prieten drag

  •  
    • 1144 mesaje
    25 Mar 2012, 08:10
    0 0
    mimika said:
    lobela said:Nu vorbesti singura Mace desi cateodata nu strica sa te trezesti fradonand o melodie sau sa-ti dai o replica ghiduse ce-ti trece prin minte.Si eu ma bucur de vremea frumoasa de afara .Cred ca o sa-mi incarc bateriile la sfarsit de saptamana undeva la munte.Mi dor de caldura,de zile senine,de natura trezita la viata,de flori multe flori si verde odihnitor.Cred ca am picat in butoiul cu melancolie dar e explicabil dupa iarna asta care parea ca nu mai vrea sa plece.

     

    Doamne, am incercat diferite moduri de a intra cu voi, si in sfarsit!!!!!!

     

    Ma bucur sa vad ca sunteti bine sanatoase, Mace, Lobela, a venit chiar de-a bienelea  primavara si tare ma bucur ca putem iesi afara fara sa ne infofolim ca pana acum.

     

    Va doresc o duminica placuta, azi este Bunavestire, cred ca mancati c ate un pestisor, asa ca va urez pofta buna si o zi incarcata cu cele mai placute momente.

     

  •  
    • 1519 mesaje
    29 Mar 2012, 21:29
    0 0
    Mimika am patit si eu ca tine.E a doua oara ca scriu si nu sunt sigura nici acum ca va afisa.E tare enervant formatul nou.Ce mai faci?Micutul David cred ca-ti ocupa buna parte din timp.Acum e la varsta la care sunt cei mai scumpi cu fiecare lucru nou pe care-l invata.Mace,Doica nu ati mai scris ce mai faceti?
  •  
    • 1519 mesaje
    8 Apr 2012, 09:19
    0 0
    Pt toate Evele ce sarbatoresc azi,va doresc liniste si impacare,belsug pe masa si o zi frumoasa.
  •  
    • 1519 mesaje
    15 Apr 2012, 10:32
    0 0
    Hristos a inviat.Sarbatoarea invierii Domnului sa va aduca pace si bucurie in suflete>
  •  
    • 1158 mesaje
    19 Apr 2012, 07:51
    1 0
    Adevarat a inviat ,Lobela,iti raspund cu intarziere,scuze ,dar am fost foarte ocupata in ultimul timp ,iar de sarbatori am fost plecata in Bucovina.
    Astazi este prima zi de munca dupa vacanta pe care am avut-o si m-am gandit la voi cu drag.
    Pupice  
  •  
    • 1519 mesaje
    28 Apr 2012, 21:31
    0 1
    lobela said:
    lobela said:O zi de 8 Martie cu bucurii sa aveti,sa fie frumoasa ca voi si sa o petreceti cum va place mai mult.

     

     

  •  
    • 1158 mesaje
    6 Mai 2012, 08:52
    0 1
    oare de ce nu mai intra nimeni pe aici?...........ce mai faceti?.....sunteti bine sanatoase...?........nu mai stiu nimic de voi?
  •  
    • 1519 mesaje
    13 Mai 2012, 17:48
    0 1
    Salut Mace.Doar noi doua ne mai intalnim din cand in cand in casuta noastra.Nici eu nu mai stiu ce fac celelalte fete dar sper din tot sufletul ca sunt bine si doar foarte ocupate.Tu ce mai faci?Cred ca te bucuri de primavara asta incredibil de frumoasa si calda.Azi si-a intrat putin in temperaturi mai normale si m-am cam suparat ca urma sa merg la un bazin cu apa calda si apoi plaje  in sezlong pe terasa.Mi-au cazut planurile ca a sarit o siguranta si apa era rece,si afara ploua si e inorat.Dar nu au intrat zilele in sac si cu fetele de la gimnastica am petrecut o dupamasa placuta.
  •  
    • 2 mesaje
    18 Mai 2012, 15:02
    0 0

    eu una..nu cred in nimeni...am tot timul impresia ca toti ma pot trada oricind...o singura prietena am...(sora mea)in care am incredere deplina...ceilati..prieteni..rude...esti doar atunci cind ai ce sa le oferi...daca nu ai ..nici un salut nu ti l mai da...))

  •  
    • 13910 mesaje
    18 Mai 2012, 18:10
    0 15
    izabellas30 said:

    eu una..nu cred in nimeni...am tot timul impresia ca toti ma pot trada oricind...o singura prietena am...(sora mea)in care am incredere deplina...ceilati..prieteni..rude...esti doar atunci cind ai ce sa le oferi...daca nu ai ..nici un salut nu ti l mai da...))


    de ce nu te muti intr-o pestera?

