prieten drag

  •  
    • 1519 mesaje
    5 Nov 2011, 08:29
    0 0
    Si uite ca iar se arata un sfarsit de saptamana cu vreme frumoasa numai buna de hoinarit.Saptamana trecuta am fost sa vad cascada si m-am bucurat de o priveliste de vis.Cum toamna asta blanda si frumoasa ne rasfata inca cu vreme buna am sa profit din nou maine sa ies (inca nu stiu unde)Mai las si pe altii sa propuna ca asa e democratic dar tot inspre munte trag.Locurile sunt frumoase si acolo unde "turistii" nu-si lasa urmele chiar ne putem bucura de tot ce natura generoasa ne-a dat.La intoarcere am facut o deviere de traseu ca sa vad cum arata noua centura a Clujului (cea dinspre Apahida) si chiar m-a impresionat.A fost o lucrare mare si cu mult efort dar a meritat in cele din urma.Se mai lucreaza la aceea zona in care terenul aluneca dar nu incurca traficul cei de la santier ci........oile cu ciobanii tupeisti care traverseaza fara sa le pese ca o coloana de masini asteapta sa binevoiasca mariile lor sa nu incurce traficul.La un moment dat magarusul s-a oprit in dreptul masinii mele si cum nu am avut de lucru am deschis geamul si i-am dat un biscui.Atat mi-a trebuit ca animalutul cu incapatanare specifica nu se mai da dus si cei din urma mea clacsonau de zor probabil mai grabiti decat mine.
  •  
    • 1519 mesaje
    6 Nov 2011, 09:53
    0 0
    Buna dimineata dragelor.Sa aveti o duminica frumoasa cu soare(la mine e o ceata sa-ti bagi degetele in ochi)Inca nu stim ce vom face dar daca nu se lumineaza cred ca ne vom multumi cu plimbare in parc.
  •  
    • 1519 mesaje
    8 Nov 2011, 08:23
    0 0
    La multi ani Mihaelelor si Gabrielelor.Bucurii si tot ce va doriti sa aveti azi de ziua voastra.Sa fiti frumoase ,fericite si iubite de toata lumea.Pupici si pt celelalte eve.
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    9 Nov 2011, 15:06
    0 0
    multumim, lobele.
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    9 Nov 2011, 15:06
    0 0
    multumim, lobela
    .
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    9 Nov 2011, 15:07
    0 0
    scuze...s-a dublat. multumesc de patru ori.
  •  
    • 1519 mesaje
    12 Nov 2011, 17:24
    0 0

    Cu mult drag beo.Va urez si va doresc numai bine la toate.Vad ca frigul nu ne-a adunat ca alta data pe acasa langa calculator.Sau.....cine stie de ce intram mai rar.Marturisesc ca nici eu nu sunt mai harnicuta cand sunt acasa.Acum de cateva zile ma tine o durere nesuferita mai mult in casa.Ies cate putin sa fac miscare sa nu ma anchilozez de tot dar numai prin imprejurimi si doar per pedes .Pun in plasa numai cat pot duce fara sa ma doara mai rau spatele si uite asa o data cu toamna la mine vine si durerea de spate.Dar ca sa nu fiu o plangacioasa fac si eu haz de necaz si spun ca o prietena:"lasa mama ca numai asa stim sa apreciem cand nu ne doare nimic"Si cum maine e duminica si afara e inca frumos si cald pt vremea asta,va doresc un sfarsit de saptamana linistit .Pupici la toata lumea

