gama cu... melci . Am incercat crema aseara si la o prima vedere pare absolut ok, textura, se absoarbe repede in piele, are un miros fin. Sper sa fie si buna, parerile pe-aici vad ca sunt impartite. Eu am tenul mixt si sensibil, sper sa nu am cine stie ce probleme in urma folosirii cremei.

    Am vazut de asemenea ca e si un ser in gama, care mi s-a parut scump pentru un produs romanesc, 180 RON sau asa ceva. Nu spun ca nu ar merita, daca ar da si rezultatele pe care le promite. Gama mai contine un balsam pentru ten iritat si ridat si un gel cicatrizant pentru ten gras, parca.

    Daca a mai incercat cineva, please share!
  •  
    • 2 mesaje
    5 Mar 2010, 17:50
    0 0
    N-a mai incercat nimeni crema cu extract de melc? Eu intre timp nu am mai folosit-o, pentru ca am primit cadou o crema Lancôme, si dupa ce am citit si parerea aceea proasta, mi-a fost teama, mai ales ca am tenul extrem de sensibil.

    Am vazut ca si Elmiplant a scos o gama noua, a incercat cineva vreun produs?
  •  
    • 94 mesaje
    7 Mar 2010, 17:15
    2 0
    eu folosesc crema cu extract de melc de o luna si sincera sa fiu nu am vazut nici un rezultat,nu s-a intamplat absolut nimic spectaculos
  •  
    • 1 mesaje
    22 Sep 2010, 11:41
    0 1
    buna, vreau si eu sa folosesc crema aia pt peeling de la isis, glyco-a12%, intrebarea mea este, tu cum ai aplicat-o? dupa ce in prealabil ti-ai curatat tenul si ai dat cu crema hidratanta?
    cam cat timp se sta cu ea pe fata, o aplici seara si o lasi sa actioneze peste noapte sau dupa un anumit interval o neutralizezi cu ceva? merci
  •  
    • 58 mesaje
    22 Sep 2010, 12:29
    0 1
    crema cu extract de melc? hmmm...numai ciudatenii!
  •  
    • 735 mesaje
    23 Sep 2010, 23:06
    0 1
    Eu am folosit-o cateva zile si mi s-a parut mult prea grasa(desi nu parea) pentru tenul meu, aparandu-mi acnee. Am plasat-o mamei mele de 70 ani, care a inflorit brusc dupa 2 luni de folosire, arata acum cam pe la 60 ani. Petele pigmentare s-au ameliorat in proportie foarte mare, fata s-a luminat si ridurile au diminuat. Depinde de persoana.
  •  
    • 358 mesaje
    23 Sep 2010, 23:43
    0 0
    si eu am folosit crema cu extract de melc..... 3 la numar
    1. de la babaria este ca un fel de gel
    2.nu mai tin minte marca an cumparato cu 30 de euro
    3. pharma(nustiu cum) 27 de euro
    niciuna dintre ele nu a avut acel efect wow.....in cazul meu nu a facut minuni.
  •  
    • 3 mesaje
    11 Oct 2010, 20:26
    0 1
    am cumparat crema cu melc elicina,cu 109 lei-20 de ml...o folosesc de 2 zile.inca nu vad nicio schmibare.oricum asa scrie pe www.elicina.ro ca peste 3 saptamani se vor vedea primele rezultate....sper sa ma ajute....(
  •  
    • 3 mesaje
    11 Oct 2010, 20:31
    0 0
    am folosit de la SVR-lysalpha cicapeel....70 lei.si mi-a curatat fata intradevar...acuma incerc elicina..
  •  
    • 3 mesaje
    13 Oct 2010, 00:08
    1 0
    dupa ce am folosit 3 zile elicina,constat cu mare suparare ca nu-i buna pt mine..e ft grasa,nu se absoarbe complet in piele. au inceput sa-mi apara cosuri .deci bani aruncati pe fereastra..offf doamne..
  •  
    • 1 mesaje
    8 Ian 2011, 13:27
    0 0

    sal am folosit si eu GLYCO-A,de 4 zile si mi sa inrosit fatza si miau aparut rani(cu coarja) asa trebuie sa actioneze solutia sau nu imi prieste?care ati mai folosit va rog sa imi spuneti si mie!

  •  
    • 40 mesaje
    14 Ian 2011, 01:58
    5 2
    buna fetelor, tot vorbiti de crema uimitoare Herbagen cu extrag de el , dar nam vazut deloc un raspuns concret, pana la urma reduce vizibilitatea petelor din cauza acneei? mai am o intrebare Cine stie o crema buna pentru vergeturi ? care makar sa le estompeze