     

  •  
    • 1 mesaje
    21 Mai 2012, 19:03
    0 0

    Ce inseamna un prieten adevarat? eu cred ca avem nevoie de oameni in jurul nostru. si atat 

    


    Acest mesaj a fost editat de către doriangrayro: 21 Mai 2012, 19:04
  •  
    • 1158 mesaje
    27 Mai 2012, 08:00
    0 2
    Si ploua si ploua si azi tot inourat afara este,este si cam racoare,nu stiu pana cand?
    Nu mai stim nimic despre Doica,despre Ionok si nici despre Mimika?
    Nici Lobela nu a mai intrat demult?
    Eu?
    Sunt in general bine si ma lupt cu timpul care nu-mi mai ajunge ,nu stiu de ce?
    In nici un caz ca imbatranesc si ma misc din ce in ce mai greut,in nici un caz....
     
  •  
    • 1519 mesaje
    27 Mai 2012, 16:39
    0 0
    Mace. said:Si ploua si ploua si azi tot inourat afara este,este si cam racoare,nu stiu pana cand?
    Nu mai stim nimic despre Doica,despre Ionok si nici despre Mimika?
    Nici Lobela nu a mai intrat demult?
    Eu?
    Sunt in general bine si ma lupt cu timpul care nu-mi mai ajunge ,nu stiu de ce?
    In nici un caz ca imbatranesc si ma misc din ce in ce mai greut,in nici un caz....
     

     

  •  
    • 1519 mesaje
    27 Mai 2012, 16:48
    0 0
    Nici la mine nu e vreme mai buna Mace.Sunt acasa si abea astept sa se mai incalzeasca si sa-mi pot relua baile sarate.In rest.......??? in fiecare zi mai trece o zi si ma bucur daca sunt sanatoasa.Imi astept nepotica la vara,O sa ne ducem la scalda amandoua mai ales ca a inceput din iarna cursuri de innot la un club si se descurca bine in piscina cu apa dulce si sper ca in lacul cu apa sarata se va descurca si mai bine nu ca bunica ei care doar in apa sarata innoata si cat mai aproape de mal.Si uite asa numar zilele pana la vacanta.
  •  
    • 1158 mesaje
    31 Mai 2012, 09:53
    0 0
    Doamne ce bine ca  am primit vesti despre tine si ca esti bine si sanatoasa.
    Sper sa auzim vesti numai de bine ,despre toate .
    Totusi ma ingrijoreaza Doica?
    Iar despre Mimika ce sa mai zic?....cel mic probabil ii ocupa tot timpul 
  •  
    • 5 mesaje
    8 Iun 2012, 14:55
    0 0
    prietenii buni sunt cei care sunt alaturi de tine perioade lungi de viata, indiferent daca totul e roz sau va mai si certati - e uman sa gresesti si consider ca si intr-o "prietenie adevarata" poate aparea uneori sentimentul de tradare, insa lucrurile sunt complicate si interpretabile, important este sa fii langa anumiti oameni si la bine si la greu si reciproc...sa ai oameni langa tine, cum spunea cineva mai sus, despre asta e vorba, nu de trecut teste absurde de prietenie....
  •  
    • 1158 mesaje
    19 Iun 2012, 18:56
    0 0
    imbratisari calduroase de 35 de grade.....
  •  
    • 1158 mesaje
    22 Iun 2012, 13:56
    0 0
    astazi este 22 iunie si este tare cald afara......ma rasfat cu un ceai rece cu cuburi de gheata...tare parfumat si tare bun........imi pare tare rau ca nu cred ,de fapt nu ma incumet sa merg la IRIS......este foarte clad si cred ca va fi multa lume..........nu  stiu ce sa fac?......................nu mai stiu nimic de voi si cred ca nu mai vreti sa intrati deloc  aici,imi pare tare rau...........si eu intru mai rar ,de un timp dar tot mia intru,voi nu mai vreti?......................o vara frumoasa  va doresc.
  •  
    • 1509 mesaje
    28 Iun 2012, 09:42
    0 0
    b

    Acest mesaj a fost editat de către muresan_ana: 26 Iul 2012, 08:59
  •  
    • 1509 mesaje
    18 Iul 2012, 09:12
    0 2
    a

    Acest mesaj a fost editat de către muresan_ana: 26 Iul 2012, 08:58