  •  
    • 1144 mesaje
    12 Nov 2011, 22:18
    0 0
    Lobela, draguta de tine... imi pare rau ca ai probleme cu spatele, cred ca e destul de incomod, insa asa cum zici si tu, miscare, multa miscare cat se mai poate, va veni o vreme cand nu va fi deajuns doar miscarea. Dar, lasa ca acele zile sunt departe...
    Mace, parca si ea aceiasi problema avea, nu? Chiar, oare ce face, cum s-o fi simtind? Mai fetelor, probabil si pe mina m-ar durea cate ceva, insa chiar nu mai simt... ma alearga asta micu' de zici ca peste cateva zile incepe olimpiada, a luat-o la picior, dar stiti cum? nu merge si el ca toti copii, asta fuge si trage dupa el tot, doar cand doarme imi trag si eu sufletul... dar ce zic eu, in timp ce el doarme, nu stiu ce sa fac intai, sa gatesc, sa calc, sa spal.... le incep pe toate si le termin... cand vine mama-sa. Dar tare mi-e drag de el!
    Dragelor, va las, va doresc o duminica placuta, cu caldura in casa si in suflet, si sa ne intalnim din cand in cand, aici, asa ca intre prietene dragi!
  •  
    • 1519 mesaje
    13 Nov 2011, 07:00
    0 0

    Cafeluta proaspata si o felie de chec pt toata lumea.Asa o astept si pe prietena mea care iese din tura de noapte si mai intai trece pe la mine sa ne bem si povestim cafeluta de dimineata.Mimika mi te inchipui alergand si prinzand in brate nazdravanul mic.Cat de fericita poti sa fii si cat de mult ti-ai dorit asta.Am o prietena care se bucura si ea de o dulceata de nepotel de aceeasi varsta cu al tau.E un grasunel (vai de spatele ei)dar ce mai conteaza cand o intampina cu un zambet stirb pana la urechiuse si cu chiote cand o vede intrand in casa.A mea e mai mare si acum ne distram pe internet scriind si citind in romana.Ma bucur asa de mult ca in ciuda maica-si care ma dojenea ca la 4 ani o invatam sa scrie in romana crezand ca o sa deteste la scoala srisul si cititul in francaza,ei bine nu este asa chiar dimpotriva.Are doar sase ani si ma bucur ca prinde drag de povestile lui Creanga( i-am dus carticele frumos ilustrate si acum si le citeste Mi tare dor de ele si mare lucru daca nu ma pun iar pe drumuri .

  •  
    • 1144 mesaje
    16 Nov 2011, 12:46
    0 0
    Brrr, s-a lasat frigul binisor... Am zis ca aici voi gasi putina caldura, dar de unde!! E rece totul,nici lumina aprinsa, nu cafeluta aburind in cescuta... nu voci de doamne stand la taifas... Probabil este prea devreme, dar acum cand doarme piticot pot intra nitel.
    Nu-i nimic, voi reveni altadata, poate am mai mult noroc.
    Va sarut pe toate si va urez toate cele bune.
  •  
    • 1519 mesaje
    17 Nov 2011, 06:07
    0 0

    Ai dreptate Mimika cam frig pe la noi dar uite ca mai pun eu un lemn pe foc si va astept cu o vorba la o cafea aromata.Am desfacut ultimul pachet din cafeaua mea preferata adusa din Belgia(asa ca trebuie musai sa ma duc iar sa-mi refac stocul)Glumesc dar iar ma trage dorul de felele mele si cred ca o sa dau o fuga la ele.Mai intai am 10 zile de proceduri si tratamente pt spatele meu.Cel mai bine ma simt in bazinul cu apa sarata incalzita trasa dintr-un lac natural unde mergeam asta vara.Centrul de sanatate e destul de aproape de casa mea asa ca e o solutie comoda si sper sa-mi faca bine.

  •  
    • 1158 mesaje
    17 Nov 2011, 21:15
    0 0

    Lobela draga mea,dar nu este cam periculos pe timpul asta rece sa faci astfel de proceduri?

    Daca le racesti? Nu stiu zic si eu!?

  •  
    • 1144 mesaje
    17 Nov 2011, 21:26
    0 0
    Seara buna dragelor, Mace nu auzi ca-i casa aproape de centru de tratament? Doar sare in masinuta si apoi in casa, trebuie Lobela sa te ,,repari'' , apoi tusti la fete, aduci si cafeluta, pai ce-o sa bem la iarna?
    Mace, tu? Esti bine?
    Doica ce o fi facand? Eu, cred ca sunt bine deocamdata, ma bucur ca mai avem doar cateva saptamani, apoi incepem pregatirile pentru intampinarea lui Mos Craciun si a anului nou.Abia astpet sa vad reactia piticului la vedea pomului de iarna, doamne, de cate ori l-o tranti... trebuie sa-l ancoram bine.
    Va pup,
  •  
    • 1519 mesaje
    20 Nov 2011, 10:13
    0 0

    Buna dimineata dragelor.Noroc cu ceata asta urata ca mamai adun si eu pe acasa.Sambata si duminica nu fac proceduri.Mace cu grija si infofoleala am reusit sa evit raceala.Oricum prima data fac bazin,apoi dus si uscare in vestiar,dupa aceea gimnastica si la urma masajul.Este si un mic restaurant unde mai stau la o cafea,iar parcarea e langa si cum bombo e mica gasesc mai intotdeauna loc aproape de iesire.Pana acum nici nu a fost asa de frig si cum am terminat baile doar de la gimnastica si masaj sper sa nu ma trezesc racita tocmai acum cand mai am putin si plec la fete.Mimika si eu abea astept sa impodobim bradul ca ea e mai harnicuta si pune mai multe globuri.Va pupic pe toate si sa aveti o dminica frumoasa si linistita.

  •  
    • 1519 mesaje
    26 Nov 2011, 17:24
    0 0

    Brrrr ce frig ,cred ca toata lumea e adunata prin case.La mine azi a fost  o ceata  deasa,chiciura si frig asa ca am bucatarit,am trebaluit prin casa si am dat o fuguta pana la colt sa iau paine ocazie cu care am hotarat ca pana nu se face cald si soare o sa hibernez putin la domicilui.Mai dar de ce inaintez in varsta am tot mai mult obiceiuri de batranete.Daca as putea m-asmuta undeva intr-un loc cu soare si caldura 360 zile. doar 5 le-as lasa pt Craciun pe care nu-l vad altfel de cum e la noi cu zapada colindatori,brazi impodobiti si copii asteptand daruri.

  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    2 Dec 2011, 08:54
    0 0
    buna, dragelor!
    rar de tot intram pe acest topic.
    m-am hotarat sa fac paine de casa...sper sa-mi reuseasca. daca aveti sfaturi de dat...le ascult cu sfintenie. va pup si sa aveti un decembrie cu zapada afara si cu caldura in case si-n suflete!
  •  
    • 1158 mesaje
    4 Dec 2011, 13:28
    0 0

    beo avem caldura si-n case ,si-n suflete ,dar zapada nu avem.Eu fac mai mereu paine in casa nu am mai cumparat paine din comert de cativa ani buni.Cei drept cand nu amchef pun masina sa mi-o faca.Voi ce mai faceti> Sunteti bine ,sanatoase?


    Acest mesaj a fost editat de către Mace.: 4 Dec 2011, 13:29
  •  
    • 1519 mesaje
    4 Dec 2011, 18:00
    0 0
    Ce sa spun Mace?Sunt ca de obicei pe vremea asta in febra pregatirilor de plecare.Am facut carnati asa cum imi place mie sa-i fac ajutata de o prietena,i-am dus la fum la cineva care are o gospodarie dotata cu de toate,o parte din ei o sa ajunga cu bagajul meu de cala in cele strainataturi.Am cumparat cadouri pt toti(vezi de ce sunt asteptata)si chiar daca la un moment dat ziceam ca poate anul asta fac sarbatorile in tara,cand am vazut barbia micutei tremurand si spunandu-mi ca numai noi doua facem cel mai frumos brad iti inchipui ca a doua zi eram cu biletul de avion luat.Oricum au trecut trei luni de cand nu mi-am vazut fetele asa ca dorul de ele si-a spus cuvantul.Cam asta fac eu.
  •  
    • 1519 mesaje
    6 Dec 2011, 09:15
    0 0
    La multi ani Nicoletelor.Sa va traiasca Nicusorii ,sa va bucurati de ziua asta cu cei dragi voua,sa primiti cadouri frumoase si tot ce va doriti.O zi frumoasa pt toata lumea.Pupici fara nuielute.
  •  
    • 1913 mesaje
    14 Dec 2011, 07:51
    0 0

    sarbatori fericite!


    Acest mesaj a fost editat de către chanse1: 20 Dec 2011, 05:26